Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-02-2012

Wrocław - czy odpadły biegły sądowy Mariusz Miszczyszyn skorumpował SA Elżbietę Lipińską? - pomówiony redaktor AP zaprasza media i widzów na rozprawę 7 lutego 2012r godz.11 sala 7 SO Wrocław ul. Sądowa 1  

Jaka jest rola biegłego sądowego? - prosta, polega na wciskaniu kitu sędziemu, który z racji wykształcenia na niczym się nie zna oprócz cwaniactwa prawnego. Sędzia jako humanista i historyk musi rozpatrywać sprawy np. z dziedziny medycznej, powstałego kalectwa, wypadków drogowych, księgowości, rozliczenia między firmami, tragedii budowlanych itp. itd.  Z uwagi na swą niewiedzę korzysta z opinii tzw. biegłych sądowych. Tu wyjaśnię, że biegłym sądowym nie zawsze zostaje sie z racji wiedzy, ale najczęściej z racji układów - trzeba dotrzeć do prezesa sądu który wpisuje osobę nie zawsze kompetentną na listę biegłych. Efekt jest taki, że w jednej sprawie np. wypadku drogowego możemy mieć co najmniej dwie przeciwstawne opinie tzw. biegłych sądowych. 

Co robi niekumaty sędzia? - a no "daje wiarę" temu biegłemu który ma lepsze układy w sądzie, co oczywiście niejednokrotnie nijak się ma z nauką czy wiedzą. 
Kto ponosi konsekwencje błędnych opinii? - bynajmniej nie biegli, zwykle poszkodowani, którzy nie mający układów w sądzie, a czasami dziennikarze publikujący bzdurne opinie wypisane na zamówienie przez tzw. biegłych, a raczej przebiegłych sądowych.

I taki kontrowersyjny temat został poruszony na stronach czasopisma AFERY PRAWA w tekście pt:  Wrocław - serwis ADF AUTO FIAT POLAND spółka z o.o. pod kierownictwem Bogdana Żaka oszukuje klientów? Tekst napisano po zapoznaniu się z szeregiem dokumentów na prośbę poszkodowanej Emilii Cenacewicz , która osobiście w tym celu przyjechała do Sanoka na rozmowę.
Bajer polega na tym, że opinia odpadłego biegłego M. Miszczyszyna została ośmieszona przez innego biegłego i to zostało opublikowane.
Przebiegły M. Miszczyszyn korzystając z układów w swoim sądzie wrocławskim ii sędziego S. Urbaniaka  za napisanie prawdy o jego niekompetencjach wymyślił sobie subiektywnie w swej paranoi 20tys.zł kary dla red. nacz. Z. Raczkowskiego - za to że on wykonuje swoją społeczna pracę dziennikarza śledczego - nie odnosząc się wcale do negatywnej opinii jego pracy wydanej przez innego biegłego sądowego  - a tylko podważając jego opinii mógłby dochodzić swojej racji w sądzie.
Temat został naświetlony w tekście: Skarga na naruszanie procedury sądowej przez sędziego Sądu Okręgowego we Wrocławiu Sławomira Urbaniaka  

Ponieważ M. Miszczyszyn wziął sobie adwokata i całą swoją rodzinę (czyżby jego żona i córka pisała tę opinię za niego?) dla ataku na redaktora AP Z. Raczkowski -  dla wyrównania  sił został wniesiony wniosek o adwokata z urzędu. Wiadomo, że "togowcom" nie można zawierzyć, a w tym przypadku jego rola polegałaby jedynie na "pierdzeniu w ławę sądowa"  z uwagi na fakt, że redaktor Raczkowski ma dużo większą wiedzę od  typowego " papugi" czy sędziego. Jednak w wielu przypadkach "widownia" i podpis togowca (nie tylko do kasacji) jest  niezbędny. 
Z uwagi, że teatr w tym sądzie zapowiada się na lata, średnio 3-5 lat, tyle trwa taka sądowa zabawa, a my mamy wiele doświadczeń w podobnych pomówieniach nas przez innych nieetycznych biegłych za publikowanie ich durnowatych opinii - togowiec choćby dla bajery jest niezbędny.
W podobnej sprawie "o pomówienie", która toczy się aktualnie w Wadowicach, gdzie komornik sądowy poczuł się subiektywnie urażany za nagłośnienie jego oszustw, sędzia nie miała żadnych problemów w przyznaniu stronie adwokata z urzędu.

tymczasem sędzia wrocławski S. Urbaniak i co ciekawe - jednoosobowy sąd apelacyjny w osobie SA Elżbiety Lipińskiej  postanowił oddalić wniosek Z. Raczkowskiego o przyznanie mu adwokata.
Ewidentnie mamy dowód działania korupcyjnego układu - to polega na tym, że jeden kierowca idzie siedzieć za przejechanie przechodnia na pasach, a drugi - ten z kasą, dostaje odszkodowanie za to, że "przechodzień wtargnął na pasy" i uszkodził mu samochód - sam zostając kaleką... 
Cóż, wyroki sądowe są jak wróżenie z kart - nieprzewidywalne i często niezgodne z wiedzą naukową czy doświadczeniem życiowym. 
Poniżej dowód:


Oczywiście, sędziowie mają swoje numery, a my z racji ponad 10-letniego doświadczenia praktycznego mamy swoje. 
Już niejednego sędziego kariera  skończyła się po publikacjach np. naruszenia procedury sądowej w czasopiśmie  AFERY PRAWA. 
Nie ma problemu, żeby kariera sędziów wrocławskich Urbaniaka czy Lipińskiej zakończyła się, to tylko kwestia czasu. 
W UNI sędzia nie ma immunitetu od przekrętów, ale jak trzeba będzie to postaramy sie, żeby i ci polscy z immunitetem zostali zmuszeni do tłumaczenia się już na rozprawie w dniu 7 lutego.

Zapraszamy :-) AP

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bubber
01-12-2016 / 16:19
~Addriene
09-11-2016 / 21:54
~Jean
08-11-2016 / 18:16
~Rayann
15-10-2016 / 06:55
~Butterfly
14-09-2016 / 18:18
~Aemn
23-12-2014 / 14:24
Really like this pink and olive green colour combo - so fresh, esallipecy" rel="nofollow">vchkfbwv.com">esallipecy when the sky outside is the consistency of pea soup!! Fab colouring and cute button! Hugs, Lisa x
~agent
13-02-2012 / 11:09
Romciu a może biegły, przebiegły ?, zgłosiłeś już przestępstwa Afer Prawa do prokuratury ? gościu a może romciu, tutaj ma się dowody przeciwko togowym łajdakom, nikogo się nie oczernia. Gości na tym portalu jest kilku, pozytywnych też.
~policjant
06-02-2012 / 20:38
najpierw biegłych psychiatrów na leczenie ale w więziennych warunkach, a reszta tego chłamu biegłych sądowych posłać na douczenie najlepiej do ruskich obozów pracy.
~gość
06-02-2012 / 12:49
bardzo przepraszam jeżeli ja jestem pod nikiem gość to tak jest a nie w trzech osobach. Widzę że właśnie ten pod nikiem haker to pisze pod różnymi nikami to jest schizofrenia i to już nie do uleczenia. Ze stylu pisania już dziś mogę powiedzieć co jeszcze pisał i pod jakimi nikami. Ludzie robicie gnój na tym portalu, zastanówcie się, właśnie u tego hakera występuje debilizm i to jaki. Człowieku zgłosć sie do Poradni Zd. Psych.
~Hacker
05-02-2012 / 23:07
agent, roman i gość to jedna i ta sama osoba. Jeżeli ktoś występuje pod dwoma postaciami to niewątpliwie cierpi na rozdwojenie jaźni - schizofrenię. A jak występuje aż w trzech postaciach to diagnozujemy u niego debilizm ze skur..syństwem połączony z upierdliwością maniakalną.