Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-07-2014

Warunki trwania Rzeczypospolitej - należy zastosować "opcję zerową" dla sędziów komuny.

niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
Warunki trwania Rzeczypospolitej - niezalezna.pl
foto: GP
Co się stało, że 25 lat po deklaratywnym upadku komuny zachowujemy się jak społeczeństwo z przetrąconym kręgosłupem? Czy jeszcze istniejemy jako państwo?
Moim zdaniem bez spełnienia czterech podstawowych warunków nie zatrzymamy rozpadania się państwa.
Po pierwsze
– rzecz najważniejsza – należy zastosować opcję zerową w sądownictwie. Na nowo przeprowadzić nabór do zawodów sędziego i prokuratora. Nie widzę możliwości reformy państwa bez takiego posunięcia i mam nadzieję, że jesteśmy w przededniu wielkiego ruchu społecznego na tę rzecz.
Po drugie
, należy wprowadzić intensywne kształcenie patriotyczne od przedszkola po szkołę podstawową i średnią. Nie mówiąc już o przywróceniu prawdziwej historii, która przez ostatnie 25 lat znów zdążyła się zakłamać.
Po trzecie
, należy zapewnić uczciwość wyborów, a także wprowadzić realne i na tyle surowe kary za fałszerstwa wyborcze, żeby po prostu się nie opłacały.
Po czwarte, należy zapewnić system finansowania niezależnych mediów i wprowadzić ochronę prawną z urzędu dla dziennikarzy ujawniających korupcję władzy zarówno tej lokalnej, jak i centralnej.
Półśrodki przy Okrągłym Stole skończyły się śmiercią prezydenta dwie dekady później. Nie powtórzmy tego błędu.

Nasza opinia.

Niezależna opublikowała na stronie http://niezalezna.pl/57336-warunki-trwania-rzeczypospolitej krótki artykuł Ewy Stankiewicz:

Moim zdaniem bez spełnienia czterech podstawowych warunków nie zatrzymamy rozpadania się państwa. Po pierwsze – rzecz najważniejsza – należy zastosować opcję zerową w sądownictwie. Na nowo przeprowadzić nabór do zawodów sędziego i prokuratora. Nie widzę możliwości reformy państwa bez takiego posunięcia i mam nadzieję, że jesteśmy w przededniu wielkiego ruchu społecznego na tę rzecz. 

A co ze sławetnymi „prawami nabytymi”? Trzecia Rzesza Pospolita nie odebrała ich nawet zbrodniarzom komunistycznym.

„Po pierwsze”, to raczej trzeba usunąć z Polski rosyjskie struktury siłowe i ich jawną ekspozyturę w tzw. „elitach politycznych”. Ale załóżmy…  

„Opcja zerowa” w sądownictwie nic nam nie da. Usunięcie struktur rosyjskich jest niemożliwe bez powstania, bez rewolucji; gdy struktury te znikną – zniknie i podległość „sądownictwa” tajnej policji i pośrednio Moskwie. To wiele rozwiązuje. Ale nie wszystko. „Zawody sędziego i prokuratora” wyrastają z totalitarnej struktury tego państwa. Nawet gdy przeprowadzimy od zera nabór do zawodów sędziego i prokuratora, to nowi urzędnicy z czasem wrosną w strukturę władzy. Bliżej im będzie do szefa nowej policji, nowego prezydenta miasta, urzędników nowych ZUS i urzędu skarbowego itd. itd. Proces ten jest nieuchronny i to nawet gdybym to ja osobiście dokonywał selekcji kandydatów, a wywodzili się oni z organizacji KPN Strzelec. No… może trochę dłuższego czasu, ale owszem - jest to tylko kwestią czasu. Nawet gdyby kandydatów wybierał święty, Jan Paweł II. Choć święci akurat mają do dyspozycji auxilia, o jakich my pomarzyć tylko możemy.

Czy rewolucję mamy powtarzać co 10-20 lat?

Problem z sądami koniec końców jest kwestią wyboru: dyktat czy nie dyktat?  Czy Polacy pozwolą, by sofizmaty - głodne kawałki - opowiadali im jacyś odmieńcy nasłani przez Moskwę, Berlin, Waszyngton? Brukselę? Tel Awiw? Przez KPN, albo przeze mnie? A nawet: nasłani przez warszawski sejm, nawet gdyby wybrano go uczciwie? W końcu niewielka to różnica, czyj dyktat. Przyjmiemy cudzy dyktat, czy go nie przyjmiemy?

Polacy muszą mieć widzialną, dotykalną, zrozumiałą dla wszystkich – w tym dla podsądnych – gwarancję, że w sądach orzekają oni sami. Nikt inny. Żaden odmieniec, żaden uzurpator, żaden nasłaniec. Żaden pożal się Boże jeździec apokalipsy. Po wysłuchaniu wystąpień prokuratora i obrońcy. Oni sami. Przez swych dwunastu wylosowanych do ławy przysięgłych przedstawicieli. 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  

http://mariuszcysewski.blogspot.com 

http://www.facebook.com/cysewski1

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~szczała
23-07-2014 / 16:30
w średniowieczu kościół dostawał dziesięcinę tj zagrabił majątki i dalej grabi 1.O4 PKB rocznie + ziemie + małolaty+ ulgi na wszystko, NA wojsko 1,95 PKB. pl.wikipedia.org/wiki/Jasyr
~100nka
23-07-2014 / 16:26
nie narzekajcie. w Anglii zamordowano gen. Sikorskiego przez co do dzisiaj jesteście w jasyrach. I sza.
~templariusz
23-07-2014 / 08:41
ja osobiście cieszę sie ze ta grupa z gazety polskiej jak i niezależnej wdraża wraz z systemem politycznym rodowodem z Wrocławia plan wyeliminowania z P0lski kościoła Rzymsko watykańskiego. Tak jak to miało miejsce we Francji. Darmozjady biorą co roku 1O mld, zwolnieni z podatków do tego pedofile weszli masowo do nieletnich.
~0bama
23-07-2014 / 08:10
ale jaja . RedakT0RZE Zdzisiu kogo Ty promujesz oni tez są umoczeni... We Wrocławiu są kwity ;-) jak wszyscy צוזאַמען do kupy tworzyli ogólnoP0lski układ - który znacie. Al możne to i dobrze że jesteście ślepi i głusi P0litycznie... Szef sędziów Justitia Tadek Szewioła to był numerant ale za udział w sprawie tuszowanie zabójstwa we Wrocławiu Aleksandra Salomona został przeniesiony na druga stronę rzeki.