Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Warszawa - dowód skorumpowania sędzi Joanny Karczewskiej z Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli oraz innych sędziów z tego sądu.

Wygrać ze spółdzielnią mieszkaniową, ( nie wykluczone że członkami SM są sędziowie tego Sądu), pomimo ewidentnych dowodów fałszowania dokumentów przez Zarząd spółdzielni dla sądu nie jest możliwe – ponieważ w naszych sądach liczą się układy i kasa a nie obowiązujące PRAWO.

Przekonał się o tym kolejny raz Zbigniew S. walczący już 15 lat ze skorumpowanymi urzędnikami sądowymi warszawskich sądów.

W dniu 18 grudnia 2007 roku na rozprawie z powództwa Zbigniewa S. przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej Wola w Warszawie zamknięto przewód sądowy z podaniem informacji, że ogłoszenie wyroku nastąpi w tym dniu pomiędzy godziną 16,00 ,a 16,30. Dowodem potwierdzającym ten fakt jest odpis protokołu z rozprawy sądowej oznaczonej sygnaturą akt I C 239 / 06.

Jednak w dniu 18 grudnia 2007 roku na ogłoszenie wyroku o godz. 16 nikt się nie zjawił ponieważ wiadomo było ze sprawa jest „ustawiona”. i widomo było co sędzina powie. Wykorzystując tą sytuację skorumpowana sędzia Joanna Karczewska postanowiła zrobić „przekręt na datę”.
Oszustwo to polegało na tym, że samowolnie nie informując nikogo przekłada ogłoszenie wyroku na następny dzień tj.19 grudnia 2007 roku. Dowodem na to jest odpis protokołu z ogłoszenia orzeczenia oznaczony sygn. Akt I C 239 / 06.

Jak się wkrótce okazało, ten numer Karczewska zastosowała po to, żeby nie uzasadniać swojego stronniczego wyroku i pozbawić stronę możliwości prawnego dochodzenia swoich racji w sądzie wyższej instancji.

Ale dokumentujemy dalej dowód skorumpowania sędzi.

W dniu 19 grudnia 2007 roku na godzinę 8,50 nikt się nie stawił – mimo to podano, że

Przewodniczący po naradzie ogłosił wyrok przez odczytanie sentencji i podanie ustnie zasadniczych powodów rozstrzygnięcia „

To jest zastanawiające z kim sędzia przeprowadziła naradę ? komu odczytała sentencję

wyroku ? i w jakiej formie uzasadniła powody rozstrzygnięcia sprawy ? – skoro całość rozprawy trwała TYLKO 10 minut.

Dowodem na to, że nikt się w dniu 19-12-2007r. nie stawił oraz, że rozprawa trwała 10 minut jest odpis protokołu z ogłoszenia wyroku z dnia 19 grudnia 2007 roku o sygnaturze akt nr I C 239/06.

Powód nie był obecny na ogłoszeniu wyroku, jednak w ustawowym terminie poprzez swojego pełnomocnika zwrócił się z wnioskiem o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia wyroku z dnia 18 grudnia 2007 roku oznaczonego sygnaturą akt I C 236/06 – taki wniosek został złożony do sądu dnia 21 grudnia 2007 roku.

simb.protok18.12.07s5.jpg (45675 bytes) simb.zmiana.term.18na.ogl19.jpg (42529 bytes) simb.prot.ogl.wyr.19.12.07.jpg (44397 bytes) simb.odmowa.sporz.uzasadn.jpg (66727 bytes) simb.wyrok.ogl.19.jpg (57105 bytes)

W wielu tekstach na stronach AFER PRAWA udowodniono, że sędziowie nie tylko posiadają mierne wykształcenie, ale też kiepsko u nich z logicznym myśleniem i kojarzeniem faktów. Otóż, pomimo że we wniosku była podana dokładna sygnatura akt i strony sporu – skorumpowana warszawska sędzia Joanna Karczewska ewidentnie dostaje nagłego otępienia umysłowego? - i stwierdza, że takiej sprawy nie prowadziła i na posiedzeniu niejawnym postanowiła – Odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku oraz jego doręczenia uzasadniając, że sąd uznał, iż wniosek pełnomocnika powoda dotyczy orzeczenia nieistniejącego.?!?

Dowodem korupcji lub problemów z logiczną analizą sędzi Karczewskiej jest fakt, że podczas posiedzenia w dniu 18 grudnia 2007 roku sama podała, że wyrok zostanie ogłoszony w tym właśnie dniu (strony nie zostały poinformowane o zmianie daty ogłoszenia) – a wniosek pełnomocnika powoda miał datę jaka była zaprotokołowana na posiedzeniu w dniu 18-12-2007

Jest to żałosne, że tak czytelnie oznaczony przez pełnomocnika powoda wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku nie potrafiła prawidłowo odczytać sędzia Joanna Karczewska. Dokładna analiza dokumentów dowodzi, że nie jest to zwykła omyłka daty jaką wielokrotnie popełniają sędziowie w swoich orzeczeniach, a jest to działanie świadomego matactwa mające na celu pozbawienie uczestnika postępowania sądowego prawa do prawidłowej zgodnej z procedurą i Konstytucją prawa do obrony i dwuinstancyjnego sądu.

Dodatkowym dowodem na niekompetencję sędzi odmawiającej sporządzenia i doręczenia uzasadnienia wyroku jest fakt, że Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich pisemnie potwierdziło, że skarżący prawidłowo oznaczył sygnaturę sprawy w jakiej zapadło orzeczenie, co w połączeniu z faktem terminowego złożenia wniosku implikuje konieczność pozytywnego jego rozpatrzenia.

I jak zwykle dla niekompetentnychsędziów – tym razem warszawskich kilka porad na temat bezprawnej odmowy sporządzenia uzasadnienia a to:

- po pierwsze zgodnie z art. 328 §1 k.p.c. uzasadnienie wyroku sporządza się na żądanie

strony, zgłoszone w terminie tygodniowym od dnia ogłoszenia sentencji wyroku ( co w

opisywanej sprawie zostało spełnione) .

Ewentualne odrzucenie wniosku przez sąd na posiedzeniu nie jawnym jest dopuszczalne

tylko w razie żądania spóźnionego ( tu termin został dochowany).

- Orzeczenie nie istniejące to takie, które nie istnieje w sensie faktycznym lub prawnym .

Dla wyjaśnienia – brak faktycznego orzeczenia ma miejsce wówczas , gdy sąd w ogóle nie

wydal orzeczenia lub wtedy gdy nie wydal rozstrzygnięcia w przedmiocie, którego środek

zaskarżenia dotyczy. ( ta przesłanka nie zachodzi w opisywanej sprawie).

O wyroku nie istniejącym w znaczeniu prawnym można mówić wtedy gdy brak jest

podpisu pod wyrokiem, wyrok jest nie ogłoszony lub wydany przez osobę nie

reprezentującą władzy sądowniczej.

Opisywany wyrok został wydany i podpisany w związku z czym żadna z wymienionych przeszkód do wydania uzasadnienia go nie wystąpiła – odmowa uzasadnienia jest ewidentną manipulację sędzi i dowodem na korupcję.

Dowodami są:

- Wyrok z dnia 19 grudnia 2007 roku oznaczony sygnaturą I C 239 / 06

- Postanowienie o wydanie uzasadnienia z dnia 08 stycznia 2008 roku o sygn. I C 239/ 06.

Tak więc bezkarne działanie sędzi Joanny Karczewskiej jest ewidentnym dowodem jej skorumpowania.
Należy zaznaczyć, że nietyczne przestępcze działania sędziego nie tylko przedstawiają kolejny raz negatywny wizerunek „organów (bez)prawa” ale doprowadzają do dalszych strat powoda, a przez to dramatów jego rodziny.

Dodatkowo potwierdzają tezę, że sędziowie czują się zupełnie bezkarni w najróżniejszych majaczeniach. W tym konkretnym przypadku jest to prostacka manipulacja w sprawie o określonej ściśle procedurze – wydanie wyroku i jego uzasadnienia.

ciąg dalszy dowodów nieetycznego postępowania sędziów w tej sprawie z pewnością nastąpi... :-)

AP


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 06:15
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~Turk
05-01-2015 / 00:24
~Mhalie
24-12-2014 / 04:16
25/12/2012 o 21:00 Tłumaczę właśnie napisy do Hawaii Five-0 3d711 mam połowę, jak ktoś ma info gdzie można sprwadza" rel="nofollow">ohnstbgwi.com">sprwadzać czy ktoś nad tym już pracuje to proszę o info. Jeżeli ktoś chce zacząć to polecam od końca połączymy siły ;)
~Canari
20-12-2014 / 10:31
D4Ru73KUncharted 4 ziefff Wątpię, że to przeżyję bo już 3 kończyłem w bf3lach. Ostatnio naszła mnie rljeeksfa na temat mojego grania, z ktf3rym mam problem i zauważyłem, że wciągnął mnie Hitman. Niepozorny tytuł w ktf3rym jest duuuużo rzeczy i kombinowania. Tak, tak drogie panie. Hitman dla leszczy nie jest na wysokich poziomach. Gra w ogf3le nie prowadzi za rączkę, gra nie podpowiada co zrobić, gra rzuca człowieka na lokacje i pokazuje tylko punkt gdzie mamy dojść, a to co zrobimy i co ważne jak to zrobimy by tam dość to nasza dowolność. Kombinuje się na zasadzie prf3b i błędf3w, frustrujemy się co chwilę, ale na końcu jest satysfakcja.A tu co będzie? Ckliwa, przewidywalna historyjka, liniowość i strzelanie, a na koniec zbierz 100 skarbf3w Pogram 2 godziny i się zmęczę. Sequele w ogf3le mi już nie podchodzą i w efekcie mam jakieś 10 nieskończonych tytułf3w. To nudzi, wszystko robione na 1 schemat. Jak uwielbiam gatunek wszelkiej maści strzelanek tak z ciężkim bf3lem serca uważam, że ten gatunek przez obecną generację jest już wyeksploatowany do granic możliwości Łączenie TPS/FPS z RPG, strzelanki sandboxowe czy gry w ktf3rych trzeba się nakombinować (Hitman, Splinter) jeszcze dają jakoś radę w gatunku. Reszta to już badziewie kopiuj wklej.
~kobieta
30-10-2011 / 10:37
Mam analogiczną sytuację z sedzią Joanną Karczewską. Zajmowała się skargą na siebie samą tzn. zajmowała się rozpatrzeniem skargi o wznowienie postępowania w sprawie którą prowadziła. Nie rozpatrzyła skargi przez dwa miesiące od dnia spełnienia przeze mnie wszystkich formalnych wymogów zgodnie z zarządzeniem przewodniczącego wydziału, w którym pracuje sędzia Joanna Karczewska. Prawo mówi o terminie 7 dni na rozpatrzenie takiej skargi - skarga złożona została w oparciu o wyrok Trybunału Konstytucyjnego. W ten sposób pozwoliła powodowi - wspólnocie mieszkaniowej na ul.Obrońców Tobruku w Warszawie na zajęcie mojego mieszkania i miejsca postojowego o wartości 1 mln 800 tys. zł za kwestionowany dług wobec wspólnoty 5,5 tys. zł. Ponieważ zajęto mi cały majątek - dwie nieruchomości (mieszkanie i miejsce postojowe nie wchodzące w skład nieruchomości wspólnej) za ten mały dług, konta bankowe, w tym konto umowy kredytu na zakup mieszkania, a nawet powiadomiono ZUS, zostałam osaczona w ten sposób, by nie mieć pieniedzy na zapłatę kwestionowanych 5,5 tys. zł i by wspólnota mogla dokonac w ciagu dwóch tygodni oszacowania i sprzedazy mojego mieszkania z udziałem banku kredytującego zakup mojego mieszkania - próba zmuszenia banku który ma hipotekę na mieszkaniu do przystąpienia ze wspólnotą do egzekucji wspólnej pomimo braku innych niż nakaz sędzi Joanny Karczewskiej i egzekucja Wspolnoty oparta na tym nakazie, powodów. Bank wskutek zajęcia nieruchomości przez wspólnotę, na której to nieruchomości posiada zabezpieczenie musiałby przystąpić do egzekucji. Dzięki pomocy rodziny oraz pań z sądu wieczystoksięgowego- dokonano zajęcia, ustanowiono mnie dozorcą zajętych nieruchomości, więc wszystko, co znajdowało sie w mieszkaniu zostało zajęte i od razu z datą zajęcia dokonano wniosku o wpis do ksiegi wieczystej, a sąd wieczystoksięgowy także był zaskoczony wielkością długu do wniosku o zajęcie dwóch nieruchomości i udzielił mi wskazówek, jakie wnioski mam złożyć do sądu wieczystoksiegowego a takze dzięki pomocy Urzędu Gminy Bemowo, w tym Pana Burmistrza, któremu jako mieszkaniec Bemowa jestem bardzo wdzięczna za szybką reakcję i skierowanie mnie do Naczelnika Wydziału Nieruchomości oraz Naczelnika Wydziału Prawnego w Urzędzie, gdzie na spotkaniu doradzono mi jak złożyć zawiadomienie do prokuratury i świadczy to o tym, że mamy nareszcie na Bemowie burmistrza nieskorumpowanego, prawdziwego przedstawiciela mieszkańców Bemowa oraz dzięki mojej wiedzy - jestem audytorem finansowym z 17-letnim doświadczeniem zawodowym udało mi się w ostatniej chwili zapobiec wyłudzeniu mienia. Tak jak dla Pana, istotnym dla mnie jest zbadanie czy sędzia jest członkiem mojej wspólnoty mieszkaniowej na ul.Obrońców Tobruku, czy też mieszka w osiedlu Społdzielni Wola i wolałaby mieszkać na prestiżowym osiedlu od Acciona Nieruchomości zlokalizowanym niedaleko od Spółdzielni Wola. Swoje informacje opieram, tak jak Pan na dokumentach - niedawno otrzymałam kopie kart z akt sprawy oraz kopie akt skargi na sprawę, w których są notatki Sędziej, a po złożonym przeze mnie zawiadomieniu do prokuratury oraz skardze na czynności komornika Sędzia w sprawie skargi wnosi o wyłączenie jej po dwóch miesiacach od rozpatrywania skargi z rozpatrywania tej skargi. Moim zdaniem Sędzia dokonał samokrytyki w tym momencie i winien ponieść konsekwencje. Napewno zaś nie jest dla mnie osobą zaufania publicznego, a skoro w Pana przypadku działy się podobnie dziwne rzeczy, nie jest osobą zaufania publicznego i powinien być natychmiast pozbawiony możliwości wykonywania zawodu sędziego.