Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-09-2012

WARSZAWA 10tys. zł dla Adama Słomki -BEZPRECEDENSOWE ORZECZENIE SĄDU APELACYJNEGO 

      ZASKAKUJĄCA ARGUMENTACJA, RELACJA VIDEO /12 minut/

20 września 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał orzeczenie, w którym napiętnował aktualne represje Sądu Okręgowego wobec Adama Słomki, lidera KPN i więźnia politycznego PRL.
Skład sędziowski: SSA Jerzy Leder (przewodniczący), SSA Zbigniew Kapiński, SSA Marzanna A. Piekarska-Drążek (sprawozdawca). 
Na filmie: wyrok Sądu Apelacyjnego

Sąd Apelacyjny zasądził odszkodowanie 10 tys. zł dla Adama Słomki za ostatnie cztery lata bezprawnych represji ze strony Sądu Okręgowego w Warszawie.

Lider Konfederacji Adam Słomka skarżył się na bezprawne represje ze strony Przewodniczącego Wydziału VIII (który zajmuje sie sprawą Jaruzelskiego) sędziego Wojciecha Małka, zarazem rzecznika prasowego Sądu Okręgowego, który m.in. utajnił rozprawę oraz  nakazał aresztować opozycjonistę. Adam Słomka konsekwentnie domaga się jedynie zadośćuczynienia, całkowicie rezygnując z należnego mu odszkodowania.

Od 4 lat sprawa w warszawskim sądzie okręgowym nadal nie doczekała się finału.

Według Sądu Apelacyjnego sprawa jest prosta i sąd okręgowy mógł ją rozstrzygnąć na jednym posiedzeniu. Tym bardziej, że Adam Słomka został już z komunistycznych wyroków uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Sąd Okręgowy nie przyjmuje jednak do wiadomości faktu zrehabilitowania kierownictwa KPN. Sąd I instancji systematycznie uznaje represje ze strony funkcjonariuszy  totalitarnej PRL (SB-manów, milicjantów, prokuratorów i sędziów) za legalne !

Jak podkreślał Przewodniczący wydziału karnego Sądu Apelacyjnego sędzia Jerzy Leder, nie będzie tolerowane  dotychczasowe zachowanie sędziów Sadu Okręgowego, zwłaszcza w odniesieniu do osób represjonowanych w czasach PRL. Zaznaczył, że Słomka, zasłużył swoją postawą, życiem, kulturą osobistą i prawną wypowiedzi na to, aby jego sprawa była rozpoznana niezwłocznie, z poszanowaniem praw osoby wielotonie pokrzywdzonej za działalność na rzecz demokratycznej i niepodległej Polski.

Sam A.Słomka jest umiarkowanie zadowolony z wyroku. Jego zdaniem decyzja Sądu Apelacyjnego pokazuje, że ci sędziowie są świadomi tego, jak powinna wyglądać praworządność. Dodaje, że jego przypadek nie jest odosobniony, a podobne trudności w wyegzekwowaniu sprawiedliwości ma wielu jego przyjaciół z czasów opozycji. 
- Koledzy zazwyczaj są traktowani arogancko i bezdusznie…

Jego zdaniem jest to spowodowane tym, że w sądach III RP nad pracuje wielu zbrodniarzy komunistycznych tj. około tysiąca dyspozycyjnych  sędziów, którzy orzekali w politycznych procesach stanu wojennego.

Zgodnie z orzeczeniem postępowanie wobec lidera KPN toczące się przed sądem okręgowym w Warszawie będzie objęte też objęte szczególnym osobistym nadzorem  przez Prezesa Sądu Apelacyjnego.

Rozprawie przysłuchiwała się spora grupa b. więźniów politycznych PRL, dziennikarzy oraz adwokatów. 

Relację z Sądu Apelacyjnego przeprowadziła "na żywo"TVP3, informacja znalazła się też w serwisie prasowym i dźwiękowym IAR- Informacyjnej Agencji Radiowej. Jednak zdecydowana większość mediów: PAP, Panorama, Wiadomości itp. świadomie przemilczały ten proces…

                                                                                 Biuro Prasowe KPN-OP
21.IX 2012

-===

Wniosek A. Słomki opisujący kulisy przestępczych  praktyk obecnego sadownictwa – jest udostępniona do przeczytania  na stronie

http://grabie.salon24.pl/431804,sprawa-adama-slomki 

Całość rozprawy /45 minut/ przed Sądem Apelacyjnym i dobitne przemówienie A.Słomki znajduje się na portalu
http://www.youtube.com/user/wolnyczyn?feature=results_main 

oraz  www.kpn-1979.pl

 Więcej:

Hańba! Zbrodniarze na wolności - Słomka do więzienia
Adam Słomka pozywa w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą - Kraków
Adam Słomka WNIOSEK O WYŁĄCZENIE KATOWICKICH SĘDZIÓW i ASESORÓW
Wniosek o zadośćuczynienie - prześladowanie działacza KPN Adama Słomka

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Obywatel
25-09-2012 / 20:06
Cieszy, że Sąd podjął taką decyzję i ją tak uzasadnił. Należy ubolewać, że ludzie tyle lat walczą o sprawiedliwość a przy tym stają się ofiarami... Pełne uznanie dla Pana Słomki, który jak wynika ze wszelkich relacji medialnych całym swym sercem i duszą walczy o prawdę i sprawiedliwość, jest w tym wytrwały. Szacunek dla Pana! Szacunek dla Wysokiego Sądu Apelacyjnego w Warszawie!
~Helena
24-09-2012 / 00:42
Wytrwałość w dążeniu do sprawiedliwości doprowadziła do zwycięstwa chociaż niepełnego i okupionego ogromnym wysiłkiem Pana ale tym większa satysfakcja. Taka postawa godna jest naśladowania , że prawy człowiek musi być stanowczy w swoim działaniu.Cieszę się razem z Panem tą decyzją sądu i wydaniem orzeczenia dnia 20 września 2012 roku. Życzę powodzenia i takiej postawy w dalszych działaniach.