Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-06-2012

Szczecin - sędziowskie roszady czyli "Zamienili siekierkę na kijek”

         W artykule „ Umarł król, niech żyje król”  Kurier Szczeciński z 11.05.2012r dla wielu obserwatorów nie jest jasne odwołanie byłego szefa  „ tójki” w Szczecinie.  Dywagacje rosną ponieważ odwołany Maciej Strączyński był postrzegany i oceniany pozytywnie, nadto wprowadził wzorcowy porządek na wydziale. Zdziwienie z odwołania potęguje motywacja , ponieważ oficjalnym powodem zmiany jest potrzeba „ sprawnego funkcjonowania” , co oznacza, że do tej pory Wydział III Karny funkcjonował niesprawnie.
Oczywistym i niezaprzeczalnym jest, że niefortunne sformułowanie jak również powołanie następcy nie mającego „czystych rąk” kładzie cień na cały ten system i ośmiesza go. Czy jest to kolejna gafa Prezydenta wynikająca z niedoinformowania, czy zamierzone działanie wolnomularskie? Przypomnieć należy, że są to organizacje umiarkowanie liberalne, mistyczno-ezoteryczne, jak i konserwaty-wno-tradycjonalistyczne. 

Ale zacznijmy od początku.
Czy jest odpowiedź w sprawie przesunięcia na boczne tory Prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich „ Justitia” ?  Oczywiście że tak, ponieważ jako przewodniczący Stowarzyszenia na swoich barkach firmował chciwe żądania sędziów, które po strajku doprowadziły do absurdu w postaci, iż polscy sędziowie obecnie zajmują drugie miejsce w Europie pod względem wysokości zarobków, a są na ostatnim w rankingu efektywności pracy. W tym przypadku nie dziwne, że Minister Sprawiedliwości stanął przed faktem demonstracji siły tej elitarnej grupy, która wywalczyła podwyżki w zamian za nic ( list otwarty do Prezesa Stowarzyszenia Sędziów  Polskich Macieja Strączyńskiego w sprawie „ strajku Sędziów z powodu niskich zarobków” i „Minister Gowin w miejscu drepcze”) i pokazał wybiórczo wobec jednostki swoją siłę.  Jednak powróćmy na szczecińskie podwórko sądownicze, gdzie dzieją się ciekawe sytuacje.

 Przypomnieć należy, że Sędzia Strączyński zajął miejsce Sędzi Bogumiły Mateckiej, która miast odpowiadać karnie za wykorzystywanie stanowiska służbowego, została przeniesiona do Prokuratury. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że pod Jej wpływem był obecnie nominowany Sędzia Karnacewicz.  Przyznać trzeba , że jest Sędzią uczciwym, bo np. w sprawie k/ 322/04 podjął walkę z wyrokiem wykreowanym przez Matecką. Wówczas stojąc na pozycji przegranej  jedynie tylko znacznie przedłużył naradę , wprowadził podstawy dające światło kasacji i na znak protestu odszedł do Wydziału Penitencjarnego. Jednak generalnie uległ pod naciskiem szefowej i podpisał wyrok, za co powinien wraz z przełożoną i pozostałymi sędziami ponieść konsekwencje ( od paru lat ta sprawa ciągle powraca do MS, w wyniku czego jedynie jest przeniesienie Przewodniczącej Sądu do Prokuratury). Dlatego ogromnie dziwi fakt, że Ministerstwo Sprawiedliwości doskonale wiedząc o całej sprawie ( bezpośrednio Sędzia Ryszard Kurowski)   desygnuje osobę ze skazą na wymagające stanowisko , które nie powinno budzić żadnych wątpliwości wobec powołanej osoby.  

PS. Dziwne jest, że Artur Karnacewicz nieprawidłowo delegowany do Sądu Okręgowego uczestniczył w posiedzeniach Sądu w 2005 roku  a nawet w 2004r. przewodniczył w składzie sędziowskim w Sądzie Rejonowym w Stargardzie , będąc powołanym na Sędziego w 2006r?    

                                                             Edward Kormański  

 

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
02-09-2012 / 00:15
"Dobrobyt" czyli "CUD gospodarczy wg scenariusza i reżyserii Donalda TUSK-a".Ok. godz.10-tej, dnia 31-08-2012r „żołnierz” Donalda TUSKA ps. Nikodem DYZMA. sekretarzyna w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Stanisław Gawłowski – poseł PO na SEJM RP (rezerwowy kandydat na PREZESA URM RP – jeden z hersztów zachodniopomorskiej ośmiornicy zajmującej się N A Z I S T OW S K Ą grabieżą dóbr materialnych stanowiących dorobek życia Obywateli np. Krystyny i Zygmunta CĄKAŁA, Jana MYSZKIER, Lilii BYLICKIEJ, Jadwigi i Czesława ŚWIĄTEK i I N N Y C H) – patrz : 1. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe Jadwiga i Czesław ŚWIĄTEK Sarbinowo ul. Bursztynowa 5 2. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe Krystyna i Zygmunt CĄKAŁA Krokowo 2 gm. Świeszyno 3. Zawiadomienie z dnia 15-04-2003r oraz 10-12-2009r do Donald TUSK Prezes URM Rzeczpospolitej Polski - Jan MYSZKIER MANOWO 57 4. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe -Lila Bylicka Dunowo 23 gm. Świeszyno 5. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe - Lidia Kozłowska – „Willa Aleksander” Mielno ul. BOWiD 7 6. Wniosek z dnia 25-11-2010r do Prezydenta RP Bronisław Komorowski o nadanie MEDALU „Za Ofiarność i Odwagę” SSR Piotr CICHOŃ SR K-lin za ujawnienie i zidentyfikowanie procesowo POMÓWIENIA przestępczości zorganizowanej z Urzędu Gminy ŚWIESZYNO pod kierownictwem Jadwiga WAŚKO – sołtys z Dunowa (wspólnik sprawców ponad 30-letniej PRZEMOCY w Rodzinie). i I N N E. 31-08-2012r > wg taktyki i strategii > Stanisław G A W Ł OW S K I – kanapowiec z PO przy pomocy koszalińskiego awanturnika – komornik Marek W I N N I C K I + 2 komorniczych asystentów wzmocnieni siłami plutonu policji pod dowództwem z-cy koszalińskiego komedianta watażki KMP K-lin Wiesława TYL –a. Dokonali PACYFIKACJI posesji Nr 97 przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie. Własność : Wiesława i Urszuli Rowińskich - patrz : http : //www.pokrzywdzeniprzezgawłowskiego.pl oraz http : // www.aferyprawa.eu. Bandyci w policyjnych mundurach poturbowali Czesława ŚWIĄTEK i zniszczyli jego PROTEST. Wiesław R O W I Ń S K I - P O to kolega klubowy „DYZMY” . Wątek jest rozwojowy. DYZMA jest w polu udziałów inwestycyjnych afery AMBER GOLD. Wcześniej byli jubilerscy młotkarze z NIEMIEC. Wspólnicy „DYZMY” (wcześniej V-ce prezydent miasta Koszalina) >> c d n. Polska państwo na NIBY ?! Pensjonat „ORZEŁ” ?! NAZIZM > RASIZM > TERRORYZM i co dalej ?! Nikodemie DYZMA z kumplami ? Jeżeli jesteś POLAKIEM z krwi i kości ?! Alternatywa J E S T JEDNOZNACZNA. POLSKA jest JEDNA. PRAWDA * HONOR * WOLNOŚĆ * DEMOKRACJA * RACJA STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski. Koniec ŚLIZGAWKI. http : // www.aferyprawa.eu.
~jakel
07-08-2012 / 01:01
Do Edward Kormański. Chrabia B. Komorowski podpisze wszystko co mu „gwardia pałacowa” podsunie. Bełkotał w Jaworzu bełkoce i teraz. Trzymałem to TOWARZYSTWO „pod kluczem” w Jaworzu. BEŁKOTALI tam : GEREMEK, NIESIOŁOWSKI, CELIŃSKI, Bartoszewski a nawet pośrednik Pana BOGA – A. CZUMA. Po przeciwnej stronie – Głębokie - tam bełkotał E. GIEREK i kolesie. „Towarzysze czemu wy tu nas Trzymacie - My dla POLSKI jeszcze tyle DOBREGO możemy zrobić”. I robią od 04 czerwiec 1989r - Wolność, Niepodległość i DEMOKRACJĘ. Stado małp, NIE pijana jedna małpa z lusterkiem i brzytwą jak w swoim czasie określił historycznie działalność POLAKÓW > OTTO von Bismarck Kanclerz II RZESZY. FAKTYCZNIE już od ponad 20 LAT PROsolidarnościowe stado małp zamieniło się w larwy zżerające PRL-owskiego trupa. Wyprzedali praktycznie wszystko. Pozostał się tylko wyświechtany szyld. Orzeł JEST z koroną i z gołą D U P Ą. MASZ „BOLEK” : tera POLSKA. RODACY obudźcie się. Nocnik jest pełny. Jak mawiał Józef Piłsudski – Naczelnik Państwa o kompromisach i ugodach : „Jeżeli do nocnika z zawartością dolać kompotu. TO tego i TAK NIE da się wypić”. Co mogą wykombinować pospolite cwaniaczki – ŻULIA : KOMOROWSKI & TUSK & Kaczyński & „BOLEK” i I N N I. Co mogą pospolici ślizgacze ? NIC czyli PIC !!!
~marek777
05-08-2012 / 21:51
„Z A D U C H szmaba” wg działalności ministra Krzysztofa KWIATKOWSKI- ego. cd. do Rafała Krzyształowskiego ze Szczecinka – OFIARA koszalińskich szarlatanów Niepospolitych kryminalnych przestępców w T O G A C H. ***S A M O G W A Ł T - Anny W A L E N C I A K*** w dniu 18-07-2012r - sala Nr 3 Sądu Rejonowego w Koszalinie. **SSR A. Walenciak do spółki, w POROZUMIENIU z **PPR I. Paczkowska - Łabędź został poprzedzony w dniu 17-04-2012r i 27-04-2012r II Kp.787/11/AW Grą w DURNIA z Zygmuntem Cąkała – OFIARA przestępczości zorganizowanej na przesłankach kryminalno - politycznych w której TE pierwsze skrzypce „grał” wójt gminy ŚWIESZYNO mgr inż. Franciszek SZCZEPANIK** oraz jego wspólnik OSZUST do potęgi N-tej - S K R Z Y P E K**. Całość OPERACJI okradania Z. CĄKAŁY z hektarów, kredytów i awanturnictwa matactwem odsetek KONTROLOWAŁA koszalińska – zachodniopomorska mafijna ośmiornica koordynowana przez : Stanisława GAWŁOWSKIEGO – poseł Platformy Obywatelskiej. W dniu 18-07-2012r Sądowe SZAMBO PROCESOWE – kontynuuje tradycje koszalińskiej dziczy magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY „widzimisię” pozbawionych logiki rozumowania jako E R Z A T Z P R A WA z insynuacji urojeń własnych prokuratorów i sędziów – od ponad 12 lat. D O W Ó D : O F I A R A NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWCÓW podpartych M i n i s t e r s t w e m S P R A W I E D L I W O Ś C I w autoryzacji : RYDZAK & REWA & RESIAK z MS oraz Antonina S U W A Ł A od sędziego A. S E R E M E T PG. Robią WAŁA ciągłością tradycji ministerialnych DURNI z obecnego pryncypała – prof. J. G O W I N. Był Kalwas, Ziobro, Ćwiąkalski i Czuma – pośrednik Pana Boga. Zrobili własne interesy i … poszli dalej „usprawniać” RESORT S P R A W I E D L I W O Ś C I. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 18-07-2012r - Marek Krasnopolski – emerytowany oficer policji państwowej, ekspert kryminalistyki. Spełniający od roku 2000 Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielania Obowiązku POMOCY OFIAROM PRZEMOCY w Rodzinie. W stanie NARUSZENIA ***Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej *** sprowadzonych do poziomu rolki papieru toaletowego przez : ***SSR Anna W A L E N C I A K*** rozpoczęła GRĘ w Durnia ze swoją ofiarą. NIEPOCZYTALNOŚĆ umysłowa ? psychiczna choroba sędziego ?! czy polityczno - kryminalna działalność " GOSPODARCZA " koszalińskiej prokuratorsko-sędziowskiej dziczy magistrów prawa jak przystało na prywatny folwark pod szyldem Ministerstwa Sprawiedliwości wg wytycznych jakie A S Krzysztof K W I A T K O W S K I pozostawił po „USPRAWNIANIU” Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI - patrz dz. „FAKT” z dnia 16-10-2009r . WYTYCZNE : Udaremniać OFIAROM PRZEMOCY czynności procesowe. Zgodnie z zastosowaną koszalińską technologią sądową. SSR A. WALENCIAK rozpoczęła przewód sądowy „powtórką SZWINDLU” przez użycie „sprawdzonego” scenariusza sprawy VIII K. 945/03/KK SR K-lin, gdzie OFIARĘ napadu trójki pijanych bandytów : Jerzy Bylicki & Elżbieta Bartkowska vel Bylicka & Agnieszka KOZIOROWSKA – córka Elżbiety Bartkowskiej – konkubiny nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej -seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil) – przerabiano na sprawcę napadu - M. KRASNOPOLSKI. Na wyżyny Niepoczytalności umysłowej w tamtym czasie WYSZEDŁ V Wydział Karny Odwoławczy (SO K-lin PREZES SSO J. SKIBICKI) pod przewodniczącym** felczer I. Jóźwiak. awansowany na - śledczego **UB-e, następnie awansowany* na SSO. Jego wspólnikami w procesowym SZWINDLU GRĄ w DURNIA byli : SSO A. Jaracz, M. Mazur, G. Polewiak, B. Lewandowski, R. Rzepecka - Gawrysiak i I N N I. SSR A.WALENCIAK tą samą metodą usiłowała przygotować swoją „procesową ślizgawkę” pod nieobecność prokuratora. Tak jak w sprawie VIII K. 945/03/KK SSR Katarzyna Krystowczyk udaremniała nagrywanie rozprawy. Tak też ślizgacz SSR A. WALENCIAK usiłowała poprowadzić przedmiotowy SZWINDEL procesowy bez rejestracji na taśmie audio – video. N I E wyraziła zgody na rejestracje przewodu sądowego przy udziale dziennikarza śledczego aferyprawa.eu. Zgodnie z oczekiwaniami SSR A. WALENCIAK przy udziale protokolanta sfałszowała protokół sądowy sprawy II K. 343/12/AW z dnia 18-07-2012r. Co sobie ubzdurała SSR A. Walenciak i jej wspólnicy : SSR J. Sroczyński & PPR T. BODO, SSR S. Wróbel, G. RUDY, M. Wiśniewska, K. Krystowczyk i cała reszta sędziowsko - prokuratorskiej przestępczej zgrai. Taki przebieg SZWINDLU jaki się odbył w dniu 18-07-2012r miał zapewnić wiarygodność wystawionej przez B. Bretner opinii psychiatrycznej. Stary oszust (wiadome od roku 2002) – Ofiara ponad 30-letniej Przemocy w Rodzinie – sprawca Jerzy BYLICKI - NA ZLECENIE SUPER DURNIA SSR T. KRZEMIANOWSKI - przerobiona przez lekarskiego matołka Barbara BRETNER na osobnika z zespołem paranoidalnym – Jedyny ŻYWICIEL RODZINY - Matka samotnie wychowująca dzieci – patrz operacja „TOYOTA”. SSR A. WALENCIAK dokonała SAMOGWAŁTU na samej SOBIE. Procesowo obnażyła się jako pospolity cwaniaczek. GÓWNIARZ z IMMUNITETEM, który w miejsce SZTUKI .PRAWA i Jego zasad. Logiki rozumowania. Dochodzenia i dowodzenia prawdy materialnej. Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz zwykłej ludzkiej rzetelności i uczciwości U D O W O D N I Ł, że jest osobą bez honoru i godności. WALENCIAK J E S T B E Z T W A R Z Y. *PRAWDA * HONOR * WOLNOŚĆ * Pozostaję wierny przysiędze służyć Polsce, Narodowi i Ludziom Mimo przeciwnego wiatru kierunku NIE zmienię. KTO otarł się o śmierć NIE boi się żyć. Marek Krasnopolski.
~nemo
02-06-2012 / 17:16
Matecka - Prokurator Rejonowy w Szczecinie??? TO Jedna z największych przestępców utrzymywanych przez społeczeństwo. Z pewnością nie śpi spokojnie a sprawiedliwość nadchodzi ...