Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Sąd Najwyższy wykluczył z zawodu sędziego sądu rejonowego w Zduńskiej Woli Krzysztofa P.

Jest to najwyższa z możliwych kar dyscyplinarnych dla przedstawiciela tego zawodu.

Była to już trzecia sprawa dyscyplinarna sędziego Krzysztofa P., z tym że pierwsza uległa przedawnieniu. Tym razem Sąd Apelacyjny w Łodzi, który orzekał w pierwszej instancji, uznał Krzysztofa P. za winnego dopuszczenia się rażącego naruszenia prawa w 31 wyrokach, zaś w 50 wyrokach popełnił istotne błędy rachunkowe i pisarskie. Sąd Apelacyjny w Łodzi nakazał przeniesienie sędziego do sądu rejonowego w Poznaniu.

Lekceważący stosunek

Od tego wyroku obwiniony złożył apelację. Natomiast minister sprawiedliwości odwołał się i zażądał złożenia urzędu przez sędziego Krzysztofa P. W uzasadnieniu minister zwrócił uwagę na rażącą niewspółmierność orzeczonej kary do popełnionego czynu, a także lekceważący stosunek obwinionego do swoich obowiązków zawodowych, a w szczególności zaniechania ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Rzecznik dyscypliny wnosił o nieuwzględnienie skargi obwinionego. Potwierdził też argumenty sądu co do błędów popełnionych przez sędziego, takich jak brak właściwego uzasadnienia wyroków i niewłaściwe zastosowanie aresztowania.

Sąd Najwyższy podzielił argumenty ministra sprawiedliwości i wykluczył z zawodu Krzysztofa P. na mocy art.107 i 109 ustawy – Prawo o ustroju sadów powszechnych. Sędzia przewodniczący składu Marian Buliński tłumaczył, że orzeczenie sądu apelacyjnego powinno być wystarczającym motywem, aby zmienił on swój stosunek do wykonywanego zawodu. Jednak taka zmiana nie nastąpiła.

Ujma dla zawodu

– Do każdej sprawy prowadzonej w sądzie trzeba się przygotować. Przeczytać akta, kodeks karny i orzecznictwo z tym związane – mówił sędzia Biliński. – Nie jest to pierwsze rażące naruszenie prawa przez obwinionego, poprzednio otrzymał on naganę i mimo to nie zmienił swego postępowania. Sędzia Krzysztof P. przyniósł ujmę całemu stanowi sędziowskiemu. Skutkiem błędów sędziego są wznowienia postępowań karnych.

Upór przy popełnianiu błędów obwinionego dezawuuje go jako sędziego i wyklucza pełnienie przez niego funkcji sędziego – stwierdził przewodniczący składu Sądu Najwyższego.

Sygnatura akt SNO 36/10

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 05:39
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~opekopek
22-11-2010 / 10:10
Szanowni państwo jeśli macie jakieś sprawy których nie możecie pomimo dokumentów za tym przemawiających wygrać ZWRÓĆcie się do sedziego z lublina ŚP Iskry on wam tak odkręci kota ogonem że wygracie bez problemu. Sędzia Iskra z Lublina to cwaniak nad cwaniaki nauczył się LEX-a na pamięć i jest wykorzystywany przez lubelskich śedziów do pisania uzasadnień na ich zlecenie które nie maja nic wspólnego ze sprawiedliwymi wyrokami. Sędzia Iskra bardzo szybko awansuje bo "służy" swoimi uzasadnieniami bezprawiu w lubelskich sądach ku ucieszę mafii w postaci prezesa sądu apelacyjnego wraz z jego zausznikami i śedziami w postaci Surdy i innych dla których sprawiedliwość nie istnieje a liczy się tylko kto ma większe układy i może więcej załatwić choćby z dotacji unijnych. Ale mafia opanowała lubelski i nie tylko wymiar "nie" sprawiedliwości gdzie sprawę wygrywa ten kto da lub załatwi więcej "biednym" sędziom.