Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWO SKORUMPOWANEGO SĘDZIEGO SĄD OKRĘGOWY W GLIWICACH LESZEK GUZY ODPOWIEDZIALNY ZA ŚMIERĆ 65 NIEWINNYCH OSÓB MIEDZYNARODOWEJ HALI TARGOWEJ W KATOWICACH

SN nie zgodzili się na zabranie immunitetu gliwickiemu sędziemu L. Guzy - współmordercy wielu niewinnych osób. Kolejny dowód istnienia mafijnej korporacji sądowej.

Skorumpowany sędzia Leszek Guzy z Gliwic, który przyczynił się do śmierci 65 osób w ten sposób, że zwolnił z odśnieżania dachu hali MTK właścicieli, nie straci immunitetu - czyli nie odpowie za zbiorowe morderstwo - zdecydował Sąd Najwyższy.
Ukarania sędziego Leszka Guzy z Gliwic domagało się całe społeczeństwo i osobiście w sprawie interweniował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jednak, jak widzimy, dla korporacji sędziowskiej nie liczy się życie ludzkie - Dużo ważniejsze są własne interesy.

Decyzja SN jest prawomocna i oznacza, że katowicka prokuratura nie będzie mogła przedstawić mu zarzutów niedopełnienia obowiązków.

O sędzim Guzie z Sądu Okręgowego w Gliwicach usłyszeliśmy, gdy dach hali MTK runął w styczniu 2006 r. pod naporem lodu i śniegu (zginęło 65 osób). Sędzia Guza kilka tygodni wcześniej orzekał w procesie, jaki MTK wytoczyły firmie ubezpieczeniowej Hestia. W 2002 r. dach jednej z hal ugiął się od śniegu, a naprawa kosztowała ponad 300 tys. zł. Hestia odmówiła pieniędzy - uznała, że uszkodzenie dachu powstało od śniegu, którego nikt nie usuwał. Skorumpowany sędzia zdecydował, że odszkodowanie się należy. Gdyby nie jego bezmyślny wyrok nie byłoby tragedii i tyle ofiar.

Po zawaleniu się hali min. Zbigniew Ziobro na konferencji mówił o tym wyroku:
- Niezawisłość sądu nie oznacza niezawisłości od rozumu i obowiązującego w Polsce prawa. (...) Jeśli sąd stwierdziłby, że na terenie MTK nie obowiązują prawa grawitacji, to nie oznacza to, że tak jest.
Ziobro nakazał prokuraturze zbadać sprawę ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez sędziego Guzę i wystąpił z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.
W marcu tego roku Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku odmówił pociągnięcia sędziego Guzy do odpowiedzialności karnej. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję. Sąd Najwyższy, który uznał wniosek śledczych za bezpodstawny.
W maju także Sąd Dyscyplinarny w Lublinie - jeden z najbardziej skorumpowanych ( wyższe notowania mają tylko sądy w Gdańsku i Rzeszowie) całkowicie oczyścił sędziów z zarzutów.
Sędzia Jerzy Nawrocki z Sądu Apelacyjnego w Lublinie w swoim nielogicznym oświadczeniu stwierdził:
- Niedopuszczalne jest również łączenie wyroku wydanego przez sędziego Guzę z późniejszą katastrofą w MTK. Niech to powie rodzinom ofiar wypadku, którzy zginęłi z powodu głupoty sędziego Guzy.
Tym przekrętem sędziów kilku współwinnych katastrofy budowanej uniknie odpowiedzialności.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)
Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka.
Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 09:45
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan