Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
13 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-01-2012

SATYRA W SĄDZIE - Zapraszamy media - 2.02.2012 roku o godzinie 11.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy Al. Solidarności 127 odbędzie się kolejna rozprawa przeciwko oszczercy i kłamcy „ministrowi” Radosławowi Sikorskiemu. 

Drodzy Rodacy,

Znana jest Państwu “komedia”  trwającego sześć lat procesu, który wytoczył Prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej Jan Kobylański, 19 oszczercom ze świata mediów i polityki: Mikołajowi Lizutowi, Hannie Recman, Dominikowi Sadowskiemu, Jackowi Hołubowi, Karolowi Doleckiemu, Dziennikarzowi o pseudonimie KID, Dziennikarzowi o pseudonimie KNYSZ, Dziennikarzowi o pseudonimie GW, Adamowi Michnikowi, Jerzemu Wójcikowi, Dorocie Wysockiej-Schnepf, Jerzemu Morawskiemu, Dziennikarzowi o pseudonimie AKA, Grzegorzowi Gauden, Danielowi Passentowi, Jerzemu Baczyńskiemu, Jarosławowi Gugale, Tomaszowi Wróblewskiemu, Ryszardowi Schnepfowi.  

Ten skandaliczny proces zakończył się 16 grudnia 2011 roku, podano jako powód jego przedawnienie. 
Nikt  nie wierzy, że było i jest to uczciwe!  

2 lutego 2012 roku o godzinie 11.30 w Sądzie Okręgowym w Warszawie przy Al. Solidarności 127 odbędzie się kolejna rozprawa w sprawie cywilnej przeciwko oszczercy i kłamcy „ministrowi” Radosławowi Sikorskiemu.

Świadkami są ci sami oszczercy, którzy byli oskarżeni. Publikujemy część artykułów, które jasno przedstawiają skandaliczną przeszłość tych kłamców i antypolaków.  

Leonor Adami
Dyrektor USOPAŁ

Satyra w sądzie

W teatrze bywam w miarę często, ale w sądzie byłem po raz pierwszy w życiu. Na szczęście.
Sąd zawsze kojarzył mi się ze „świątynią prawa”, porządku, powagą, miejscem gdzie wszystko jest ustalone i uregulowane prawem, gdzie nie ma miejsca na improwizacje, gdzie prawda jest święta, a kłamstwo i krętactwo wykluczone.  Widać miałem błędne pojęcie bo to co zobaczyłem i usłyszałem zakrawało na satyrę. Nie w wykonaniu Wysokiego Sadu, aktorzy którzy tą satyrę usiłują uprawiać to dziennikarze pozwani przez Jana Kobylańskiego, niekwestionowanego przywódcę Polonii w Ameryce Łacińskiej, twórcy i prezesa jednej z największych i prężnie pracujacych organizacji polonijnych Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAL).  Dodać należy niekwestionowany przez polskich emigrantów, to polscy dziennikarze usiłują wmówić polskiemu społeczeństwu czarny obraz człowieka, który jest uhonorowany  wieloma odznaczeniami polskimi i zagranicznymi, był szanowany przez rządy polskie za czasów Wałęsy i Kwaśniewskiego, a teraz nagle został wyklęty. Odebrano mu konsulat honorowy, a media odsądziły od czci i wiary.

        Zastanowić się należy czy na pewno dziennikarze są polscy. Jeżeli bowiem Jan Kobylański buduje pomniki polskiemu papieżowi i we wszystkich swoich działaniach wspiera każdą inicjatywę dla  obrony i promocji Polski w świecie a dziennikarze za to go poniewierają to czy naprawdę można mówić o nich „polscy”?. Czy naprawdę można mówić o nich dziennikarze?. Bowiem dziennikarz to zawód obligujący do rzetelnego i zgodnego z prawdą przekazywania informacji, tymczasem teksty napisane przez pozwanych do sądu sa stekiem kłamstw. Takie pisanie nie ma nic wspólnego z etyką dziennikarską. Powinni być pozbawieni wykonywania zawodu, tymczasem zachowują się przed sądem tak jak piszą w gazetach, butnie i bez szacunku dla prawa, sadu i publiczności słuchającej ich kłamliwych wywodów. Wychodząc z sadu ktoś z publiczności powiedział: „czuło się ducha lat  50-tych w Polsce”.

      Dlaczego tak uważam? Dlaczego mam prawo tak uważać? Otóż jestem na emigracji w Ameryce Łacińskiej od 24 lat, znam dokładnie działalność organizacji polonijnych, znam działalność USOPAL i jej Prezesa Jana Kobylanskiego. On to osobiscie zapalił nas w Meksyku do stworzenia organizacji polonijnej. Przez kilkanaście lat działalności  możemy poszczycić się wieloma akcjami. Wspomnę współorganizację trzech wizyt Lecha Wałęsy, wiele wizyt polskich ambasadorów. Duża akcja zwiazana z wizytą w Monterrey Premiera Belki z kilkoma ministrami ówczesnego rządu. Żaden zespół muzyczny, folklorystyczny, żaden artysta czy sportowiec, ba żaden student przyjeżdżający na semestralną wymianę nie pozostawali bez pomocy naszego związku. Co roku przywożę do Polski 15 do 30 studentów z mego uniwersytetu na kursy letnie. Oni potem są najlepszymi ambasadorami Polski w świecie. Jeden z moich byłych studentów otworzył przewód doktorski w Polsce, a dwóch wykonuje badania do swoich doktoratów. Kilka doktoratów już zostało w Polsce zakończonych. Nagroda? Nikt z nas nie pracuje dla nagród ale też nie pochwalamy stwierdzeń typu … „ale ja tu nie przyjechałem do Polaków” – taka była odpowiedź Lecha Wałęsy na moje słowa powitania Pana Prezydenta w imieniu miejscowej Polonii. Nie oczekujemy pochwał ze strony obecnego rządu jako że jestesmy na „czarnej liście” MSZ jako ci którzy są po stronie Jana Kobylańskiego. Działamy dla dobra Polski, jednej ojczyzny wszystkich Polaków tych w kraju i tych poza jej granicami.

   Ale wróćmy do procesu. Wszyscy pozwani śpiewają jak w zgodnym chórze:  „Czy zgadza sie Pan (i) z zarzutami?”  -„Nie”.  „ Czy będzie Pan (i) odpowiadał na pytania sadu” -„Nie” ??? „Co ma Pan (I) na swoje wyjaśnienie”?  No i tutaj zaczyna się satyra.  Wszyscy pozwani odpowiadają, że to co napisali lub powiedzieli oparte było na wiarygodnych źródłach.  Jakie są to więc  te „wiarygodne źródła”? Po pierwsze publikacja Mikołaja Lizuta z 2004 roku będąca perfidnym paszkwilem i stekiem kłamstw. Przykład, opisując ranczo Jana Kobylańskiego Lizut pisze, cytuję: …”na równo przystrzyżonych trawnikach stoją pomniki Prezesa”… Niby niewinne kłamstwo, ale kto za życia stawia sobie pomniki. Byłem wielokrotnie na „Estancji” Don Juana i jakoś jego pomnika nie mogę się tam dopatrzeć.  Tak,  ale jak to kłamstwo może zweryfikować polski czytelnik? Inni powołują się na „materiał źródłowy” jakim jest audycja telewizyjna z udziałem Ryszarda Schepfa i Jarosława Gugały, w której zmieszali z błotem Jana Kobylańskiego.  A była to zemsta za czasy, w których obydwaj panowie pełnili funkcje dyplomatyczne  w Ameryce Łacińskiej. Zapomina się jednak, że Shnepf zostal przez MSZ odwołany z funkcji za przekręty finansowe i machlojki nie licujące godnością ambasadora, czego nie pochwalał Jan Kobylański, a   tamtejsza Polonia uznała takich przedstawicieli Polski za „personas non grata”.

Pani  Agnieszka Kubik stwierdza przed sadem, że teksty „Sowiecki szpieg” i  „Kobylański zawsze szkodził Polsce” nie są napisane przez nią, ale jest to … „wybór dokonany przeze mnie z wywiadu Jarosława Gugały i Ryszarda Shnepfa z Moniką Olejnik… „Rozmówcy to osoby godne zaufania, mające doświadczenie i wiedzę o Janie Kobylańskim”… W ten sposób można w Polsce zniszczyć każdego.  Ktoś napisze lub powie kłamstwo,  ktoś inny opiera sie na tym kłamstwie jako na „materiale źródłowym” nie uznając za stosowne sprawdzania   wiarygodności informacji. SATYRA.

Na koniec rozprawy sędzia proponuje termin następnej rozprawy na sierpień. Na to nie zgadza sie jedna z pań obrońców, „niemozliwe, w sierpniu  ja jestem z dzieckiem na wakacjach” !?  Czy naprawdę strona pozwana może dyktować sadowi terminy rozpraw?.

   Czy prawo równe dla wszystkich

      Porównajmy dwie sprawy sadowe, dwa przypadki bardzo podobne. Oto w „Gazecie Wyborczej” z dnia 1-go lipca 2009  ukazał się tekst „Dziennikarz skazany za artykuł” .  Czytamy: …Robert Rewiński był ścigany za pomówienie (art. 212 kodeksu karnego) z oskarżenia prywatnego”.. zupełnie jak w procesie Kobylańskiego. Dalej; …”Rewinski przeprowadził się w tym czasie do Warszawy. Sad wysłał za nim list gończy z decyzją o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące”.  Dalej informacja że siedział w areszcie i wyszedł po wpłaceniu 15 tys. zl kaucji.  Oskarżeni w procesie Kobylańskiego nie stawiają sią w sadzie:… „z uwagi na ważne obowiązki służbowe”, … „święto Gazety,”  „zaświadczenie lekarskie” lub po prostu bez żadnego wyjaśnienia. Główni pozwani Mikołaj Lizut i Adam Michnik nie pokazali twarzy ani na pierwszej ani na drugiej rozprawie a są na miejscu w Warszawie i nikt za nimi listów gończych nie wysyła.  Rewinski tak przez sad pierwszej jak i drugiej instancji …”został skazany za to, że w tekście podał nieprawdę”.. „a wobec  dziennikarza oczekuje sie wyższych zasad i środków ostrożności.”…Jak to? Od jednych dziennikarzy oczekuje się przestrzegania „wyższych zasad”  etyki dziennikarskiej,  a inni pisząc wierutne kłamstwa, wprost poniżając człowieka,  nie poczuwają się do winy. A więc państwo prawa równego dla wszystkich czy atrapa prawa z którego wybrańcy mogą sobie robić satyrę.

Dziś widać wyraźnie, że proces toczący się przed sądem w WARSZAWIE  ——– Mokotów obliczony jest na zmęczenie materii.  Porównajmy. Przewinienie dotyczące Rewińskiego dokonane było w 2004 roku, dziś w 2009 jest już wyrok sądów dwu instancji.  W przypadku Kobylańskiego pierwszy ochydny paszkwil ukazał się latem 2004 roku a sprawa weszła na wokandę sadu dopiero wiosną 2009 roku.  Ktoą liczy na to, że styrany obozami koncentracyjnymi i życiem Jan Kobylański odejdzie z tego świata i będzie po problemie.  Komuś zależy na poróżnieniu Polaków tych mieszkających w Polsce i na emigracji, komuś zależy na rozbiciu jedności Polonii.  Od tego zresztą się zaczęło.  Gazeta Wyborcza wysłała swojego szpicla Lizuta  do Urugwaju który pod zmienionym nazwiskiem dostał się do USOPAL jako student aby „zbierać materiały do swojej pracy dyplomowej”.  A wszystko było po zorganizowaniu przez Jana Kobylańskiego „kongresu jedności” Kongresu Obu Ameryk na którym porozumiały się największe organizacje kontynentu amerykańskiego,  Kongresu Polonii Amerykańskiej, Kongresu Polonii Kanadyjskiej KPK i USOPAL. Kogoś kłuje w oczy jedność Polonii i Polaków.  Kogo i dlaczego? 

Zygmunt Haduch

Prof. Tytularny Uniwersytetu

Prezes Związku Polaków i Przyjaciół Polski w Meksyku

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2012-01-13

Odpowiedzi: 2 to “Zygmunt Haduch: SATYRA W SADZIE”

1.      @ + @ = @@ powiedział/a

Czy kto widział na tym świecie przypadki, ażeby właściciele folwarków za własne przewinienia sami sobie wytaczali procesy i skazywali siebie na jakieś kary? Wykluczone! Ale gdyby jego własny pies głośniej zawarczał na to, że właściciel wyrządził mu krzywdę, to właściciel folwarku (i psa) w zanadrzu ma kija, którym go zdzieli.

A pies? Jemu wymiar sprawiedliwości i tak nic nie zrobi… A za okazanie sprzeciwu pies pogarsza sobie tylko własną dolę. Na tym przykładzie najlepiej widać dlaczego bandzie Michnika wolno wszystko. A my tylko możemy popatrzeć na ten sąd i pokiwać głową.

PS.
Nawet sensownie w tekście Z. Haducha usadowiła się niedogodność językowa wynikająca z braku czcionki „ą”. To wcale nie razi. Z tego powodu „sąd” w brzmieniu „sad” jest bliższy prawdy. Można powiedzieć, że faktycznie mamy satyrów w sadzie, a nie satyrę w sądzie. Satyr kojarzy się z bożkiem Bachusem i mocno podchmieloną głową. To tłumaczy postanowienia sędziów. Ich reakcje są typowe dla zachowań podchmielonych satyrów, a poznać je można po ich nienormalnych zachowań i wygadywanych bzdurach.

2.      Analityk powiedział/a

Pan Haduch napisał “…polscy dziennikarze usiluja wmowic polskiemu spoleczenstwu czarny obraz czlowieka, ktory jest uhonorowany wieloma odznaczeniami polskimi…”.
Z całym szacunkiem ale czy naprawdę Pan w to wierzy, że są to „polscy dziennikarze” czy to tylko przejęzyczenie w rozpędzie pisania niniejszego artykułu? Dla mnie to są „polskojęzyczni” wrogowie Narodu Polskiego i trzeba KAŻDEGO z nich zapamiętać i wymierzyć mu karę jak najszybciej i jak najbardziej dotkliwą. Zawsze trzeba działać zgodnie z zasadą biblijną „po czynach poznamy”, a słowa Wałęsy przytoczone przez Pana „ale ja tu nie przyjechalem do Polakow” wystarczyły aby rozpoznać kim on jest – ten antypolski smieć.

Z perspektywy czasu widać, że zapraszanie takich jak agenta Wałęsa czy Belka było dużym błędem. Obaj okazali się Antypolakami wspierającymi najgorszych wrogów Polaków w ich działaniach przeciw Narodowi Polskiemu. Po czynach widać to do dnia dzisiejszego.

Co do robienia doktoratów w Polsce w dzisiejszych czasach przez Polaków z Meksyku też miałbym wątpliwości. Oby pod wpływem członków z Partii Obwiesiów, jej herszta Thuska i służalczej Halowej nie zostali spreparowani na Antypolaków.

Natomiast co do sądów w Polsce to – więcej niż pewnik – są tam jak widać sami Antypolacy a nawet gorzej bo ZDRAJCY chroniący wszelkie szumowiny działające przeciw Narodowi Polskiemu.

Więcej:

  Polski Domiar Niesprawiedliwości - niespodziewane zakończenie toczącego się od przeszło 6 lat procesu Prezesa USOPAŁu Jana Kobylańskiego. Marek Chrapan

ODEZWA USOPAŁ W ZWIĄZKU Z NADCHODZĄCYMI WYBORAMI DO SEJMU I SENATU RP 2011
Rozprawa Prezesa USOPAŁu Jana Kobylańskiego przeciwko 19 agenturalnym oszczercom 29.04.2011 o godzinie 10,00 w sali nr 427 Sądu Rejonowego w W-wie ul. Ogrodowa 51A  
Kobylański & Michnik - SĄDOWA WOJNA DWÓCH CYWILIZACJI - XVI WALNE ZEBRANIE USOPAŁ – 11-13.III.2011 - w imieniu Patriotycznego Ruchu Polski i Patriotycznego Klubu Dyskusyjnego w Nowym Jorku - uczestniczy Arkadiusz Tomaszewski.
Prezes USOPAŁ Jan Kobylański walczy z oszczercami - zapraszamy zainteresowanych i media na rozprawy w dniach 17 i 21.12.2010r
Powiadomienie Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - USOPAŁ o działaniach skierowanych przeciwko prezesowi Janowi Kobylańskiemu.
XV Walne Zebranie Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej - Jubileusz USOPAŁ
WNIOSKI KOŃCOWE XV WALNEGO ZEBRANIA UNII STOWARZYSZEŃ I ORGANIZACJI POLSKICH AMERYKI ŁACIŃSKIEJ – USOPAŁ
Przesyłamy informacje o najbliższej rozprawie sądowej w dniu 8 września 2009r prezesa USOPAŁ Jana Kobylańskiego przeciwko 19 oszczercom ze świata mediów i polityki.
USOPAŁ - list otwarty do Ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego
Urugwaj - Jan Kobylański spotyka się z Ojcem Rydzykiem. Podsumowanie XIII Zjazdu USOPAŁ.

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:13
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~marek777
07-08-2012 / 11:43
„Z A D U C H szmaba” wg działalności ministra Krzysztofa KWIATKOWSKI- ego. cd. do Rafała Krzyształowskiego ze Szczecinka – OFIARA koszalińskich szarlatanów Niepospolitych kryminalnych przestępców w T O G A C H. ***S A M O G W A Ł T - Anny W A L E N C I A K*** w dniu 18-07-2012r - sala Nr 3 Sądu Rejonowego w Koszalinie. **SSR A. Walenciak do spółki, w POROZUMIENIU z **PPR I. Paczkowska - Łabędź został poprzedzony w dniu 17-04-2012r i 27-04-2012r II Kp.787/11/AW Grą w DURNIA z Zygmuntem Cąkała – OFIARA przestępczości zorganizowanej na przesłankach kryminalno - politycznych w której TE pierwsze skrzypce „grał” wójt gminy ŚWIESZYNO mgr inż. Franciszek SZCZEPANIK** oraz jego wspólnik OSZUST do potęgi N-tej - S K R Z Y P E K**. Całość OPERACJI okradania Z. CĄKAŁY z hektarów, kredytów i awanturnictwa matactwem odsetek KONTROLOWAŁA koszalińska – zachodniopomorska mafijna ośmiornica koordynowana przez : Stanisława GAWŁOWSKIEGO – poseł Platformy Obywatelskiej. W dniu 18-07-2012r Sądowe SZAMBO PROCESOWE – kontynuuje tradycje koszalińskiej dziczy magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY „widzimisię” pozbawionych logiki rozumowania jako E R Z A T Z P R A WA z insynuacji urojeń własnych prokuratorów i sędziów – od ponad 12 lat. D O W Ó D : O F I A R A NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWCÓW podpartych M i n i s t e r s t w e m S P R A W I E D L I W O Ś C I w autoryzacji : RYDZAK & REWA & RESIAK z MS oraz Antonina S U W A Ł A od sędziego A. S E R E M E T PG. Robią WAŁA ciągłością tradycji ministerialnych DURNI z obecnego pryncypała – prof. J. G O W I N. Był Kalwas, Ziobro, Ćwiąkalski i Czuma – pośrednik Pana Boga. Zrobili własne interesy i … poszli dalej „usprawniać” RESORT S P R A W I E D L I W O Ś C I. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 18-07-2012r - Marek Krasnopolski – emerytowany oficer policji państwowej, ekspert kryminalistyki. Spełniający od roku 2000 Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielania Obowiązku POMOCY OFIAROM PRZEMOCY w Rodzinie. W stanie NARUSZENIA ***Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej *** sprowadzonych do poziomu rolki papieru toaletowego przez : ***SSR Anna W A L E N C I A K*** rozpoczęła GRĘ w Durnia ze swoją ofiarą. NIEPOCZYTALNOŚĆ umysłowa ? psychiczna choroba sędziego ?! czy polityczno - kryminalna działalność " GOSPODARCZA " koszalińskiej prokuratorsko-sędziowskiej dziczy magistrów prawa jak przystało na prywatny folwark pod szyldem Ministerstwa Sprawiedliwości wg wytycznych jakie A S Krzysztof K W I A T K O W S K I pozostawił po „USPRAWNIANIU” Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI - patrz dz. „FAKT” z dnia 16-10-2009r . WYTYCZNE : Udaremniać OFIAROM PRZEMOCY czynności procesowe. Zgodnie z zastosowaną koszalińską technologią sądową. SSR A. WALENCIAK rozpoczęła przewód sądowy „powtórką SZWINDLU” przez użycie „sprawdzonego” scenariusza sprawy VIII K. 945/03/KK SR K-lin, gdzie OFIARĘ napadu trójki pijanych bandytów : Jerzy Bylicki & Elżbieta Bartkowska vel Bylicka & Agnieszka KOZIOROWSKA – córka Elżbiety Bartkowskiej – konkubiny nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej -seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil) – przerabiano na sprawcę napadu - M. KRASNOPOLSKI. Na wyżyny Niepoczytalności umysłowej w tamtym czasie WYSZEDŁ V Wydział Karny Odwoławczy (SO K-lin PREZES SSO J. SKIBICKI) pod przewodniczącym** felczer I. Jóźwiak. awansowany na - śledczego **UB-e, następnie awansowany* na SSO. Jego wspólnikami w procesowym SZWINDLU GRĄ w DURNIA byli : SSO A. Jaracz, M. Mazur, G. Polewiak, B. Lewandowski, R. Rzepecka - Gawrysiak i I N N I. SSR A.WALENCIAK tą samą metodą usiłowała przygotować swoją „procesową ślizgawkę” pod nieobecność prokuratora. Tak jak w sprawie VIII K. 945/03/KK SSR Katarzyna Krystowczyk udaremniała nagrywanie rozprawy. Tak też ślizgacz SSR A. WALENCIAK usiłowała poprowadzić przedmiotowy SZWINDEL procesowy bez rejestracji na taśmie audio – video. N I E wyraziła zgody na rejestracje przewodu sądowego przy udziale dziennikarza śledczego aferyprawa.eu. Zgodnie z oczekiwaniami SSR A. WALENCIAK przy udziale protokolanta sfałszowała protokół sądowy sprawy II K. 343/12/AW z dnia 18-07-2012r. Co sobie ubzdurała SSR A. Walenciak i jej wspólnicy : SSR J. Sroczyński & PPR T. BODO, SSR S. Wróbel, G. RUDY, M. Wiśniewska, K. Krystowczyk i cała reszta sędziowsko - prokuratorskiej przestępczej zgrai. Taki przebieg SZWINDLU jaki się odbył w dniu 18-07-2012r miał zapewnić wiarygodność wystawionej przez B. Bretner opinii psychiatrycznej. Stary oszust (wiadome od roku 2002) – Ofiara ponad 30-letniej Przemocy w Rodzinie – sprawca Jerzy BYLICKI - NA ZLECENIE SUPER DURNIA SSR T. KRZEMIANOWSKI - przerobiona przez lekarskiego matołka Barbara BRETNER na osobnika z zespołem paranoidalnym – Jedyny ŻYWICIEL RODZINY - Matka samotnie wychowująca dzieci – patrz operacja „TOYOTA”. SSR A. WALENCIAK dokonała SAMOGWAŁTU na samej SOBIE. Procesowo obnażyła się jako pospolity cwaniaczek. GÓWNIARZ z IMMUNITETEM, który w miejsce SZTUKI PRAWA i Jego zasad. Logiki rozumowania. Dochodzenia i dowodzenia prawdy materialnej. Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz zwykłej ludzkiej rzetelności i uczciwości U D O W O D N I Ł, że jest osobą bez honoru i godności. WALENCIAK J E S T osobnikiem B E Z T W A R Z Y. *PRAWDA * HONOR * WOLNOŚĆ * Pozostaję wierny przysiędze służyć Polsce, Narodowi i Ludziom Mimo przeciwnego wiatru kierunku NIE zmienię. KTO otarł się o śmierć NIE boi się żyć. Marek Krasnopolski.
~czesłąw45
18-04-2012 / 08:58
do Rafała. Sądy Obywatelskie to najprostsze rozwiązanie dla wyrzucenia STERTY obornika PROCESOWEGO przez LATA zalegającego w resorcie sprawiedliwości. To jedyne panaceum na degrengoladę TOGOWCÓW - dzicz magistrów prawa pozbawionych zasad etyczno-moralnych, logiki rozumowania i elementarnych zasad ludzi cywilizowanych. Współżycia społecznego. Hołota, czyli pospolite ludzkie świnie. W dniu 17 kwietnia 2012r w sali nr 3 Sądu Rejonowego w Koszalinie o godzinie 10 : 30 ( zamiast o g. 10) rozpoczęła posiedzenie SSR Anna WALENCIAK (żona SSO Piotra WALENCIAKA - razem tworzą egzotyczno - toksykologiczny RODZINNY duet sędziowski specjalizujący się w wysokiej jakości – S K A L A "Q" > awanturnictwa i bandytyzmu procesowego jaki odbywa się Koszalinie zgodnie z NAZISTOWSKĄ doktryną głoszoną do OFIAR TOGOWCÓW promotor SSR M. Wiśniewska - aktualny wspólnik herszta lokalnej mafii sędziowskiej SSR G. RUDY - Prezes SR K-lin. Poprzedni Prezes J.C.STEBELSKI po wytworzeniu swojej porcji OBOERNIKA zmienił fotel. Zajął się produkcją OBORNIKA w SZWINDLACH procesowych Wydz. Cywilnego > Sąd Rejonowy. Idzie mu to ZNAKOMICIE. Wykończył Jadwigę ŚWIĄTEK z Sarbinowa - patrz - Tyg. SOLIDARNOŚĆ" Nr 47 z dnia 24-11-2006r - "TEMIDA dziwnie stronnicza" (za sprawą ZLECENIA PPO Andrzej SIUCHTA & SSO D. SOKOŁOWSKA & SSO Sławomir PRZYKUCKI - CURIOZUM P R Z Y K U C K I NIE odróżnia amputacji KUTASA od rzekomego zatoru płucnego – dr n.med. E. ZINKA u SPRAWCY ponad 30-letniej Przemocy w Rodzinie - nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin)z objawami schizofrenii maniaklnej. Sprawcy, który seksualnie usiłował gwałcić córki, bowiem nawet hodowane stado owiec NIE spełniało już swojej roli. J.C. STEBELSKI Zabrał sie za UŚMIERCANIE jej męża. Posiedzenie w sprawie Zygmunta CĄKAŁA SSR A. WALENCIAK rozpoczęła od podżegania protokolantki, która jej przekazała, że na sprawę Z.CĄKAŁY- przyszła grupa ludzi – obserwatorów interesujących się mechanizmem „puszczenia” CĄKAŁY „skarpetkach”na kwotę ponad 5 mln złotych przy pomocy koszalińskich TOGOWCÓW. Protokolantka przy każdej bytności przed salą Nr 3 – wywoływanie świadków do poprzedniej sprawy > zapowiadała jak dobrze nakręcona KATARYNA że posiedzenie w spr. Z. CĄKAŁY jest N I E J A W N E. MEGA HIT w Sądzie Rejonowym w Koszalinie. ŻE T O G O W C Y z Koszalina SA wtórnymi ANALFABETAMI to jest wiadome od 04 cze3rwiec 1989r. ALE, że NIE potrafią Czytać a w szczególności SSR A. WALENCIAK to KTO ? ją zrobił MAGISTREM. Biorąc pod uwagę, że Koszalin S T A Ł się powiatowym Z A D U P I E M od 20LAT co NIE podlega żadnej dyskusji. WOBEC powyższego, jak to się stało, że TOGOWCY z KOSZALINA NIE przestrzegają Postanowień ORZEKANYCH i publikowanych INSTYTUCJĄ Sądu NAJWYŻSZEGO. 28 MARCA 2012r wydane zostało orzeczenie SN , że „wszystkie posiedzenia są jawne a w szczególności dotyczące spraw karnych”. A. WALENCIAK jak przystało na sędziego z ZADUPIA wywaliła GAŁY bowiem NIC jej o tym NIE WIADOME. SSR A. WALENCIAK postanowiła przedmiotowe posiedzenie utajnić. Usiłowała obserwatorów jej SZWIDLU usunąć z Sali Nr 3. Ostatecznie wobec sprzeciwu samego zainteresowanego oraz jego adw. z urzędu postanowiła odroczyć posiedzenie. Za podstawę podała, że w tej kwestii Opinię PISEMNĄ musi wydać prokurator z Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. No cóż w końcu ponad 5 mln złotych Zygmunta CĄKAŁY rozpłynęło się między komornikiem Markiem WINNICKIM a prokuratorami i sędziami, z pomocą pośredników. Wesołego A L L E L U J A.
~czesłąw45
26-03-2012 / 06:03
do Marek 777. Jak klocki lego układa się kalejdoskopem wydarzeń obraz polskiego dziadostwa, chorego kraju i ludzi. Opanowanych epidemią syfilisu schizofrenii paranoidalnej. Przodują tu ludzie z pierwszych stron gazet. Słoma z butów wystaje. FATALNA pomyłka na Śląsku. Bandyci w policyjnych mundurach demolują dwa mieszkania, masakrują ludzi, by zaspokoić swoje bandyckie zwyczaje. Bo tak precyzyjnie rozpoznali „obiekt”. To NORMALKA. Przecież była już Magdalenka i skutki. Policyjna zgraja to zgraja przemądrzałych ignorantów. Mocnych w pysku i wspomaganych dla zacierania śladów i zastraszania zgrają prokuratorsko-sędziowskich wtórnych analfabetów ( tak to funkcjonuje w Koszalinie). Jakże prymitywny przekaz swoich* " DOSKONAŁYCH UMIEJĘTNOŚCI " demonstrują 40 mln Obywateli. Najzwyklejsze tradycyjne NIECHLUJSTWO. Na każdym kroku. W N I E tak odległej przeszłości mundur Polskiego żołnierza został ubabrany w Afganistanie z SUPER amerykańską "precyzją". Żołnierzy potraktowano jak najzwyklejszych bandytów. TVP dała pełny przekaz jak ich wyprowadzano z samolotu. Zgodnie ze słowami jakimi okrasił publicznie ich najwyższy przełożony minister MON - J. Szczygło. Potraktowano ich jak "barany". NIE jest żadną tajemnicą, że Polacy posiadają przydział w "sojuszu" jako "mięso armatnie". ZYSK - tyle zysku, co w pysku, czyli ochłapy. To poza granicami kraju. Ale tu w Polsce. Czym się popisujemy. Matactwem, krętactwem, kłamstwem i oszustwem. Panie Marek !!! To jeden wielki PIC ta Wolność, Niepodległość i DEMOKRACJA. Przecież to jest N A Z I Z M. Kłania się stary von Bismarck i jego pijana małpa z lusterkiem i brzytwą. Jeden R U T K O W S K I NIE wystarczy by obnażyć to D N O* i H I P O K R Y Z J Ę. Wzorem polskich miliarderów dla zdobycia środków na działalność wplątał się w "mętne sprawy". Wszyscy w Polsce doskonale wiedzą, że aby mieć miliony pierwszy milion trzeba ukraść. Dalej już z górki. Dlaczego zdarzyła się "FATALNA pomyłka". Z prostej przyczyny. W Policji Państwowej N I E W I E L E się zmieniło. Tylko mundury, samochody i szyld. Mentalność pozostała ta sama lub jest jeszcze gorzej. To zademonstrował Mariusz SOKOŁOWSKI fundując w "pyskówce" z RUTKOWSKIM dla 40 mln telewidzów swój wizerunek - gówniarza w mundurze. NIE pierwszy raz. No, cóż do policji przyjmuje się na kilogramy do roboty. Tam się rządzą swoimi prawami. Jak ogłosił „Bolek” T E R A POLSKA. Dziadowska. Skaczemy sobie do gardeł o pierdoły. Ktoś do czegoś NIE dorósł. * P R A W D A * H O N O R * W O L N O Ś Ć *
~marek777
05-03-2012 / 12:14
satyra w sądzie do agent, Poldek,obywatel. Od 04 czerwiec 1989r Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej opanowała epidemia syfilisu schizofrenii paranoidalnej. RP jest pod okupacja dziczy magistrów prawa pozbawionych zasad etyczno-moralnych, logiki rozumowania. Od ponad 12LAT w moim przypadku udowadniają, że TOGOWCY mają GÓWNO zamiast mózgów. W NIE tak odległej przeszłości zawodowej wykonywałem służbowo zadania specjalne m.in. pod przykrywką prawcowałem pod celą. Doznałem szoku rozpracowując tematy operacyjne. W B.Wielu przypadkach ujawniałem i identyfikowałem skorumpowanych prokuratorów i sędziów parających się kryminalnym biznesie. Czxas nazwać po IMIENIU. To NIEPOSPOLITA kurwa i złodziej uzbrojona w IMMUNITETY. Jako zawodowiec jest mi wiADOME, ŻE do KAŻDEGO Człowieka jest "KLUCZ". Pospolkita kurwa i złodziej ma sój hor i godność. Prawnicza hołota, dzicz magistrów prawa z Koszalina to najpospolkitszi szmaciarze. Tych szmaciarzy solidarnością zawodową sitwy wspierają kolesie z Prokuratur i Sądów APELACYJNYCH i tak spiralą pniesie syfilis do samej "góry". To największa KUPA GNOJU w Rzeczpospolitej Polskiej - Resort Sprawiedliwości. Tu potrzbne widły do gnoju, wapno chlorowane, gumaki i wrzątek. Ministrant Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział w BEŁKOCIE, że usprawani MInisterstwo SPRAWIEDLIWOŚCI. Ha ! Ha ! Ha ! i zaczął od przestwainia łóżek. Od kKIEDY w BURDELU przestawia się łóżka. tAM WYP ... SIĘ niezdatny PERSONEL. Wbrew pozorom w burdelu JEST PORZĄDEK. cit.~Marek77704-01-2012 / 20:08Panie Rafale Krzyształowski - Ku pokrzepieniu serc. Od 2000 roku spełniam Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielanie Obowiązku Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie której sprawcą jest nałogowy alkoholik (ALK.16/96 SR Koszalin) z objawami schizofrenii maniakalnej, seksualny zboczeniec, który z pomocą Rodziny pracującej w Sądzie Rejonowym w K-linie oraz solidarnością zawodowej sitwy dziczy magistrów prawa - kolesie z pracy (prokuratorzy i sędziowie) z OFIAR PRZEMOCY robią przestępców i usiłują OFIARY PRZEROBIĆ NA PSYCHICZNIE CHORYCH. JEDYNEGO ŻYWICIELA RODZINY, MATKĘ samotnie wychowującą dzieci - kolesie sprawcy Przemocy - bandyci w policyjnych mundurach (asp. P. Idzik, A. Warzecha i Zb. Ambroziak - KMP Koszalin, kręcili biznes ze sprawcą Przemocy, wspierani prokuratorami i sędziami) pomogli zwolnić z pracy w banku i uczynić kobietę bezrobotną. Ponad 11 LAT trwa już procesowe awanturnictwo, które nabrało wymiarów NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI której podłoże stanowią kryminalno-polityczne przesłanki podparte doktryną NAZISTOWSKIEJ profesorskiej zgrai z Sądu Najwyższego & Trybunału Stanu (patrz Nr 208/11r "FAKT" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim) promotor Lech GARDOCKI - patrz akt oskarżenia p-ko oraz Trybunał Konstytucyjny. Jako patriota, ponad 11 LAT jestem przerabiany przez w/w ZBRODNIARZY na bandytę, szubrawca i złodzieja. Groźnego dla otoczenia, psychicznie chorego osobnika, który wg SUPER DEBILA PPR T. BODO rok czasu przebywał w zakładzie psychiatrycznym wg opinii psychiatrycznej sporządzonej przez PPR Tomasz BODO i PPR Karol KUSZMAR PR Koszalin. Pytanie zasadne, gdzie jest dokumentacja lekarska na powyższe ?! skoro faktycznie są to insynuacje urojeń własnych HOŁOTY - dziczy magistrów prawa -sitwy prokuratorów - uzbrojonych w komunistyczne IMMUNITETY bezkarności i braku logiki rozumowania. Od 18-02-2008r dzicz zafundowała mi pobyt w pierdlu. Wcześniej zostałem w zasyfiałym policyjnym areszcie skażony toksykologicznie tak, że wylądowałem w marcu 08r prosto z pierdla na stole chirurgicznym. I operacja się NIE udała ale pacjent wytrzymał. Druga operacja zakończyła się powikłaniami (do dnia dzisiejszego). Zaraz ze szpitala wsadzono mnie ponownie do pierdla. Po to by trzymać mnie w końcówce bez dokumentów procesowych w pierdlu. 28-08-2008 do 01-09-2008r. Dzięki mojej dociekliwości ustaliłem, że w Koszalinie przy ul. Młyńskiej 71 funkcjonuje prywatny interes : SSO J. Skibicki & ppłk. SW K. Wypych, gdzie "leżakuje się" klientelę lokalnej koszalińskiej mafii policyjno-prokuratorsko-sędziowsko-adwokacko-radcowsko-lekarskiej. Pozostaję wierny przysiędze : Służyć Polsce, Narodowi i Ludziom. Mimo przeciwnego wiatru kierunku NIE zmienię. Kto otarł się o śmierć NIE boi się żyć. Po „Solidarności” pozostało 21 wyświechtanych do granic NIEmożliwości frazesów postulatów, NIE zrealizowanych do dnia DZISIEJSZEGO. Orzeł dostał koronę ale ma gołą.. INNĄ część ciała. I ostał się "BOLEK" bez twarzy. Co puścił 40mln na bosaka pod "przykrywką" Drugiej JAPONII. Otrzymał za swój wyczyn Nagrodę NOBLA. To jest SZTUKA uwierzyć, że się obaliło nawet mur berliński a z 40 mln zrobić balona. Marek Krasnopolski - emerytowany oficer policji państwowej, ekspert kryminalistyki, były żołnierz GSP. Panie RAFALE głowa do góry. Tyraliera idzie TYLKO naprzód.
~observe
23-01-2012 / 14:35
Racja, wystarczy, że ktoś spreparuje jakieś kłamstwo w formie artykułu a inni oprą na tym swoje dywagacje i jest każdy umoczony. Karygodne! O ile pamiętam, w ten sam sposób procesowano się z prez. Kwaśniewskim, który nie powinien być prezydentem III RP, ale było podobnie.
~polak
23-01-2012 / 10:40
Taki zdrajca narodu polskiego jak Sikorski podpisze ACTA po cichu. Uważam iż tusk ze swoim wermachtem przekroczył wszelkie granice przeciw narodowi i lepiej już nie będzie . Polak potrafi i bez takiego rządu który grabi i oddaje suwerenność w obce łapy. Tusk do Niemiec , Komorowski do Rosji, Sikorski i Rostowski do Angli , żydzi do izraela a POLSKA potęgą międzynarodową bo tak bogatego i pięknego kraju w Europie nie ma i dlatego żydzi nie chcą odpuścić Polski i dlatego plaga ta zalewa nasze wszystkie najważniejsze stołki w państwie. Tusk Zabierz swoją ekipę PO i zwolenników i wyjedź z Polski a za dwa lata będziemy potęgą. Ty chłopie i twój rząd ograbiacie budżet i niszczycie państwo Polskie tak jak twoje ziomy zniszczyły w czasie wojny. Czy ty nie masz za grosz czy cent honoru? Już dosyć nagrabiliście i oddaliście dobra narodowe więc już czas się powiesić nim cię naród dopadnie i powiesi. Precz z naszej OJCZYZNY POLSKI ty germański pomiocie. Prezydent może wprowadzić stan wyjątkowy? CZYŻBY KOLEJNA WOJNA Z NARODEM? Lepiej się zabierajcie z polski i to teraz cała banda Partii Oszustów . Tusk do Niemiec, Komorowski do Rosji, Sikorski do Anglii, Rostowski do Izraela i POLSKA potęgą w ciągu 2 lat. PO-wcy do pracy fizycznej za 1000 zł miesięcznie. Jeszcze POLSKA nie zginęła póki my żyjemy ! Co nam, Tuska przemoc wzięła , szablą odbierzemy. Marsz marsz Narodzie żyjący dziś w szkodzie , za twoim przykładem skończym z żyda władzą.
~POLSKA
22-01-2012 / 20:12
Tusk do Niemiec, Komorowski do Rosji, Sikorski i Rostowski do Londynu a żydzi do Izraela , PO do pracy fizycznej za 1000 zł miesiecznie, sędziowie i prokuratorzy do piachu ( bo to oni niszczą budżet i Polskę) i POLSKA miodem płynąca. Chcesz poznać prawdę - czytaj aferyprawa.eu oraz lubelskieaferyprawa.pl