Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-05-2014

SĄD WARSZAWSKI RŻNIE GŁUPA W SPRAWIE PISM SĄDOWYCH BEZ PODPISU I PIECZĄTKI

Czy Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście rżnie głupa, by nie dopuścić do rozprawy w/s pozwu Stowarzyszenia Interesu Społecznego "Wieczyste" przeciw Skarbowi Państwa reprezentowanego przez Ministra Sprawiedliwości o ustalenie nieistnienia skutku prawnego pism sądowych, nie zawierających podpisu i pieczątki sądu?

Zgodnie z §19 ust.4 zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia 2003 r. w/s. organizacji i zakresu działania sekretariatów sądowych oraz innych działów administracji sądowej, niektóre pisma sądowe nie są już podpisywane ani nie zawierają pieczątki Sądu. Stowarzyszenie uznało, że takie działanie jest niezgodne z prawem i wystąpił z powództwem przeciw Skarbowi Państwa. 
Zarządzeniem z dn. 17 marca (pismo przewodnie z 20 marca, doręczone 24 marca) Sąd wezwał Stowarzyszenie do uzupełnienia pozwu. Wezwanie zawierało żądanie wskazanie wartości przedmiotu sporu jako wartość 3 miesięcznego czynszu oraz wskazanie prawa do reprezentacji poprzez złożenie oryginału lub uwierzytelnionego odpisu z rejestru przedsiębiorców KRS. Stowarzyszenie w dniu 27.03.2014 złożyło pismo wyjaśniające iż powództwo nie dotyczy żadnego najmu, wartość przedmiotu sporu określa na sumę 0 złotych, skoro dotyczy roszczenia niematerialnego (a gdyby z jakichś przyczyn nie było to możliwe zerowa wartość sporu) – na symboliczną złotówkę, natomiast prawo do reprezentacji wynika ze złożonych wraz z pozwem - odpisów zaświadczenia Prezydenta Miasta o wpisie do ewidencji (notarialnie poświadczonych) Stowarzyszenie jako stowarzyszenie zwykłe nie podlega natomiast wpisowi do rejestru KRS, a tym bardziej do rejestru przedsiębiorców.

Pomimo tych wyjaśnień, zarządzeniem z dn. 8 kwietnia Sąd zarządził zwrot pozwu, twierdząc iż nie uzupełniono braków formalnych pozwu. Najwyraźniej Sąd rżnie głupa - Czy za brak formalny pozwu uznano brak odpisu z rejestru przedsiębiorców KRS (który przecież nie dotyczy stowarzyszenia zwykłego)? Czy też za brak formalny pozwu uznano w sprawie brak wskazania jako wartości sporu 3 miesięcznego 3 czynszu, chociaż nie mógł dotyczyć takurat tego powództwa, skoro przedmiotem jego nie są sprawy najmu? Ponadto Stowarzyszenie wskazało wartość sporu - 0 złotych (a w przypadku uznania iż wartość przedmiotu sporu nie może dotyczyć sumy zero złotych, wówczas jednego złotego).

Co ciekawe zarządzenie o zwrocie pozwu zostało tym razem podpisane za zgodność z oryginałem i opieczętowane (niezgodnie ze wspomnianym zarządzeniem Ministra, które przewiduje brak podpisu i pieczątki na zarządzeniach o zwrocie pozwu). 

Stowarzyszenie złożyło zażalenie na zwrot pozwu i wystąpiło o jawną rozprawę, gdyż podejrzewa że zarządzenie o zwrocie pozwu nie było pomyłką, a celowym działaniem Sądu, który nie chce dopuścić do jawnej rozprawy w sprawie. (VI C 550/14)
Cdn.

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe 
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
21-06-2014 / 01:00
zdychaj wreszcie z głodu we własnym gównie podludzki śmieciu zdzislawie raczkowski (jak się naprawdę nazywasz jewreju zawszony?), na ciebie to się można tylko zesrać pedale i żebraku! Jak tam noclegi u pawełka parowicza w Jeleniej Górze złapałeś już od niego adidasa pedrylu? Powodzenia!
~odcisk
08-05-2014 / 21:03
W dniu dzisiejszym Trybunał Konstytucyjny na wniosek Prokuratora Generalnego uznał, że § 20 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 grudnia 2012 r. jest niezgodny z art. 92 ust. 1 Konstytucji____www.pg.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-generalnej/trybunal-konstytucy Kiedy Prokurator Generalny i podlegli mu prokuratorzy uznają, że § 362 – 364 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 marca 2010 r. jest zgodny z art. 239 § 1 k.k.____ www.nettax.pl/dzienniki/du/2010/49/poz.296a.htm
~L0T NIK
07-05-2014 / 15:31
zaraz ... Pan Tomkiewicz to z tej rodziny prawników od "Kwacha" "Lwa" , uzdrowiska Konstancin i co ciekawsze z nadzoru nad spółka Konstancja hotel (i Biała Dalia a hotel " montaż okrągłego stołu" )- Skompol w Konstancinie -miała ok 82% udziałów . Sławomir Salomon, którego układ wrocławski okradł z firmy produkującej na jego własnych patentach jedyne zgodne zjeżdżalnie aquaparkowe w Europie i pierwsze na świecie w 3D co " opatentował" wkurzył się nie na żarty, gdy firma - osoba Wrocław Bojar podwykonawcza na sfałszowanych dokumentacjach zablokowała mu te formy produkcyjne. " Urządy skarbowe i gminne potwierdziły fałszerstwo wkopując sędziów, szefa dolnośląskiej izby skarbowej (już raz aresztowanego przez CBA) byłego dyrektora za razem u Zdrojewskiego Sławomir był ich szeregowym pracownikiem w 1991r, Prokuratura do dzisiaj szuka ukradzionych materiałów z produkcji zjeżdżalni Sławomira Salomona. Materiały ponoć trafiły na nielegalne skopiowanie pod Wrocławiem lamborghini Muracielago. Sprawa jest rozwojowa, gdyż Adwokat Bojara to zarazem gazety Wyborczej q. założyciel krajowego rejestru dłużników. Kancelaria nieudolna Sławomira Salomona to Modus w której pracował v- prezydent Wrocławia P0seł P0 mecenas Sławomir Piechota. . Wracając do Sławomira Salomona . Jako były pilot samolotów myśliwskich szkolony przez elitę wywiadu jak i kontr wywiadu a nawet przez samego kosmonautę generała Mirosława Hermaszewskiego - bez trudu przedarł się przez towarzystwo elitarne Warszawki. M.in. korporacji bankowych, które to " nieroztropnie autoryzowały go na prezesa spółki konstancińskiej " skompol" Gdyż tu było póxniej jego centrum do wyjaśnienia prawdziwego powodu ciągu fałszerstw we Wrocławskich urzędach i sądach. P0wód jednakże prawdziwy - jego ojciec w 1996r został zamordowany, gdyż ujawnił system kradzieży mieszkań przy udziale MSWiA oraz ratusza. Pamiętajmy, że ministrem MSWiA był z Wrocławia Grzegorz Schetyna P0seł P0. Prezydentem był obecny minister kultury prezydent Bogdan Zdrojewski. Ponoć Bojar zrobił część auta a innego które może powstało na kradzionych omawianych materiałach. A to może oznaczać majątek zawarty w nowym super aucie www.arrinera.com/pl/galeria/8-renderyarrinera_hussarya c.d.n.