Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA RADOM I KOLEJNY "NUMER ZA ZASIEDZENIE Z KROWĄ"

Radom i prawo własności RP. Numer na zasiedzenie? - wystarczy wpuścić krowę by działkę „zasiedziała”.

Inwencja ludzka jest nieograniczona. Przed laty za komuny, naiwnym marzycielom o telefonie, sprzedawano budki telefoniczne. Tym razem małżeństwo Stanisław i Mieczysława B. z okolic Zwolenia, wpadło na pomysł łatwego zdobycia pieniędzy. Sprzedali nie swoją działkę 1500m2. To że nie mieli na nią tytułu własności nie miało znaczenia. Sędzia Jacek Łata z Sądu w Zwoleniu im to załatwił. Podstawą prawną rozboju sądowego było zasiedzenie. Nie bardzo przy tym wiadomo, jak owe małżeństwo miało działkę zasiedzieć, skoro obecna prawna właścicielka Zofia Piotrowska teren ten nabyła zaledwie 10 lat temu.

zasiedz.radom.akt.notar.s1.jpg (62743 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s2.jpg (96763 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s3.jpg (114853 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s4.jpg (98381 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s5.jpg (97835 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s6.jpg (70816 bytes)

W chwili zakupu był to ugór a od tego czasu działka była przez nowego właściciela systematycznie przywracana do użytku rolnego: odkamieniona, odchwaszczona i użyźniona. Po raz pierwszy teren ten został zaorany i zasiany w marcu 2003 roku. W 2004 roku sporna działka wraz z pozostałymi nieruchomościami rolnymi prawnej właścicielki, o łącznej pow. 13h została zgłoszona do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i otrzymuje dopłaty do gruntów o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Zofia Piotrowska jest użytkownikiem działki spornej do dziś. Rośnie na tej działce łubin zasiany przez jej matkę-pełnomocnika, Krystynę Gejzak. Zofia Piotrowska mieszka na stałe poza Polską.

Przez okres użytkowania nigdy nie zauważono żadnych śladów obcego gospodarowania na spornej działce. Wnioskodawcy, czyli małżeństwo B. nie interweniowali i nie pokazywali się na spornej działce. Nikt z sąsiadów nigdy nie dał właścicielom prawnym do zrozumienia, że ktokolwiek inny jest użytkownikiem ich działki. W sądzie małżeństwo B. swoje prawa do działki uzasadniało między innymi faktem…wypasania na niej krowy!.

Dla sądu nie miał znaczenia akt notarialny z 1998 roku o kupnie terenu, ani zapisy w księdze wieczystej. Poza zasiedzeniem, małżeństwo B. powoływało się też na rzekome transakcje nabycia spornej nieruchomości. Niestety owych transakcji tych nie potrafił potwierdzić żaden z pięciu powołanych świadków. Oczywiście nie ma na to też żadnych dokumentów. Jeden ze świadków potwierdził natomiast fakt sprzedaży notarialnej gruntów Stanisławowi D., od syna którego nieruchomość nabyła z kolei Zofia Piotrowska. Akty notarialne dokumentujące wszystkie transakcje zostały złożone do akt sprawy. Poza niepotwierdzoną transakcją, Małżeństwo B. określiło też jako punkty graniczne ich „własności” z 1969r. słup energetyczny i metalowy palik. Problem w tym, że zakład energetyczny poinformował, że ów słup elektryczny został tam postawiony w 1997 roku a więc 28 lat później, zaś istnienie metalowego palika sprzed 30 lat, dwóch świadków „przypomniało” sobie dopiero na kolejnej rozprawie zapewne po odpowiedniej perswazji. Przekrętu dopełniła potwierdzając „urzędową opinią” wyimaginowane granice geodeta Jolanta Szewczyk ze Zwolenia.

Dla sądu w Zwoleniu takie niuanse jak prawo i dokumenty nie mają znaczenia. Wyrokiem z listopada 2006 Sędzia Jacek Łata przyznał prawo własności wnioskodawcom, czyli małżeństwu B. Sąd Okręgowy w Radomiu w składzie: Przewodniczący - Sędzia Ewa Mierzejewska, Sędzia Maria Madziarek Kazimierska i Sędzia Alicja Dąbrowska, przekręt przyklepał i ubrał w prawniczy język nadając mu legalność.

Przedstawiamy typowy kit skorumpowanych sędziów radomskich - sędzia daje wiarę temu komu i czemu chce, a pomija to co dla niego niewygodne. Od przekretów chroni go immunitet. Przykład ten pokazuje, czy można wierzyć polskim księgom wieczystym, skoro przy dobrych układach z sędzią można tam sobie załatwić każdy wpis.

zasiedz.radom.wyrok.s1.jpg (35192 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s1uzasad.jpg (50139 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s2.jpg (62230 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s4.jpg (62416 bytes) zasiedz.radom.akt.notar.s5.jpg (97835 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s6.jpg (63640 bytes)
zasiedz.radom.wyrok.s7.jpg (56559 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s8.jpg (68322 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s9.jpg (67378 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s10.jpg (65669 bytes) zasiedz.radom.wyrok.s11.jpg (55596 bytes)

Mimo ciągłych oszustw urzędniczych Pani Piotrowska wraz z jej matką nie dają z wygraną i dążą do wznowienia procesu. Ostatecznie prawo jest po ich stronie. Problem w tym, że według nietykalnych w togach, prawo i państwo to oni i są oni władni zabrać każdą własność. Jest to też przestroga i rada dla Polaków z zagranicy. Nie inwestujcie w Polsce. Inwestycje takie obarczone są olbrzymim ryzykiem.

Opracowali

Marcin Frymus i Bogdan Goczyński

Linki do podobnych artykułów:

Tylko niekompetencja urzędnika Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim SSR Marii Kowalik? - kiedy grunt wróci do właściciela.

Biegły geodeta i numer "na starą mapę" - z cyklu patologie sądowe.

Biegły sądowy Władysław Wdowiak z Sanoka - kolejny którego opinie można zakupić? - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

Biegli sądowi są jedną z najbardziej skorumpowanych grup - w polskich sądach kwitnie korupcja - raport Transparency International.

Klinika Leczenia Niepłodności Małżeńskiej "Kriobank" Białystok i "przekręt na bezpłodność"- czyli leczenie kobiet viagrą przez prof. Waldemara Kuczyńskiego cd.

Iluzoryczne prawo własności. Przekręty Sądu Okręgowego w Warszawie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Mccayde
05-01-2015 / 07:39
If I coecmniuatmd I could thank you enough for this, I'd be lying. ifauare.com [url=dpojqgmvkl.com]dpojqgmvkl[/url] [link=eqqsnu.com]eqqsnu[/link]
~Jon
25-12-2014 / 10:07
please note the anna klimak you refer to shluod" rel="nofollow">aoxovqx.com">shluod be slimak. Just been showing my mum (teresa danko youngest daughter of Piotr Danko in England) all info and she has picked that up hope that helps. Please let me know if I can be of any further assistance.
~Johan
20-12-2014 / 21:39
GAH, you're kidding! houlfpley they can at least get you some mild treatments to smack the rage back down into shut up town. also your song was amazing.
~grzes0509
03-08-2013 / 21:21
Po kontakcie z tym P. sędzią straciłem wiarę w sprawiedliwość w kraju którego jestem mieszkańcem od zawsze. Żenada.