Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-07-2014

Poznańska skorumpowana sędzia uratowała siebie i podzieliła się z dłużnikiem milionami. Ale kary nie poniesie...

Piotr Żytnicki
Kamienica przy ul. Półwiejskiej, która gra ważną rolę w

Kamienica przy ul. Półwiejskiej, która gra ważną rolę w "aferze alimentowej" (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja G)

Sędzia pomogła właścicielowi kamienicy uciec przed długami.
Kary nie poniesie, bo prokuratura umarza śledztwo, a sędzia wybiera się na emeryturę.

Sprawa zaczęła się kilka lat wcześniej, gdy holenderska spółka Redevco wypatrzyła w centrum Poznania, przy ul. Półwiejskiej, atrakcyjną kamienicę. Chciała ją odnowić i oddać w najem. Właściciel Władysław W. wziął 6 mln zł zaliczki, ale potem wycofał się z podpisania umowy. Pieniędzy nie oddał. Zamiast tego przypomniał sobie o dwójce nieślubnych dzieci. Przed sądem zawarł z ich matką ugodę. Zgodził się płacić co miesiąc 100 tys. zł na ich utrzymanie oraz spłacić jeszcze 6 mln zł zaległych alimentów za poprzednie lata! Takich alimentów nie płacą nawet gwiazdy show-biznesu, ale sędzi Rynkowskiej to nie zastanawiło. Zgodziła się na ugodę.

Władysław W. wiedział, że z majątku dłużnika w pierwszej kolejności spłaca się zaległe alimenty, a dopiero potem pozostałych wierzycieli. Stworzył więc dług wobec własnych dzieci, by pieniądze zostały w rodzinie.

Holendrzy tego nie wiedzieli. Wygrali w sądzie sprawę o zwrot pokaźnej zaliczki. Komornik zajął kamienicę i sprzedał na licytacji. Wtedy nastąpił zwrot akcji. Holendrzy dowiedzieli się, że pieniędzy nie dostaną, bo czekają na nie dzieci kamienicznika.
Prokuratura potwierdziła, że milionowe alimenty miały służyć oszukaniu Holendrów. Dwa tygodnie temu zapadł wyrok - Władysław W. został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu. Ma też zapłacić 50 tys. zł grzywny.

A co z sędzią, która, zgadzając się na milionowe alimenty, pomogła mu uciec przed długami? Śledztwo w jej sprawie przejęła prokuratura w Pile. Potwierdziła, że Rynkowska nie dopełniła obowiązków, bo nie zbadała sytuacji finansowej Władysława W. oraz potrzeb jego dzieci. Ale jednocześnie prokuratura uznała, że nie było to działanie umyślne i sprawę umorzyła. Magdalena Roman, wiceszefowa prokuratury, tłumaczy nam, że nieumyślne niedopełnienie obowiązków można ścigać jedynie, jeśli wyrządziło "istotną szkodę". - A w tym przypadku tak nie było - twierdzi.
- Przecież to w wyniku decyzji sądu holenderska spółka została oszukana i nie może odzyskać swoich pieniędzy - zauważamy.
- Sędzia zgodziła się na milionowe alimenty, ale po pieniądze zgłosiła się do komornika matka dzieci. Spółka nie została więc bezpośrednio pokrzywdzona działaniem sędzi. Szkoda powstała później - odpowiada Roman.
Prokuratura badała jeszcze, czy sędzia nie wyrządziła swoim działaniem istotnej szkody wymiarowi sprawiedliwości. Ale doszła do wniosku, że można by o tym mówić, gdyby niedopełnienie obowiązków było umyślne. 
Dowodów, że sędzia Rynkowska świadomie pomogła w oszukaniu holenderskiej spółki, nie znalazł też sąd dyscyplinarny, choć jednocześnie przyznał, że mogło powstać takie wrażenie.
Jeśli spółka holenderska nie odzyska pieniędzy, wystąpi o odszkodowanie do skarbu państwa. 

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16375096,Sedzia_uratowala_dluznika__Ale_kary_nie_poniesie.html#ixzz38h3jGRBZ
PS.
Jak widać sitwa togowa wiernie się wspiera, są ponad prawem...

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~sędzina de
06-08-2015 / 13:17
sensacja jak można załatwić skorumpowaną kobiete .tzw sędzinę . zachód walczy od lat z handlem kobietami oraz zmuszania dzieci i kobiet do prostytucji. wiel się słyszy o tym że kobiety które wracają do polski składają pozwy przeciwko handlarzom i gwałcicielom. słyszeliśmy z gazet że procesy są umarzane lub wymiar sprawiedliwości karze śmiesznymi karami, a co pozostaję tym ofiarom, życie bez sensu i w ciągłym strachu oraz odrzucenie przez społeczeństwo. dziwny przypadek że kobieta będąc sędziną była skorumpowana i za pieniędze umarzała postępowania lub wydawała błache wyroki. po przeczytaniu komentarzy i raportów wyroków wydanych postanowiłam tej psedudo sędzinie pokazać jak te kobiety cierpiały, każda kobieta która lekceważy taką krzywdę powinna na własnej skórze doświadczyć tego samego aby jej uśmiech zniknął z tważy. wysłałam Pani kopertę że wygrała wycieczkę do turcji, Pani była w szoku i zaskoczona że ktoś z zachodu wysłał jej 2 tygodniowy pobyt w turcji, koperta była z treścią , za Pani tak cenną pracę wygrała Pani wyjazd 2 osobowy do turcji i że jest Pani najsłynniejszą sędziną . pseudo sędzina oczywiście oddzwoniła i poinformowała biuro że skorzysta z tej oferty i leci do turcji, po przylocie do turcji , Panowie turcy którzy wiedzieli co mają robić z taką , postanowili Panią poczęstować wódką , oczywiście taka Pani nie odmawiała żadnego kieliszka, jak już była pijana turcy wzieli ją do siebie , było ich siedmiu, Pani była tak chętna i łatwa że nie musieli nawet jej prosić o rozebranie się , trzymali ją 5 dni i robili to co inni tym zgwałconym kobietom a przypadkowo jedna ze zgwałconych kobiet była dobrą koleżanką jednego z turków który zbawił się w brutalny sposób z pseudo sędziną , na koniec pseudo sędzinę zawieziono pod komisariat policji w turcji i kazano deportować do polski , turcy zeznali że się upiła i rozebrała oraz gwałciła mężczyzn. pani przyleciała do kraju i odrazu zrezygnowała z funkcji i pracy. turcy jej napisali list , że jak się pokaże w sądzie to upublikują jej zdjęcia z turcji. nikt nikomu nie wlewa wódki do gardła. teraz z pewnością przekaże innym skorumpowanym że POSTĘPOWANIA ZA GWAŁTY I NIELEGALNĄ PROSTYTUCJĘ SUROWO SIĘ KARA. POZDRAWIAM POLSKIE SĘDZINY, BO JA PO UKOŃCZENIU STÓDIÓW KARAM NAJWYZSZYMI WYROKAMI, CO PRAWDA NIE W POLSCE, ALE JUŻ NIEDŁUGO.
~jamzpoznania
20-08-2014 / 01:32
OBECNIE W POLSCE MAMY. 1933. ROK!! JAK DŁJGO BĘDZIE TRWAŁ?? To co się dzieje - j a k. Już napisali internauci - to eksterminacja narodu polsmiego. Czunszowe. :Ludobójstwo Lekarstw. ; luddobójstwo Przychodnie. :ludobójstwo Szpitale. : ludobójstwo
~templariusz
01-08-2014 / 10:05
wiecie czemu prezydenci tak oszpecili i zdewastowali Wrocław bo to nie sa wrocławianie to jest ich przystanek na kasę!!! Rafał Franciszek Dutkiewicz (ur. 6 lipca 1959 w Mikstacie) Bogdan Andrzej Zdrojewski (ur. 18 maja 1957 w Kłodzku)
~Znowu
29-07-2014 / 23:13
Znowu nietykalni i równi wobec prawa. Immu-bezrnonitet.
~Sabra
29-07-2014 / 18:40
Oto talent ekonomiczny, który się marnuje. Władysław W. na prezydenta RP! Równocześnie wzorowy ojciec - nie taki, jak Kękuś, Goczyński, itp. którzy alimentami należnymi dzieciom sponsorują skurwione sądy rodzinne i karne. Pan W.W. pewnie również w charakterze ministra gospodarki znakomicie by się sprawdził. Równocześnie dobry Katolik - rodzina u Niego na pierwszym miejscu. Sędzia też godna szacunku - dba o interesy polskich obywateli, polskich dzieci. Co z tego, że nieślubnych? Jezus też był nieślubny. I tylko Raczkowski skapcaniał na starość - artykułem jakiegoś jewrejskiego pierdziela łamy AP hańbi.
~0bama
28-07-2014 / 11:53
w kraju gdzie prawie legalnie się kradnie a nawet morduje mając " układ" nikt nie robi długodystansowych " biznesów np w linii produkcyjnej czy nieruchomościach. Jedynie układy lub fanatycy czy psychole.... tyle jest Twojego co ukryjesz przed złodziejami i bandytami.