Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
1 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-11-2010

Pijany sędzia był... (jest?) niepoczytalny!

W ciągu 3 lat Zbigniew J., były sędzia Sądu Okręgowego z Tarnobrzega, zdążył dwa razy dać się złapać policji, jak kompletnie pijany jeździł samochodem i raz próbował ukraść kiełbasę ze sklepu.

Pijany sędzia był... niepoczytalny! Super Nowości

Te same 3 lata były już za krótkie, by Zbigniewa J. za przestępstwa drogowe skazać prawomocnym wyrokiem, wykluczyć z zawodu sędziego, czy odebrać 4 tys. emerytury. Teraz Zbigniew J. doczekał się jeszcze umorzenia śledztwa za jazdę po pijanemu w 2006 r., bo był wtedy... niepoczytalny.

Taką opinię wydali biegli lekarze psychiatrzy i psycholog ze szpitala w Nowej Dębie. Dokument w piątek trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która od dawna chciała Zbigniewowi J. postawić zarzut jazdy po pijanemu. - Śledztwo zostanie umorzone, bo nie można oskarżać osoby, która w chwili popełnienia przestępstwa była niepoczytalna - tłumaczy Łukasz Harpula, zastępca PR w Rzeszowie.

W prokuraturze niepoczytalny, w sądzie zbyt chory

To oznacza, że historia z grudnia 2006 r., w której to kompletnie pijany Zbigniew J. ścigał się z policyjnym radiowozem, spowodował kolizję, a wyciągnięty z samochodu był agresywny w stosunku do policjantów - finału sądowego mieć nie będzie.

Trudno też przewidzieć, kiedy prawomocnym wyrokiem zakończy się proces Zbigniewa J. oskarżonego za jazdę po pijanemu w sierpniu 2005 r. Na dziś sądy są na etapie nieprawomocnego wyroku wydanego w Chełmie i skazującego Zbigniewa J. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo w Lublinie toczy się proces apelacyjny. I toczyć się może długo, bo były sędzia przedstawia kolejne zwolnienia lekarskie.

Taki stan zawieszenia i dokumentacja medyczna potwierdzająca, że Zbigniew J. od 2005 r. leczy się psychiatrycznie, pozwalają mężczyźnie trwać w stanie spoczynku i odbierać co miesiąc 4 tys. zł emerytury. Tak będzie aż do wykluczenia go z zawodu, a to może nastąpić tylko pod warunkiem, że będzie skazany prawomocnym wyrokiem.

Temida ślepa i głucha

Kilka lat temu pewien rzeszowski prokurator został zatrzymany za jazdę po pijanemu i... złożył rezygnację z zawodu, czym wielu kolegów wprawił w osłupienie... - Głupi, uniósł się honorem, a mógł latami bujać się do czasu prawomocnego wyroku i jeszcze za nic brać niezły kawałek grosza co miesiąc - mówili "pragmatyczni" przedstawiciele prawa. I mieli świętą rację - niestety. Zbigniew J., były sędzia, już tego "błędu nie popełnił". Od 3 lat skutecznie przeciąga moment ogłoszenia prawomocnego wyroku, co z prawniczej arystokracji.

- Sądu Dyscyplinarnego i Krajowej Rady Sądownictwa - czyni towarzystwo smutne i żałosne. Ten pierwszy miesiącami ociągał się z uchyleniem immunitetu, uniemożliwiając prokuratorom ściganie przestępcy - a takim jest każdy pijany, nawet sędzia.

Dla odmiany Rada Sądownictwa bez mrugnięcia okiem, nawet nie powołując własnego biegłego, uznała, iż sędzia ma tak zszargane nerwy, że najlepiej będzie posłać go w stan spoczynku i przyznać 4 tys. emerytury. Temida jest ślepa i obawiam się, że także głucha. Inaczej tego potoku cynicznych frazesów o godności zawodu sędziego wytłumaczyć się nie da.

Aneta Gieroń

PS.

Mamy dziesiątki ewidentnych   dowodów na to , że sędziowie i prokuratorzy w Polsce są całkowicie poza obowiązującym prawem - zakładają, że przepisy prawa są tylko dla " małych" i biednych i to potwierdzają w swoich działaniach. Dla sędziów i prokuratorów  nawet zapis   Konstytucji zawarty  w Art.  32  -  "Wszyscy są wobec prawa równi  "  - nic nie znaczy.

Każdy inny pracujący obywatel - usługodawca np. elektryk, mechanik samochodowy, spawacz, kierowca itd.  podlega kontroli, jest odpowiedzialny za to co robi, odpowiada za popełnione błędy natomiast osoby pracujące w polskim wymiarze sprawiedliwości swoje błędy, a nawet przekręty skrzętnie mogą ukryć pod parasolem ochronnym o nazwie - immunitet. Wydawane orzeczenia często nie mają żadnego oparcia w materiale dowodowym - a  prawie w każdym jest stwierdzenie  " Jak wynika z zebranego materiału dowodowego". Praktyka dowodzi, że często  nawet najbardziej skrupulatny uczestnik postępowania sądowego  nie jest w stanie doszukać sie w okazanych aktach  dowodów na ustalenia podawane w wyrokach czy postanowieniach. Prokurator nie  rzadko nie potrafi udokumentować aktu oskarżenia, a sędzia nie na podstawie takiego  oskarżenia orzeka. Polski Wymiar Sprawiedliwości jest skorumpowany - zawód sędziego nie budzi zaufania społecznego. Słabe sądownictwo osłabia państwo.

W związku z taką rzeczywistością  bardzo duży odsetek społeczeństwa ocenia wymiar sprawiedliwości  negatywnie, jest coraz większa liczba osób uważających się za pokrzywdzonych wydaniem niesprawiedliwego, stronniczego wyroku czy postanowienia,

 AP

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 05:32
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~sad
24-11-2010 / 16:55
h.... nam zrobita. W naszym ogrodzie możemy robić na co mamy ochotę. A Wam wara od naszych intresów i luxusowego życia. A sio pod mosty.
~Sofik
24-11-2010 / 15:52
No tak nie poczytalny i ma zszargane nerwy , pewnie był głodny bo na głodowej pensyjce sędziego nie stac go było kupić sobie kiełbase i musiał ją zawędzić ze sklepu. A w dodatku jak tu chlać gorzałe bez zagrychy, no i w dodatku po kiełbasie nie smierdzi z ryja, to i policja nie mogła tak szybko poczuc, ze ten dzielny sedzia sobie chlapnoł. zestresował sie chłop tym wszystkim a do roboty daleko to i autem podjechać trzeba było i co wpadł. No ale od czego koledzy po fahu dali emeryturkę wysłali na wczasy, a jak znów zawedzi kiełbase umorza sprawę z uwagi na znikomą szkodliwość społeczna czynu- czyz to nie piekne zastosowanie prawa w praktyce?????
~Peter
24-11-2010 / 10:20
Sędzia to człowiek, który ma tyle grzechów na sumieniu, że nie pozostało mu nic innego, jak tylko chlać i chlać na umór. Powinni dostawać na emeryturze specjalne przydziały wódy, żeby nie musieli nadszarpywać swoich skromnych budżetów domowych. No i powinni mieć prawo do jazdy po pijaku w każdych warunkach i dowolnym pojazdem. Ten sam przywilej powinni mieć wszystkie fiszki wymiaru sprawiedliwości, gliniarze czynni i na emeryturach, oraz panie i panowie posłowie, no i władze wojewódzkie, gminne. Dodałbym na koniec lekarzy, notariuszy i księży. Jeśli kogoś z roztargnienia lub niewiedzy pominąłem, to przepraszam. To wszystko biedni ludzie, w przenośni i dosłownie...
~ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA SĘDZIÓW
24-11-2010 / 09:49
Z okazji zbliżających się świąt wszystkim SĘDZIOM, PROKURATOROM, Ministrom i ich rodzinom życzymy z całego serca SPRAWIEDLIWOŚCI BOSKIEJ W ŻYCIU PRYWATNYM I OSOBISTYM TAKIEJ JAKĄ ONI WOBEC BLIŹNICH STOSUJĄ.
~ROBACZYWE DUSZE SEDZIÓW
24-11-2010 / 09:46
Niestety to przykra prawda. Zresztą potwierdzona Globalnym Raportem Transparency Int. dt. korupcji w sądownictwie, który na ręce rządzacych trafił na początku 2008 roku. Minister Julia Pitera Pełnomocnik Rządu ds. walki z korupcją otrzymała ode mnie wykaz 68 spraw sądowych, w których sędziowie odmawiają sprawdzenia mandatu prezesa do reprezentowania spółki jako strony. Dobitnie pisząc: nie chcą sprawdzić mojego dokumentu uprawniającego do uczestnictwa w procesie (dowód osobisty) ani strony przeciwnej (dokumenty świadczące o wyborze prezesa). Równie dobrze za nas mogliby uczestniczyć marsjanie. Taka ilość spraw pokazuje, że państwo zostało opanowane przez "układ". Lecz nikt tym sędziom pistoletu do głowy nie przystawia. To ich suwerenne decyzje. Może mają robaczywe dusze ? Niestety na razie możemy im tylko życzyć z okazji zbliżających się świąt; SPRAWIEDLIWOŚCI BOSKIEJ W ŻYCIU PRYWATNYM I OSOBISTYM TAKIEJ JAKĄ ONI WOBEC BLIŹNICH STOSUJĄ. Oto sprawy, w których sędziowie dopuszczają jako stronę do uczestnictwa procesowego prezesa bez mandatu: 1. sygn. akt XV GC 874/09 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Sąd Gospodarczy XV Wydział Gospodarczy, (8 lat trwa proces) 2. sygn. akt XXIII Gz 851/09 Sąd Okręgowy Gospodarczo Odwoławczy 3. sygn. akt IV C 1118/09 Sąd Okręgowy w Warszawie 4. sygn. akt XVI GC 270/09 Sąd Okręgowy XVI Wydział Gospodarczy 5. sygn. akt XVI GC 533/09, Sąd Okręgowy XVI Wydział Gospodarczy 6. sygn. akt XVI GC 538/09, Sąd Okręgowy XVI Wydział Gospodarczy 7. sygn. akt XVI GC 368/09 Sąd Okręgowy Wydział XVI Gospodarczy 8. sygn. akt XV GC 354/02 Sąd Okręgowy W Warszawie Wydział Gospodarczy 9. sygn. akt XIV Ns Rej KRS 1244/09/188 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Sąd Gospodarczy XIV Wydział Gospodarczy 10. sygn. akt IV P 326/09, Sąd Rejonowy w Pruszkowie IV Wydział Pracy 11. sygn. akt IV P 11/09 Sąd Rejonowy w Pruszkowie IV Wydział Pracy 12. sygn akt XII Pz 51/10 Sąd Okręgowy w W-wie Wydział Pracy 12. sygn. akt Wa XXI Ns-Rej KRS/3837/1/794 13. sygn. akt XXIII Gz 70/09 Sąd Okręgowy Wydział Gospodarczy Odwoławczy, 12. sygn. akt Wa XIV Ns Rej KRS 1974747/08/468 Sąd Rej. dla m.st. Warszawy 14. sygn. akt I A Ca 639/10 Sąd Apelacyjny w Warszawie 15. sygn akt XXIII Ga 150/09 Sąd Okręgowy w W-wie XXIII Wydz Gosp.- Odwoławczy, 16. sygn. akt XXII Ns Rej KRS 3291/10/706 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, 17. sygn. akt Wa XVI NsRejKRS 16988/09/145 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Sąd Gospodarczy XIV Wydział Gospodarczy, 18. sygn. akt VI ACz 1318/09 Sąd Apelacyjny w Warszawie 19. sygn. akt Wa XIII Ns Rej KRS 3025/10/861 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 20. sygn. akt I Co 803/08 Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim 21. sygn. akt II K 673/04 Sąd Rejonowy w Pruszkowie 22. sygn. akt V KO1 37/03 Sąd Rejonowy w Pruszkowie 23. sygn. akt IX Kz 1116/08 Sąd Okręgowy w W-wie Wydział Karny-Odwoławczy 24. sygn. akt XVI GC 692/09 Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Gospodarczy, 25. sygn. akt V Cz 2234/09 Sąd Okręgowy w Warszawie V Wydział Cywilny, 26. sygn. akt IV C 477/09 Sąd Okręgowy w Warszawie IV Wydział Cywilny 27. sygn. akt IV C 26/09 Sąd Okręgowy w Warszawie IV Wydział Cywilny, 28. sygn akt IV C 101/07 Sąd Okręgowy w W-wie 29. sygn akt IV C WSC 1/09 Sąd Okręgowy w W-wie 30. sygn akt I ACa 223/10 Sąd Apelacyjny w Warszawie, 31. sygn. akt XVI GC 275/09 Sąd Okręgowy w Warszawie XVI Wydział Gospodarczy, 32. sygn. akt IV C 413/475/09 Sąd Okręgowy w Warszawie 33. sygn akt I A Cz 710/10 Sąd Apelacyjny w Warszawie Poniżej lista spraw, w których sędziowie nie widzą znamion przestępstwa wyżej wymienionych w udzielaniu pomocy przejęcia polskiej spółki bez zezwolenia MSWiA: 1. sygn. akt II Kp 1245/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Śródmieście 2. sygn. akt XIV Kp 1875/09 Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa 3. sygn. akt 1391/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Woli 4. sygn. akt III Kp 505/09 Sąd Rejonowy Warszawa Wola 5. sygn akt III Kp 978/09 Sąd Rejonowy dla W-wy Żoliborza 6. sygn. akt III Kp 895/09 Sąd Rejonowy dla W-wy Woli 7. sygn. akt IIKp 270/10 Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. 8. sygn. akt III Kp 430/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Woli 9. sygn. akt II Kp 439/09 Sąd Rejonowy w Pruszkowie 10. sygn. akt X Kz 945/09 Sąd Okręgowy w W-wie 11. sygn. akt X Kz 823/09 Sąd Okręgowy w W-wie 12. sygn. akt II Kp 100/09 Sąd Rejonowy w Pruszkowie 13. sygn. akt II Kp 1847/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Śródmieścia 14. sygn. akt III Kp 1391/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Woli 15. sygn. akt III Kp 118/10 Sąd Rejonowy dla W-wy Woli 16. sygn akt II Kp 438/09 Sąd Rejonowy w Pruszkowie 17. sygn. akt XVIII Kp 644/10 Sąd Okręgowy w W-wie Poniżej lista spraw, w których Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej i sędziowie Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie oraz Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych nie widzą znamion przestępstwa w legalizowaniu przez Kancelarię Prawną Jacyna Zawadzki zlokalizowaną przy Al. Szucha 8 w Warszawie za pomocą swoich uprawnień adwokackich osoby Adolfa Quagli bez mandatu prezesa jako Prezesa Zarządu Sp. z o.o. „Centrum Mody Warszawa” w obrocie prawnym. 1. Sygn. akt RD 69/09 Okręgowa Rada Adwokacka Rzecznik Dyscyplinarny 2. Sygn. akt RD/Og 31/09 j.w. 3. Sygn. akt DZ 28/09 j.w. 4. SKO/Og/14540/09 j.w. 5. DPO/A/14540/2009 j.w. 6. Sygn. akt RD/Og 109/09 j.w. 7. Sygn. akt DZ 36/09 Sąd Dyscyplinarny Izby Adw. W Warszawie 8. Sygn akt 84/2009/1 Rzecznik Dyscyplinarny przy OIRP w Poznaniu. 9. Dopiero Wyższy Sąd Dyscyplinarny Adwokatury postanowieniem z dnia 19 czerwca 2010 roku o sygn akt WSD 5/2010 przekazał Rzecznikowi Dyscyplinarnemu ORA w Warszawie sprawę do ponownego rozpatrzenia. Należy zaznaczyć, że wpisana w KRS 25405 jako prokurent Wiesława Alina Świeć- Kruk również pomaga w legalizowaniu w obrocie prawnym i gospodarczym osoby bez mandatu – false procurator. (Na liście Wildsteina lista-wildsteina.en8.pl/s_1/s_1w.html jest zarejestrowana jako tajny współpracownik pod nr. IPN BU 002086/1429)
~gdyn
24-11-2010 / 08:09
Tak haniebne informacje nt. takich sędziów są chyba wymyślane, bowiem trudno uwierzyć, aby za III RP takie cyrki sie zdarzały! Uszczypnijcie mnie! Jeśli min. Kwiatkowski nie potwierdzi tych informacji, to nie uwierzę.