Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 lutego 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-03-2011

Ostrzeżenie dla skorumpowanych urzędników państwowych w Polsce – że nie są bezkarni i że niedługo mogą zostać boleśnie rozliczeni za swoje przestępstwa.

Społeczeństwo, także w Polsce, jest bowiem świadome tego kto i dlaczego dopuszcza się przestępstw przeciwko ludzkości. 
I wie, że nie jest bezsilne, bowiem jeśli raz się ruszy to żadne karabiny tego nie powstrzymają. 
Czy nie lepiej już dzisiaj rozpocząć z narodem prawdziwą dyskusję, a nie czekać na tragedię?
A 10 kwietnia jest blisko… już 4 główne siły  społeczne POtwierdzily POważne POwody aby oficjalnie zaPrOtestować w Warszawie na przekór rządom PO...

...co naPiSano tak niech się stanie - jak na scenie z sądu w następstwie próby obywatelskiego aresztowania sędziego za korupcje i łamanie prawa .
Aktywiści wałczący o praworządność przyszli aresztować sędziego.

Jak na razie "nasi sędziowie?" czują się dobrze, choć coraz mniej są pewni siebie gdy dziennikarze AFER PRAWA i innych mediów wchodzą do sądu. Tymczasem dowodów głupoty i niekompetencji urzędników sądowych do nagłośnienia jeszcze długo nam nie zabraknie. 
Dowód:  legnicki sąd skazał niedawno mężczyznę, który skatował na ulicy siedmiolatka. Sędzia złagodził mu jednak karę, bo, jak tłumaczy w uzasadnieniu, miał on do tego powód - chłopak rzucił w jego auto śliwką. Taka argumentacja ośmiesza sędziego. Nic nie tłumaczy dorosłego, który katuje dziecko

Przypomnijmy: 28-letni Marek Ł. na przejściu dla pieszych w Legnicy skopał Artura i rzucił nim o chodnik. Chłopiec ze złamaną kością udową długie tygodnie leżał w szpitalu. Metalową szynę na nodze ma do dziś. Wciąż jest pod opiek psychologa.

Niedawno sąd wymierzył Markowi Ł. karę - skazał go na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok w porównaniu z tym, jakiego żądała prokuratura, został jednak obniżony przez sędziego Jacka Seweryna. Bulwersująca jest jednak nie sama decyzja o obniżeniu kary, lecz jej uzasadnienie. Sędzia Seweryn tak ją m.in. tłumaczy: "Rzucona w auto śliwka spowodowała huk, rozmiażdżając się pod kołami samochodu i szarpnięcie pojazdu, co było słyszalne i odczuwalne dla pasażerów, i wywołało w nich zaniepokojenie i zdenerwowanie".

I dlatego - zdaniem sędziego - skopania chłopca nie można uznać za czyn chuligański. A uznanie go za taki (o co wnosiła prokuratura) zaostrzałoby karę. Czyn chuligański musi być bowiem popełniony bez powodu lub z błahego powodu, a widać "huk śliwki rozmiażdżającej się pod kołami" dla sądu błahym powodem nie jest.

Czytając uzasadnienie, chwilami ma się wątpliwości, kto był w tym procesie oskarżonym, a kto ofiarą. Dla Marka Ł. sąd jest wyrozumiały. Podkreśla, że był zdenerwowany. Świat mu się zawalił, bo zmarł dziadek jego narzeczonej, no i w samochód trafiła śliwka. Sędzia rozumie, że mógł nie kontrolować swojego zachowania, bo, jak wyjaśnia: "Motywy czynu człowieka mogą być objęte jego świadomością, ale też, co znajduje potwierdzenie w psychologii, bardzo często w chwili czynu sprawca nie ma ich świadomości, docierają do niego już po fakcie". Wygląda więc na to, że Marek Ł. mógł nie zdawać sobie sprawy, że kogoś bije, a nawet mógł nie mieć świadomości, że kopie siedmioletnie dziecko.

Dla Artura sędzia jest mniej wyrozumiały. Wytyka mu kłamstwo, bezwzględnie je demaskując: świadkowie nie wiedzieli u niego piłki, a kobieta, która zeznaje, że piłkę widziała, może być znajomą jego rodziny. I zupełnie nie bierze pod uwagę, że psycholog orzekł, że chłopiec nie zmyśla i nie ma zdolności do konfabulacji.

Czytając uzasadnienie, można dojść do wniosku, że jeśli ktoś na przejściu dla pieszych w Legnicy zachował się chuligańsko, to przede wszystkim siedmioletni chłopiec, a nie mężczyzna, który go skatował. "Rzucał w ramach zabawy pod przejeżdżające samochody nieustalone małe przedmioty" - pisze sędzia.

Wydaje mi się, że rozumiem co, przypominając ten fakt, chce czytelnikowi uzasadnienia zasugerować: że gówniarzowi kara za to się należała.

Nie sam obniżony wyrok jest tu problemem. Można by go nawet przyjąć za adekwatny. Problemem jest bardzo wyraźnie widoczny w uzasadnieniu sposób myślenia sędziego. To jest logika identyczna z tą, jaka towarzyszyła opisywanym przez nas niedawno pobiciom. Poznaniacy, którzy wyszli na ulicę we Wrocławiu w koszulkach Lecha, oberwali, bo wkładając je, sami się o to prosili. Ochroniarze z Galerii Dominikańskiej mieli powód, by skatować bezdomnego, bo przecież chciał coś ukraść w sklepie. Tyle że bezdomny nie żyje. A klient klubu P1, zachowując się głośno i wyzywająco, sam prosił się, żeby obić mu gębę. Więc obili. No i widać - według sędziego - Artur też sam sobie jest winien.

Jeśli takie argumenty wpisują jacyś anonimowi trole na forach internetowych albo wygadują kibole gustujący w ustawkach, to jeszcze pół biedy, bo od nich racjonalnego myślenia raczej nie wymagamy. Ale jeśli robi to sędzia, to można zacząć się bać. Bo nie wiadomo, czy gdy będzie sądził gwałciciela, to nie obniży mu kary, argumentując, że ofiara sama prosiła się o gwałt, bo włożyła spódniczkę mini.
Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,9296776,Zdaniem_sadu_mozna_skatowac_dziecko_za_rzucona_sliwke.html

Ten, kto ma dużo pieniędzy, z pewnością jest szczęśliwy
Ten, kto ma dużo jęczmienia, z pewnością jest szczęśliwy,
Ale ten, kto nie ma nic, może spać spokojnie.

przysłowie sumeryjskie
Dowody, że był zamach w Smoleńsku na Prezydenta

Więcej:
Rzeczpospolita - Sędziowie muszą się poddać badaniom

każdy kandydat na prokuratora, czy sędziego powinien przejść obowiązkowe badania psychiatryczne, czy nadaje się do pełnienia tak odpowiedzialnego stanowiska, zgodnie z  ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI w sprawie badań lekarskich i psychologicznych kandydatów do objęcia urzędu sędziego i prokuratura. 

Na sześć lat więzienia skazał  Sąd Okręgowy w Poznaniu byłego prokuratora z Wrocławia. Za pieniądze zdradzał on tajemnice śledztw.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego - skierowania na obserwację psychiatryczne musi być uzasadnione przez sąd wysokim prawdopodobieństwem popełnieniem przez oskarżonego czynu karalnego - art.203 kpk niekonstytucyjny.

Badania psychiatryczne dla nieetycznych sędzi  krakowskich: SSO Ewa Hańderek, SSO Teresa Dyrga i SSO Maja Rymar, oraz mecenas Wiesława Zoll

Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

I coś dla rozrywki:

Duet Egzotyczny - Donaldzie żegnaj...;-)))


Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:48
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~zygmuntp
29-03-2011 / 20:46
Jak w lubelskich sądach mafia w togach grabi okradzionych i pomaga dłużnikowi> Kłamstwa mendy rzecznika który już dawno powinien się powiesić wraz z kolesiami za ludzką krzywdę. www.youtube.com/watch?v=ynNmftalwds
~Rafał ze Szczecinka
25-03-2011 / 18:38
~MNaleziński
25-03-2011 / 14:07
Argumentacja sędziego o śliwce - powalająca! Czyta się te sędziowskie wymysły niczym groteskę. Może cytat został przeinaczony, bo aż nie chce się wierzyć, aby człowiek po studiach i to w todze, pisał takie uzasadnienia.
~hanka
24-03-2011 / 20:30
Do Karoliny. Trzeba osobiscie zadzwonic do Afer Prawa i powiadomic o sprawie. Naczelny z braku czasu, nie czyta komentarzy
~zakopianka
24-03-2011 / 01:29
Stracimy miliardy euro - Polska naruszyła unijne prawo - A UNIA Doi od nas corocznie 24 mld z zwraca nam na dotacje tylko 16,66 % to jest 4 mld euro. Do bani z takimi interesami a to właśnie rząd tuska załatwił nam taki geszeft. Oby tak dalej panowie z PO a narów was lada dzień zacznie wieszać na latarniach wraz ze wszystkimi immunitetowcami którzy wraz zwami niszczą POLSKĘ i naród polski!.
~eraz
24-03-2011 / 01:28
A czy Marek Ł nie mógłby w tak wielkiej desperacji powybijać niedojebów w togach?
~gość
23-03-2011 / 13:31
Huk w samochodzie jest wtedy gdy wjeżdżamy w dziurę na drodze, albo w inny samochód - przejechanie śliwki = spokój. Może tak sędziego na badania psychiatryczne? A może społecznie zrobimy "badania na korupcje"?
~Świetokrzyski KOS
23-03-2011 / 07:57
Nasze stowarzyszenie publikuje nazwiska osób oddanych władzy PRL i przestrzeganie przez nich przepisów nielegalnego stanu wojennego w Polsce, niektórzy dziś pełnią zaszczytne funkcje i przestrzegają przepisy prawa "legalnej dyktatury" obecnie działającej w Polsce. Może byśmy ich ujawniali w całej Polsce. zobacz www.kos.cba.pl "Nie Legalni ...
~gniewny
22-03-2011 / 19:39
Jusz niedługo wybory, Patrjoci zwycienżą, oceny sędziów bendą uchwalone, imunitety zniesione! Bendziemy wiedzieli kto jest kto. A jak wybory znowy sfałszujom, to Naród jusz jest gotowy na powstanie. Latarnie sie zapełniom zdrajcami a doły na śmiecie trypami togowcuw!