opublikowano: 27-05-2012
Olsztyńscy sędziowie złapani przez CBŚ na przestępstwach, afera wyciszono.
Zacieranie śladów przestępstwa, ukrywanie dowodów i przecieki z tajnego śledztwa, a we wszystko zamieszani sędziowie i prokuratorzy. Tak w piśmie do Prokuratury Krajowej sugerowało Centralne Biuro Śledcze. Tymczasem, jak ustalili dziennikarze UWAGI! TVN afera, która mogła pociągnąć na dno wielu funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości została wyciszona. To wszystko związane z aferą, która wybuchła w olsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze.
W sprawie pojawiło się nazwisko prominentnego prokuratora Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Piotra J., prawnika znanego w całym kraju jako autor aktu oskarżenia przeciwko zabójcom Krzysztofa Olewnika.
Nagrana została przewodnicząca wydziału karnego z Olsztyna oraz jej mąż,
sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie. Policyjne stenogramy zawierają również
nazwiska i rozmowy
CBŚ siedem lat temu prowadził nasłuch telefonu prezesa spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze Zenona P. Mężczyzna podejrzewany był o popełnienie szeregu przestępstw z fałszowaniem wyborów i ustawianiem przetargów na czele. Z powodu pojawiających się nazwisk sędziów z Olsztyna sprawę nieprawidłowości w Pojezierzu prowadziła Prokuratura Okręgowa w Łomży. To wtedy policja nagrała rozmowy prokuratora z Olsztyna Piotra J. z prezesem Zenonem P., w której informuje on o "monitorowaniu Łomży". W innych rozmowach prokurator proponuje objętemu śledztwem karnym prezesowi organizowanie narad roboczych oraz zapewnia o kontrolowaniu sytuacji.
Według CBŚ informacje z prowadzonego w Łomży śledztwa przekazywali
też prokuratorzy z Łomży. Pośredniczył w tym mężczyzna o imieniu
Rysiek, niezidentyfikowany w odtajnionych
Z policyjnych analiz wynika również, że sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie doradzał podsłuchiwanemu prezesowi, jak uniemożliwić CBŚ dotarcie do oryginałów dokumentów dotyczących podejrzenia fałszowania wyborów do władz spółdzielni mieszkaniowej. Sędzia według policji miał też doradzać prezesowi w prowadzeniu spraw karnych i cywilnych toczonych w olsztyńskim sądzie.
Żona sędziego, do dzisiaj czynna sędzia, według protokołów CBŚ pośredniczyła w docieraniu do osób odpowiedzialnych za rejestrowanie w sądzie statutu spółdzielni mieszkaniowej. Według przeciwników Zenona P. statut pozwalał na praktyczną nieodwołalność zarządu i samego prezesa.
Polecam
sprawy poruszane w działach:
SĄDY
PROKURATURA
ADWOKATURA
POLITYKA
PRAWO
INTERWENCJE
- sprawy czytelników
Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA
"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA |
|
WSZYSTKICH
INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST
ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z
konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko
wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub
porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności
publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą
naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania
swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego
przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
Komentowanie nie jest już możliwe.