Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 14-04-2011

Łomża - czyli jak pozbyć się rodzinnego majątku przy współudziale sędziego Edyty Piorunek

Sprawa jakich tysiące w polskich sądach - podział spadku wśród współuczestników, czyli zniesienie współwłasności gospodarstwa rolnego. 
Gospodarstwo jest rozdrobnione, składa się z  12 działek o łącznej powierzchni 22.82 ha. miało być podzielone pomiędzy trzech uczestników. Tak naprawdę to wystarczyło iść do notariusza i ten by bez komplikacji podzielił je pomiędzy współwłaścicieli i każdy miałby swój kawałek ojcowizny... Jednak w to stado rodzinne wkroczył wilk - "czarna owca" - weterynarz, czyli "szycha na wsi", jedyny wykształcony ... Od dawna, po sąsiedzku "miał oko" na to gospodarstwo. Korzystając z  faktu, że uczestnik był w podeszłym wieku, a jego syn alkoholikiem, zakupił sobie przysłowiowo "za flaszkę?" jego udział - niby tzw. dożywocie. Bajer w tym, że pozostali spadkobiercy "z łaski" zrzekli się części swych udziałów na tego osobnika pragnąc mu zapewnić jaki taki byt... teraz już wiedzą, że jak ktoś ma miękkie serce to musi mieć twardą d...

Uczestnicy Marianna ze swoim bratem Stefanem wnosi "o zniesienie współwłasności". Do akcji wkracza weterynarz jako uczestnik "dożywotników". 
Bajer w tym, że Łomża, czy Białystok to jeszcze komunistyczna szkoła sądownicza, jakieś lata osiemdziesiąte, nie znają i nie stosują aktualnie obowiązujących przepisów prawa, nie wiedzą, że dzisiaj można gospodarstwo rolne dzielić, parcelować, odralniać, a komunistyczny przepis tj. art 214 kc nie obowiązuje. 
Z inicjatywy Sędzi Edyty Piorunek doszło przez  biegłego do zinwentaryzowania (po zaniżonej cenie) gospodarstwa a następnie do przyznania  w całości temu cyt. "który daje najlepszą gwarancję należytego prowadzenia" - czyli weterynarzowi który prowadzi hodowlę 3 koni :-)  W efekcie, za gospodarstwo warte grubo ponad milion złotych uczestnicy dostają po 100tyś złotych, tak na pocieszenie?...    

Tym przekrętem zainteresowali sie dziennikarze AFER PRAWA - i już trzeci raz sędziom Sądu Okręgowe w Łomży SSO Janusz Wyszyński, SSO Eugeniusz Dąbrowski SSO Anna Kasprzyk nie udaje się "przyklepać" nieetycznego wyroku sędzi E. Piorunek.  

Na dzień dzisiejszy Wniosek uczestników (poniżej)  nie został rozpatrzony - sędziowie postanowili zastanowić się. Kolejna rozprawa  21.04.2011r godz. 11.30 sala nr 2 - MY TAM BĘDZIEMY - i mamy nadzieję, że Sąd wróci sprawę podziału gospodarstwa do ponownego proceduralnego rozpatrzenia wniosku uczestników i podzieli majątek tak aby został w rodzinie - każdemu co się należy, a nie przekazywał majątku rodzinnego z układów za grosze obcej osobie.

 WNIOSEK UCZESTNIKÓW

1/ Zgodnie z podsumowaniem opinii przez biegłego sądowego - uznanie, że działka nr 531 o pow. 5.85ha  zabezpiecza udziały uczestników Z.  

2/ Odrzucenie wniosków uczestników Z. jako oczywiście bezzasadnych.  

3/  Z ostrożności procesowej, przy innym orzeczeniu Sądu – o aktualną wycenę działek w związku z faktem, że poprzednia wycena stała się z mocy prawa nieaktualna.  

UZASADNIENIE  

Ad.1 Wymienione gospodarstwo rolne faktycznie jest już fizycznie podzielone od kilkunastu lat i funkcjonuje optymalnie w takim stanie. Zadaniem Sądu, zgodnie z zasadami współżycia społecznego, z uwagi że współwłaściciele nie zgadzają się aby ich wyrzucono z ojcowizny, oraz zgodnie z zaleceniem biegłego jest klasyczny i oczywisty podział fizyczny współwłasności, zwłaszcza że fizycznie taki stan istnieje bez potrzeby dzielenia poszczególnych działek gruntu.  Jak stwierdza biegły, wydzielona i przyznania dla uczestników Z. przez Sąd ( z naruszeniem procedury i prawa jeszcze przed fizycznym podziałem gospodarstwa ) działka nr 531 o pow. 5.85ha  zabezpiecza ich udziały.

Z całą pewnością działki siedliskowe nr 444, 467, i 468 z istniejącą zabudową powinny stać się własnością wnioskodawczyni Z. Marianny i uczestnika  Stefana K., nie tylko dlatego, że uczestnicy Z. mają przecież swoją  działkę siedliskową, ale z uwagi na zasady współżycia społecznego  – muszą mieć przecież możliwość zamieszkania celem przebywania na swoich rodzinnych posiadłościach.

Pozostałe działki tj. 218, 219, 249 i 569 nie są użytkowane przez uczestników Z, tylko wykorzystywane rolniczo przez rolników – dzierżawców. Tak więc zabranie im działek ewidentnie zakłóciłoby wieloletni stan funkcjonowania istniejących już gospodarstw rolnych i zakłóciłoby zasadę prawidłowego gospodarowania rolnego, oraz pozbawiłoby wnioskodawców stałego dochodu, co stałoby się podstawą roszczeń odszkodowawczych.  

Ad.2  Dodatkowe roszczenia uczestników Z. są z punktu zasady współżycia społecznego jak najbardziej bezzasadne i mogłyby tylko domniemywać układów korupcyjnych. Należy Sądowi zwrócić uwagę na fakty, że dożywotnik S. Stanisław jest traktowany jak pies, karmiony suchą karmą (zupkami z torebek – zdjęcie) , mieszka w byłym chlewie bez kuchni, bez łazienki, bez WC  na pow. ok. 7 m2  -  dowody uwidocznione fotografii). Jest szykanowany, wręcz terroryzowany przez syna – alkoholika Józefa S, który rąk pracą nie zbrudził oraz niegodnie traktowany przez  sąsiada Z. To właśnie alkohol fundowany przez Z. był czynnikiem, za który S. Józef zastraszał i zmusił swojego ojca do podpisania umowy dożywocia jak też fałszywego oświadczenia napisanego na komputerze przez Z. Dowodzi tego oświadczenie woli, gdyż  nie jest osobiste napisane odręcznie przez dożywotników? – a takie dopiero miałoby moc prawną – to pytanie które powinien zadać Sąd dożywotnikom S. i uczestnikom Z. 

A jaki z niego rolnik i jak gospodaruje weterynarz Z. dokumentuję kolejnymi zdjęciami z jego zaniedbanej działki siedliskowej – czy Sąd chce wziąć odpowiedzialność za doprowadzenie funkcjonującego gospodarstwa do takiego upadłego stanu?

Zgodnie z  zasadą współżycia społecznego oraz zawartą umową dożywocia, uczestnicy Z. mają obowiązek zapewnić dożywotnikom godne warunki życia – a takie warunki spełnia na dzień dzisiejszy tylko, całkiem spory, wyposażony w niezbędne media ich dom siedliskowy. W końcu to nie są zwierzęta, choć dzisiaj zwierzęta też mają swoje prawa i czasem bardziej są szanowane od ludzi. Natomiast dożywotnik jest taktowany w sposób niegodny, nie ma warunków na jakie zasłużył przekazując swój majątek za dożywotnią godną opiekę. Faktem na to, że Stanisław S. jest zastraszany i manipulowany jest jego osobiste oświadczenie złożone w Sądzie z dniu  25 listopada 2010 roku, gdzie będąc obecny  na sali sądowej  na pytanie Sędziego stwierdził, że popiera apelację uczestników  co do podziału fizycznego gospodarstwa. ( Dowód protokół  z rozprawy z dnia  25-11-2010 rok sygn. I Ca 295/10).

          Mieszkanie bez łazienki i WC jest odzwierciedleniem  traktowania Stanisława S. a to świadczy, że na pewno nie było to jego oczekiwaniem ani życzeniem aby go tak traktować. Drugim dowodem na to, że nie jest to jego wola jest wymuszenie na nim podpisu pod złożonym do Sądu oświadczeniu - bez żadnej daty , że  przekazuje dla Z. działki o numerach  444, 467,468 ,gdyż starszy i mocno schorowany człowiek nie zna numerów parcel, nie potrafi pisać na komputerze – co dowodzi, że na oświadczeniu został wymuszony lub sfabrykowano podpis.

        Natomiast podpis pod identycznym oświadczeniem  Józefa S. jest według mojej wiedzy zakupiony „za flaszkę” , gdyż on pije notorycznie  i z pewnością nie potrafi pisać na komputerze. Tak więc faktycznie mamy dla Sądu oświadczenia Mieczysława  Z, a nie dożywotników S. - I TYM FAKTEM POWINNA ZAJĄĆ SIE PROKURATURA.  

        W tej sytuacji wnoszę jak na wstępie.

Co jakiś czas w mediach są bulwersujące informacje np. o przejęciu kamienic w Warszawie za 50zł. Wielu rodaków przyjeżdżając do ojcowizny przekonuje się, że nie mają już działki, lub bardzo "skurczyła się", że nie ma już ich domu. Wiele takich spraw opisywaliśmy, jak np. przejęcie w Tarnowie mieszkania staruszki przez adwokata Janusz B. który korzystając z układów i znajomości wpisał się sam do Księgi Wieczystej jako właściciel je sprzedał.  

Mamy jednak nadzieję, że ten temat zakończy się porozumieniem i prawidłowym proceduralnym postępowaniem sędziów łomżyńskich i więcej nie będzie medialnie poruszany.

AP

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~DearWist
10-03-2017 / 04:15
wistspiffbuyleWist buylevitramrx.com>cheap levitra online stirlbcwleWist levitra" rel="nofollow">buylevitramrx.com">levitra online
~DearWist
10-03-2017 / 03:05
~Williamfluro
05-03-2017 / 22:39
buy doxycycline hyclate 100mg 100mgdoxycyclinehyclate.bid/ cheap doxycycline doxycycline" rel="nofollow">100mgdoxycyclinehyclate.bid/">doxycycline hyc doxycycline generic 100mgdoxycyclinehyclate.bid/>http://100mgdoxycyclinehyclate.bid/ where to buy doxycycline for dogs
~Jameswog
01-03-2017 / 10:24
sildenafil pediatric fda warning 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/ se puede ingerir alcohol tomando sildenafil sildenafil" rel="nofollow">20mgsildenafilcitrate100mg.bid/">sildenafil 100mg over the counter sildenafil citrate 20mgsildenafilcitrate100mg.bid/>http://20mgsildenafilcitrate100mg.bi puedo tomar sildenafil y alcohol
~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:46
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:45
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~Yuu
24-12-2014 / 08:46
Do you know what I find offensive? People" rel="nofollow">phxlyvzm.com"> tlinelg you what you can and cannot be inspired by. Pretty much everyone has a link to a cultural group/religion/tradition which could choose to be offended about 'appropriation' if we wanted to. Seriously concern yourselves with the REAL BIG shit going on in the world. Not attack peoples' art. And yes fashion is art.And comparing someone who clearly appreciates some aspect of native american culture with an atheist wearing a cross is really, really offensive. There is no parallel there. I don't think Sandra has shown that her core beliefs are the antithesis or the denial of native american culture. Only then would it be a parallel. Just think people, before pointing the bloody finger
~Sutini
24-12-2014 / 07:17
Unbelievable I know work comes first, but choosing sleep over gadren" rel="nofollow">htlsxshkq.com">gadren blogging!?Fly me out there for a week or two I'll write about your wonderful gadren" rel="nofollow">htlsxshkq.com">gadren as many times a day as you want! (And will lounge in that gadren" rel="nofollow">htlsxshkq.com">gadren and your pool the rest of the time.)
~Sonam
20-12-2014 / 17:02
;) and I was more on top of Christmas wishes than I thouhgt - I had already wished you a Merry Christmas, so I wasn't really late, and you got two wishes - better two than none ;)
~Evanildo
20-12-2014 / 16:21
Well, DJ, this lirraby sure beats my local lirraby hands down. This is exactly the sort of experience I do NOT have. I'm usually dodging screaming toddlers, grunting teenagers and tweens with attitude....the fact that they're my own children brings me no comfort. Meredy xo.p.s. Do you think this guy really knows the Dewey Decimal system? He could be a keeper:)