Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-04-2012

Ile kosztuje zakup sędziów Sądu Apelacyjnego w Szczecinie m.in. SSA Mirosława Gołuńska, SA Agnieszka Sołtyka, SA Artur Kowalewski

W Szczecinie mieszka m.in. bardzo bogata rodzina Furmanków. Jak wiemy mówi sie ,kto bogatemu zabroni,  bogatemu wszystko wolno i bogaty wszystko może. Furmankowie mieszkają na ogrodzonym wydzielonym pilnowanym terenie gdzie postawili cztery wille z bajerami dla siebie ,dwójki swoich synów i siostrzenicy z Berlina, ponadto zakupili sobie blok w Berlinie, obiekt wczasowy i parę innych bajerów. Jak sami mówią - stać ich na wszystko, mogą sobie nie tylko zakupić sędziów szczecińskich, ale jak im się zechce ,to nawet cały sąd w Szczecinie i zresztą gdziekolwiek - wszak pieniądz robi pieniądz, a układy sądowe są najważniejsze, ponieważ w sądach miliony przechodzą "do rąk" często dziwnych typów z łysą pałą.... Tak więc świetnie mieć "togowca" w rodzinie, albo wśród znajomych, a takimi znajomościami chwalą się Furmankowie. 
Podobno pierwszy milion należy ukraść, weźmy sobie przykład choćby Solorza i wielu mu podobnych, a potem interes sam się kręci, a fortuna sie  rozmnaża. Kasa uzależnia, działa jak narkotyk, ten co ma już sporą kasę, ma nawet więcej niż jest w stanie wydać, i tak chce mieć jeszcze  więcej, dalej kombinuje i oszukuje urzędy, tak jakby mógł to wszystko co zgromadził zabrać na "tamten świat", zapominając, że bogaty też kiedy musi umrzeć i zgnić...    

Z rodziną wychodzi się dobrze jedynie na zdjęciach...

Rodzina Joanny wyemigrowała z Polski do Niemiec w 1980r. Ogłoszono stan wojenny. Bez problemu dostali obywatelstwo niemieckie. Jednak każdego Polaka coś ciągnie do kraju, wolałby aby jego kości spoczęły w rodzinnym grobowcu, aby ktoś mógł nad grobem pomodlić się, przynieść kwiatek, zapalić znicz...  
W latach osiemdziesiątych, gdy rodzina Joanny harowała w Niemczech, ich córka Joanna od 2000 roku studiowała język angielski. Nic nie zapowiadało upadek komunizmu. 
Marzeniem Joanny było prowadzenie szkoły jeżyków w Szczecinie i dlatego Joanna postanowiła zakupić w Polsce działkę i wybudować dom dla siebie. Problem w tym, że jako obywatelka Niemiec wówczas nie mogła kupić żadnej nieruchomości w Polsce bez zgody z MSW. 
Ale jest przecież rodzina mieszkająca w Polsce. Wymyślili, że zakup działki pod budowę domu przez notarialną  umowę zlecenia powierzy rodzinie, a potem to się zobaczy...
Rodzina Furmanków chętnie poszła na taki układ. Akurat zakupili "za friko" od upadającego dewelopera kilka gruntów w Szczecinie - wystarczy miejsca i na kolejny dom, nawet fajnie, że tak rodzina w jednym miejscu zamieszka...
Umowę notarialną zlecenia zakupu spisano 03.04.2004r, za grunt (633m2) z wylana płytą fundamentowa zapłaciła Joanna "z góry" 40tys. Euro, czyli co najmniej 180tyś. złotych wg. obowiązującego wtedy kursu. Trochę drogo, ale... 
Umowa –zlecenie została zawarta do 31.12.2005 roku , a w dniu 19.08.2005 została w formie pisemnej przedłużona o kolejne 5 lat, celem uniknięcia podatków, do czasu kiedy Joanna skończy studia i usamodzielni się.      
W tym czasie rodzina Furmanków uzbrajała działki i budowała 3 domy dla siebie. Jak to bywa w rodzinie, dogadali się szybko - inicjatywa wyszła od Furmanków - są ekipy budowlane, jest sprzęt i materiał, dajesz 20tys. Euro i masz dom "w stanie surowym". Jak uzgodniono tak zrobiono zaczynając budowę latem 2005r. Joanna sprzedała swoje mieszkanie w Berlinie na konto budowy domu w Szczecinie. 
Stan surowy skończono w grudniu 2005r, wiosną 2006 roku jej ojciec przyjechał specjalnie zabezpieczyć budynek zabijając deskami okna i wstawiając drzwi. 
Zgodnie z umowa-zleceniem Furmanek przedłożyli wiosna 2006 roku rozliczenie kosztów budowy. Furmankowie naliczyli sobie dodatkowo 10tys.euro kosztów (prawie 40tys. złotych) - jakby nie było 50% więcej niż było wstępnie uzgodnione.  Z krzywym uśmiechem pieniądze te zostały im dostarczone...
Sytuacja w Polsce na tyle sie zmieniła, że już nie ma powodów politycznych, aby działkę z domem przepisać na Joannę. Joanna zgłasza rodzinie, że chce odebrać swą własność umowa notarialną
i zaczyna się...
W lipcu 2009r Joanna będąc na rodzinnej imprezie Furmanków zauważyła, że na jej budowie jest jakiś ruch, wstawiane są okna, robione instalacje, ekipa budowlana pracuje. Zawiadamia ojca, pyta się, czy to on podjął się wykończenia budynku? 
Nic podobnego, jedzie i widzi, że budowa wre, a rodzinka nie chce go widzieć...  rżnie głupa, zaczęło wszystko śmierdzieć....

Akty notarialne i orzeczenia sądowe to tylko makulatura ? ! ?

 Wrzesień 2009r - Joanna oficjalnie wzywa rodzinkę do notarialnego przeniesienia na nią swojej  własności. Furmankowie olewają kilka wezwań, przecież to oni mają sędziów w kieszeni, nie będą rozmawiać z byle kim... Sprawa z jej wniosku o nakazanie złożenia oświadczenia woli trafia do Sądu Okręgowego w Szczecinie. 
Dnia 25.01.2010r sygn. akt I C 76/10 sędzia SSO Iwona Warska-Siędler udziela Joannie zabezpieczenia poprzez zakazanie pozwanym Furmankom zbycia i obciążania nieruchomości oraz zakazuje pozwanym dokonywania na tej nieruchomości zmian bez zezwolenia powódki. 

W uzasadnieniu czytamy: 
W myśl
art. 730 § 1 i 2 k.p.c. w każdej sprawie cywilnej podlegającej rozpoznaniu przez sąd, lub sąd polubowny  można żądać udzielenia zabezpieczenia, sąd może udzielić zabezpieczenia przed wstępem postępowania lub w jego toku.   
Zgodnie z dyspozycją
art. 7301 § 1 i 2 k.p.c. udzielenia zabezpieczenia może żądać każda strona lub uczestnik postępowania, jeżeli uprawdopodobni roszczenie oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia... () 
Podstawami zabezpieczenia są zatem istnienie roszczenia podlegającego zabezpieczeniu oraz interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia. Wymóg uprawdopodobnienia roszczenia oznacza konieczność uprawdopodobnienia faktów, z których jest ono wywodzone. () Celem zabezpieczenia w tym przypadku jest zapewnienie egzekucyjnej wykonalności przyszłego orzeczenia.

W ocenie sądu w okolicznościach sprawy można uznać za uprawdopodobnione obie wyżej wymienione przesłanki. Nie budzi wątpliwości Sądu, ze droga sądowa w niniejszej sprawie jest dopuszczalna.  Powódka uprawdopodobniła roszczenie, przedstawiając szereg wymienionych dokumentów, w tym umowę zlecenia zawartą z pozwanymi, umowę zniesienia współwłasności, odpis z księgi wieczystej spornej nieruchomości. Powyższe dokumenty niewątpliwie stanowią dowód nie wykonania przez stronę pozwaną umowy zlecenia, polegającej na przeniesieniu na rzecz powódki nabytej przez pozwanych nieruchomości.

Żadna ze stron nie wnosi terminowo zażalenia tak więc zgodnie z obowiązującym w RP PRAWEM to postanowienie uprawomocnia się po 2 tygodniach - czy na pewno? 

Furmankowie mają gdzieś to postanowienie, wszak to oni jak mówią "mają sędziów u siebie w kieszeni". 
Przekręt zaczynają od tego, że nieruchomość umową sprzedaży przepisują na swoją córkę i tak na wszelki wypadek  wpisują hipotekę na tej nieruchomości w kwocie 650.000,00zł. Ewidentnie Furmankowie dopuścili się do poświadczenia nieprawdy składając w akcie notarialnym oświadczenie, iż stanowiąca przedmiot umowy nieruchomość jest wolna od obciążeń oraz praw i roszczeń osób trzecich - wiadomo wszak im było, że Joannie przysługuje roszczenie o wykonanie umowy zlecenia, a tym samym przeniesienie własności nieruchomości. Z powyższego wynika niezbicie, iż zawarcie takiej umowy sprzedaży jest obciążone wadą powodującą bezwzględną nieważność. 
Normalnie taki przekręt dłużniczy łączy się z koniecznością wytoczenia skargi pauliańskiej, co powoduje dodatkowe koszty i czas, ale czy można zaufać sądom szczecińskim?

Pomimo, że Joanna monituje powołując się na powyższe postanowienie Furmankowie robią swoje - szybko wykończają dom Joanny, wszak teraz jest już własnością ich córki - przynajmniej na papierku. 

Ponieważ jednak drażni ich to postanowienie, to po pół roku od jego wydania i uprawomocnienia się dnia 22.07.2010r piszą zażalenie  na postanowienie z dnia 25.01.2010r. Każdy inny sąd odrzuciłby  zażalenie wniesione pół roku od uprawomocnienia się orzeczenia sądowego - ale Furmankom nie można odmówić. Wszak kto ma kasę ten ma korzystny dla siebie wyrok. Opcja sprawiedliwości sądowej wymarła w momencie kiedy wynaleziono pieniądze. 
Wystarczy stwierdzenie Furmanków, że nie podpisywali żadnej umowy, podpis może podobny, ale nie taki, nie dostali kasy, no nie pamiętają, przecież oni o niczym nie wiedzą, zostali wrobieni, no chyba sąd nie da wiary byle komu....

 Sąd Apelacyjny w Szczecinie w składzie:
 SSA Mirosława Gołuńska, SA Agnieszka Sołtyka, SA Artur Kowalewski bez zbadania czegokolwiek i jakichkolwiek dokumentów ochoczo dnia 15.września 2010r sygn. akt. I A Cz 541/10 "daje wiarę" Furmankom oddalając wniosek Joanny o zabezpieczenie nie podpierając się żadnym rzeczowym przepisem ...

ciekawe za ile? ...hmmm żenujące...

Do sprawy wrócimy i ten sprzedajny szczeciński sąd odwiedzimy już 16 kwietnia 2012r. 
AP

cdn.

Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)

ŚWIDNICA - niekompetencja wrocławskiego biegłego Mieczysława Steiningera czy korupcja SSR Elżbiety Frączak i prokuratora Daniela Czarnego

Korupcja - Polska bliżej Afryki niż Europy. Wszyscy płacimy łapówki. Piotr Krysa

KORUPCJA OSÓB PUBLICZNYCH - aspekt kryminalistyczny

Czy walkę z korupcją należy zacząć od czystki w CBA i SN? Sensacyjne wyznanie Kamińskiego - "7 śledztw ws. ludzi z najwyższej władzy"

KONFERENCJA PRASOWA ORGANIZOWANA PRZEZ OGÓLNOPOLSKI RUCH OCHRONY PRAW OBYWATELSKICH I WALKI Z KORUPCJA W POZNANIU W DNIU 29.10.2009r

KORUPCJA URZĘDNICZA DOT. DOLNOŚLĄSKIEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH BĘDZIE MIAŁA FINAŁ - PUBLIKUJEMY AKT OSKARŻENIA W TEJ OLBRZYMIEJ WROCŁAWSKIEJ AFERZE.

Tańczący z korupcją

BIAŁYSTOK - JAK PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO KRZYSZTOF CHOJNOWSKI KRYJE SWOICH KOLESIÓW Z BRANŻY - z pomówienia redaktora Z. Raczkowskiego przez omylnego lekarza białostockiego W. Kuczyńskiego.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Krystallynn
05-01-2015 / 06:09
Wow, your post makes mine look feeelb. More power to you! kqyslfkhxq.com [url=apmrrzo.com]apmrrzo[/url] [link=weuhanmxha.com]weuhanmxha[/link]
~Yunus
20-12-2014 / 19:27
Sadly, I think when student's ask for a cnhgae that would result in less paperwork, they are judged as lazy. I'm sure there is an appropriate way for students to voice opinions so that this judgement is tempered. If they got together, planned their persuasive arguments and went to see the department head or the principal in a professional way, I think their voices would be appreciated. RE: your daughter my experience is that along the way, with the constant input of literacy in the home and school, there is often one book that a child really connects with that makes him or her a reader. The more exposure they have to self-choice literature, and books in all categories & genres, the more likely they are to have that epiphany.
~bogdan
24-09-2012 / 14:02
w Szczecinie a SSA jest tez Lapówkarz sedzia rystał
~JOZEK
03-09-2012 / 13:25
W POLSKIM PRAWIE SĄ GANGI RODZINNE,NIKT NIE SPRAWDZA KTO JEST SĘDZIĄ NP.OJCIEC,MATKA NP.PROKURATOR,KOMENDANT POLICJI NP.WUJEK.SZWAGIER SĘDZIA,CZĘSTO DZIAŁAJĄ W TYM SAMYM OKRĘGU TWORZĄC SWOISTY GANG.Do tego dochodzą rodzina i znajomi wzajemnych powiązań.To klient powinien wybierać sędziego który go osądzi.Nie powinien być ograniczonym terenowo.Immunitety to nonsens -przyzwolenie na bezprawie.
~marek777
02-09-2012 / 00:18
"Dobrobyt" czyli CUD gospodsarczy Donalda TUSK-a.Ok. godz.10-tej, dnia 31-08-2012r „żołnierz” Donalda TUSKA ps. Nikodem DYZMA. sekretarzyna w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Stanisław Gawłowski – poseł PO na SEJM RP (rezerwowy kandydat na PREZESA URM RP – jeden z hersztów zachodniopomorskiej ośmiornicy zajmującej się N A Z I S T OW S K Ą grabieżą dóbr materialnych stanowiących dorobek życia Obywateli np. Krystyny i Zygmunta CĄKAŁA, Jana MYSZKIER, Lilii BYLICKIEJ, Jadwigi i Czesława ŚWIĄTEK i I N N Y C H) – patrz : 1. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe Jadwiga i Czesław ŚWIĄTEK Sarbinowo ul. Bursztynowa 5 2. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe Krystyna i Zygmunt CĄKAŁA Krokowo 2 gm. Świeszyno 3. Zawiadomienie z dnia 15-04-2003r oraz 10-12-2009r do Donald TUSK Prezes URM Rzeczpospolitej Polski - Jan MYSZKIER MANOWO 57 4. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe -Lila Bylicka Dunowo 23 gm. Świeszyno 5. Zawiadomienie z dnia do Council of Europe - Lidia Kozłowska – „Willa Aleksander” Mielno ul. BOWiD 7 6. Wniosek z dnia 25-11-2010r do Prezydenta RP Bronisław Komorowski o nadanie MEDALU „Za Ofiarność i Odwagę” SSR Piotr CICHOŃ SR K-lin za ujawnienie i zidentyfikowanie procesowo POMÓWIENIA przestępczości zorganizowanej z Urzędu Gminy ŚWIESZYNO pod kierownictwem Jadwiga WAŚKO – sołtys z Dunowa (wspólnik sprawców ponad 30-letniej PRZEMOCY w Rodzinie). i I N N E. 31-08-2012r > wg taktyki i strategii > Stanisław G A W Ł OW S K I – kanapowiec z PO przy pomocy koszalińskiego awanturnika – komornik Marek W I N N I C K I + 2 komorniczych asystentów wzmocnieni siłami plutonu policji pod dowództwem z-cy koszalińskiego komedianta watażki KMP K-lin Wiesława TYL –a. Dokonali PACYFIKACJI posesji Nr 97 przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie. Własność : Wiesława i Urszuli Rowińskich - patrz : http : //www.pokrzywdzeniprzezgawłowskiego.pl oraz http : // www.aferyprawa.eu. Bandyci w policyjnych mundurach poturbowali Czesława ŚWIĄTEK i zniszczyli jego PROTEST. Wiesław R O W I Ń S K I - P O to kolega klubowy „DYZMY” . Wątek jest rozwojowy. DYZMA jest w polu udziałów inwestycyjnych afery AMBER GOLD. Wcześniej byli jubilerscy młotkarze z NIEMIEC. Wspólnicy „DYZMY” (wcześniej V-ce prezydent miasta Koszalina) >> c d n. Polska państwo na NIBY ?! Pensjonat „ORZEŁ” ?! NAZIZM > RASIZM > TERRORYZM i co dalej ?! Nikodemie DYZMA z kumplami ? Jeżeli jesteś POLAKIEM z krwi i kości ?! Alternatywa J E S T JEDNOZNACZNA. POLSKA jest JEDNA. PRAWDA * HONOR * WOLNOŚĆ * DEMOKRACJA * RACJA STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski. Koniec ŚLIZGAWKI. http : // www.aferyprawa.eu.
~marek777
05-08-2012 / 21:55
„Z A D U C H szmaba” wg działalności ministra Krzysztofa KWIATKOWSKI- ego. cd. do Rafała Krzyształowskiego ze Szczecinka – OFIARA koszalińskich szarlatanów Niepospolitych kryminalnych przestępców w T O G A C H. ***S A M O G W A Ł T - Anny W A L E N C I A K*** w dniu 18-07-2012r - sala Nr 3 Sądu Rejonowego w Koszalinie. **SSR A. Walenciak do spółki, w POROZUMIENIU z **PPR I. Paczkowska - Łabędź został poprzedzony w dniu 17-04-2012r i 27-04-2012r II Kp.787/11/AW Grą w DURNIA z Zygmuntem Cąkała – OFIARA przestępczości zorganizowanej na przesłankach kryminalno - politycznych w której TE pierwsze skrzypce „grał” wójt gminy ŚWIESZYNO mgr inż. Franciszek SZCZEPANIK** oraz jego wspólnik OSZUST do potęgi N-tej - S K R Z Y P E K**. Całość OPERACJI okradania Z. CĄKAŁY z hektarów, kredytów i awanturnictwa matactwem odsetek KONTROLOWAŁA koszalińska – zachodniopomorska mafijna ośmiornica koordynowana przez : Stanisława GAWŁOWSKIEGO – poseł Platformy Obywatelskiej. W dniu 18-07-2012r Sądowe SZAMBO PROCESOWE – kontynuuje tradycje koszalińskiej dziczy magistrów prawa uzbrojonych w IMMUNITETY „widzimisię” pozbawionych logiki rozumowania jako E R Z A T Z P R A WA z insynuacji urojeń własnych prokuratorów i sędziów – od ponad 12 lat. D O W Ó D : O F I A R A NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI koszalińskich TOGOWCÓW podpartych M i n i s t e r s t w e m S P R A W I E D L I W O Ś C I w autoryzacji : RYDZAK & REWA & RESIAK z MS oraz Antonina S U W A Ł A od sędziego A. S E R E M E T PG. Robią WAŁA ciągłością tradycji ministerialnych DURNI z obecnego pryncypała – prof. J. G O W I N. Był Kalwas, Ziobro, Ćwiąkalski i Czuma – pośrednik Pana Boga. Zrobili własne interesy i … poszli dalej „usprawniać” RESORT S P R A W I E D L I W O Ś C I. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 18-07-2012r - Marek Krasnopolski – emerytowany oficer policji państwowej, ekspert kryminalistyki. Spełniający od roku 2000 Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielania Obowiązku POMOCY OFIAROM PRZEMOCY w Rodzinie. W stanie NARUSZENIA ***Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej *** sprowadzonych do poziomu rolki papieru toaletowego przez : ***SSR Anna W A L E N C I A K*** rozpoczęła GRĘ w Durnia ze swoją ofiarą. NIEPOCZYTALNOŚĆ umysłowa ? psychiczna choroba sędziego ?! czy polityczno - kryminalna działalność " GOSPODARCZA " koszalińskiej prokuratorsko-sędziowskiej dziczy magistrów prawa jak przystało na prywatny folwark pod szyldem Ministerstwa Sprawiedliwości wg wytycznych jakie A S Krzysztof K W I A T K O W S K I pozostawił po „USPRAWNIANIU” Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI - patrz dz. „FAKT” z dnia 16-10-2009r . WYTYCZNE : Udaremniać OFIAROM PRZEMOCY czynności procesowe. Zgodnie z zastosowaną koszalińską technologią sądową. SSR A. WALENCIAK rozpoczęła przewód sądowy „powtórką SZWINDLU” przez użycie „sprawdzonego” scenariusza sprawy VIII K. 945/03/KK SR K-lin, gdzie OFIARĘ napadu trójki pijanych bandytów : Jerzy Bylicki & Elżbieta Bartkowska vel Bylicka & Agnieszka KOZIOROWSKA – córka Elżbiety Bartkowskiej – konkubiny nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej -seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil) – przerabiano na sprawcę napadu - M. KRASNOPOLSKI. Na wyżyny Niepoczytalności umysłowej w tamtym czasie WYSZEDŁ V Wydział Karny Odwoławczy (SO K-lin PREZES SSO J. SKIBICKI) pod przewodniczącym** felczer I. Jóźwiak. awansowany na - śledczego **UB-e, następnie awansowany* na SSO. Jego wspólnikami w procesowym SZWINDLU GRĄ w DURNIA byli : SSO A. Jaracz, M. Mazur, G. Polewiak, B. Lewandowski, R. Rzepecka - Gawrysiak i I N N I. SSR A.WALENCIAK tą samą metodą usiłowała przygotować swoją „procesową ślizgawkę” pod nieobecność prokuratora. Tak jak w sprawie VIII K. 945/03/KK SSR Katarzyna Krystowczyk udaremniała nagrywanie rozprawy. Tak też ślizgacz SSR A. WALENCIAK usiłowała poprowadzić przedmiotowy SZWINDEL procesowy bez rejestracji na taśmie audio – video. N I E wyraziła zgody na rejestracje przewodu sądowego przy udziale dziennikarza śledczego aferyprawa.eu. Zgodnie z oczekiwaniami SSR A. WALENCIAK przy udziale protokolanta sfałszowała protokół sądowy sprawy II K. 343/12/AW z dnia 18-07-2012r. Co sobie ubzdurała SSR A. Walenciak i jej wspólnicy : SSR J. Sroczyński & PPR T. BODO, SSR S. Wróbel, G. RUDY, M. Wiśniewska, K. Krystowczyk i cała reszta sędziowsko - prokuratorskiej przestępczej zgrai. Taki przebieg SZWINDLU jaki się odbył w dniu 18-07-2012r miał zapewnić wiarygodność wystawionej przez B. Bretner opinii psychiatrycznej. Stary oszust (wiadome od roku 2002) – Ofiara ponad 30-letniej Przemocy w Rodzinie – sprawca Jerzy BYLICKI - NA ZLECENIE SUPER DURNIA SSR T. KRZEMIANOWSKI - przerobiona przez lekarskiego matołka Barbara BRETNER na osobnika z zespołem paranoidalnym – Jedyny ŻYWICIEL RODZINY - Matka samotnie wychowująca dzieci – patrz operacja „TOYOTA”. SSR A. WALENCIAK dokonała SAMOGWAŁTU na samej SOBIE. Procesowo obnażyła się jako pospolity cwaniaczek. GÓWNIARZ z IMMUNITETEM, który w miejsce SZTUKI .PRAWA i Jego zasad. Logiki rozumowania. Dochodzenia i dowodzenia prawdy materialnej. Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz zwykłej ludzkiej rzetelności i uczciwości U D O W O D N I Ł, że jest osobą bez honoru i godności. WALENCIAK J E S T B E Z T W A R Z Y. *PRAWDA * HONOR * WOLNOŚĆ * Pozostaję wierny przysiędze służyć Polsce, Narodowi i Ludziom Mimo przeciwnego wiatru kierunku NIE zmienię. KTO otarł się o śmierć NIE boi się żyć. Marek Krasnopolski.
~czesłąw45
16-04-2012 / 08:27
Agnieszka S O Ł T Y K A - koszalińska specjalistka od SAMOGWAŁTU. Awansowana do SA Szczecin. Zniknęła z horyzontu tak nagle. CURIOZUM - Banalny przypadek ?! Narżnęła wielką KUPĘ gnoju procesowego Sąd Okręgowy i Rejonowy pod zarządem hersztów lokalnej koszalinskiej mafii : SSO Janusz Skibcki & Jarosław Cezary Stebelski. Jak przystało na zwierzę gatunku ludzkiego poszła walić KUPĘ dalej z AWANSU społecznego _ za W y b i t n e "Zasługi dla Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI" w S A M O G W A Ł C I E.W Koszalinie też gwałcą OFIARY NAZISTOWSKIEJ PRZEMOCY uzbrojeni w IMMUNITETY awanturnicy i bandyci. Zezwierzęceni policjanci, prokuratorzy, sędziowie, adwokaci i radcy prawni. Sprawy prowadzą asesorzy (prokuratury i sądu). Gwałcą bardzo skutecznie, bowiem OFIARY praktycznie bardzo rzadko się skarżą. Wypada stwierdzić, że gwałt jest wtedy, gdy do "roboty" zabiera się po prostu partacz. Zgwałcona Kobieta lub Mężczyzna najprawdopodobniej NIE składa zawiadomienia o przestępstwie i przemocy tylko wtedy, gdy doznaje satysfakcji i rozkoszy seksualnej. Czy aby na pewno ?! Od każdej reguły jest jednak WYJĄTEK jak to w życiu. Mój przypadek należy najprawdopodobniej do WYJĄTKÓW. * To GWAŁT, gwałt zbiorowy na Rodzinie ŚWIĄTEK z SARBINOWA. GWAŁTU dokonała grupa osób i to osób wykształconych, osób na urzędach państwowych którym solidarnością zawodową sitwy udzielały kolejno struktury zawarte personalnie w Prokuraturach i Sądach Rejonowych Okręgu koszalińskiego. PROWODYREM gwałcicieli jest SZEF PROKURATORY Okręgowej *Andrzej SIUCHTA* wraz ze wsp0ólnikami Solejko & Żak. W samym Okręgu i tak następnie Apelacyjnych, Sądzie Najwyższym, Trybunale Konstytucyjnym, Trybunale Stanu. Nici gwałtu prowadzą znacznie wyżej, bo aż do „wysokich stołków”. Jest znacznie gorzej. Jeżeli przyjrzeć się szczegółowo STRUKTURZE gwałtu. Dowód : Pismo z dnia 06-10 - 2009r BM-III-051-1584(5)/09/R - * RYDZAK & REWA & RESIAK – autoryzacja : Krzysztof KWIATKOWSKI – sekretarzyna stanu * Specjalista od PRAW CZŁOWIEKA * jeszcze NIE minister w MS. O „g … klasie” tego eugeniusza NIECH świadczy FAKT, że MINISTRA K. Kwiatkowski poległ na czarnych skrzynkach ze Smoleńska, które przesłuchiwał w Instytucie Ekspertyz Sądowych i rżnął DURNIA dla ratowania swojej D ..y. W tym przypadku ten GWAŁT da się zakwalifikować jako SAMOGWAŁT. JEŻELI spojrzeć zupełnie ANALITYCZNIE na to ZJAWISKO wcale NIE incydentalne, to ponad wszelką wątpliwość wynika, że cała działalność resortu sprawiedliwości RP, na całej długości i szerokości geograficznej terytorium Rzeczpospolitej POLSKI opiera się na S A M O G W A Ł C I E. Lecz TEN samogwałt ma charakter zbrodniczy. KIEDY łamane jest Prawo i jego zasady. ŁAMANE są PRAWA Człowieka - znamiona NAZIZMU. Ponad wszelką wątpliwość jest to NAZISTOWSKA ZBRODNIA. WNIOSEK jest tylko jeden : TOGOWCY z Koszalina to N A Z I Ś C I. To już było przerabiane. Got mit uns. To COŚ więcej niż rak. EPIDEMIA syfilisu schizofrenii paranoidalnej. Potwierdzam, że w/w Sprawcy - Prokuratorzy Generalni przez OFARĘ NAZISTOWSKIEJ prokuratorsko-sędziowskiej ZGRAI : Zbigniew Kękuś są NIEPOSPOLITYMI PRZESTĘPCAMI którzy wspierają i ochraniają lokalne prowincjonalne mafie, które funkcjonują jako prywatne folwarki i nabiją swoje prywatne kabzy. Aby OFIARA "wygrała" swoje procesowe sprawy w trybie prawdy materialnej i rzetelnego procesu sądowego musi się OPŁACIĆ do "ręki" prokuratora i sędziego 20 - 30% PROWIZJĄ. W przeciwnym wypadku postępowanie procesowe oparte jest na insynuacjach urojeń własnych wg strategii : "JEDNA BABA DRUGIEJ BABIE". TAK to się odbywa w Koszalinie. Jeżeli OFIARA NIE podporządkowuje się tym prawom i walczy o swoje należne prawa NIE płacąc PROWIZJI. Pojawia się instytucja dyżurnych lekarzy psychiatrów i przerabiają OFIARY na zespół paranoidalny lub osobowość paranoiczną. Jeżeli to NIE pomaga to OFIARĘ wsadza się do pierdla " na leżakowanie" by zmiękła mu rura. GDY to NIE pomaga wówczas pojawia się coraz więcej biegłych psychiatrów przewód sądowy rozciąga się na okres minimum 4 lata. OFIARĘ się po hitlerowsku traktuje przez znęcanie fizyczne i psychiczne bo może OFIARA NIE wytrzyma BIOLOGICZNIE i "w y k o r k u j e" TAKA procedura obowiązuje w K O S Z A L I N I E. D O W Ó D : Rodzina Świątek z Sarbinowa 76-034 ul. Bursztynowa 5. PO 16 LATACH trwającej solidarnością zawodową sitwy NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI prokuratorsko-sędziowskiej. Na zlecenie k o l e s i a z P R A C Y PPO Andrzej S I U C H T A, radcy prawni : MUTKOWSKI, Osoś & Januszewski oraz komornik Grzegorz Mrowiński & Sylwia SZCZEPANIAK przy pomocy bandytów w policyjnych mundurach w lipcu 2011 rok dokonali MORDU na Jadwidze Świątek. Jej męża Czesława Świątek wsadzono do pierdla bowiem : popierdolona na rozumie SSR B.M. Mazur & rpr A. SCHWARZ & M. Plesiewicz sporządzili na potrzeby procesu balladę, że OFIARA ich NAZISTOWSKIEJ zabawy pobiła SSR B.M. MAZUR w toku przewodu sądowego. ŚWIADKÓW na okoliczność pobicia sędziego BRAK. Bełkot procesowy trwa już ponad 4-ry LATA - X K. 865/08/WW SR K-lin. SSR Wanda Wieczorek za pomocą kuglarskich sztuczek sędziego, któremu BRAK piątej klepki pod DEKLEM usiłuje rozstrzygnąć przedmiotową sprawę przez uśmiercenie swojej OFIARY. OFIARA ma bowiem 67 LAT i zgodnie ze statystyką winna już być na cmentarzu. Aktualnie i PREZES PENSJONATU "ORZEŁ" - Donald TUSK podjął już takie starania uśmiercania emerytów. CURIOZUM - prywatnym pierdlem zawiaduje spółka : Prezes Sądu Okręgowego Przewodniczący Wydziału Penitencjarnego, Sędzia penitencjarny – SSO Janusz SKIBICKI ( trzy fuchy w jednym ręku) & płk. SW Krzysztof WYPYCH – N-k więzienia przy ul. Młyńskiej 71 w Koszalinie. CURIOZUM - prywatna przepustka w tym pierdlu kosztuje : 500PLN. Aktualnie OFIARĘ NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI w obróbkę procesową wziął SSR Tomasz SZANTYR zleceniodawcą jest spółka rpr OSOŚ & JANUSZEWSKI – zleceniodawcy na rzecz Grzegorza Mrowińskiego zabójcy Jadwigi ŚWIĄTEK. KIM jest SSR Tomasz SZANTYR ? To aktualny herszt przestępczości zorganizowanej specjalizującej się w sądowym procederze okradania OFIAR z wszelakich dóbr materialnych a najlepiej z NIERUCHOMOŚCI. Ostatni wyczyn SZANTYRA to okradanie uczestnika operacji „pustynna burza” Lidia Kozłowska z jej własności, którą stanowi pensjonat „Willa Alexander” w Mielnie oraz zakład kosmetyczno-fryzjerski w Koszalinie o łącznej wartości ok. 50mln złotych. Przestępcza zgraja (spółka złodziei) w składzie : syndyk R. SIERACKI, SSR D. SZYMCZAK adw. A. Jurys, rpr K. Pietruszka wraz z żoną SSR Arlettą, i komornik M. Winnicki - spuściła przedmiotowy majątek OFIARY za 8 mln złotych. W bandytyzmie i awanturnictwie procesowym Koszalin Okręg i Rejony rzemiosła dziczy magistrów prawa z IMMUNITETAMI uczestniczą stale te same osoby. ICH wykaz został zarejestrowany w Council of Europe – Strasbourg. Moją żonę : Jadwigę Świątek udało IM się w lipcu 2011r zamordować. NIE wytrzymała ponad 16 LAT GRY w DURNIA przeprowadzonej przez ZBRODNIARZY z Ministerstwa Sprawiedliwości. Czas Powiedzieć po IMIENIU : od dołu do góry zalega OBORNIK magistrów i profesorów prawa. Między nimi funkcjonują RYDZAK * RESIAK * REWA z MS oraz Antonina SUWAŁA z Prokuratury Generalnej. Ministerialne DAMY robią WAŁA z pryncypała. Wałem kolejnym będzie Jarosław GOWIN – filozof. * PRAWDA* HONOR * WOLNOŚĆ * K O M I T E T O B Y W A T E L S K I ds. Praworządności i Walki z Korupcją w Koszalinie. patrz – http\\ : www.aferyprawa.pl *** W Y K A Z N A Z I S T O W S K I CH Z B R O D N I A R Z Y *** z IMMUNITETAMI prokuratorów i sędziów. Jarosław Sroczyński, Sylwia Wróbel, Katarzyna Krystowczyk, Marian Wawrzynkowski, Iwona Jankowska, Tomasz Bodo, Marek Paluch, Robert Mąka, Małgorzata Wiśniewska, Barbara Lubner, Jacek Bytner, Małgorzata Jarecka, Beata Wysocka, Jacek Matejko, Adriana Tynebor Mąka, Jarosław Cezary Stebelski, Izabella Sobolewska, Agnieszka Karbowska Suszek, Zuzanna Ostrowska, Aneta Skupień, Grzegorz Klimowicz, Barbara Romaniuk vel Bator, Krzysztof Smoliński, Iwona Kucharczyk, Bożena Kondek, Tomasz Krzemianowski, Piotr Wedman, Grzegorz Polewiak, Janusz Skibicki, Maria Jankowska, Ewa Kosiec, Andrzej Jaracz, Zbigniew Ambroziak , Radosław Chamionek Liliana Czuchryta - sporządził : asesor Prokuratury Rejonowej Dawid Kasprzyk. Solidarnością zawodową sitwy lokalną mafię wspierają kolesie prokuratorsko - sędziowskiego NAZISTOWSKIEGO awanturnictwa i bandytyzmu : Andrzej JARACZ, Sławomir Przykucki, Danuta Sokołowska, Aleksander Nowiński, Jerzy OŻÓG, Janusz RYCHLIŃSKI, Renata Rzepecka – Gawrysiak, Małgorzata Plesiewicz, Agnieszka Trośniak, Agnieszka Bajor, Piotr Walenciak, Karolina Szymczewska, Bogna Maria Mazur, Marek Mazur, Marcin Mazur, Małgorzata Ratajska - NOWAK vel Przykucka, Czesław Podgórny, Jacek Antoniewicz, Marta Knotz, Tadeusz Szkudlarek, Dariusz Jarząbek, Zbigniew Rdesiński, Urszula Fijałkowska, Wiesława Stawczyk, Agnieszka Sołtyka, Wacław JON, Marek Ciszewski, Hanna Życka, Małgorzata Szałankiewicz Warzyńska, Przemysław Kopaczewski, Sylwia Estkowska – Machuła, Małgorzata Stachowiak, Monika Zabel – Szafer, Piotr Cichoń, Wanda Wieczorek, Beta Słomczyńska – Kuźba, Maria Ferster, Leszek Miazek, Maria Łysień, Alicja Tyka, Agnieszka Plaga, Maciej Cuber, Anna Sus, Agniszka Oleksy, Łucja Laufer, Katarzyna KRET, Ewa DIKOLENKO, Marcin Wawrzynkowski, M. Paczkowska- Łabędź i I N N I. WYKAZ NAZISTÓW DEGENERATÓW z M S - Okręgu koszalińskiego z I M M U N I T E T A M I zarejestrowany The Registrar European Council of Europe - Strasbourg MAM ŚWIADOMOŚĆ, że zostanę ZAMORDOWANY. Dlatego ujawniam działalność NAZISTOWSKICH bandytów z IMMUNITETAMI * Got mit uns * ZBRODNIARZY z resortu Ministerstwa SPRAWIEDLIWOŚCI. Mechanizm ZBRODNI zarejestrowany został w tyg. "Solidarność" Nr 47/ 2006r z dnia 24-11-2006r pt. "Temida dziwnie stronnicza" oraz pt. "Prawo nie sprawiedliwość" dz. Miasto - 2010r oraz Interpelacja poselska - dz. Miasto - 2010r MEGA HIT - sekretarzyna stanu w MS - CURIOZUM Krzysztof KWIATKOWSKI - jeszcze NIE minister - na zapytanie pisemne Marszałka SEJMU RP Krzysztof PUTRA - podpisał spreparowane w MS przez tercet : RYDZAK * RESIAK * REWA urojenia insynuacji własnych dla kolesia SIUCHTY z Koszalina. AWANTURNICZA Działalność ministerialnego BARACHŁA NIE jest charytatywna. * P R A W D A * H O N O R * W O L N O Ś Ć * TOGOWCY skamlą, że tak mało im płacą za …. S A M O G W A Ł T. Ha ! Ha! Ha! Wolność, Niepodległość i D E M O K R A C J A ? !
~obserwator
13-04-2012 / 13:45
Korupcja w sądach polskich dawno przekroczyła najwyższe szczyty, tylko że szczyt korupcji jest nie do zdobycia ponieważ za popełnione przestępstwa nie ma jak sędziów skazał. Zniknął "bat Ziobry" i teraz tylko nagłaśnianie oszustw sądowych w takich portalach jak AFERY PRAWA pozwala na kontrolę patologii sądowych. Powodzenia, nie dać się :-)
~zabojca
05-04-2012 / 22:06
zamierzam zabic togowca powieccie nazwisko ale z warszawy