Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 lipca 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-09-2012

Gdańsk - Wymiar niesprawiedliwości do usług pana premiera..., nie było też gangstera Słowika ?

6 września 2012 r., rozmowa z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszardem Milewskim. Rozmówca podając się za asystenta z Kancelarii Premiera dokonał tzw. prowokacji dziennikarskiej. Ze względu na ochronę źródła informacji głos rozmówcy został zastąpiony głosem lektora. Treść pozostała niezmieniona. Głos sędziego pozostawiono w oryginale.
Nagranie ujawnia jak w praktyce wyglądają relacje na linii władza - niezawisłe sądy.

Kliknij "Poleć" i promuj materiał filmowy na swojej tablicy lub "Wyślij" do znajomego

Czy to tylko Gdańsk? W ilu miastach sędziowie prowadza podobne rozmowy? A prokuratorzy?

Krótki kurs niezawisłości sędziowskiej przeszliśmy w Gdańsku. Władza dzwoni - prezes ruki pa szwam - tak jest, skład sędziowski pod parą, ludzie odpowiednio dobrani, zaufani, w zależności od potrzeb mogą czytać akta dwa dni albo dwie minuty. 

Dwie minuty... czytaj, że jak trzeba to zamkną, a jeśli życzenie, to wypuszczą...

Ile takich rozmów pan prezes odbył wcześniej? Ile spraw wyznaczył na telefon, ile składów sędziowskich ustawił, ile wyroków ustalił na zamówienie?

Ale czy to tylko Gdańsk? W innych sadach podobni prezesi podobnych rozmów nie prowadzą? A prokuratorzy? Jak z ich niezależnością?

Wydaje się, że cała ta niezależność sądów i prokuratur to jest co najwyżej niezależność od opozycji. A władza, nawet z niskiego szczebla (zadzwonił rzekomy asystent szefa kancelarii premiera, czyli noszący teczkę u noszącego teczkę za premierem. A jednak wystarczyło, żeby prezes sadu okręgowego wyprężył się jak struna i zameldował - sędziowie w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej czekają na dyspozycje w imieniu pana premiera..

W dodatku prezes sądu zamiast podać się do dymisji i w mysią dziurę schować, jeszcze kontratakuje i oskarża dziennikarzy o powoływanie sie na wpływy. Zapomina, że odpowiedzialność za powoływanie sie na wpływy dotyczy tylko takich sytuacji, gdy ktoś chciał z tych wpływów skorzystać. Panie prezesie sadu - a z jakich to wpływów w kancelarii premiera chciał pan skorzystać i do czego to fałszywe pośrednictwo było panu potrzebne? Co pan tam miał do załatwienia i dla kogo?

Wymiar niesprawiedliwości do usług pana premiera....

PS. Wkrótce opublikuję mój list do pani redaktor Moniki Olejnik. Przypisała mi wczoraj w dwóch wywiadach porywający, ale nigdy nie napisany manifest patriotyczny, pt. "Obudź się Polsko".  Miało być w nim coś o ludziach i o świniach. Nigdy nie czynię podobnych zestawień, ze względu na szacunek dla obu wymienionych gatunków...

Pomroczność rozjaśniona - dobrze żyć w sprawiedliwym kraju

Nie ma żadnej mafii, afer ani układów. Nawet słynnej mafii pruszkowskiej też nie było. Nie było gangstera Słowika, jest tylko niewinny pan Słowik. 

1. Po pięciu latach rządów PO, dawna pomroczność Polski zamienia się w jasność. Polska zaczyna się nam jawić jako zupełnie inny kraj, niz malowany przez Prawo i Sprawiedliwość. , Żadne afery, mafie, czy układy nie istnieją. Nie było afery hazardowej (co ustalił poseł Sekuła, rozmawiający z krzesłami), nie było afery Amber Gold, nie było mafii paliwowej, a teraz okazuje się, że słynnej mafii pruszkowskiej też nie było. A tyle narobiono w mediach szumu, jakiś Masa, Kiełbasa, jakiś gangster Słowik. Okazuje się, że nie było żadnego gangstera Słowika, jest tylko niewinnie aresztowany pan Słowik, któremu niesłusznie przerwano hiszpańskie wczasy. Skarb Państwa tę krzywdę oczywiście sowicie wynagrodzi.

2. My to mamy szczęście – jak śpiewała Maryla Rodowicz - że w tym momencie żyć nam tu przyszło w kraju nad Wisłą, kraju spokojnym, bezpiecznym i nieskorumpowanym. Mamy państwo przyjazne, sprawne, w każdej sytuacji zdające egzamin. W takiej na przykład sprawie Amber Gold (nie nazywajmy jej aferą, bo przecież żadnej afery nie było), a więc w sprawie Amber Gold, owszem zawiodły sądy, prokuratura, urzędy skarbowe oraz służby specjalne, ale poza tym państwo zdało egzamin. A Pan Premier Tusk zdał egzamin podwójny, nie tylko z rządzenia, ale także bardzo trudny egzamin z ojcostwa. W tej całkowicie jasnej sytuacji żadna komisja śledcza oczywiście nie jest potrzebna.

3. Proszę też zauważyć, że panowie z tej niby to mafii pruszkowskiej, która jak się okazuje żadna mafią nie była, to teraz – jak słusznie zauważył sąd - zupełnie inni ludzie. Wyszlachetnieli, brzuszki im się zaokrągliły, włoski posiwiały, karki stały się mniej bycze. Nawet jeśli kiedyś tam coś zbroili, jakieś porwanka, jakaś heroinka i te rzeczy, to jakże teraz karać tak szlachetnie odmienionych ludzi? A ta ich przemiana była możliwa tylko w państwie dobrobytu, stworzonym przez łagodne i przyjazne rządy Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska.

4. Choć gwoli sprawiedliwości trzeba wspomnieć, że o ile udało sie rozjaśnić sprawę rzekomych afer i mafii, o tyle wciąż nieosądzone pozostają ponure zbrodnie IV Rzeczypospolitej. Wciąż cieszy się wolnością były szef CBA Mariusz Kamiński i jego główny agent Tomek, kłuje też w oczy dotychczasowa bezkarność samego Jarosława Kaczyńskiego. Na szczęście Platforma Obywatelska ma juz gotowe wnioski o Trybunał Stanu i miejmy nadzieję, prawi u sprawiedliwości stanie się zadość i w tej sprawie. Walka  z mafia i korupcją nie może przecież pozostać bezkarna.

5. Naprawdę mamy szczęście żyć , żyjąc w sprawiedliwym kraju...

Janusz Wojciechowski

Więcej:

Prawo wyzionęło ducha... Janusz Wojciechowski 
Naprawiamy państwo, na początek sprawiedliwość-Janusz Wojciechowski
Sędzia skazana w poznańskiej aferze "testamentowej" nadal sądzi ludzi. Wymiar sprawiedliwości potrafi dla siebie być łaskawy. Janusz Wojciechowski
Inicjatywa Społeczna "Porozumienie Rawskie" Senator RP Grzegorz Wojciechowski - Nowela prawa opiekuńczego i wprowadzenia w Polsce ustawy o opiece wspólnej.
Katastrofa w Babimoście - rozbija się Tu-154M z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i i 95 innymi osobami na pokładzie - opowiadanie science fiction. Janusz Wojciechowski
Stawiam hipotezę, że wybory samorządowe mogły zostać sfałszowane - wygrywa PGN czyli Partia Głosów Nieważnych - Janusz Wojciechowski
Piętnaście minut dla sprawiedliwości Janusz Wojciechowski
Rosjanie jaja z nas robią, żadnego śledztwa nie prowadzą. Janusz Wojciechowski
Dobić tego chłopa - jak rząd, prokuratura, sądy i komornik zadławili powodziana Włodzimierza Knurowskiego - wypowiedz Europosła Janusza Wojciechowskiego na proteście przed Sejmem RP.
Globalne ogłupienie - koniec świata bliski :-) Janusz Wojciechowski
Apel do mediów - Ziobro nie powinien płacić za przeprosiny - Janusz Wojciechowski
Największy polski euro-skandal - Minister Rolnictwa Marek Sawicki puścił z torbami 60 tys. rolników. Janusz Wojciechowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego.
Zaproszenie na ogólnopolskie spotkanie niezależnych organizacji prorodzinnych 19 kwietnia w Rawie Mazowieckiej z eurodeputowanym panem Januszem Wojciechowskim.
Uważam warszawskiego prokuratora który umorzył sprawę Palikota za durnia - stwierdza Janusz Wojciechowski

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Jacqueline
23-12-2014 / 14:10
Au de9but du net (euhh au sie8cle dernier), j" rel="nofollow">tzatkcvke.com"> alails sur un site de Tchat (caramail) puis un jour, j apprends qu une personne s est fait fauche9 son ordi chez lui Pourquoi ? Tout simplement parce que la personne e9tait tre8s bavarde et avait laisse9 beaucoup d infos le concernant e0 diverses autres personnes bien sous tout rapport !!!L anonymat sur le net est une chose que l on devrait enseigner aux enfants de8s leur plus jeune e2ge L autre de l UMP est encore un homme qui pense dans sa tour d ivoire sans meme savoir qu il laisse des traces en surfant sur des sites soit disant se9curise9 ; il n y a qu e0 voir les bonnes intentions de Facebook, puis quelque chose me dit que twitter suivra le meme chemin viendez me suivre mes z amis !!! huhuhu
~Quy
19-12-2014 / 22:22
Attractive part of content. I just sultbmed upon your weblog and in accession capital to say that I acquire actually loved account your weblog posts. Anyway I will be subscribing for your augment or even I success you get admission to persistently fast.
~marek777
21-11-2012 / 00:46
R O D A C Y ! SUPER H I T - HISTORIA P O L S K I się powtarza. Kiedy ABSURDU granice rządzący przekroczą. Wówczas pojawia się „ gumiś” z Krakowa. W PRL – u też był, gdy trzeba było odwrócić uwagę od spraw zasadniczych. Za Gierka „na scenę” wystawiono nawet SZAMANA Kaszpirowskiego. Bracia Polacy w tym całym medialnym „cyrku” NIE GRA. „Coś” brakuje by temat ZAMACHU lub AKT terroryzmu jak go usiłuje zdefiniować DZICZ poselsko-polityczna był realnym. Przedstawiciel ABW w ramach gorączkowego perfumowania gówna NIEWIARYGODNOŚCI zdarzenia by je UZBROIĆ w POWAGĘ podaje, że poddanie się badaniom psychiatrycznym można odmówić. Kosmiczna gówno prawda. W Koszalinie te sprawy załatwia SIĘ bardzo krótko. Prokuratorsko- sędziowska hołota pisze NAKAZ doprowadzenia i bandyci w policyjnych mundurach od Komedianta Miejskiego watażki - Wiesława TYL –a kują w DYBY OFIARĘ i zawożą do OSZUSTÓW lekarzy psychiatrów (B. Bretner, & H. Steć-Matuszewska & E. Kondaków - KONARSKA i I N N I) z NIEPUBLICZNEGO Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy Monte Cassino. ZWIĄZEK przestępczy lekarskich błaznów psychiatrów - oszustów z KOSZALINA funkcjonuje w porozumieniu z hołotą uzbrojoną w IMMUNITETY NIEZWISŁOŚCI i BEZKARNOŚCI. Napisze solidarnością zawodową sitwy każdą treść jaką życzą sobie ich kolesie TOGOWCY. OPINIE i ich treść nadają się do PODTARCIA DUPY taka jest ich zawartość formalno merytoryczna. W Koszalinie funkcjonuje prokuratorsko-sędziowsko kupa gnoju. Stworzyli Pod kierownictwem żołnierza PO ps. DYZMA R E P U B L I K Ę gawłowskiego i pod szyldem RZECZPOSPOLITEJ działalność gospodarczą. Kradną grabią na grube miliony ale NIE gardzą drobnicą – www.pokrzywdzeniprzezgawlowskiego.pl & www.aferyprawa.eu Lidię Kozłowską właścicielkę „Willa ALEXANDER” w Mielnie okradli na kwotę : 50 mln. złotych. Jana Myszkier z Manowa na kwotę : 10 mln złotych, Zygmunta Cąkałę 76-024 Krokowo 2 na kwotę 6 mln złotych, Czesław a ŚWIĄTEK z Sarbinowa na kwotę : 360 tys złotych, zamordowali mu żonę Jadwigę. Marka Marzec okradli z kutra rybackiego wartości : 250 tys złotych; Bogdana SALETĘ ograbili z domu, który zlicytowali za 90 …. złotych. OFIARĘ PRZEMOCY - Lila Bylicka z 76-024 Dunowo 23 okradli na kwotę : 300 tys złotych i pomogli wyrzucić z pracy. Sprawca ponad 30-letniej Przemocy Jerzy B Y L I C K I nałogowy alkoholik (ALK.16/96 SR Koszalin) seksualny zboczeniec (zoo – pedofil) z objawami schizofrenii maniakalnej posiada Rodzinę pracująca w Sądzie Rejonowym w Koszalinie (Bożena i Małgorzata BARTULEWICZ - matka i córka) Do pierdla wsadzają wg widzimisię ( SSO J. SKIBICKI & SSR J. Sroczyński & J. Matejko i INNI). Trzymają w PIERDLU (wspólnicy : SSO J. SKIBICKI & płk K. Wypych) nawet bez dokumentów – patrz przypadek nadkom. mgr inż. Marek Krasnopolski – ekspert kryminalistyki. Spełniający od 2000 roku Konstytucyjny Obywatelski Obowiązek Udzielania Obowiązku Pomocy OFIAROM Przemocy w oparciu o RACJĘ STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski. OFIARA - Stwierdziła w sposób jednoznaczny po ponad 12 LATACH. Postanowienia Konstytucji Rzeczpospolitej Polski służą prokuratorom i sędziom do …. PODTARCIA DUPY. Rzeczpospolita Polska odzyskała Wolność, Niepodległość i DEMOKRACJĘ. Czy aby TAK JEST ?! Czy może się staje wiarygodne stwierdzenie Kanclerza II Rzeszy OTTO von Bismarck ? „Polakom dać Wolność, Niepodległość i Demokrację to TAK jak pijaqnej małpie dać lusterko i brzytwę” Rzecz w tym, że realność czasu Bismarcka w XXI wieku ma się nijak. Jest b. skromna. Polacy na rok 2012 stanowią STADO małp opanowane epidemią syfilisu schizofrenii paranoidalnej. Terytorium RP znajduje się pod okupacją hołoty z Immunitetami. Dziczy magistrów prawa. W konkluzji. Amerykanie chcąc wywołać rozpierduchę dla potrzeb własnych interesów załatwili SKUTECZNIE i wiarygodnie sprawę w dniu 11 września. Pogrzebali kilka tysięcy osób. Stworzyli doskonały PRETEKST dla swoich intersów. Interes USA zaczyna się wszędzie tam gdzie dociera ich coca-cola. No cóż Polacy maja skromniejsze wymagania i „wystarczy”- gumiś dr Bruno K. Czyli osobnik w klasie jako znany nam już „BOLEK”. CURIOZUM stanowi fakt, że zidentyfikowany w Koszalinie „gumiś” lokował swoje bomby w koszach na śmieci. Urzędnik, który zidentyfikował koszalińskiego „gumisia” NIE otrzymał do dnia dzisiejszego kwoty nagrody, którą OBIECYWANO urzędowo. Wesołego Alleluja ! Rodacy Jeden PIC czyli NIC tak wygląda TUSKOLANDIA i jej KRYZYS. KIEDY był DOBROBYT w Polsce. Kto GO WIDZIAŁ. Skoro TUSKOLANDIA ma KRYZYS To za co TUSKOLANDIA milionami rozdaje sama sobie premie, nagrody i podwyżki ?!
~marek777
30-10-2012 / 23:59
10 minutowy S A M O G W A Ł T SSR Anny WALENCIAK w sali Nr3 Sądu Rejonowego w Koszalinie o godz.14 przy ul. gen.Wł. Andersa 34 Sprawa II Kp. 557/12/AW w zw. Ds. 837/12/ asesor PR Monika WILCZOPOLSKA. Zaskarżenie dokonanej w trybie awanturnictwa marketingowego przez agenta PZU sprzedaży polisy ubezpieczenia mieszkania za kwotę : 600PLN, gdy faktycznie polisa mogła być sprzedana za kwotę : 120,00PLN. Nabywcą tej POLISY została 84-letnia kobieta – wdowa mieszkająca samotnie. W obronie interesów swojej matki wystąpił, jako pełnomocnik w sprawie karnej jej syn, który zawiadomił o popełnieniu przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie postępowania karnego. Koszalińska prokuratorska przestępcza zgraja o skłonnościach NAZISTOWSKICH ze swoich OFIAR robi sobie procesowo jaja. Spełnia tym sposobem jeden z elementów ZABEZPIECZANIA własnych INTERESÓW - praktycznego sposobu zapobiegania bezrobocia wśród TOGOWCÓW. W przypadku wyprowadzenia bałaganu i chaosu z życia społecznego w Polsce liczebna zgraja TOGOWCÓW ślizgaczy i Nierobów stanie się zbędna. TOGOWCY NIE są tym ZAINTERESOWANI. „Mętna woda ZŁOTA ryba”. Dlatego bajzel w Polsce JEST konieczny. To NIE jest już PATOLOGIA. To JEST „działalność gospodarcza” i biznes razem wzięte. STERTA procesowego obornika rośnie. WZRASTA liczba TOGOWCÓW. ADWOKATÓW podobnie. Prokuratorsko-sędziowskie KONFABULACJE, urojenia i insynuacje mają niesamowite wzięcie. Solidarnością Zawodową Sitwy Są wspomagane itd. itp. Skąd my to znamy. PIRAMIDA. Pełnomocnikowi towarzyszył na sali rozpraw członek założyciel Komitetu Obywatelskiego ds. Praworządności i Walki z Korupcją. SSR A. WALENCIAK już na wstępie postępowania procesowego założyła szantaż.wobec pełnomocnika. Postępowanie się odbędzie pod warunkiem, że obserwator KO opuści salę rozpraw lub SSR A. WALENCIAK musi się naradzić z Prokuratorem. Tu wyszły JAJA, że sędzia NIE JEST przygotowana do rozpatrzenia sprawy II Kp. 557/12 albowiem Postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego określonego Przez Sędzinę mianem „ŚLEDZTWA” przeprowadził prokuratorski asesor wystawiony przez ŻULIĘ (T.BODO & K. KRET & B. WYSOCKA vel NIEDEK i INNI) z Prokuratury Rejonowej w Koszalinie za wiedzą i zgodą HERSZTA prokuratorskich przestępców PPO Jerzy OŻÓG na „ZAJĄCA”. Wobec podtrzymania wniosku o obecności Obserwatora Komitetu Obywatelskiego SSR A. WALENCIAK zarządziła naradę Sądu do dnia 15-11-2012r do godziny 14 : 10. DLA NIEZORIENTOWANYCH w procesie CURIOZUM – każda przerwa procesowa na zarządzoną naradę Sądu to wpływ kwoty : 500,00PLN do kieszeni sędziego. To się nazywa Interes. Jak będzie przebiegał scenariusz sprawy II Kp.557/12/AW w dniu 15-11-2012r godz. 14 : 10 ? Najprawdopodobniej T A K jak sprawa II Kp. 787/11/AW w dniu 17-04-2012r i 27-04-2012r Gdzie SSR A. WALENCIAK & PPR I. Paczkowska-Łabędź zrobiły DURNIA z OFIARY OKRADANIA przez PIRAMIDĘ żołnierza PO ps. DYZMA – patrz : www.pokrzywdzeeniprzezgawlowskiego.pl TOGOWE damy pokazały, że mają w DUPIE Rozporządzenie Sądu Najwyższego obowiązujące od 28 marca br. Zakazujące utajniana-niejawności postępowań procesowych i wypraszaniu publiczności – obserwatorów. Wolność, Niepodległość i Demokracja, rzetelność, prawda materialna, logika rozumowania w wydaniu wypłukanej z wszelkich zasad i cech ludzi cywilizowanych przy porażającej obrazie PRAWA i JEGO ZASAD, Racji Stanu Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski sędziny A. WALENCIAK. Vivat PRAWO, vivat bezkarność z NIEZWISŁOŚCI pod szyldem IMMUNITETU. Polski PIC.
~Peter
19-09-2012 / 19:27
~estek
19-09-2012 / 01:53
Sąd miał rację. Czyny Masy, czy Słowika są niczym w porównaniu z przestępczą działalnością wielu skorumpowanych sędziów, prokuratorów, policjantów. Przykład? Zapytajcie się kogokolwiek, kto był zobowiązany przez sąd do uiszczenia opłaty sądowej, czy umożliwiono mu zaskarżenie wymiaru opłaty, jak przewidują w tej kwestii przepisy prawa? Ja nie znam takiego przypadku, wręcz przeciwnie, sędziowie robią wszystko, żeby nie ujawnić naiwnej stronie postępowania sądowego, że takie prawo istnieje. To jest sprawa dla CBA, ale niestety z góry skazana na niepowodzenie, bo sędziowie sami odcieliby się od źródła finansowania. Zapraszam do lektury art.286 kk i refleksji nad jego treścią. Mafia pruszkowska, to są ANIOŁY!!!
~kaśka
16-09-2012 / 22:47
Zniszczyli rękę która ich karmiła,przyjdzie dzień że oni też zapłaczą.
~Rudy Bąk
15-09-2012 / 12:18
Wymiar sprawiedliwości w Ojczyżnie przypomina kabaret w którym aktorzy czyli skorumpowani policjanci,sędziowie,prokuratorzy za bilet wstępu na swoje parodie i występy typu mafijnego skorumpowania pobierają zbyt wysoką cenę za bilet wstępu i przymus patrzenia.Koniec ich występów jest Obowiązkiem Obywatelskim -Należy zawiadamiać o przestępstwach tych osób i zapobiegać wszelkim aktom ich przemocy.Co jest zgodne z kodeksem