Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

GRZEGORZ GŁADYSZ - Prezes Sądu Okręgowego w Krośnie?  
- ile kosztuje kupienie sądu krośnieńskiego? 

wywiad 
odpowiada Naczelny Redaktor witryny mgr inż. Zdzisław Raczkowski

pyt. I: Czy można kupić sąd [pisane przez małe "s"] i ile to może kosztować? 
odp. afery: To, na pozór abstrakcyjne pytanie wcale nie jest takie naiwne. Znam wiele takich przypadków.
pyt. Co znaczy kupić sąd? 
odp. To znaczy po prostu zakupić sobie jakiegoś tam sędziego. 
pyt. Jak droga jest taka zabawa? 
odp. Z otrzymywanych informacji średnio 1000zł, oczywiście zależy to od rodzaju sprawy i koniecznych matactw jakie musi popełnić sędzia...
pyt. Jakie mam gwarancje, że wydatek zakupienia sędziego nie przepadnie?
odp. Wśród sędziów obowiązuje mafijna zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego".
pyt: Co to znaczy? 
odp. To, że sędziowie zachowują się w zasadzie jak stado baranów. Dlatego dziwię się interpretacji internautów, że walczę ze stadem wilków.... wystarczy skorumpować jednego, a można być pewnym, ze największe przekręty prawne zostaną potwierdzone nawet przez profesora Sądu Najwyższego... co najwyżej, dbając o swój autorytet nie dopuści do proceduralnego rozpatrzenia pozwu. 
pyt. Dlaczego tak się dzieje?
odp. Wynika to z immunitetu sędziowskiego, czyli braku odpowiedzialności za wydawane decyzje i łamanie przepisów PRAWA.
pyt. Jak to ma się do faktów?
odp. Cóż, sam sędzia uważa się za co najmniej  "istotę boską", a społeczeństwo traktuje go jak "świętą krowę".  To pozostałość z prześladować osób niezależnie  myślących w czasach utopijnego socjalizmu.
pyt. A co na to np. prezes sądu?
odp. Z otrzymanych informacji od prezesów kupionego sądu krośnieńskiego, sam prezes nic nie może, pełni tylko funkcje reprezentacyjną... w końcu jest tylko jednym z wielu baranów w tym stadzie...  
pyt. A dowody?
odp. Wystarczy prześledzić drogę wniesionego jeszcze w 2000r. 
"pozwu o ustalenie"
Dziękuje za udzielone informacje, i osobiście podziwiam Pańską społeczną działalność...

Czy ta rozmowa gdzieś się ukaże, to zobaczymy. Cóż, jestem na "czarnej liście" organów władzy i nie wolno ze mną przeprowadzać wywiadów i realizować programów telewizyjnych. Ostatnio przekonał się o tym redaktor z Polsatu. Czy takie numery "władzy" mogą trwać wiecznie? Cóż, żadna władza nie trwa przecież wiecznie...

Opublikowałem tą rozmowę z uwagi ze zobowiązałem p. prezesa Grzegorza Gładysza Sądu Okręgowego w Krośnie pismem z dnia 08.08.03r. do proceduralnego rozpatrzenia tendencyjnie przetrzymywanego od 2000r. "pozwu o ustalenie" w tym sądzie. Oczywiście do dnia dzisiejszego odpowiedzi nie otrzymałem. Za to postanowieniem z dnia 04.12.03r utrzymano decyzje mataczenia i zawieszenia proceduralnego rozpatrzenia pozwu. Inne postępowanie wymagałoby złamania 10 przykazań dla sędziów, a na to nie mogą sobie pozwolić.  

Dla tej publikacji istotne jest, ze z rozpatrzenia mojego zażalenia na nieproceduralne postępowanie prokuratora Jacka Złotka że Strzyżowa zostali wyłączenie sędziowie Sądu Rejonowego w Sanoku, pomimo że nie składałem takiego wniosku. Jednocześnie na podstawie tych samych przepisów, ale już z wniosku złożonego przeze mnie nie zostali wyłączenie sędziowie krośnieńscy czy strzyżowscy, pomimo zaangażowania osobistego w sprawę [wniosek sędziów krośnieńskich do prokuratury] i wywyższeni ich stronniczego postępowania w galerii witryny. 
W otrzymanym piśmie firmowanym przez prezesa Grzegorza Gładysza z dnia 04.07.03r.[poniżej] w odpowiedzi na złażoną skargę do Ministerstwa Sprawiedliwości  z dnia 27.05.03r. prezes naiwnie tłumaczy swe matactwa cyt. "W przedmiotowej sprawie sędziowie Sądu Rejonowego w Sanoku złożyli oświadczenia, zawierające wnioski o wyłączenie ich od jej rozpoznania. Podnieśli, że pokrzywdzonymi w sprawie są, między innymi, sędziowie Sądu Okręgowego w Krośnie, z którymi łączą ich stosunki służbowe i koleżeńskie. To okoliczność mogłaby wzbudzić wątpliwości co do ich bezstronności przy rozpoznaniu sprawy. Uwzględniając wnioski Sąd Okręgowy w Krośnie przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Strzyżowie. ?????????????????????????      
I tu mamy przykład podwójnej osobowości, czyli schizofrenie sędziego Gładysza? Sędziowie sanoccy nie mogą rozpatrzyć zażalenia na prokuratora strzyżowskiego, ponieważ się znają, za to powinni sprawę rozpatrzyć jego koledzy, czyli sędziowie "spod gruszy" w Strzyżowie? Co, może pięciu sędziów i trzech prokuratorów urzędujących na tym samym jedynym zresztą piętrze nie znają się i razem nie imprezują? Za niegodne sędziego postępowania i wzajemną współpracę już wcześniej zostali wywyższeni w galerii. Niby jak mają siebie osądzać i niby dlaczego z tych samych przyczyn nie mogą być wyłączeni??? Na to do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi. Wynika, że w każdym sądzie obowiązuje inne prawo, czyli typowa prywata, albo wśród sędziów nie ma znajomości prawa. Oczywiście, te spekulacje dotyczą też sędziów krośnieńskich. Jak znają się wszyscy, to wszyscy...[powiedziała zresztą babcia]. 
Oczywiście chory, piastujący jeszcze funkcje prezesa Sądu Okręgowego Grzegorz Gładysz nie widzi żadnej bezsensowności w swych pozbawionych podstaw prawnych i nielogicznych uzasadnieniach. 

gladysz-inform.gif (31830 bytes)

Oczekuję pilnie na wyjaśnienia z sądu krośnieńskiego. Wszelkie odpowiedzi bardzo chętnie opublikuje i zinterpretuje. Panowie sędziowie trochę cywilnej odwagi. Dlaczego boicie się odpowiedzieć na postawione zarzuty, zasłaniacie się immunitetem, a skarżycie się bez podania faktów, jak przedszkolaczki do prokuratury? 

Zapraszamy sędziów i adwokatów zamieszanych w przekręty do "czarnej listy" Raczkowskiego... miłego towarzystwa wzajemnej  adoracji ... 

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.