Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
22 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 27-07-2011

Deklaracja Nyska - z 16 lipca 2011 r. Komunikat prasowy.

W sobotę 16 lipca 2011 r. w Nysie spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń walczących z bezprawiem w sądach i prokuraturze. Pięćdziesięciu przedstawicieli stowarzyszeń ze Śląska Opolszczyzny i Dolnego Śląska podjęło inicjatywę ogólnonarodowego referendum w sprawie „Przywrócenia zwierzchności Narodu nad władzą ustawodawczą i sądowniczą”. W zgodnej opinii zebranych bowiem obecna sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna Polski wynika – nie tylko z rządów Platformy Obywatelskiej – ale przede wszystkim z poważnych wad ustrojowych, w wyniku których społeczeństwo nie ma wpływu na posłów – wybieranych wg partyjnej ordynacji, nie ma także żadnej kontroli nad funkcjonariuszami „wymiaru sprawiedliwości”.

Zebrani podkreślali dramatyczny rozpad „wymiaru sprawiedliwości” w Polsce. Arogancję sędziów, wydawanie niesprawiedliwych wyroków „na zamówienie”, manipulowanie procedurami, a także dyspozycyjność prokuratorów wobec każdej ekipy rządzącej, ochranianie przez prokuraturę i sądy korupcji i inne patologiczne zjawiska w polskim sądownictwie i prokuraturze.
Przyczyną tych zjawisk jest – w zgodnej opinii reprezentantów stowarzyszeń zebranych w Nysie – złamanie podstawowej zasady demokracji - zwierzchnictwa Narodu nad wszelką władzą – w tym przypadku władzą sądowniczą. Zasady zapisanej zresztą w art. 4 Konstytucji RP.

W ramach fałszywie rozumianej zasady tzw. ”niezawisłości” zapewniono środowisku sędziów całkowitą nieodpowiedzialność za wydawane wyroki, a także wyłączność na dokooptywowanie nowych członków korporacji. W ten sposób – uważają zebrani – władza sądownicza – jedna z trzech podstawowych władz publicznych – znalazła się w rękach prywatnej koterii. Stan ten należy zmienić poprzez wprowadzenie do polskiego systemu prawnego zasady wybieralności sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych, spośród osób posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.
Inicjatorzy referendum będą się domagali także, żeby sędziowie, którzy wydali wyroki – uznane następnie przez Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu za sprzeczne z prawem, ponieśli osobistą odpowiedzialność materialną za odszkodowania wypłacone przez Rzeczpospolitą.

Dla przywrócenia kontroli społeczeństwa nad posłami konieczne jest – zdaniem zebranych – wprowadzenie wyboru przynajmniej 2/3 posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych. Jest to nawiązanie do projektu Konstytucji opracowanej w 1997 r. przez NSZZ „Solidarność”, pod która zebrano wówczas ponad 2 mln podpisów i która niestety pomimo tego nie weszła w życie.
W uchwalonej deklaracji przedstawiciele stowarzyszeń zebrani w Nysie, zwracają się do wszystkich stowarzyszeń, organizacji, a także obywateli o powoływanie lokalnych komitetów referendalnych i przyłączanie się do akcji referendalnej, która ma charakter obywatelski i otwarty.

Pełnomocnikiem inicjatorów referendum jest Janusz Sanocki , a koordynatorami akcji zostali:
1)Janusz Sanocki – Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu” – Nysa;
2)Jerzy Jachnik – ”Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu” - Bielsko-Biała;
3)Kornel Morawiecki - Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” – Wrocław;
4)Antoni Klusik – Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej – Opole;
5)Zygmunt Miernik - Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych - Katowice;
6)Jan Jączek – Stowarzyszenie „Praworządność” Katowice.

W miarę powstawania nowych komitetów referendalnych i przyłączania się do akcji kolejnych środowisk grupa koordynatorów będzie rozbudowywana o ich reprezentantów.
Janusz Sanocki
Kontakt z koordynatorami Inicjatywy referendalnej:
Janusz Sanocki – Nysa, tel. 602-397-455, januszsanocki@nowinynyskie. com.pl
Jerzy Jachnik - Bielsko-Biała – info@aferyibezprawie.org
Kornel Morawiecki – Wrocław; tel. 669-474-936; sw.sekretariat@gmail.com ;
Antoni Klusik – Opole –tel. 662-194-498; 123kluan@gmail.com
Zygmunt Miernik - Katowice – tel. 505-770-567; zygmunt.miernik@wp.pl ;
Jan Jączek – Katowice – tel. 692-327-961, jan.jaczek@gmail.com

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 04:34
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher
~wojtek
07-08-2011 / 10:55
Spotkanie, które nic nie daje i nic nowego nie wnosi do zachowawczych i poprawnych politycznie działań Stowarzyszeń biorących udział. Cała ta Wasza kilkunastoletnia destrukcyjna "działalność" nastawiona na przetrwanie i nie zrobienie nikomu krzywdy (bo Jesteście manipulowani przez ludzi współpracującymi z drugą stroną)i dlatego od lat wygląda i jeszcze długo będzie wyglądać to tak jak w tym powiedzeniu "psy szczekają a karawana idzie dalej". Współczuje Tym co rzeczywiście chcieli by coś zmienić w tej smutnej prawniczej rzeczywistości. W. Faber - wyjęty spod prawa.