Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 28-10-2012

Czy Gowin boi się Z. Kękusia?

bb4e4d4efbf5c43b870e9eaad7127d62_12_0_1_.jpg(…) Podczas protestu światło dzienne ujrzały dokumenty, które powinny być dowodami w sprawach przeciwko urzędnikom. CBA powinno im już siedzieć od dawna na głowie.

Z tego co wiem, powstaje już baza danych takich dokumentów i będą one skatalogowane i zabezpieczone. Czy prywatni ludzie powinni to robić za własne pieniądze? Czy grupa protestujących nie powinna dostać dotowania od państwa – wszak realizuje proces uzdrowienia chyba najważniejszego resortu w państwie, resortu, który decyduje o tym czy Polska jest krajem demokratycznym i sprawiedliwym, czy też nie. (…)
Najnowsze materiały wideo:

Informacja prasowa grupy reprezentującej protestujących pod Sądem Okręgowym w Krakowie:

Szanowni Państwo,
W dniu 29 października 2012 r. o godz. 11:00 odbędzie się w Biurze Poselskim przy ul. Karmelickiej 1 w Krakowie spotkanie państwa, Sieglindy Broda, Teresy Kawiak, dr Zbigniewa Kękusia i Wacława Stechnija, tj. ofiar sędziowskiej sitwy w Krakowie, z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Ministrem Sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

Celem spotkania jest zaprezentowanie przez Posła – Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina jego stanowiska wobec zgłoszonych mu przez Sieglindę Broda, Teresę Kawiak, Zbigniewa Kękusia i Wacława Stechnija spraw naruszenia ich praw i/lub pozbawienia ich możności skorzystania z praw przez sędziów sitwy krakowskiej oraz przedstawienie przez zaproszonych przez Posła J. Gowina osób ich postulatów.

Przypominamy przy okazji, że sitwa krakowska zamordowała, tj. zagłodziła na śmierć w 2008 roku po trwającym ponad cztery miesiące proteście głodowym niewinnego przedstawionych mu zarzutów 33-letniego obywatela Rumunii Claudiu Crulica oraz że dr Zbigniew Kękuś celem uzyskania zmiany sprzecznej z prawem decyzji sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie Teresy Dyrga, Zbigniewa Duckiego i Ewy Olszewskiej i zapobieżenia bezprawnej przez komornika sprzedaży należącego do niego mieszkania zmuszony był prowadzić przez 16 dni – od 26 lipca 2012 r. do 10 sierpnia 2012 r. – protest głodowy przed Sądem Okręgowym w Krakowie.

Nikt nie poniósł konsekwencji bestialskiego mordu dokonanego na Rumunie.

Dr Zbigniewa Kękusia władze Sądu Okręgowego w Krakowie przedstawiły natomiast Redakcji „Gazety Krakowskiej, a za jej pośrednictwem czytelnikom j”Gazety” jako wariata, który zamiast skierować do Sądu odpowiednie pismo powadził 16-dniowy protest głodowy.

Zainteresowani wynikami spotkania w dniu 29 października 2012 r. będą się mogli o nich dowiedzieć bezpośrednio od jego uczestników w dniu spotkania.

================================================

Komentarz Monitor-Polski: Pozwolę dodać od siebie kilka słów. Od ponad 2 miesięcy obsługuję medialnie w miarę moich skromnych możliwości protest pod Sądem Okręgowym w Krakowie, rejestrując co jakiś czas to co się tam dzieje. Materiały filmowe są dostępne na YouTube w tej >liście odtwarzania.

Mogę stwierdzić z całą pewnością – protestujący mają rację. Część wymiaru sprawiedliwości, szczególnie sądów i prokuratury, nie działają dla społeczeństwa, lecz przeciwko niemu. I jest to wina samego społeczeństwa, które nie upomina się o swoje. Zorganizowana akcja pod sądem jest pierwszą tego typu inicjatywą w Krakowie. Dlatego należy ją poprzeć. Popierają ją uczciwi sędziowie i prokuratorzy, których jest większość.

Protest może doporowadzić do usunięcia szkodników społecznych, którym powinno się wymierzyć szczególnie surowe kary za wykorzystywanie urzędów państwowych do niszczenia ludzi – przejmowania nieruchomości i majątków, umieszczania niewygodnych ludzi w psychiatrykach i więzieniach lub przez nakładanie kar, bezpodstawnego zabierania dzieci, niszczeniu rodzin, itd.

Proceder wykorzystywania urzędów w tych instytucjach stał się źródłem dochodu, który można by łatwo udowodnić, np. poprzez wycenę majątków sędzi i prokuratorów. Z adwokatami jest gorzej, ale też było by to możliwe – wszak deklarują swoje dochody.
Podczas protestu światło dzienne ujrzały dokumenty, które powinny być dowodami w sprawach przeciwko urzędnikom. CBA powinno im już siedzieć od dawna na głowie.
Z tego co wiem, powstaje już baza danych takich dokumentów i będą one skatalogowane i zabezpieczone. Czy prywatni ludzie powinni to robić za własne pieniądze? Czy grupa protestujących nie powinna dostać dotowania od państwa – wszak realizuje proces uzdrowienia chyba najważniejszego resortu w państwie, resortu, który decyduje o tym czy Polska jest krajem demokratycznym i sprawiedliwym, czy też nie.

Jak na razie wymiar sprawiedliwości jest aparatem represji i gwałtu na społeczeństwie.

Skandalem jest to co sąd w Dębicy robi wobec inicjatora protestu, dr Zbigniewa Kękusia. Każdy kto przeglądnie choć fragment nagrań z jego udziałem stwierdzi, że mamy do czynienia z wyjątkową osobowością, człowiekiem odważnym i szlachetnym, który się poświęca w walce o sprawiedliwość. Sędzia, która chce skierować go na badania psychiatryczne, by ustalić czy był zdrowy czy chory 9 lat temu, sama może być niespełna rozumu. I jeszcze zamiast zawiadomienia, jak w reżimach totalitarnych wysyła po niego policję.
Tak, to niektórzy sędziowie są psychicznie chorzy, to ich powinno się skierować na badania psychiatryczne, które przypuszczam, wykażą, że są psychopatami, maniakami, sadystami i być  może i mordercami. Tacy ludzie nie powinni piastować funkcji wymagających wysokiego morale.

Dlaczego poseł / minister Jarosław Gowin może bać się spotkania z delegacją grupy protestujących pod krakowskim sądem?
Może obawiać się pytań i obietnic. Pytań, na które nie będzie miał odpowiedzi, a które postawią go w trudnej sytuacji. Obietnic, które będzie musiał dać, jeśli dojdzie do spotkania.
Sądzę, że te obietnice będą, że delegacja wyjdzie zadowolona ze spotkania, podobnie jak Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z prezesem Jerzym Jachnikiem i towarzyszącym osobami było zadowolone ze spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Teresą Lipowicz półtora roku temu. I co? Czy coś się poprawiło? Czy spotkanie to spowodowało, że RPO pracuje lepiej na rzecz społęczeństwa?
A ministra, nawet jak wiele obieca, można zwolnić pod byle pretekstem, zastąpić i dalej robić po swojemu. I jestem pewien, że tak będzie.

Jest tylko jedna korzyść ze spotkania z posłem / ministraem Jarosławem Gowinem – nagłośnienie sprawy. Takie spotkania dodają rangi stronie. Dr Zbigniew Kękuś i cała grupa uzyskają mocne narzędzie w walce z bezprawiem, którym jest kolejny dowód, że za pomocą zdecydowanego protestu można doprowadzić do rozmów.
A przyjdzie czas, że to dr Zbigniew Kękuś i obecnie protestujący będą rozdawać karty. I nie będzie wśród nich dżokerów, tylko same asy.

================================================

Na koniec dodam komentarz, który otrzymałem mailem od jednego ze stałych czytelników tego bloga, który również prowadzi swoją stronę „Gazeta bez Cenzury”:

Próba skierowania p.Kękusia na badania psychiatryczne, przed spotkaniem z ministrem – posłem Gowinem jest próbą rzucenia obustronnego koła ratunkowego między Krakowem a Warszawą.
Minister – poseł zdaje sobie dobrze sprawę że zgadzając się na rozmowę , rozpoczął kręcenie bata na swoją osobę.
Jeżeli dojdzie do spotkania z pokrzywdzonymi przez krakowski wymiar niesprawiedliwości i uzna ich roszczenia ( choćby tylko „na gębę” – by chwilowo przejąć panowanie na sytuacją ), to podobne akcje mogą posypać się lawinowo w całym kraju.

Jedna iskra – nierozważne danie obietnicy przez jaśnie państwo będące u władzy, może rozniecić pożar trudny do opanowania.

Dobrze wiemy jak w złym stanie są sądy. Rewolucja jaka zacznie się ( lub nie , gdy p.Kękusia zamkną w psychiatryku ) jest nie na rękę obecnie rządzącej „elicie narodu”.  Ta „elita” już pokazała na co ją stać, gdy jest zagrożona, giną ludzie w dziwnych wypadkach, rozbijają się samoloty które mogły wcale nie wystartować, nieustannie grasujący samobójca też ich wspomaga. Przeciwko tej bandzie, gdy zawiodą cywilizowane metody, należny odpowiedzieć siłą – wywieść na przysłowiowych taczkach z wiejskiej i wypikować do koryta rzeki Wisły, choć tu mogą podnieść krzyk ekolodzy – Chcecie jeszcze bardziej zatruć wodę ?

Inne materiały:

Źródło: http://www.monitor-polski.pl

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Obywatel
05-11-2012 / 11:33
Nie wiem czy mam płakać czy się śmiać. Zwykłe i "normalne" że najłatwiej kogoś wysłać do psychiatryka!
~obserwator
02-11-2012 / 21:09
Teatrzyk Zielony Śledź ma zaszczyt przedstawić sztukę p. t. Sąd idzie Występują: Prokurator, Adwokat, Sędzia. Prokurator – Wysoki sądzie, oskarżony dopuścił się rażącego uszkodzenia mienia publicznego. Ośmielił się zerwać z bramy stoczni świeżo przyspawany napis, czym naraził samorząd miejski na poważny wydatek. Adwokat – Mój klient działał w dobrej wierze. Symbole totalitaryzmu są w przestrzeni publicznej zakazane. To Urząd Miejski popełnił przestępstwo umieszczając nazwisko Lenina w tym miejscu. Prokurator – Nie wolno zmieniać pamiątek historycznych. Adwokat – Przywróćmy zatem nazwę Stalinogród zamiast Katowic, a plac w sercu Warszawy nazwijmy im. Hitlera, bo też tak kiedyś się nazywał. Prokurator – Nie ulega wątpliwości, że czyn podsądnego miał charakter przestępstwa pospolitego i obrona powinna skupić się na tym aspekcie. Adwokat – Dziękuję za pouczenie, ale zwracam panu prokuratorowi uwagę, że nazywanie czynu mojego klienta przestępstwem pospolitym jest kompletnie nieuzasadnione. Sędzia – Zarządzam natychmiastowe doprowadzenie oskarżonego do szpitala psychiatrycznego celem zbadania jego poczytalności. KURTYNA
~jola
01-11-2012 / 11:19
Sitwa się boi -po prostu sami narobili sobie wrogów.Nikt sitwie nie jest winien.Że sędziowie zaczynają się bać ,a prokuratorzy wzmacniają zamki w drzwiach.To oczywiste.Politycy też wiedza ile są warci i co może się stać.Czas na demokrację czyli władzę ludzi.Sitwa bazuje tylko na pokomunistycznym strachu ludzi.
~kazek
01-11-2012 / 11:13
Teraz się jednoznacznie okaże kim jest Pan Gowin.Jeżeli stanie po stronie naprawdę pokrzywdzonych to oznacza że jest dobrym politykiem.Jeżeli jednak będzie tylko improwizował -to będzie wart tyle co sitwa.Osiołkowi w żłobie dano .....Poczekamy zobaczymy. Gowin czas ma dobry -aby zaistnieć w imię normalności. Jednak może być tak że ,,Miałeś chamie złoty róg ,, i to bardzo szybko się okaże.Bo ludzie już nie będą czekać.Miara się przebrała.Gowin może być i nie musi.Spotkanie z Z.Kękuś to test dla niego.Wyjdzie fałszywiec lub człowiek.
~JS
31-10-2012 / 00:26
o Claudio Crollicu władze najchętniej zapomniałyby... Ciekaw jestem, czy do spotkania Gowin-kękuś i inni poszkodowani-doszło!
~Prawda
29-10-2012 / 19:20
Może Gowin to tylko pozorant na usługach prawników?