Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA WŁAŚCICIELI SPÓŁKI ALFA S.C. Z GORLIC KORUPCJA SĘDZIÓW Z KROSNA I RZESZOWA

BIECZ - czyli numer "na hotel". Oszustwa spółki ALFA S.C. z Gorlic przy użyciu skorumpowanych sędziów krośnieńskich i rzeszowskich - z cyklu patologie sądowe.

Pani Krystyna spokojnie żyła sobie gdzieś tam w Hiszpanii, jednak jak każdego Polonusa ciągnęło ją w rodzinne strony. Jako osoba majętna zapragnęła mieć swój własny oryginalny hotel i w nim na starość odpoczywać.
W tym celu okazyjnie zakupiła XIX wieczną ruinę w spokojnym Bieczu.
Nawet w najśmielszych marzeniach nie przeczuła, że tym samym jako osoba nie znająca się na inwestycjach stanie się "obiektem do wyłudzanie kasy" nie tylko przez urzędników państwowych, ale różnych pseudo-fachowych prywatnych firm i spółek.
Bez wątpienia taką spółką jest ALFA S.C. z Gorlic pt. "Zakład Projektowania i Realizacji Inwestycji" która jak się okazało nie zatrudnia fachowców, za to "wsiową chałturę odstawia jak się patrzy".

Pani Krystyna we wrześniu 1996r pechowo zleciła im zaprojektowanie - modernizacji i adaptacji nabytej ruiny na usługowy pensjonat z restauracją. Oprócz projektu firma miała wykonać tzw. "stan surowy" obiektu - czyli bez instalacji i wykończeniówki. Podpisano umowę rozpoczęcie prac budowlanych z dniem 12.01.1997r - zakończenie 30.06.1997r.

Szybko się okazało, że dokumentacja zrobiona przez pseudo-specjalistów ALFA s.c. z Gorlic ma szereg poważnych wad które wykazała w swojej opinii mgr inż. Bożena Knotz-Beda z Rzeszowa.
Podstawowe zarzuty to:
- nie została przeprowadzona ocena stanu technicznego konstrukcji i elementów budynku - co spowodowało, że sufit na piętrze trzeba było dwa razy robić a dodatkowe koszty zostały zwalone na inwestora a nie projektanta. Nie mówiąc o tym że w projekcie "zapomniano" o istniejących piwnicach, awaryjnych schodach, wentylacji i kominach, źle zmierzono grubość ścian i powierzchnię pomieszczeń, rypnięto się z poziomami i popełniano dziesiątki innych błędów co dokumentuje biegły (w ramkach poniżej).

Ograniczymy się do podsumowania chałtury firmy ALFA przez biegłego:
- Brak kompletnego, właściwego opracowania projektu był w procesie realizacji inwestycji fundamentalną przyczyną zaistniałych problemów i błędów wykonawczych pomimo, że wykonawcą była ta sama firma , która projektowała wykonanie.
Reasumując, należy stwierdzić, że zrealizowany i użytkowany obiekt tylko w części wykonany jest wg. projektu firmy ALFA a dokończony wg. nowego projektu, wykonanego przez inny zespół autorski.

biecz_opinia_rzesz.s1.gif (20495 bytes) biecz_opinia_rzesz.s2.gif (21101 bytes) biecz_opinia_rzesz.s3.gif (29862 bytes) biecz_opinia_rzesz.s4.gif (25908 bytes)
biecz_opinia_rzesz.s5.gif (27787 bytes) biecz_opinia_rzesz.s6.gif (28558 bytes) biecz_starzych.wyr.s7.gif (32655 bytes) biecz_opinia_rzesz.s8.gif (12093 bytes)

Logiczne, że przy tak kiepskim projekcie firma ALFA realizuje kolejno kiepskie wykonanie prac modernizacyjnych przez jakiś pijaczków. Inspektor nadzoru ciągłymi uwagami w dzienniku nakazuje wiele robót poprawiać. Jaki szajs firma ALFA narobiła w obiekcie dowodzi opinia biegłego Rzeczoznawcy Budowlanego z Rzeszowa Wacława Hładki:

biecz_opinia_rzesz.hladka.s1.gif (15641 bytes) biecz_opinia_rzesz.hladka.s2.gif (21519 bytes) biecz_opinia_rzesz.hladka.s3.gif (22175 bytes) biecz_opinia_rzesz.hladka.s4.gif (26590 bytes) biecz_opinia_rzesz.hladka.s5.gif (7969 bytes)

Z powodu tych błędów już w połowie terminu umowy zakończenia prac jest wiadomo, że firma nie wywiąże się z zobowiązania umownego. Kasuje ich inspektor budowlany Eugeniusz M. którzy nie chce przyjąć odpowiedzialności za wykonywaną chałturę i ma szereg zastrzeżeń wpisując je do dziennika budowy.
Stwierdza: ...pewnych rozwiązań technicznych bądź w tym projekcie nie było, bądź były to rozwiązania, że budziły moje zastrzeżenia jako architekta, to że wykonanie prac zgodnie z przewidzianymi w projekcie rozwiązaniami mogło nawet zakończyć się katastrofa budowlaną. Okazało się również, że pewne prace w tym budynku wykonywane były odmiennie od przewidzianego sposobu w projekcie, gdyż okazało się, że prac w sposób zaprojektowany wykonać nie można.
Na wskutek tego Nadzór Budowlany na pewien czas wstrzymał prace budowlane.

Co robią prezesi oszuści z Gorlic - proste - wybielają się zrzucając swoją niekompetencję na inwestora - czyli nie znającą się na budownictwie babę , że wymyśla coś nowego (do czego inwestor ma prawo) nie są w stanie własnego projektu skorygować chociaż jak się później okazuje fachowcy z innej firmy nie mają z tym problemu ponieważ sama zmiana przeznaczenia pomieszczenia tak naprawdę nie miała znaczenia na tym wstępnym etapie prac budowlanych. Jednocześnie spółka ALFA za odstawienie szajsu domaga się zapłaty. Inspektor nadzoru stwierdza że inwestor nie powinien płacić firmie za popełnione błędy w projekcie i przy wykonywaniu robót budowlanych narażając inwestora przez to na spore straty, które kolejna firma musi poprawiać.

P. Krystyna zmuszona jest zrobić nowe projekty, zatrudnić kolejne firmy.
30.06.1997r skończył się termin na wykonanie zleconych prac - pismem z dnia 01.09.97r jeszcze "cienki bolek" adwokat Krzysztof du Vall z Jasła wzywa firmę ALFA do zakończenia prac z terminem do 16.09.97r.
Nic z tego nie wychodzi. Dlatego są wezwani do zwrotu dokumentacji i kluczy do obiektu.

SPÓR WZAJEMNY TRAFIA DO SĄDU OKRĘGOWEGO W KROŚNIE.
Pechowo dla P. Krystyny, albo z układów? wzajemne roszczenia ma rozpatrywać znana nam z wcześniejszych publikacji wyraźnie chora umysłowo (albo w skorumpowanych układach) sędzi SO w Krośnie Stanisława Starzychowicz.

Na polecenie sądu powołany zostaje kolejny biegły d/s budownictwa Henryk Żegleń z Jasła. W swojej opinii "suchej nitki" nie zastawia na partactwie spółki ALFA z Gorlic.
Stwierdza: Niewłaściwe przygotowanie procesu budowlanego a w szczególności występujące braki w dokumentacji projektowej oraz brak projektów branżowych spowodowały wadliwe wykonawstwo robót budowlanych i instalacyjnych, co niewątpliwie zwiększyło koszty inwestycji. Część wykonanych już robót budowlanych i instalacyjnych musi zostać ponownie wykonana. (wyliczenia).
Koszty rozwiązań nie przewidzianych przez projektanta w projekcie pierwotnym i nie objęte umową nie mogą obciążyć inwestora.
W związku z występującymi nieprawidłościami w przebiegu procesu budowlanego powódka doznała istotnych strat finansowych.
Łącznie straty finansowe powódki mogą wynosić od 133.500,00zł do 153.500,00zł.

biecz_opinia_jaslo.zeglen.s1.gif (9891 bytes) biecz_opinia_jaslo.zeglen.s2.gif (19947 bytes) biecz_opinia_jaslo.zeglen.s3.gif (21125 bytes) biecz_opinia_jaslo.zeglen.s4.gif (7925 bytes)

Jasne, że takie orzeczenie biegłego zostaje zakwestionowane przez pozwaną pozwem wzajemnym spółkę ALFA S.C. a ponieważ kupić opinię biegłego sądowego to żaden problem zwłaszcza "bełkoczącego" Tadeusza Bełcha z Sanoka, o którego "bełkotaniu" (czytaj niekompetencji) redakcja już wcześniej miała doniesienia. Ten biegły, podobnie jak wcześniej opisywany biegły Władysław Wdowiak należą do krośnieńskich układów sądowo-mafijnych i lokalnie obaj znani są z wypisywania na zamówienie różnych "lewych opinii" mijających się z wiedzą i nauką.
Ponieważ biegły sądowy T. Bełch za otrzymaną kasę musi napisać jakieś pierdoły to wśród jego wypocin na samym wstępie czytamy dowody o jego niekompetencji: Na podstawie akt sprawy i zgromadzonego materiału dowodowego nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy prace adaptacyjne będące przedmiotem postępowania sądowego wykonane zostały w sposób prawidłowy, jak również jakich czynności należało by dokonać w celu usunięcia ewentualnych wad i usterek.
Następnie bełkoczący biegły Bełch dochodzi do rewelacji: Dokumentacja została odebrana przez Krystynę Vorpagel i nie była kwestionowana. Z tego należy wnioskować, że zakres opracowania dokumentacji objętej umową został wykonany. - hee, jeżeli udający biegłego pseudo-specjalista T. Bełch sam stwierdza na początku że nie jest w stanie się rozeznać, to dlaczego wymaga znajomości dokumentacji i prac budowlanych przez kobietę która mieszka za granicą?
I na kolejnej stronie mamy kolejne dowody niekompetencji i "bełkotania" T. Bełcha: Nie można jednoznacznie stwierdzić czy powódka poniosła stratę z powodu niedokładnego opracowania dokumentacji przez pozwanych i przerwania procesu modernizacji. - takie stwierdzenie kwalifikuje już biegłego sądowego Bełcha na badania czy z jego umysłem jest wszystko w porządku?
Kończy swoją opinię bełkotem który jest poniżej w ramkach.

biecz_opinia_sanok.belch.s1.gif (32596 bytes) biecz_opinia_sanok.belch.s2.gif (30038 bytes) biecz_opinia_sanok.belch.s3.gif (30527 bytes)

Nie byłoby nic dziwnego, żeby taka niekompetentna opinia T. Bełcha została olana przez kompetentnego sędziego. Niestety, w krośnieńskim sądzie nie ma kompetentnych sędziów, a w dodatku sędzina S. Starzychowicz znana jest z tego że nie zapoznaje się z aktami prowadzonych spraw. Logiczne, że nie posiada też niezbędnej wiedzy technicznej a jednocześnie nie pozwala na rozprawie wytłumaczyć i przekazać sobie informacji od ludzi mądrzejszych od niej. Przypuszczalnie dlatego że nie jest stanie umysłowym pojąć pewnych informacji - w końcu prawnicy to humaniści i nie znają się na inżynierii i budownictwie. Dlatego w jej wyroku mamy kolejny bełkot nie uzasadniony faktami i wiedzą.
Logiczne, że w tym skorumpowanym sądzie wyrok zostaje wydany nie w opinii fachowców z branży, tylko zostaje oparty na bełkocie T. Bełcha.
Tak więc pomimo że spółka ALFA S.C. Z Gorlic spartaczyła robotę, pomimo że jej faktury nie podpisał inspektor nadzoru - skorumpowana sędzi Starzychowicz nakazuje P. Krystynie zapłacić za spartaczone inwestycji, jednocześnie nie uznaje wyrządzonych szkód które bełkoczący Bełch nie był w stanie stwierdzić, chociaż biegły Rzeczoznawcy Budowlanego z Rzeszowa Wacław Hładka nie miał z tym problemów.
Z bełkotu sędzi Starzychowicz najbardziej spodobało mi się idiotyczne usprawiedliwienie błędów projektanta i wykonawcy: W toku realizacji robót powódka zmieniła koncepcje adaptacji budynku o tyle, że zmianie uległo przeznaczenie pomieszczeń położonych na poddaszu. Początkowo miały tam być pomieszczenia gospodarcze, a ostatecznie z wolą inwestora urządzony został bar co pociągało za sobą konieczność wykonania prac, które nie zostały przewidziane w opracowaniu przez Firmę "ALFA" projekcie. Z uwagi na zwiększone obciążenie stropu powstała tzw. strzałka ugięcie a w konsekwencji zaszła konieczność jego przebudowy co spowodowało wzrost kosztów adaptacji budynku i które dodatkowo musiała ponieść Krystyna Vorpagel. W związku z tym, że nie zostały zakończone roboty branżowe(...) wykonawca nie mógł prowadzić dalszej części robót wykończeniowych co czyniło nierealnym oddanie obiektu w ustalonym terminie tj. 30 czerwca 1997r. - tylko że pomieszczenia gospodarcze znaczniej obciążałyby strop niż praktycznie puste pomieszczenie barowe.
Przedstawiamy poniżej (w ramkach) typowy bełkot nieznajomości faktów i branżowej wiedzy sędzi SSO w Krośnie Stanisławy Starzychowicz.
O skorumpowaniu sędzi dowodzą zarzuty stawiane P. Krystyna - jakby to ona osobiście projektowała i budowała obiekt. Tymczasem P. Krystyna przebywała setki kilometrów od swojej inwestycji i jej rola polegała jedynie na zleceniu firmie prac, która ta zobowiązała się wykonać. Jednak już na etapie wstępnym okazało się, że przerasta to jej możliwości a "improwizacja jej pracowników" okazała się fatalna w skutkach dla inwestora.
Należy też zwrócić sędzi Starzychowicz uwagę, że inwestorem wcale nie była P. Krystyna a Sp. z o.o. KRYS-MAR. To potwierdza fakt, że sędzi nawet nie poniżyła się do przejrzenia akt, ponieważ sprawa została wcześniej załatwiona "z układów".

biecz_starzych.wyr.s1.gif (13541 bytes) biecz_starzych.wyr.s2.gif (25542 bytes) biecz_starzych.wyr.s3.gif (25606 bytes) biecz_starzych.wyr.s4.gif (26027 bytes) biecz_starzych.wyr.s5.gif (27902 bytes)
biecz_starzych.wyr.s7.gif (32655 bytes) biecz_starzych.wyr.s8.gif (32655 bytes) biecz_starzych.wyr.s9.gif (32439 bytes) biecz_starzych.wyr.s10.gif (32197 bytes) biecz_starzych.wyr.s11.gif (20999 bytes)

Oczywiste jest, że od takiego bełkotliwego wyroku została złożona apelacja do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w której zostały przedstawione zarzuty jakie wcześniej opisaliśmy.
Stali czytelnicy AP od razu domyślają się, że w skorumpowanym (Moj)Rzeszowie sędziowie czują się na tyle pewnie, albo już na tyle zgłupieli że nawet nie poniżają się do jakiejkolwiek analizy dokumentów. Zresztą przerasta to możliwości umysłowe tych miernych humanistów. Przypuszczalnie nawet na tyle uwstecznili się, że mają problemy z czytaniem, a już na pewno z logicznym rozumieniem jakiegokolwiek tekstu specjalistycznego. Zresztą po co sędzia apelacyjny ma cokolwiek czytać i analizować jak sprawy tam trafiające są już ustawione. W końcu wśród sędziów panuje niepisany układ, że te bzdury który wymyślił sędzia okręgowy "z urzędu" ma zatwierdzić sędzia apelacyjny bo???... hee, podobno sędzia jest nieomylny :-))) Większych bzdur nawet trzylatek by nie wymyślił.
Tak więc znani nam już wcześniej z mataczeń SSA Andrzej Palacz SA Anna Pelc i SA Grażyna Demko (spraw) "z automatu" przyklepuje bełkot koleżanki z SO S. Starzychowicz.
Pani Krystyna z powodu popełnionych przez sędziów błędów proceduralnych wnosi o wznowienie sprawy, ale jej wniosek zostaje olany przez sędziów SSA Marek Klimczak SA Irena Foret SA Kazimierz Rusin - proste mają immunitet na przekręty.
Jak zwykle skargę olewa też Ministerstwo Sprawiedliwości Prokuratura Krajowa Biuro Postępowań sądowych.

biecz_ministerstwo.odp.s1.gif (17745 bytes) biecz_ministerstwo.odp.s2.gif (12760 bytes)

Praktycznie P. Krystyna wykorzystała wszystkie możliwe środki walki o sprawiedliwość.
Teraz do akcji może wejść komornik który wyliczył same odsetki na ponad 125tys. zł a swoje koszty na przynajmniej 34tys. zł (dobry samochód za frico) i spokojnie teraz można rozkraść dorobek życia P. Krystyny ponieważ komuś "z władzy" bardzo spodobał się jej hotel...
Paranoją sprawy są koszty opinii i "posiedzeń zapartych" sędziów i adwokatów którzy skasowali P. Krystynę na kwotę dwukrotnie większą niż kwota sporna. Teraz komornik Cezary Błażowski potęgują lawinowo stworzone przez skorumpowanych sędziów zadłużenie. A wszystko przez ich niekompetencję ponieważ przez 10 lat rozwiązywali nieskompliwowaną dla inżyniera sprawę.
Jest to o tyle nieetyczne, że wszyscy inni wykonawcy którzy naprawili chałturę firmy ALFA S.C. z Gorlic i zgodnie ze sztuką budowlaną wykonali swoje zobowiązania zostali sowicie wynagrodzeni.
Kolejny raz okazało się, że w sądach łamane jest obowiązujące prawo a sędziowie są z logiką i wiedzą na bakier. Znowu wygrały układy i głupota... niestety, jeden Ziobro to dużo za mało żeby rozprawić się z tą mafijna organizację...

REDAKCJA AFER PRAWA

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 09:18
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan