Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
18 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA URZĘDNIÓW SĄDOWYCH

BEZPRAWIE ASESOR ANNY ŻEBROWSKIEJ Z SĄDU REJONOWEGO W KATOWICACH

Po akcji protestacyjnej Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej, która odbyła się we wrześniu 2008 r. w Katowicach, zniesiono kompromitujący zakaz wstępu do budynku Sądu Rejonowego w Katowicach przy placu Wolności dla osób nieposiadających wezwań na rozprawy. Nie zaprzestano jednak stosowania praktyk pozbawiania obywateli konstytucyjnego prawa do jawności procesu.

Urzędnikiem łamiącym to podstawowe, elementarne prawo w państwie demokratycznym nie jest sędzia, lecz asesor Anna Żebrowska z Wydziału III Karnego SR Katowice – Wschód.
Pomimo iż ASR wyznaczyła na rozprawę w dniu 21 stycznia 2009 r. największą salę w gmachu z kilkudziesięcioma miejscami siedzącymi, jednocześnie zarządziła, aby policjanci z KWP wpuścili tylko pięć osób. Funkcjonariusze, którzy już dwadzieścia minut przed rozpoczęciem rozprawy pilnowali wejścia, dokonywali selekcji ludzi godnych oblicza Jaśniepani Asesor, po czym legitymowali ich.

Obecność w charakterze publiczności obserwatorów Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej była szczególnie niepożądana, gdyż zabroniono im wstępu na salę. Nie wpuszczono również najbliższej rodziny strony postępowania.
ASR Anna Żebrowska zakazała również stronie postępowania nagrywania posiedzenia za pomocą cyfrowego dyktafonu twierdząc, iż może to zakłócać przebieg postępowania. Jest to dowód, nieetycznego postępowania urzędnika sądowego ponieważ jakby asesor postępowała zgodnie z PRAWEM i procedurą sądową - to nie obawiałaby się nagrania z jej postępowania.

Nie obyło się bez incydentu z udziałem jednego z siedmiu wezwanych do sądu funkcjonariuszy KWP. Policjant brutalnie popchnął starszą kobietę, która nic nikomu nie zrobiła.

Wiceprezes Sądu Rejonowego Katowice – Wschód SSR Paweł Kornacki nadzorujący Wydział III Karny miał ważniejsze sprawy na głowie niż karygodne zachowanie asesor i nie przyjął przedstawicieli Stowarzyszenia, interweniujących w tej sprawie.

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 08:55
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan