Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Księga Imion, a jednak coś w tym jest...

Zaczynamy alfabetycznie od Pań 

Adrianna - pochodzi z łaciny. Ma dużo uroku, jednak jej charakter jest twardy. Ambitna, pamięta wszelkie urazy. Ma duże zdolności dyplomatyczne. 
Imieniny obchodzi - 5 III, 8 VII, 8 IX.

Agata - z greckiego, oznacza osobę dobrą i szlachetną. Stwarza pozory groźnej i nieustępliwej, w rzeczywistości jest wrażliwa, twórcza, towarzyska. Pragnie miłości. 
Imieniny obchodzi - 5 II, 14 V, 5 VIII, 14 XI.

Agnieszka - pochodzi z języka greckiego, oznacza - "czystość, dziewiczość." Wrażliwa, spokojna, z dużym poczuciem odpowiedzialności. Ma dobrą intuicję. 
Imieniny obchodzi - 21 I, 20 IV.

Aleksandra - imię greckie. Dynamiczna, szczera, ceni prawdomówność. Trudno za nią nadążyć, oraz uchwycić bieg jej myśli. Ma niewyparzony język czym zraża sobie czasem ludzi. 
Imieniny obchodzi - 18 V, 12 XII.

Alicja - pochodzenie niejasne. Lubi być w centrum zainteresowania, ma uzdolnienia twórcze, wesoła, z poczuciem humoru. Umie dobrze prowadzić otwarty dom. 
Imieniny obchodzi - 18 IV, 21 VI.

Anastazja - imię pochodzenia greckiego. Buntownicza, energiczna, niezwykle żywa i dynamiczna. Lubi częste zmiany, bywa egoistyczna. 
Imieniny obchodzi - 21 I, 27 II, 15 IV, 17 VIII, 25 XII.

Aneta - pochodzi z języka francuskiego. Targają nią duże namiętności, często przeżywa rozterki. Uwielbia przygodę i ruch, w miłości sprawia wrażenie bardzo zakochanej. 
Imieniny obchodzi - 26 VII, 9 XII.

Angelika - z greckiego, oznacza kobietę o anielskim usposobieniu. Jest ciepła i uczuciowa. Interesuje się sztuką, ma wszechstronną wiedzę. Ceni miłość. 
Imieniny obchodzi - 4, 27 I.

Anita - imię pochodzenia hiszpańskiego. Ma silną osobowość, jest ciekawa świata. Jest pewna siebie i żądna przygód. Lubi niezależność. W miłości zachłanna i wymagająca. 
Imieniny obchodzi - 26 VII.

Anna - z hebrajskiego "hanna," co oznacza "łaska." Imię przypisane osobom niezwykle oddanym mężowi, dzieciom, domowi. Wrażliwa na uroki krajobrazu, jest zdecydowana. 
Imieniny obchodzi - 26 VII.

Barbara - pochodzenie nieustalone. Barbara znaczy "obca, cudzoziemka." Spokojna, niezależna, pewna siebie, szlachetna. Jest wrażliwa i uczuciowa. Czasem leniwa. 
Imieniny obchodzi - 4 XII.

Beata - z łaciny, oznacza osobę błogosławioną. Dynamiczna, zdecydowana w działaniu. Jest obowiązkowa, lubi podróże. Pragnie przebywać tam gdzie coś się dzieje. 
Imieniny obchodzi - 8 III, 6 IX.

Blanka - z hiszpańskiego, znaczy białowłosa. Jest pobudliwa i uczuciowa. Lubi marzyć, ma wrodzone poczucie estetyki. Wiele czynności lubi odkładać na później. 
Imieniny obchodzi - 2 XII.

Bogna - imię słowiańskie. Inteligentna, przyjaźnie nastawiona do otoczenia. Pogodna, ma duże predyspozycje twórcze i maniery wielkiej damy. 
Imieniny obchodzi - 13 VII.

Bożena - imię starosłowiańskie. Energiczna i zaradna. Z natury wybuchowa i gadatliwa. Ubóstwia plotki i wszelkiego rodzaju sensacje. Jest towarzyska. 
Imieniny obchodzi - 13 III.

Celina - z łaciny, oznacza niebo. Niezwykle dynamiczna i ruchliwa. Łapie się za sto spraw jednocześnie. Brakuje jej cierpliwości, działa spontanicznie. W miłości zaborcza. 
Imieniny obchodzi - 21 X, 15 XII.

Danuta - pochodzenia litewskiego. Skrupulatna, wnikliwa, pracowita, o dużej kulturze osobistej. Wiele energii i temperamentu. Jest nieśmiała i szczera. 
Imieniny obchodzi - 3 I, 16 II, 1 X.

Dominika - od męskiego imienia Dominik. Silna osobowość, lubi sytuacje jasne i konkretne. Konsekwentna, w małżeństwie często ona przejmuje inicjatywę. 
Imieniny obchodzi - 6 VII.

Dorota - z greckiego, oznacza dar Boży. Charakter nierówny, wybuchowy, skłonny do skrajności. Umysł badawczy. Odznacza się dużą uczuciowością. 
Imieniny obchodzi - 6 II, 7 VIII, 5 IX.

Edyta - z anglosaskiego, oznacza dobrobyt. Ma zrównoważony charakter. Jest pamiętliwa, gdy chce osiągnąć dany cel, działa dyskretnie i z opanowaniem. 
Imieniny obchodzi - 16 IX.

Eliza - imię pochodzenia niemieckiego. Dumna, wyniosła, potrafi doskonale dostosować się do każdej sytuacji. Wykazuje dużo sprytu i zaradności. 
Imieniny obchodzi - 14 VI.

Elżbieta - z hebrajskiego. Dystyngowana, duża kultura osobista. Mężczyznom imponuje tajemniczością. Rzadko uzewnętrznia swoje uczucia. 
Imieniny obchodzi - 18 VI, 4 VII, 8 VIII, 5 IX, 17, 19 XI.

Emilia - od imienia Emil. Potrafi być niesamowita. Lubi się sprzeciwiać i robić różne intrygi. Jest błyskotliwa, ma analityczny umysł. W miłości zaborcza. 
Imieniny obchodzi - 23 V, 5, 30 V, 24 VIII

Ewa - imię hebrajskie, oznacza "osobę dającą życie." Mądra, o wzniosłych ideałach, stara się być samodzielna w myśleniu i działaniu. Dużą wagę przywiązuje do miłości. 
Imieniny obchodzi - 24 XII.

Ewelina - pochodzenia niejasne. Dynamiczna, pewna siebie, ma bogate życie wewnętrzne. Szybko się obraża. W uczuciach jest zaborcza i często powoduje konflikty. 
Imieniny obchodzi - 26 V, 24 XII.

Gabriela - od imienia Gabriel. Jest osobą dynamiczną, ale potrafi być również zrównoważona. Zna swoją wartość i robi z niej użytek. Jest pamiętliwa. 
Imieniny obchodzi - 19, 27 II, 24 III.

Grażyna - imię litewskie, przymiotnik "grażus" znaczy "piękna." Dobra, wrażliwa, ambitna, pewna siebie, pracowita i dociekliwa. Potrafi być opiekuńcza. 
Imieniny obchodzi - 1 IV, 26 VII.

Hanna - z hebrajskiego, oznacza pełną łaski. Jest praktyczna, kocha dom i rodzinę. Na ogół łagodna i spokojna. Miewa wątpliwości. W miłości wierna i gotowa do poświęceń. 
Imieniny obchodzi - 9 VI, 26 VII.

Helena - z greckiego, oznacza księżyc. Delikatna i bardzo uczuciowa. Kocha piękno i harmonię, lubi marzyć. Potrafi być bardzo kobieca. Zna się na modzie. 
Imieniny obchodzi - 2 III, 18, 31 VII.

Inga - imię pochodzenia germańskiego. Dobrze zorganizowana, zwraca dużą uwagę na porządek. Chętna do pomocy. Nie znosi marnotrawstwa i lenistwa. 
Imieniny obchodzi - 22 X.

Irena - z greckiego, oznacza pokój. Niezależna, aktywna. Dzięki wrodzonemu opanowaniu i taktowi jest w stanie zrealizować wiele swoich planów. 
Imieniny obchodzi - 21 II, 3 IV, 5 V, 14 VIII, 20 IX, 20 X.

Iwona - od imienia Iwo. Z natury nieufna i ostrożna, zachowuje dystans do wszystkiego. Zamknięta w sobie. W przyjaźni lojalna, w miłości opanowana. 
Imieniny obchodzi - 23 V, 27 X.

Izabela - imię pochodzenia hiszpańskiego. Obowiązkowa i dokładna. Do życia podchodzi w pełni świadomie. Jest towarzyska i potrafi nieść pomoc innym. 
Imieniny obchodzi - 16 III, 3 IX.

Jadwiga - z germańskiego, oznacza walkę. Niezwykle ruchliwa i operatywna. Bardzo przeżywa wszelkie porażki. Zawsze stara się zrobić wszystko sama. 
Imieniny obchodzi - 15 X.

Joanna - imię powstałe od imienia Jan. Duża indywidualność, energiczna, dobra organizatorka, chodzi własnymi ścieżkami. Wierzy we własne siły. 
Imieniny obchodzi - 4 II, 1 III, 30 V, 21 VIII.

Jolanta - z greckiego, oznacza kwiat fiołka. Jest głęboko przeświadczona o swojej inteligencji, znajomości życia i ludzi. Nie ukrywa swych uczuć i emocji. 
Imieniny obchodzi - 15 VI, 4 VII.

Justyna - od Justyniana. Jest osobą niezwykle żywotną, o dużej inteligencji. Uwielbia podróże i pracę w ruchu. Jest bardzo towarzyska i uczuciowa. 
Imieniny obchodzi - 14, 16 VI, 13 VII, 17 IX.

Karolina - od Karola - z języka germańskiego, w którym oznacza tyle co "mąż." Wszechstronna, wykształcona, pracowita. Czasem nieśmiała. Na co dzień radosna i pełna wdzięku. 
Imieniny obchodzi - 5 VIII.

Katarzyna - z greckiego "katharsos" znaczy "czysty bez skazy." Godna podziwu, szacunku, uznania. Szlachetna, prostolinijna, stała w przekonaniach. Bywa egocentryczna. 
Imieniny obchodzi - 2 II, 30 IV, 25 XI, 31 XII.

Kinga - imię pochodzenia niemieckiego. Jest opanowana, łatwo przystosowuje się do otoczenia. Uczuciowa, lubi błyszczeć na tle otoczenia. 
Imieniny obchodzi - 12 III, 24 VII.

Krystyna - z łaciny - "Christimus" znaczy "Chrystusowy." Wybitna osobowość, wrażliwa, ma zmysł dyplomatyczny. Realistka, spokojna, dokładna. 
Imieniny obchodzi - 13 III, 24 VII.

Lucyna - z łaciny, znaczy świetlista. Jest osobą pełną życia. Życzliwa, towarzyska, skora do pomocy, tolerancyjna. Miłość traktuje poważnie, choć lubi flirtować. 
Imieniny obchodzi - 30 VI, 17, 26 X.

Łucja - od imienia Lucjusz. Dynamiczna, nieufna w stosunku do otoczenia. Ma życiowy spryt. Nie lubi bycia w cieniu, chce błyszczeć za wszelką cenę. 
Imieniny obchodzi - 4 III, 25 VI, 13 XII.

Magdalena - z hebrajskiego, oznacza kobietę z Magdali. Duży temperament, bystry umysł, znaczna impulsywność. Jest aktywna i bardzo pragnie miłości. 
Imieniny obchodzi - 29 V, 22 VII.

Maja - imię o nie wyjaśnionej etymologii. Jest osobą efemeryczną, o zmiennych nastrojach. Bardzo uduchowiona, lubi towarzystwo, wyrywa się do wzniosłych idei. 
Imieniny obchodzi - 9 IV.

Małgorzata - z greckiego, "margarites" znaczy "perła." Zmienna jak wiatr, decyzje powołuje i odwołuje. Jest odważna, czuła i opiekuńcza. 
Imieniny obchodzi - 22 II, 13 IV, 10 VI, 13 VIII, 17 X.

Mariola - imię pochodzenia francuskiego. Jest osobą pełną życia i entuzjazmu. W uczuciach spontaniczna i otwarta. Towarzyska, lubi błyszczeć. 
Imieniny obchodzi - 1 I, 2 II, 25 III, 31 V, 6 VII, 15 VIII, 8 IX, 7 X, 8 XII.

Marta - z hebrajskiego. Niezależna, wybitna osobowość, lubi wolną myśl, swobodne działanie. Silna fizycznie i psychicznie. Jest zaradna i samodzielna. 
Imieniny obchodzi - 19 I, 22 II, 29 VII. 

Martyna - żeńska forma imienia Marcin. Odznacza się wewnętrzną siłą, konsekwencją i zdecydowaniem w działaniu. Jest pewna siebie. W miłości dyskretna i żywiołowa. 
Imieniny obchodzi - 30 I.

Marzena - imię pochodzenia czeskiego. Pogodna, pozytywnie nastawiona do świata. Jest marzycielką, życzliwa, potrzebuje na co dzień uczucia i ciepła. 
Imieniny obchodzi - 26 IV.

Matylda - z germańskiego, oznacza odważną w walce. Ma skłonności do dominacji. Jest uparta i przekorna. W miłości jest zaborcza i namiętna. 
Imieniny obchodzi - 11, 14 I, 14 III.

Monika - imię pochodzenia greckiego. Jest szybka, zdecydowana, lubi rządzić i dominować. W miłości lepiej jej się podporządkować. Chce mieć zawsze rację. 
Imieniny obchodzi - 27 VIII.

Natalia - z łaciny, znaczy dzień narodzin dla nieba. Ma duże ambicje, jednak mniejsze możliwości. Konsekwentna, towarzyska, szczera, chętna do pomocy. 
Imieniny obchodzi - 27 VII, 1 XII.

Nina - skrót od imion Janina i Antonina. Tajemnicza, nieśmiała, zagadkowa. Jest bardzo wrażliwa, ma dobrą intuicję. W miłości potrzebuje uczucia, jest wierna. 
Imieniny obchodzi - 15 XII.

Olga - imię pochodzenia skandynawskiego. Realistka, twardo stoi na ziemi. W przyjaźni i uczuciach jest nieufna. Lepsza jako kumpelka niż kochanka. 
Imieniny obchodzi - 11 VII.

Patrycja - od imienia Patryk. Typowa ekstrawertyczka. Chce zawsze błyszczeć. Towarzyska i sprytna. W sferze uczuciowej potrafi być cudowna, lecz niestała. 
Imieniny obchodzi - 28 VIII.

Paulina - od łacińskiego Paulusa. Ma predyspozycje, by zostać naukowcem, badaczem i wykładowcą uniwersyteckim. Czasem brak jej konsekwencji. 
Imieniny obchodzi - 26 I, 25 V, 6 VI, 31 VIII, 10 X, 2 XII.

Renata - imię pochodzenia łacińskiego. Praktyczna, konsekwentna, wytrwale dąży do celu. Miła i wesoła, jednak potrafi być bardzo pamiętliwa. Lubi ruch. 
Imieniny obchodzi - 12 XI.

Sylwia - imię pochodzenia łacińskiego. Szybko się załamuje, zniechęca, lamentuje. Również w uczuciach zachowuje się skrajnie. Lubi być w centrum zainteresowania. 
Imieniny obchodzi - 3 XI.

Teresa - z greckiego, oznacza kobietę z wyspy Thera. Pomocna, ofiarna, wykazuje dużą aktywność i zaangażowanie. Pilnie strzeże domowego ogniska, w miłości wierna. 
Imieniny obchodzi - 3, 15 X.

Urszula - z łaciny, oznacza niedźwiedzicę. Silna osobowość, wytrwale zdąża do celu. Poświęca się karierze. W miłości bywa zachowawcza i nieufna. 
Imieniny obchodzi - 21 X.

Weronika - z greckiego. Zaradna, godna najwyższego zaufania. Chętnie pomaga innym. Pracowita, zdyscyplinowana, dobrze zorganizowana. W miłości zazdrosna. 
Imieniny obchodzi - 13 I, 4 II, 17 V, 9 VII.

Wioletta - imię pochodzenia włoskiego. Towarzyska, sympatyczna i bardzo uczuciowa. Nie pewna siebie, pragnie słyszeć stałe zapewnienia. Ma surowe zasady. 
Imieniny obchodzi - 29 X.

Zofia - z greckiego oznacza "mądrość." Rozsądna, mądra, pracowita, uczciwa. Posiada zdolności pedagogiczne. Elok- wentna i sympatyczna. Bardzo kochliwa. 
Imieniny obchodzi - 15, 24 V, 30 IX.

Zuzanna - z hebrajskiego, oznacza lilię. Porywcza i wybuchowa. Potrafi być miła, namiętna, a momentami rozbrajająca. Ma wielkie serce, czasem zbyt pobudliwa. 
Imieniny obchodzi - 24 V, 11 VIII, 20 IX.

Żaneta - pochodzi z języka francuskiego. Opanowana, bezpośrednia w kontaktach z innymi. Lubi rozkazywać i zaznaczać swoją dominującą rolę. Jest namiętna. 
Imieniny obchodzi - 4 II, 30 V, 27 XII.

A teraz Panowie... 

Adam - z hebrajskiego oznacza zrodzonego z gliny. Zamknięty w sobie, przebiegły i rozważny. Lubi przewodzić, jego reakcje są naturalne i prostolinijne. Może być despotą. 
Imieniny obchodzi - 24 XII.

Adolf - z niemieckiego oznacza szlachetnego wilka. Odpowiedzialny, powściągliwy, uczciwy. Nie lubi uzewnętrzniać własnych myśli. Potrafi być konstruktywny i pożyteczny. 
Imieniny obchodzi - 11 II, 19 IV, 27 XI.

Adrian - pochodzenia łacińskiego. Cierpliwy i wyrozumiały dla innych. Systematyczny, skrupulatny, trochę flegmatyczny. W stosunku do otoczenia bezpośredni i naturalny. 
Imieniny obchodzi - 5 III, 9 VII, 8 IX.

Alan - z celtyckiego, oznacza człowieka zacnego. Szlachetny i prawy. W życiu kieruje się zasadami moralnymi, jest obowiązkowy, w miłości wierny i wytrwały. 
Imieniny obchodzi - 14 VIII, 14 X, 25 XI.

Albert - z germańskiego, oznaczające kogoś szlachetnego. Marzyciel z dużą wyobraźnią. Nieśmiały, wrażliwy, często zamyślony. Chętnie zdobywa wiedzę. 
Imieniny obchodzi - 15 XI, 21 XI.

Albin - imię pochodzenia łacińskiego. Realista i materialista, jest bardzo rodzinny, opiekuńczy i zaradny życiowo. Bywa nieśmiały, szczególnie jeśli chodzi o miłość. 
Imieniny obchodzi - 1 III, 15 IX, 15 XII.

Aleksander - z greckiego, oznacza obrońcę mężów. Chwiejny charakter, potrafi właściwie oceniać własne szanse. Stać go na wielkie czyny, zgoła heroiczne. 
Imieniny obchodzi - 26 II, 10 III, 18 IV, 16 V, 28 VIII.

Aleksy - z greckiego, oznacza obrońcę. Samouk, chodzi własnymi ścieżkami. Ciekawy świata i tego co dzieje się dookoła. Ma zmienny charakter. 
Imieniny obchodzi - 12 II, 24 IV, 17 VII, 28 VIII, 6 IX.

Alfred - imię anglosaskie, oznacza człowieka mądrego. Subtelny, wrażliwy, nieśmiały. Typ indywidualisty, konsekwentnie zmierza do wytyczonego celu. 
Imieniny obchodzi - 14 VIII, 14 XII.

Andrzej - z greckiego, oznacza typ prawdziwego męża, mężczyzny. Odważny, szczery, niezwykle wnikliwy. Bywa dynamiczny, dumny, niezależny i zarozumiały. 
Imieniny obchodzi - 16 V, 21 VII, 10 XI, 30 XI, 10 XII.

Antoni - imię pochodzenia łacińskiego. Spokojny i zrównoważony. Zgłębia tajniki wiedzy, polega na intuicji. Troskliwy, w działaniu ostrożny. 
Imieniny obchodzi - 1 III, 3 V, 10 V.

Arkadiusz - imię z greckiego. Walczy z niesprawiedliwością, krzywdą i dyskryminacją. Konsekwentny, ma silną wolę. W miłości wierny i lojalny. 
Imieniny obchodzi - 12 I.

Artur - z celtyckiego, oznacza niedźwiedzia. Preferuje życie łatwe, wygodne i przyjemne. Często zamyka się w sobie i stroni od ludzi. Jest wrażliwy. 
Imieniny obchodzi - 6 X, 15 XI.

Bartłomiej - imię pochodzenia aramejskiego. Niezwykle wytrwały i konsekwentny. Szybko podejmuje decyzje. W uczuciach zachłanny i wymagający. Bywa nerwowy. 
Imieniny obchodzi - 24 VIII.

Benedykt - z łaciny, oznacza błogosławionego. Nie zraża się trudnościami. Zamknięty w sobie, nie mający zaufania do ludzi. Rzadko się śmieje. 
Imieniny obchodzi - 12 I, 21 III, 11 XI.

Bogdan, Bohdan - imię starosłowiańskie. Dynamiczny i przedsiębiorczy. Działa spontanicznie, lubi życie wesołe i nieskomplikowane. W miłości jest stały. 
Imieniny obchodzi - 19 III, 17 VII, 10 VIII, 9 XI.

Bogumił - imię słowiańskie, oznaczające osobę miłą Bogu. Inteligentny i kulturalny. Dba o swój wygląd, bywa nieśmiały. W miłości jest czułym kochankiem. 
Imieniny obchodzi - 13 I, 5 III, 10 VI.

Bogusław - imię słowiańskie, oznaczające tego, który ma sławić Boga. Lekkoduch, lubi przyjemne życie, jest sympatyczny i wesoły. W miłości działa powoli. 
Imieniny obchodzi - 29 IV, 18 XII.

Bolesław - imię piastowskie. Dobry mąż i ojciec. Sprawiedliwy i obiektywny. Umysł chłonny i otwarty. Jest pracowity i dużo od siebie wymaga. 
Imieniny obchodzi - 22 VII, 19 VIII.

Borys - pochodzenia słowiańskiego (albo mongolskiego). Ko- nsekwentny, wytrwale dąży do celu. Jest przekonany o własnej racji, czasem zarozumiały. 
Imieniny obchodzi - 10 VIII.

Cezary - pochodzenia łacińskiego. W życiu kieruje się prostymi zasadami, uczciwy, lojalny, prostolinijny, przyjacielski i konsekwentny. 
Imieniny obchodzi - 25 II, 22 VIII, 27 XII, 28 XII.

Cyprian - z greckiego, oznacza mężczyznę z wyspy Cypr. Chce być zawsze najlepszy, bywa despotyczny, jest człowiekiem o surowych obyczajach. 
Imieniny obchodzi - 16 IX, 26 IX.

Czesław - imię pochodzenia słowiańskiego. Uśmiechnięty, życzliwy i koleżeński. Jest delikatny, nie chce przechodzić przez życie przebojem. 
Imieniny obchodzi - 17 VII, 20 VII.

Damian - imię pochodzenia greckiego. Niezwykle aktywny w każdej dziedzinie życia. Konsekwentny, stale obstaje przy swoim zdaniu. 
Imieniny obchodzi - 23 II, 27 IX.

Daniel - imię biblijne, znaczy - "silny jest mój Bóg." Odpowiedzialny, zaradny, dobry gospodarz i organizator. Zrównoważony i opanowany. Ma dużą wyobraźnię. 
Imieniny obchodzi - 3 I, 21 VII.

Dariusz - imię pochodzenia perskiego. Konsekwentnie dąży do realizacji własnych planów. Bardzo dba o dom i rodzinę, bywa uparty i zarozumiały. 
Imieniny obchodzi - 19 XII.

Dawid - z hebrajskiego, oznacza dowódcę, opiekuna plemienia. Dynamiczny, aktywny, trochę egoista i marzyciel. Bywa apody- ktyczny i zarozumiały. 
Imieniny obchodzi - 24 I, 1 III, 24 V, 17 IX.

Dominik - z łaciny, ktoś poświęcony Bogu. Wrażliwy, marzyciel, bardzo ceni sobie przyjaźń. Dużą wagę przywiązuje do formy i estetyki. 
Imieniny obchodzi - 9 VI, 27 VIII, 5 IX, 14 X.

Edmund - z języka anglosaskiego, oznacza opiekuna majątku. Elokwentny, pomysłowy i zaradny. Poświęca się dla innych, bywa nerwowy. 
Imieniny obchodzi - 30 X, 16 XI, 20 XI, 1 XII, 2 XII.

Edward - z anglosaskiego, oznacza obrońcę. Wytrwały, konsekwentny i przedsiębiorczy. Stara się w życiu osiągnąć bezpieczeństwo i stabilizację. 
Imieniny obchodzi - 18 III, 13 X.

Emil - z łaciny, oznacza człowieka pilnego. Ostrożny, jest samoukiem, trudno przyswaja sobie szkolną wiedzę. Bywa nieśmiały. 
Imieniny obchodzi - 11 X.

Ernest - imię pochodzenia germańskiego. Chodzi własnymi drogami. Oczytany, inteligentny, trafnie oceniający sytuację. 
Imieniny obchodzi - 12 I, 27 III, 13 VII.

Eryk - z germańskiego, oznacza zaszczytnie panującego. Łatwo wybucha i denerwuje się. Dynamiczny, w życiu kieruje się realizmem. 
Imieniny obchodzi - 9 II, 18 V.

Eugeniusz - z greckiego, oznacza szlachetnie urodzonego. Ostrożny, jednak niezdecydowany, sugeruje się opinią innych. W miłości zaborczy. 
Imieniny obchodzi - 4 I, 2 VI, 8 VII.

Feliks - z łaciny. Silna osobowość, odpowiedzialny, ostrożny, lubi dobre jedzenie. 
Imieniny obchodzi - 14 I, 21 IV, 30 V, 11 VI, 12 VII, 6, 20 XI, 20 XII.

Filip - z greckiego "znawca koni." Hulaka, wrażliwa natura, sporo energii, pomysłowości a nawet przebiegłości. 
Imieniny obchodzi - 11 IV, 1 V, 26 V, 10 VII, 23 VIII, 13 IX, 22 X.

Franciszek - imię pochodzenia germańskiego. Nieufny, do życia podchodzi z dystansem. Wrażliwy, nieśmiały, łatwo go zrazić. 
Imieniny obchodzi - 29 I, 2 IV, 4, 10 X, 3 XII.

Fryderyk - z germańskiego, oznacza obrońcę pokoju. Przekorny, bywa niszczycielski. Brak mu stabilizacji uczuciowej i duchowej. 
Imieniny obchodzi - 5 III, 8 V, 18 VII, 30 XI.

Grzegorz - z greckiego "gorliwy, czuwający." Niezwykła osobowość: szlachetny, uczuciowy, dobry, inteligentny i obrotny. 
Imieniny obchodzi - 13 II, 12 III, 24 IV, 25 V, 17, 28 XI.

Gustaw - pochodzenia skandynawskiego. Zraża się trudnościami, brak mu wytrwałości. Inteligentny i ambitny, w miłości trochę zniewieściały. 
Imieniny obchodzi - 2 VIII.

Henryk - z germańskiego, oznacza możnego władcę. Choleryk, bywa nieśmiały. Pracowity, konsekwentny, uzdolniony pod względem manualnym. 
Imieniny obchodzi - 19 I, 19 II, 2 III, 10 VI, 15 VII.

Hubert - pochodzenia niemieckiego. Aktywny, pewny siebie, ma dużą siłę woli. Przyjacielski, lojalny, chętny do bezinteresownej pomocy. Jest ugodowy. 
Imieniny obchodzi - 3 XI.

Igor - imię skandynawskie. Ambitny, wytrwale realizuje własne plany. Pogodny, z poczuciem humoru, uczynny i życzliwy dla innych. W miłości delikatny. 
Imieniny obchodzi - 1 X.

Jacek - z łaciny. Niezwykle twórcza, duża indywidualność. Pewny siebie, niezależny, energiczny, wybuchowy, apodyktyczny. Nie lubi przyznawać się do własnych błędów. 
Imieniny obchodzi - 10 II, 17 VIII, 11 IX.

Jakub - imię hebrajskie, oznacza - "niech Bóg zachowa." Energiczny, posiada zmysł organizatorski, żądny wiedzy, ciągle się dokształca. 
Imieniny obchodzi - 30 IV, 11 V, 1 VI, 25 VII, 9 VIII.

Jan - z hebrajskiego znaczy - "Bóg jest łaskawy." Sprawiedliwy, pracowity, szanuje tradycję. Dobry pedagog i wychowawca. Inteligentny i przedsiębiorczy. 
Imieniny obchodzi - 10, 23 I, 4 II, 5 III, 22 V, 24 VI, 12 VII, 29 VIII, 11 IX, 20 X.

Janusz - pochodzi z języka węgierskiego. Jest inteligentny i ma dużą kulturę osobistą. Ciekawy świata, ma dobrą pamięć. Lubi prowadzić aktywne życie towarzyskie. 
Imieniny obchodzi - 21 XI.

Jarosław - imię starosłowiańskie. Jest przedsiębiorczy, dąży do dominacji, ma dużą energię życiową. Odznacza się bystrym umysłem i konsekwencją. 
Imieniny obchodzi - 21 I, 25 IV, 7 VI.

Jerzy - z greckiego - "uprawiający rolę." Skromny, prostolinijny, prawdomówny, sprawiedliwy. Ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. 
Imieniny obchodzi - 23 IV, 24 VIII.

Józef - imię pochodzenia hebrajskiego. Człowiek wartościowy, cechuje go pracowitość, zaradność i poczucie sprawiedliwości. Jest konsekwentny i wytrwały. 
Imieniny obchodzi - 4 II, 19 III, 1 V, 25 VIII, 18 IX.

Juliusz - imię pochodzenia łacińskiego. Dla idei gotów jest do wielkich poświęceń. Przejawia wówczas aktywność i wolę. Szczery, autentyczny i opanowany. 
Imieniny obchodzi - 12 V.

Kamil - imię pochodzenia łacińskiego. Zamknięty w sobie, spokojny, nie okazuje uczuć. Lubi samotność, w uczuciach jest zaangażowany, ale unika głębszych wyznań. 
Imieniny obchodzi - 14 VII.

Karol - z germańskiego, oznacza człowieka prostego. Mężczyzna o tym imieniu ma silny charakter i zdecydowany charakter. Przez życie idzie przebojem. 
Imieniny obchodzi - 4 VI, 4 XI.

Kazimierz - imię słowiańskie znaczy - "nakazać pokój." Uczuciowy, szlachetny, często popada w melancholię. Sceptyczny i ostrożny. Bywa bardzo zazdrosny. 
Imieniny obchodzi - 4 III.

Konrad - z niemieckiego, oznacza kogoś silnego. Wrażliwy, delikatny, szybko zraża się trudnościami. Posiada zdolności artystyczne. 
Imieniny obchodzi - 14 II, 19 III, 1 VI, 7 VIII, 21 XI, 26 XI.

Konstanty - z łaciny, oznacza tego ze stałymi przekonaniami. Błyskotliwy, ma wrodzone cechy przywódcze. Pewny siebie, w miłości pobudliwy i władczy. 
Imieniny obchodzi - 17 II, 11 III, 26 VIII, 30 XI.

Krystian - pochodzenia grecko-łacińskiego. Odznacza się inteligencją i błyskotliwością. Jest towarzyski, pogodny i życzliwy. Nie lubi agresji i przemocy. 
Imieniny obchodzi - 4 XII.

Krzysztof - z greckiego - "wyznający Chrystusa." Typ zmienny, nierówny charakter. Miły, czasem bywa agresywny. Lubi podróże, jest ciekawy świata. 
Imieniny obchodzi - 25 VII, 31 X.

Lech - pochodzi od naszego protoplasty. Stara się być obiektywny i sprawiedliwy. Spokojny, lecz w głowie ma dużo myśli. Bywa zarozumiały. 
Imieniny obchodzi - 12 VIII.

Leon - z grecko-łacińskiego, oznacza lwa. Rozmowny, życzliwy, lubi towarzystwo. Urodzony esteta, ma bogate życie wewnętrzne, jest bardzo przyjacielski. 
Imieniny obchodzi - 11 IV.

Leszek - imię staropolskie, oznacza człowieka sprytnego. Jest odpowiedzialny, poważnie traktuje własne obowiązki. Dba o dom i rodzinę, jest dobrym organizatorem. 
Imieniny obchodzi - 3 VI.

Lucjan - pochodzenia łacińskiego. Działa powoli, lecz skutecznie. Jest wytrwały i konsekwentny. Bywa nieśmiały. W miłości wstrzemięźliwy, niekiedy wręcz chłodny. 
Imieniny obchodzi - 7 I, 11 II, 13 VI, 26 X.

Ludwik - imię pochodzenia germańskiego. Brak mu wytrwałości w działaniu, lecz jest pomysłowy i twórczy. Przyjacielski, posiada analityczny umysł. 
Imieniny obchodzi - 31 I, 25 VIII.

Łukasz - imię grecko-łacińskie, znaczy - "urodzony o świcie. Ostrożny i spokojny. Systematyczny, dobra pamięć, punktualny, silny i pracowity. Ma dobrą intuicję. 
Imieniny obchodzi - 22 IV, 10 IX.

Maciej - z hebrajskiego, znaczy - "dar Boga." Szlachetny, obrotny, otwarty na otoczenie, przyjacielski. Lubi podróże, w miłości bardzo aktywny i pomysłowy. 
Imieniny obchodzi - 30 I, 24 II, 14 V, 11 XI.

Maksymilian - imię pochodzenia łacińskiego. Ma duże zdolności negocjatorskie i dyplomatyczne. Bardzo dba o materialną stronę własnej pracy. 
Imieniny obchodzi - 25 VIII.

Marcin - z łaciny, imię utworzone od Marsa, Boga wojny. Twórczy umysł, dobry organizator. Raczej nieśmiały i zamknięty w sobie. Jest ciekawy świata. 
Imieniny obchodzi - 13 IV, 3, 11, 12 XI.

Marek - z łaciny, oznacza należącego do Marsa. Zmienny charakter, pewny siebie, lecz bywa nieśmiały. W uczuciach zrównoważony, jest towarzyski. 
Imieniny obchodzi - 24 III, 25 IV, 18 VI, 28 IX, 7 X, 22 XI.

Marian - imię pochodzenia łacińskiego. Silna osobowość, ambitny i konsekwentny. Wytrwale dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu, bywa egoistyczny. 
Imieniny obchodzi - 30 IV, 1 VII, 17 X.

Mariusz - z łaciny, ten kto pochodzi z rodu Mariuszów. Dynamiczny, chce wyróżniać się spośród innych. Zmienny i niewytrwały. Bywa samolubny. 
Imieniny obchodzi - 19 I.

Mateusz - z hebrajskiego, oznacza dar Jahwe. Dynamiczny, cechuje go duża ruchliwość, ciekawość ludzi i świata. W miłości potrafi być wstrzemięźliwy. 
Imieniny obchodzi - 21 IX, 12 XI.

Michał - z hebrajskiego, znaczy - "Któż jak Bóg." Stateczny, pogodny, kulturalny, inteligentny. Chętnie służy pomocą, bywa zarozumiały i egoistyczny. 
Imieniny obchodzi - 29 IX.

Mieczysław - imię powstałe w skutek błędu Jana Długosza. Szlachetny, władczy, przestrzega surowych zasad. Ambitny. W miłości stały, wierny i lojalny. 
Imieniny obchodzi - 1 I.

Mikołaj - z greckiego, oznacza zwycięzcę. Panuje nad swoimi emocjami. Wytrwale zdąża do celu, potrafi się podporządkować innym. Jest konsekwentny. 
Imieniny obchodzi - 6 XII.

Olaf - imię pochodzenia skandynawskiego. Raczej skryty i nieśmiały, choć czasem może wybuchnąć. Przyjacielski, lubi smaczne potrawy. W miłości zaborczy. 
Imieniny obchodzi - 29 VII.

Olgierd - imię pochodzenia litewskiego. Wybuchowy i energiczny. Chce się wyróżniać, w dyskusjach zapalczywy. W miłości pozoruje prawdziwego macho. 
Imieniny obchodzi - 11 II.

Patryk - z łaciny, oznacza przynależącego do patrycjatu. Nerwowy i niezdecydowany. Nie ufa intuicji, nie lubi podejmować ryzyka. Bywa nieśmiały. 
Imieniny obchodzi - 17 III.

Paweł - z łaciny, oznacza osobę drobną. Ambitny, pracowity. Zawsze zajęty pracą, nauką. Wielki miłośnik przyrody, lubi podróże. Często się obraża. 
Imieniny obchodzi - 25 I, 1 II, 8 II, 28 IV, 29 VI, 20 VII.

Piotr - z greckiego, "petra" znaczy "skała, opoka." Ambitny, wrażliwy na ludzkie sprawy. Prostolinijny, chętny pomagać innym. Ma dobrą intuicję. 
Imieniny obchodzi - 31 I, 23 II, 2 III, 29 IV, 29 VI, 19 VIII, 25 IX, 21 XI.

Przemysław - imię pochodzenia słowiańskiego. Jest konsekwentny, w przyjaźni oddany i gotowy do pomocy. Miewa kłopoty finansowe. W miłości przejawia dużą delikatność i troskę. 
Imieniny obchodzi - 30 X.

Radosław - ze słowiańskiego, oznacza ubiegającego się o sławę. Uczynny i życzliwy, przyjacielski, czasem marzyciel. W miłości spokojny i zamknięty w sobie. 
Imieniny obchodzi - 2 III.

Rafał - pochodzi z hebrajskiego. Zmienny charakter, na pierwszy rzut oka koleżeński i sympatyczny. Przy bliższym poznaniu okazuje się nerwowy i choleryczny, wpada z jednej skrajności w drugą. Zdolny, lecz leniwy. W miłości samolubny i egoistyczny. 
Imieniny obchodzi - 24 IX, 29 IX, 24 X.

Robert - z germańskiego, żyjący w blasku sławy. Cechuje go silna wola i upór w dążeniu do celu. Bywa apodyktyczny i gwałtowny. 
Imieniny obchodzi - 26 I, 17 IV, 13 V, 7 VI, 16 VIII, 17 IX.

Roman - imię pochodzenia łacińskiego. Dokładny, cierpliwy, konsekwentny. Na co dzień spokojny i małomówny. Dla słabszych nie ma szacunku. 
Imieniny obchodzi - 28 II, 1 X.

Ryszard - z germańskiego, znaczy "potężny, bogaty, trwały." Uparty, stały w swych przekonaniach, najczęściej konserwatysta. Wybuchowy i zaborczy. 
Imieniny obchodzi - 7 II, 3 IV.

Sebastian - z greckiego, ktoś czcigodny, zacny. Aktywny i chętny do działania. Lubi zdobywać poklask otoczenia. Dość łatwo ulega łagodnej perswazji. 
Imieniny obchodzi - 20 I, 16 XII.

Seweryn - imię pochodzenia łacińskiego. Tajemniczy i zamknięty w sobie. Lubi zgłębiać to co mroczne i nietypowe. Pracowity, wytrwały i cierpliwy. 
Imieniny obchodzi - 8 I, 8 VI, 23 X, 19 XI.

Sławomir - z łaciny, oznacza pokój i sławę. Uprzejmy, życzliwy i pogodny. Jest inteligentny, lecz nie jest zbyt pracowity. Kochazwierzęta i przyrodę. 
Imieniny obchodzi - 22 I, 17 V, 5 XI.

Stanisław - imię polskie, w dowolnym tłumaczeniu znaczy - "stać przy sławie." Pracowity, podejmuje często zadania ponad swoje siły. Wielki filantrop, pomaga innym. 
Imieniny obchodzi - 8 V, 13 XI.

Stefan - z greckiego, oznacza wieniec, koronę. Ambitny, pracowity i wytrwały. Spokojny, zamknięty w sobie. Jest nieufny i powoli zawiązuje znajomości. 
Imieniny obchodzi - 16 III, 26 VIII, 2 IX, 28 XI.

Sylwester - z łaciny, oznacza żyjącego w lesie. Dzieli się z innymi swoimi wrażeniami. Jest otwarty, aktywny i towarzyski. Jest bardzo uczuciowy. 
Imieniny obchodzi - 31 XII.

Szymon - imię pochodzenia hebrajskiego. Poważny, cierpliwy i dociekliwy. Unika wszelkich ograniczeń swobody. Skryty, kocha gorąco, lecz tego nie widać. 
Imieniny obchodzi - 16 V, 18 VI, 28 X.

Tadeusz - z aramejskiego, ktoś odważny i śmiały. Ma analityczny umysł, wewnętrznie przeżywa rozterki. Długo pamięta urazy, choć się do tego nie przyznaje. 
Imieniny obchodzi - 28 X.

Tomasz - z aramejskiego "toma" znaczy "bliźniak." Inteligentny, szlachetny, kulturalny, niezwykle subtelny. Potrafi być niemiły dla otoczenia. 
Imieniny obchodzi - 22 VI, 3 VII, 29 XII.

Wacław - imię pochodzenia czeskiego. Cechuje go obiekty- wizm, jest ideowcem. Szybko się obraża i nie stroni od awantur. Jest jednak miły i lojalny. 
Imieniny obchodzi - 28 IX.

Waldemar - imię pochodzenia niemieckiego. Ambitny, pragnie wyróżniać się od otoczenia. Uczciwy i przedsiębiorczy. Bywa cichy i zamknięty w sobie. 
Imieniny obchodzi - 16 I, 5 V, 11 XII.

Wiesław - imię pochodzenia słowiańskiego. Potrafi być czarujący i bardzo życzliwy, a także zawzięty i twardy. Jest pogodny, ma duże poczucie humoru. 
Imieniny obchodzi - 22 V, 7 VI, 21 XI, 9 XII.

Witold - z litewskiego, człowiek przewodzący ludowi. Odpowiedzialny, pracowity, wyznający surowe zasady. Dba o dom i rodzinę, łatwo wybucha. 
Imieniny obchodzi - 15 VI, 12 XI.

Władysław - imię pochodzenia słowiańskiego. Jest bardzo dobrym obserwatorem. Odgrywa przodującą rolę w swoim środowisku. W uczuciach zachłanny. 
Imieniny obchodzi - 27 VI, 25 IX.

Włodzimierz - ze słowiańskiego, oznacza tego kto zyskał sławę. Nie jest konsekwentny. Jest opiekuńczy i uczynny. W miłości trochę zakompleksiony. 
Imieniny obchodzi - 16 I, 15 VII, 11 VIII, 14 XI.

Wojciech - imię słowiańskie, znaczy - "wojownik, pociecha." Energiczny, zaradny, pracowity. Zdolny do epokowych odkryć. Jest pamiętliwy. W miłości nie zawsze lojalny. 
Imieniny obchodzi - 23 IV.

Zbigniew - imię słowiańskie, znaczy - "pozbyć się gniewu." Prawy, pracowity, sprawiedliwy. Stały w swych przekonaniach. Towarzyski, cierpliwy i wytrwały. 
Imieniny obchodzi - 17 III.

Zdzisław - ze słowiańskiego, oznacza obiecującego sławę. Szlachetny, pracowity i obowiązkowy. Opiekuńczy, dba o dom i rodzinę. Nie chce być duszą towarzystwa. 
Imieniny obchodzi - 29 I, 28 XI.

Zenon - z greckiego, oznacza dar Zeusa. Myślący, drobiazgowy, ma twórczy umysł. W tym co postanowi, jest wytrwały i zaangażowany. Jest spokojny. 
Imieniny obchodzi - 14 II, 23 VI, 22 XII.

Zygmunt - imię germańskie, oznacza zapewniającego opiekę. Typ marzyciela. Zrównoważony, potrafi panować na swoimi emocjami. Jest lubiany. W miłości niezbyt czuły. 
Imieniny obchodzi - 2 V.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.