Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
17 września 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 11-06-2013

Wrocław - prokurator A.M. Molik jak z teflonu. Nic się do niej nie przykleja :-

Była szefowa Prokuratury Rejonowej Wrocław Krzyki-Zachód Anna Molik przed rokiem musiała podać się do dymisji po tym, jak CBA nagrało jej dwuznaczne rozmowy z adwokatami. Teraz została pozbawiona prokuratorskiego immunitetu. Ale wciąż normalnie pracuje, bo przełożeni nie widzą postaw do zawieszenia jej w obowiązkach Kłopoty ówczesnej szefowej Prokuratury Rejonowej Wrocław Krzyki-Zachód zaczęły się w maju 2012 roku, kiedy okazało się, że była rozpracowywana przez CBA w ramach operacji specjalnej o kryptonimie "Astrea".
wroclaw.prok.Anna_Monika_Molik.jpg
Prokurator Anna Monika Molik (druga z prawej) podczas wizji lokalnej w głośnej sprawie posła PiS Dawida Jackiewicza (Fot. Łukasz Giza / AG)

Agenci śledzący możliwe nieprawidłowości we wrocławskim wymiarze sprawiedliwości podsłuchiwali ją i dwoje wrocławskich adwokatów. Z nagrań wynika, że chcieli za jej pośrednictwem załatwić swojemu klientowi korzystne rozstrzygnięcie sporu, jaki toczył z innym przedsiębiorcą. Jak twierdzi CBA, w zamian prokurator miała otrzymać 100 tys. zł.

Po zwolnieniu lekarskim wróciła do pracy

W stenogramach z podsłuchów wyczytać można, jak o Molik mówi jeden z adwokatów: "Ona nic nie zrobi, dopóki nie będzie hajcu!". W innej rozmowie [z kontekstu nagrania wynika, że klient zgodził się zapłacić - przyp. red.] adwokat dzwoni do prokuratorki i informuje ją: "w wiadomej sprawie mamy ustalenia, że do środy ma być ready [gotowy - przyp. red.] gość".

Wkrótce po ujawnieniu materiałów CBA Anna Molik podała się do dymisji. Po trwającym blisko rok zwolnieniu lekarskim wróciła do pracy w Prokuraturze Rejonowej Wrocław Fabryczna. Postępowanie w tej sprawie nadal prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku. Ale nazwisko prokurator Molik pojawia się także w zupełnie innym śledztwie, prowadzonym obecnie na Śląsku.

Z pozoru błahe przewinienie

- Mogę zdradzić tylko tyle, że prowadzimy śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy podczas przyjęcia protokołu zawiadomienia o przestępstwie. Oraz że wystąpiliśmy do sądu dyscyplinarnego o pozbawienie immunitetu jednego z wrocławskich prokuratorów. Niewykluczone, że będziemy chcieli tej osobie postawić zarzuty - mówi Michał Szułczyński z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Decyzja o odebraniu Molik immunitetu jest na razie nieprawomocna. Ale że chodzi właśnie o nią, potwierdza Jakub Przystupa z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu: - Znany jest nam fakt wydania decyzji w przedmiocie immunitetu pani prokurator.

Więcej Przystupa ujawnić nie chce. Po szczegóły odsyła do Prokuratury Generalnej w Warszawie. Ta z kolei do Gliwic. I kółko się zamyka. Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie, Molik miała podpisać się pod protokołem przesłuchania, którego nie prowadziła.

- To tylko z pozoru błahe przewinienie. W rzeczywistości stanowi przestępstwo w związku z wykonywaniem czynności służbowych - tłumaczy jeden z wrocławskich prokuratorów.

Jak wielu innych nie może zrozumieć, że Molik wciąż normalnie pracuje jako prokurator w Prokuraturze Rejonowej Psie Pole i nie została zawieszona w obowiązkach. - Ale prokurator Molik jest jak z teflonu, nic się do niej nie przykleja - mówi.

"Decyzja należy do moich przełożonych"

Inny prokurator przypomina, że kiedy we wrześniu ubiegłego roku prokuratorka ze Śródmieścia zapodziała akta jednej ze spraw, to choć niedługo później się odnalazły i nikt nie wnioskował o pozbawienie jej immunitetu, z miejsca została zawieszona w wykonywaniu czynności służbowych.

Przystupa: - W żadnym razie nie można stosować w tym wypadku analogii. Okoliczności obu tych spraw mają charakter odmienny. W ocenie prokuratury aktualnie brak jest jednoznacznych podstaw przemawiających za natychmiastowym zawieszeniem wymienionej prokurator w czynnościach służbowych.

Podobnego zdania jest sama Anna Molik. Twierdzi, że została pomówiona. Zwraca też uwagę na fakt, że zdarzenie, którego dotyczy doniesienie, miało miejsce pięć lat temu, zostało złożone przez osobę niezadowoloną z niekorzystnego zakończenia dla niej postępowania, na dodatek w tym samym dniu, gdy media ujawniły stenogramy CBA. Zresztą sam fakt ich opublikowania prokuratorka określa jako próbę jej oczerniania.

Zapytaliśmy ją więc, czy sama nie czuje, że w obliczu nagromadzenia postępowań wobec niej nie byłoby na miejscu zawieszenie jej w wykonywaniu obowiązków: - Taka decyzja należy do moich przełożonych. Ja uważam, że na obecnym etapie nie ku temu żadnych podstaw. Jestem głęboko przekonana, że niezawisły sąd i organy prokuratury wyjaśnią wszystkie okoliczności dotyczące mojej osoby. 

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14059714,Prokurator_jak_z_teflonu__Nic_sie_do_niej_nie_przykleja.html#ixzz2VvyudZYr

Więcej:

" class="last">
Wrocław - Historia udręki z developerem PD SA Profit 1 S.K.A - z listów od czytelników AP...
Wniosek do Ministra J. Gowina o przeprowadzenie postępowania dyscyplinarnego wobec stronniczej SSO Anety Fiałkowskiej - Sobczyk SO Wrocław.
Wokanda obywatelska - przeglądaj rozprawy - Wrocław 6.12.2012. godz. 13:45 Sąd Rejonowy ul. Podwale 30 - zabić szpiega to za mało... ? ! ?
Wrocław: zaginęły akta sprawy przeciw znanemu lekarzowi, w Poznaniu znani ale skazani ginekolodzy dalej operują... w Rzeszowie podobnie... patologie sądowe
Z jakich układów sędziowie Sądu Okręgowego we Wrocławiu: Anna Stańczyk, Aneta Fiałkowska - Sobczyk, Agnieszka Hreczeńska - Cholewa stali się funkcjonariuszkami? Z cyklu sędziowie SO piszą kolejne wypracowanie "nie na temat"...
Korupcja w Sądzie Najwyższym, wrocławskiej prokuraturze, itd. - słowem szambo sądowo-prokuratorski coraz bardziej śmierdzi...
Ekshumacje wrocławskie - Kazimierz Turaliński
Wrocław - czy odpadły biegły sądowy Mariusz Miszczyszyn skorumpował SA Elżbietę Lipińską? - pomówiony redaktor AP zaprasza media i widzów na rozprawę 7 lutego 2012r godz.11 sala 7 SO Wrocław ul. Sądowa 1
ŚWIDNICA - niekompetencja wrocławskiego biegłego Mieczysława Steiningera czy korupcja SSR Elżbiety Frączak i prokuratora Daniela Czarnego
Wrocław pomówienie Redakcji AFER PRAWA i kolejny sędziowski przekręt - Skarga na naruszanie procedury sądowej przez sędziego Sądu Okręgowego we Wrocławiu Sławomira Urbaniaka.
Wrocław - upozorowana śmierć samobójcza przez powieszenie Marka Stróżyka wraca do ponownego rozpatrzenia. Interwencja dziennikarska 
WROCŁAW - 22.lipiec 2011r godz. 10.00 sala 110 Sąd Okręgowy ul. Sądowa 1 - ogłoszenie wyroku w sprawie korupcji siedmiu urzędników Agencji Nieruchomości Rolnej. Zapraszamy media.
WNIOSEK O PILNE ZBADANIE OKOLICZNOŚCI WYDANIA FAŁSZYWEJ OPINII PRZEZ PRAC. IMiGW WROCŁAW ANDRZEJA DANCEWICZA DLA FIRMY DUPONT, KTÓRA POSŁUŻYŁA WYDANIU NEGATYWNEJ OPINII DLA POKRZYWDZONYCH ROLNIKÓW! 
Wrocław - skandaliczny wyrok w sprawie prezesa Malmy Michela Marbot
Jakie jest wasze prawo – taka jest wasza sprawiedliwość. O prześladowaniach ruchu narodowego we Wrocławiu i o poprawności politycznej w Polsce. Cz. I
WROCŁAW - FALZMANN, BALCEROWICZ - CEL WIELKIEJ FINANSJERY - JEDEN RZĄD ŚWIATOWY Z JEDNĄ ŚWIATOWĄ WALUTĄ
Sędzia Ewa Barnaszewska, Wiceprezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu ZASZCZYCA ZUS
Arogancja prokuratora krajowego z Wrocławia Janusza Jarocha cz.2 - z cyklu dajcie człowieka a paragraf się znajdzie...
KORUPCJA URZĘDNICZA DOT. DOLNOŚLĄSKIEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH BĘDZIE MIAŁA FINAŁ - PUBLIKUJEMY AKT OSKARŻENIA W TEJ OLBRZYMIEJ WROCŁAWSKIEJ AFERZE.
Towarzystwo wzajemnej adoracji ” narkotycznych organów prawa”- wrocławski prokurator Dariusz Sulikowski - z cyklu dajcie człowieka a paragraf się znajdzie...
Skorumpowany ? czy chory umysłowo "narkotyczny" prokurator Prokuratury Krajowej Janusz Jaroch delegowany do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu - z cyklu "dajcie człowieka a paragraf się znajdzie"...
Do adwokata jak na zakupy - kiosk prawny we Wrocławiu
Wrocław - „Król" wrocławskich syndyków i gest Piłata Prokuratury Krajowej cz.2
Wrocław - „Król" wrocławskich syndyków i gest Piłata Prokuratury Krajowej
Wrocław - sędziowie SA Jacek Witkowski SA Halina Kisiel-Barańska SO Irena Różańska-Dobosz mataczą na zamówienie? - z cyklu patologii sądowych.
Wrocław - serwis ADF AUTO FIAT POLAND spółka z o.o pod kierownictwem Bogdana Żaka oszukuje klientów?
Komornik ponad prawem? - Nierespektowanie poleceń sądu przez wrocławskiego komornika Roberta Kapicę doprowadziło dolnośląskie przedsiębiorstwo na skraj upadłości.
WROCŁAW - EUROFARM - OSZUSTWA SYNDYKA WŁODZIMIERZA BERNACKIEGO I PROKURATORÓW ŚLĄSKICH.
Wrocław - Korupcja i powiązania gangstersko-biznesowe we wrocławskiej prokuraturze sięgają bardzo głęboko
WROCŁAW - mafijne układy urzędnicze
RZĄDY ANIOŁA ZAGŁADY WE WROCŁAWIU NA PODSTAWIE DZIEŁA STANISŁAWA SROKOWSKIEGO „ANIOŁ ZAGŁADY”
Wrocław - rażące uchybienia funkcjonariuszy prokuratury, oraz nadzoru Ministerstwa Sprawiedliwości w wyjaśnieniu upozorowanego samobójstwo Marka Stróżyka.
Upadłość syndyka - Tadeusz Korel Syndyk Masy Upadłości Cornex Ltd sp. z o.o. we Wrocławiu - fakty wyłudzenia nienależnego wynagrodzenia 500tys - mamy sprawę dla CBA.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.