Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

NASZ DZIENNIK KORUPCJA I POWIĄZANIA GANGSTERSKO - BIZNESOWE WE WROCŁAWSKIEJ PROKURATURZE Wrocław - Korupcja i powiązania gangstersko-biznesowe we wrocławskiej prokuraturze sięgają bardzo głęboko

Podejrzani prokuratorzy

Dwóch kolejnych prokuratorów z Wrocławia: Zbigniew Nawojczyk i Tadeusz Majda, w najbliższych dniach straci immunitety prokuratorskie i usłyszy zarzuty. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, obaj mogą zostać tymczasowo aresztowani. Majda, nazywany we Wrocławiu "Czerwonym Październikiem" - to prokurator, który przed laty oskarżał w kilku procesach politycznych, od lat dyspozycyjny wobec polityków lewicy i powiązanych z nią służb specjalnych.

Katowicka prokuratura dysponuje dowodami wskazującymi, że Majda, były szef wydziału ds. przestępczości zorganizowanej we Wrocławiu, informował gangsterów o prowadzonych przeciwko nim postępowaniach i zebranych dowodach. Miał przyjmować również pieniądze od biznesmenów w zamian za wszczynanie śledztw przeciwko konkurencyjnym przedsiębiorcom i umarzanie postępowań "zaprzyjaźnionym osobom". Niewykluczone również, że miał udział w przyjęciu zlecenia "na zniszczenie" Bestcomu.
Z kolei "lżejsze" zarzuty - łapówkarstwa i korupcji - ma usłyszeć prokurator Nawojczyk. W areszcie przebywa już inny wrocławski śledczy Stanisław Ozimina, który sprzedawał gangsterom informacje ze śledztw.
- Gdybyśmy ujawnili dzisiaj, co wiemy o wrocławskiej prokuraturze okręgowej i apelacyjnej, co się działo w minionych latach, tak naprawdę musielibyśmy zawiesić całą prokuraturę w tym mieście. A najgorsze jest to, że niemała grupa nieuczciwych, sprzedajnych prokuratorów negatywnie rzutuje na dobrą, rzetelnę pracę równie dużej grupy rzetelnych wrocławskich prokuratorów - mówi nasz informator z Prokuratury Krajowej.

Tu były układy
A jednak, jak pokazuje praktyka, wro
cławska prokuratura to bastion kontrowersyjnych układów, powiązań i nieformalnych porozumień, zarówno przestępczych, jak i ze światem biznesu. A konkretnie z przedsiębiorcami, którzy są gotowi zapłacić za wszczęcie śledztwa, które doprowadzi do zniszczenia konkurencji. Jak ujawniliśmy wczoraj - niewykluczone, że tak było właśnie w przypadku bezpodstawnego, jak się okazało, zatrzymania i wielomiesięcznego przetrzymywania w areszcie śledczym prezesów poznańskiego Bestcomu, co w efekcie zaowocowało upadkiem firmy.
- Jeszcze z czasów prokuratora Kaucza we Wrocławiu funkcjonuje układ biznesu z prokuraturą. Jedne firmy są wspierane, inne są niszczone - mówi jeden z czołowych wrocławskich gangsterów-przedsiębiorców.
A z gangsterami i przedsiębiorcami, którzy są gotowi zapłacić za korzystne dla nich działania śledczych, wrocławska prokuratura wiele lat żyła w znakomitej symbiozie. Przykładem może być chociażby prokurator Zbigniew Szczotka, którego na początku sierpnia zatrzymała policja. Ten prokurator, uważany za wybitnego specjalistę ds. walki z przestępczością zorganizowaną, usłyszał czternaście zarzutów: od łapówkarstwa i korupcji po wymuszanie czynności seksualnych. Trafił za kratki. Podobnie w areszcie przebywa inny z wrocławskich prokuratorów Stanisław Ozimina - podejrzewany o sprzedawanie przestępcom tajnych dokumentów. A niebawem dołączą do nich ich koledzy z prokuratury sprzedający gangsterom informacje, umarzający przeciwko nim śledztwa i najprawdopodobniej wszczynający takowe na zlecenie osób, które za pozbycie się konkurencji były gotowe zapłacić: legenda wrocławskiej prokuratury Tadeusz Majda vel "Czerwony Październik" i Zbigniew Nawojczyk.
- W obu przypadkach w najbliższych dniach zostaną uchylone immunitety prokuratorskie, w tej chwili rozważamy możliwość tymczasowego zatrzymania - twierdzi nasz rozmówca w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Dwa lata minęły
Na postawienie przed sądem prokuratora Tadeusza Majdy policjanci czekają ponad dwa lata. Tyle już czasu bowiem w sądzie okręgowym leży wniosek o uchylenie prokuratorskiego immunitetu. Czołowy wrocławski śledczy, były szef wydziału ds. walki z przestępczością zorganizowaną, do dziś wydawał się jednak nietykalny. Głównie za sprawą swoich układów ze środowiskami postkomunistycznej lewicy, dzięki którym zyskał przydomek "Czerwony Październik". Majda, jak pisała w 2001 roku "Rzeczpospolita", w latach osiemdziesiątych oskarżał w procesach politycznych. Teraz sam usłyszy zarzuty - układania śledztw pod dyktando gangsterów i przyjmowania pieniędzy od biznesmenów w zamian za wszczynanie postępowań przeciwko konkurencyjnym firmom i umarzania tym "zaprzyjaźnionym".
Tadeusza Majdę obciążają m.in. zeznania Aleksandra K., który opowiedział o tym, jak sponsorował prokuratora. Według informacji "Naszego Dziennika", niewykluczone jest również, że to właśnie ten prokurator uczestniczył w spotkaniu nieformalnej struktury biznesowo-gangsterskiej, która w 2005 roku podjęła decyzję o "wykończeniu" poznańskiego przedsiębiorstwa Bestcom. Krótko po tym wszczęto śledztwo w oparciu o niezweryfikowane doniesienia. Wrocławska prokuratura - jak się okazało - bezpodstawnie zatrzymała prezesów tej firmy, co zaowocowało zniszczeniem czołowego polskiego przedsiębiorstwa branży IT.
Wojciech Wybranowski
Nasz Dziennik

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)
Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka.
Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~James
20-12-2014 / 17:03
pravilno sidit,raz ubil pust sidit i pochemu kak uvaeibt russkiy chechenca srazu zashishalsya a kogda naoborod chechenec russkogo to nujno sojat ubivat i.t.d kogda perestanem delit na nacionalnye priznaki ,kogda obyedinimsya i perestanem idti po povodu JIDOVSKIH MRAZEY budem jit v mire i soglasi.net raznicy vinovat chechen nakozat ,vinovat russkiy ili drugoy nakozat.