Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wprowadziła w błąd ... Sąd Okręgowy w Lublinie ! Maciej Lisowski Joanna Regent LEX NOSTRUM

Szanowni Państwo

Jako pierwsi ujawniamy kolejny skandal w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie.

W dniu 16 sierpnia 2010 r. w Hiszpanii został zatrzymany p. Paweł Grabowski. Podstawą zatrzymania był Europejski Nakaz Aresztowania ( ENA ) wydany przez Sąd Okręgowy w Lublinie na wniosek tamtejszej Prokuratury Okręgowej.

Dnia 22 stycznia 2010 roku Prokuratura Okręgowa w Lublinie ( sygn. akt VI Ds. 38/07/s ) zwróciła się do Sądu Okręgowego w Lublinie z wnioskiem o wydanie wobec Pawła Grabowskiego Europejskiego Nakazu Aresztowania.

W uzasadnieniu wniosku prokuratura powoływała się między innymi na fakt, że Sąd Rejonowy w Lublinie postanowieniem z dnia 20 marca 2007 roku ( sygn. IV Kp 163/07 ) zastosował wobec Pawła Grabowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni.

Sąd Okręgowy w Lublinie mógł wydać Europejski Nakaz Aresztowania tylko przy spełnieniu pewnych przesłanek formalnych. Taką podstawową przesłanką powinno być wcześniejsze, prawomocne postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania. Wynika to z samej sentencji postanowienia Sądu Okręgowego w Lublinie z dnia 26 stycznia 2010 roku ( o wydaniu ENA ) gdzie postanowiono : wydać ENA wobec Pawła Grabowskiego (..). ,wobec którego Sąd Rejonowy w Lublinie postanowieniem z dnia 20 marca 2007 roku w sprawie IV Kp 163/07 zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 14 dni od dnia zatrzymania .

Fakty są jednak takie, iż postanowienie o tymczasowym aresztowaniu zostało wydane zaocznie, bez wiedzy i możliwości jakiejkolwiek obrony przez podejrzanego, w stosunku do którego nie podjęto nawet jakiejkolwiek próby doręczenia wydanego postanowienia o tymczasowym aresztowaniu.

Powyższe potwierdził także Sąd Rejonowy w Lublinie ( postanowienie z dnia 13 września 2010 roku - sygn. IV Kp 163/07 ), kiedy przyjął zażalenie wniesione przez adwokata Adama Selwę na zastosowanie tymczasowego aresztowania, ponieważ postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania nie jest jeszcze prawomocne.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wprowadziła zatem w błąd Sąd Okręgowy w Lublinie, uzyskując od Sądu Europejski Nakaz Aresztowania Pawła Grabowskiego, podczas gdy nie było podstaw prawnych do wydania takiego nakazu.

Zastanawiające jest z jakiego powodu prokuratura zdecydowała się na podjęcie tego typu działań, a także fakt, że w czasie rzekomego poszukiwania listem gończym p. Paweł Grabowski wielokrotnie przyjeżdżał do Polski, brał udział w postępowaniach sądowych przed lubelskimi sądami ( sic ! ) … i nikt go nie zatrzymywał .

Jeszcze bardziej zastanawiające jest, że prokuratura odmawia udzielenia obrońcy p. Pawła Grabowskiego jakichkolwiek informacji na temat podstaw wystąpienia w 2007 roku z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Jak ustaliliśmy oskarżenie opiera się na zeznaniach jednej osoby, dotyczy rzekomego zdarzenia sprzed kilkunastu lat, a prokuratura nie chce udostępnić obrońcy akt postępowania, ponieważ z nich samych wynika, że podejrzany nie mógł popełnić zarzucanego mu czynu, gdyż w tym okresie był osadzony w areszcie śledczym.

Z tych powodów „zaangażowanie” Prokuratury Okręgowej w Lublinie wydaje się co najmniej zastanawiające, dlatego też będziemy wyjaśniać tą sprawę.

W dniu 5 października 2010 roku Sąd Okręgowy w Lublinie podejmie decyzję w spawie o uchylenie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Maciej Lisowski

Joanna Regent

LEX NOSTRUM

http://www.lexnostrum.pl/ Ujawniamy-!.php

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Prinxzz
20-12-2014 / 00:39
Dzięki Tomku za dobre słowo dodaje kopa do delzsaj pracy!Mam nadzieję, że niedługo się gdzieś spotkamy. Pozdrawiam gorąco mimo, że za oknem 27 stopni C.
~MissWikcia0808
03-12-2011 / 23:21
W Gorzowie Wlkp podobnie.
~zygmuntp
29-03-2011 / 21:35
Jak w lubelskich sądach mafia w togach grabi okradzionych i pomaga dłużnikowi> Kłamstwa mendy rzecznika który już dawno powinien się powiesić wraz z kolesiami za ludzką krzywdę. www.youtube.com/watch?v=ynNmftalwds
~romankr
23-02-2011 / 10:51
To jest standard na ścianie wschodniej. Sam byłem z własnego wniosku przsluchiwany na policji w Tomaszowie Lubelskim. Tam od przesłchującego dowiedziałem się cyt.: " Panie... to nie ma sensu ( przesłuchanie) u nas ten , kto ma pieniądze, ten wygrywa i ma rację. To co widziałem w S.O w Zamościu to koperty jakie pozwany rozdał w niemonitorowanej sali rozpraw. Co w nich było? Po Uśmiechach można się łatwo domyśleć..Jeszcze jedna rzecz to notoryczna odmowa przyznania pełnomocnika procesowego z urzędu przy jednoczesnym zwolnieniu z kosztów sprawy... ale totemat na epopeję
~tendobry
09-02-2011 / 13:57
Świadczę usługi seksualne dla Sędzin i Prokuratorek Przystępne ceny 100% dyskrecji U Ciebie lub w hotelu. Poznasz co to prawdziwa miłość i sex bez zobowiązań w tajemnicy przed światem i Twoim chorym środowiskiem. Telefon po kilku godzinach na tym samym blogu.
~Maciej Lisowski
03-10-2010 / 00:00
Dziękuję za dobre słowo. Dzięki Bogu nie działam samotnie. Jest z każdym miesiącem więcej osób, organizacji, stowarzyszeń, które "drążą skałę". Jeszcze raz dziękuję ! Maciej Lisowski