Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Prokuratorzy z Ostrowa Wielkopolskiego skorumpowani przez ludzi z mafii paliwowej zdymisjonowani - kiedy przestępcy w togach poniosą konsekwencje jak zwykli oszuści?!?

Trzy dymisje w prokuraturze i decyzja o podjęciu na nowo śledztwa dotyczącego afery paliwowej - to efekt publikacji DZIENNIKA, w której ujawniliśmy kulisy umorzenia jednego z największych w kraju śledztw. Prokuratorzy odpowiedzialni za umorzenie mają postępowanie dyscyplinarne.

Ze swoimi stanowiskami pożegnają się: prokurator okręgowy w Ostrowie Wielkopolskim, jego zastępca, a a także naczelnik wydziału śledczego. To oni najpierw odsunęli od sprawy dwóch prokuratorów, a następnie przydzielili ją oskarżycielowi specjalizującemu się w sprawach wypadków drogowych i drobnych przestępstwach kryminalnych.

"Został oddelegowany do niej na miesiąc. W tym czasie zakończył sprawę, która liczy 300 tomów akt i kosztowała Skarb Państwa kilkaset milionów złotych strat" - mówili nam policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Co więcej: decyzja prokuratora oznaczała, że do podejrzanych w tej sprawie szefów poznańskiej spółki "Ekoenergia" wróciło 30 milionów, które wcześniej prokuratorzy i policjanci zabezpieczyli na poczet roszczeń Skarbu Państwa. Była to gotówka na kontach a także luksusowy samolot, pełnomorski jacht i helikopter.

Według odsuniętych od sprawy śledczych zgromadzili majątek pochodził z produkcji i handlu olejem opałowym, który w całym kraju sprzedawany był jako paliwo. Podejrzenia śledczych wzbudził m.in. obrót "Ekoenergii": tylko w sierpniu 2006 roku wynosił on ponad 250 milionów złotych, miesiąc później ponad 150 milionów. "Sprzedawali najwięcej oleju opałowego każdego lata. Wiadomo, że nikt wtedy nie grzeje domów, ale trwają żniwa i rolnicy kupują każdą ilość taniej ropy" - mówi jeden z naszych rozmówców.

Po decyzji o umorzeniu sprawy trzech prokuratorów z Ostrowa Wielkopolskiego poprosiło o spotkanie z ministrem Andrzejem Czumą. Podczas długiej rozmowy relacjonowali mu naciski na nich podczas prowadzenia tego oraz innych śledztw. Fakt spotkania potwierdził minister publicznie, ale nie chciał ujawniać szczegółów spotkania.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy teraz jednym z najważniejszych celów podejmowanego na nowo śledztwa będzie wyjaśnienie informacji o łapówkach płaconych rzekomo przez szefów "Ekoenergii". Mieli je otrzymywać politycy oraz wysocy rangą urzędnicy Ministerstwa Finansów.

"To dzięki nim przez kilka lat do kraju przyjeżdżały setki tysięcy ton oleju napędowego, który tylko w dokumentacji był opałowym. Produkowano go na Łotwie z przepracowanych olejów sprowadzonych z Białorusi, Kazachstanu, dodając do niego paliwo lotnicze z Możejek" - tłumaczy jedna ze znających akta osób.

Gdy przed dwoma miesiącami rozmawialiśmy z naczelnik wydziału śledczego prokurator Agata Kobiela-Kurczaba decyzję tłumaczyła "jedynie merytorycznymi" przyczynami. Wczoraj, gdy chcieliśmy się zapytać jakie były rzeczywiste powody, jej telefon milczał. Wraz z zastępcą prokuratora okręgowego i szefem prokuratury okręgowej w najbliższych dniach straci swoje stanowisko.

za Dziennik.pl


Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obywatel
18-04-2011 / 12:00
Prokurtura Rejonowa w Pleszewie podlega Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wlkp.Wszyscy wszystkich kryją.Za to co wyprawia z ofiarami przestępstw podzczas śledztw prokurator Andrzej Mieloszyk już dawno powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
~anonim
19-03-2011 / 12:09
Zgadza się póżniej ten sam grafolog,który na polecenie prokuratorów i policjantów fałszuje podpisy już jako "biegły sądowy" dokonuje ekspertyzy sfałszowanych przez siebie podpisów i dokumentów.
~ofiara prokuratury
17-03-2011 / 13:28
Ostrów Wielkopolski,Pleszew to wszystko jedna banda niekompetentnych prokuratorów.W Pleszewie każdy przestępca otrzyma od prokuratorów pełne wsparcie i opiekę prawną ale musi być wypłacalny,ma nazwisko,pozycje społeczną lub jest towarzeszem prokuratorów z czasów PRL-u.W to wsparcie wliczone jest między innymi:niszczenie dowodów przestępstw,niszczenie protokołów zeznań,zlecanie fałszerstw podpisów i dokumentów itp.