Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 22-10-2013

Prokurator z Poznania brał pieniądze od oskarżonych? Czy to prokurwatorska norma ???

Jest takie powiedzenie - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę... zwłaszcza zachłanni na kasę są "togowcy" co udowodniły ich ostatnie protesty w sądach z powodu małych? średnio 10-tysięcznych zarobków...
Zachłanność togowców nie zna granic - ostatnio (sprawa w toku) adwokatura z warszawki za to, że korzystając z układów sądowych unieważniła darowiznę ojca dla córki sprzed 15 lat dla konkubiny pod pretekstem "pozorowanej umowy notarialnej ? " :-) dotycząca zabudowanej działki - majątku wartego ok. 200tys. zł  za swoje "usługi prawne" wpisali się na hipotekę tej nieruchomości  z kwotą 250tys. zł. Czyli jak widzimy, mamy kolejny przykład - wynajmując adwokatów i zaczynając sprawę o miedzę tracimy całe gospodarstwo i w dodatku zostają nam jeszcze długi...
  

 
 Trwa śledztwo w sprawie pracującego w Poznaniu prokuratora Z. Postępowanie wszczęto z artykułu mówiącego o oszustwach. Według materiałów prokuratury, miał brać pieniądze od oskarżanych przez siebie ludzi. Miał z nimi uzgadniać, że w związku z karą za popełnione czyny, zapłacą grzywnę lub świadczenie pieniężne. Oskarżeni, zamiast wpłacać pieniądze na konto sądu, mieli je zostawiać w gabinecie prokuratora. Prokuratura sprawdza czy prokurator oszukiwał oskarżonych i przywłaszczał ich pieniądze. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że dowody są "mocne".

Dowiedzieliśmy się, że prokuratora Z. 5 lipca tego roku zawieszono w czynnościach. Pracował w Prokuraturze Rejonowej Poznań Wilda. Ma także zakaz wstępu do prokuratury, zaplombowano jego pokój, zabrano kartę zbliżeniową pozwalającą na przejście przez bramkę, obcięto pensję o połowę. Takie konsekwencje szefowie poznańskiej prokuratury wyciągnęli wobec niego tuż po formalnym wszczęciu śledztwa.

Informacje, które wpłynęły do prokuratury, brzmiały poważnie i wiarygodnie.

Dlatego należało podjąć tak surowe środki, czyli niezwłocznie odsunąć prokuratora od obowiązków służbowych – mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. 

„Na cel społeczny” 
Formalnie prokurator Z. nie ma jednak postawionych zarzutów. Chroni go immunitet. Musiałby zostać uchylony, gdyby miał mieć postawione zarzuty. 

Śledztwo prowadzi poznańska Prokuratura Apelacyjna. Prowadzone jest ono z artykułu kodeksu karnego mówiącego o oszustwie. – Śledztwo trwa od 2 lipca, od tamtej pory zbieramy dowody, przesłuchujemy świadków. O  nie mogę mówić ze względu na dobro postępowania przygotowawczego – mówi prokurator Hanna Grzeszczyk z poznańskiej Prokuratury Apelacyjnej. 

Na czym miały polegać domniemane nielegalne działania prokuratora Z.? Z naszych ustaleń wynika, że kiedy oskarżane przez niego osoby chciały dobrowolnie poddać się karze, uzgadniał z nimi wysokość kary, również tej finansowej. To standardowa procedura stosowana w pracy prokuratorów. 

Niestandardowe i nielegalne w jego działaniach miało być to, że miał wskazywać oskarżonym, że  – grzywny lub świadczenia pieniężne na cel społeczny – mogą wpłacać „do ręki” w jego gabinecie. Śledczy miałby więc bazować na niewiedzy oskarżonych, oszukiwać ich oraz wprowadzać w błąd. 

Procedury są takie, że nawet jeśli oskarżony dobrowolnie poddaje się karze i uzgadnia ją z prokuratorem, sprawa i tak trafia do sądu. To sąd ogłasza wyrok i wskazuje numer konta, na który należy wpłacić z tytułu grzywny lub świadczenia pieniężnego. Pieniędzy nigdy nie daje się „do ręki” konkretnej osobie: ani prokuratorowi, ani sędziemu. 

– Są osoby, które nie znają procedur i przepisów. Kiedy usłyszały od prokuratora, że wpłacenie pieniędzy u niego przyspieszy i załatwi sprawę, wierzyły mu – mówi osoba znająca szczegóły sprawy

Za: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1018349,prokurator-z-poznania-bral-pieniadze-od-oskarzonych-trwa-sledztwo,1,id,t,sa.html

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Polak
24-10-2013 / 12:54
To jest "nasz" wielkopolski układ zamknięty.W Prokuraturach byłego woj.kaliskiego dzieją się jeszcze gorsze łajdactwa łącznie ze zlecaniem przez policję i prokuraturę fałszerstw podpisów i dokumentów przez "biegłych sądowych".
~Obywatel prawa
23-10-2013 / 09:26
Ciekaw jestem czy przypadkiem ta afera "nie ma związku" z moją sprawą??? W końcu skazanie człowieka, który nigdy nie był karany ma nieskazitelną opinię, w świetle dowodów ewidentnie niewinny to chyba nie jest normalna sytuacja???!!! W dodatku pomimo wcześniejszego uniewinnienia, prokuratura za wszelką cenę dążyła do skazania- dowód: apelacja prokuratury (wszystkie fakty, dowody zostały wykorzystane na niekorzyść, ponad połowa treści tej apelacji moim zdaniem jest całkowicie bezzasadna, wbrew logicznemu myśleniu i doświadczeniu życiowym!). Powód??? UKŁAD ZAMKNIĘTY...????