Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 maja 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 20-10-2011

Ostróda - jak długo jeszcze niekompetentny prokurator Zdzisław Łukasik będzie funkcjonariuszem? z cyklu kadrowe sukcesy prokuratora krajowego Semereta  :-) Bogusław Maśliński

 Jakże często unikamy tematów które nasz nie dotyczą, a raczej tragedii rodzinnej tuż za ścianą której nie słyszymy. Tematem tabu jest gwałt kobiety, szczególnym przypadkiem gwałtu jest na osobach z rozpoznaniem lękowo stresowym, a więc zaburzeniem psychicznym. W Internecie czytamy: Kobieta z zaburzeniami psychicznymi łatwo może paść ofiarą molestowania, a nawet gwałtu. I zdarza się to w Polsce częściej, niż gotowi jesteśmy uwierzyć. 
W kraju nad Wisłą takie lękowo stresowe zaburzenia zbierają coraz większe żniwo. Członkowie rodziny kobiety napadniętej często bawią się w strusia, chowają głowę w piach. Każdy psychiatra potwierdzi że najbliższy członek rodziny nie dopytuje się zgwałconej osoby o szczegóły, cytat: Po gwałcie pojawiają się również symptomy zaburzeń depresyjnych, smutek, izolacja, pesymizm, niepokój, niskie poczucie własnej wartości, poczucie bezradności i beznadziei, poczucie winy. W dniu 22 września wezwałem karetkę do ex żona ( jesteśmy po rozwodzie lecz dalej mieszkamy pod tzw. jednym dachem) Dana została zabrana do szpitala w Morągu. Pogotowie zawezwało policję która przesłuchiwała kobietę w z zaburzeniem pourazowym. Obecnie Danusia przebywa w szpitalu psychiatrycznym w Iławie, po czasie, kilku tygodni dowiedziałam się że Morąska policja nie powiadomiła ją o przysługujących prawach. Logicznie myśląc czy osoba posiadająca pogłębioną " Traumę" była w stanie działać w własnej obranie przed tzw. wymiarem sprawiedliwości, Donald Tusk używa sloganu "Polska państwem prawa". Zbrodnia bez kary, sprawa przycichła w/w że policja Morąska przyjęła powiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 Kpk DZIAŁ I Przepisy wstępne - Art. 305. § 1. Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego obowiązany jest wydać postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia śledztwa Po 19 dniach zaniechania ścigania zbrodni udaję się do prokuratury Okręgowej w Elblągu. Przyjmuje mnie Prokurator Prokuratury Okręgowej pani Irena Ficak. Skarga dotyczy brak postępowania, a raczej zaniechania w przestępstwie o gwałt. Co jest naruszeniem kk Art. 156. § 1. Art. 157. § 1. Art. 160. § 1. Art. 197. § 1. Art. 198 oraz Art. 199. Jest działanie, odwiedzam Policję Morąską która twierdzi że dochodzenie prowadzi Miłakowo. No cóż, ci którzy mają do czynienia z bezprawiem w Polskim wymiarze sprawiedliwości wiedzą że ci którzy naruszyli prawo bardzo chętnie spychają temat do innych placówek. Piłat gdy skazywał na śmierć nauczyciela Jezusa też obmył ręce. W policji Miłkowskiej byłem tzw. przesłuchany, lecz z zdziwieniem zauważyłem że była to zwykła notatka na komputerze której nie mogłem zweryfikować czy potwierdzić podpisem. Danusia informuje mnie że policja z Iławy ją przesłuchiwała lecz więcej czasu poświęcili zapytaniom czy na pewno był to gwałt oraz wmawianie że wycofała oskarżenie, czytając różne forum poświęcone problematyce gwałtu stwierdzam że ten przypadek nie jest odosobniony. 
Dla dociekliwych polecam: Jak się traktuje kobietę zgwałconą także na Sali sądowej to jako przykład podaję stronę internetową http://www.us.szc.pl/main.php/lexus_arch/?xml=load_page&st=13270&ar=1&id=7726&gs=&pid=19248  

Zagotowało się we mnie. Po odwiezieniu żony do szpitala po przepustce w drodze powrotnej zaszłemu do prokuratury rejonowej w Ostródzie celem zadania pytania o postępowanie przeciwko gwałcicielowi co prawo karne nazywa zbrodnią kk. Art. 7. Po pewnym czasie który był dla mnie wiecznością zostałem przyjęty. Prokuratorem rejonowym w Ostródzie jest Zdzisław Łukasiak którego odwiedziłem 19 października celem poruszenia tematu zaniechania postępowania gwałtu na ex żonie Danusi. Kompletna strata czasu, prokurator stwierdził że nie zajmie się tą sprawą i mogę pisać do prokuratora generalnego Sztrasburga a on i tak nie będzie tego prowadził. Zacisnąłem zęby i grzecznościowo stwierdziłem że nie będę zabierał mu cennego czasu!!!! 

Po powrocie do pustego domu zacząłem analizować postępowanie prokuratora Zdzisława Łukasiaka, zacząłem szperać w Googlach gdzie są moje artykuły. 
I mam wytłumaczenie takiej niechęci prokuratora jeszcze z 2005r http://mp.nethit.pl/viewtopic.php?f=2&t=2780&start=0 W artykule Sędziowie i Prokuratorzy wrz 11, 2005 pan prokurator Zdzisław Łukasiak jest jednym z bohaterów. Cytat: Postępowanie przeciwko lekarzowi wymuszającemu łapówki. Ds- 916/97 umarza prokurator prokuratury rejonowej w Ostródzie mgr. Zbigniew Drzyste. Wspierają prokurator (tuszowanie) z Ostródy Zdzisław Łukasik Przypominam że wtedy ówczesny dyrektor szpitala za badania USG żądał łapówek. Takie badania często wręcz ratują życie ponieważ pacjent nie wie czy ma np. marskość wątroby, owrzodzenia wewnętrzne itd., ilu z powodu wielomiesięcznego oczekiwania poszło do piachu. Pomimo że Warszawskie laboratorium kryminalistyki potwierdziło autentyczność nagrania Pr. Łukasiak zamiótł przestępstwo pod dywan. 

Następny sukces pana prokuratora; 2000-10-25 RCzS-121/00 Komitet obrony lokatorów kieruje do prokuratury woj. W Olsztynie Oskarżenie o okradanie mieszkańców Morąga. Postępowanie nabrało takiego tępa w przepychaniu, że już 11-12- 2000 umorzyła Ostróda, Pr. Zdzisław Łukasik. Wprowadzanie w błąd instancji wyższej W piśmie z dnia Morąg, 2008.11. 20 czytamy: Prokurator nie wystąpił z wnioskiem o odebranie praw rodzicielskich a o wszczęcie postępowania opiekuńczego. Podpis Prokurator Prokuratury Rejonowej Zdzisław Łukasiak Jak to się ma do pisma z Sądu Okręgowego w Elblągu, cytuję: PREZES SĄDU OKRĘGOWEGO W ELBLĄGU OA-554-40/06 Elbląg, dnia 11 lutego 2009r. Czytamy: Nsm 383/08 po zbadaniu zawartych w skardze zarzutów uprzejmie wyjaśniam co następuje: /Powyższa sprawa została wszczęta w dniu 01.10.2008r. na wniosek Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu o pozbawienie władzy rodzicielskiej Danuty i Bogusława Maślińskich nad małoletnimi dziećmi Bogusławem i Karoliną. 

Trochę o innych zawodowych sukcesach pana prokuratora Zdzisława Łukasiaka przed nominacją na prokuratora rejonowego: Zmarł, bo przez dwa miesiące nie mógł mu pomóc żaden lekarz [28-02-2005; 13:58] http://www.ratmed.pl/newsy/news.php?id=1658 Dariusz Grosman, 33-latek z Morąga, chodził od lekarza do lekarza. Z dnia na dzień czuł się coraz gorzej. Nie doczekał pomocy - zmarł we własnym domu w bólu i cierpieniu. Sprawą zajęła się prokuratura. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie. - Za wcześnie, by mówić o przedstawieniu jakichkolwiek zarzutów komukolwiek - informuje ostródzki prokurator Zdzisław Łukasiak 

Choroba przyczyną śmierci w policyjnym areszcie? Wtorek, 14 Września 2010 http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Choroba-przyczyna-smierci-w-policyjnym-areszcie/ Taka jest wstępna opinia lekarza, który przeprowadzał sekcję zwłok 56-latka. Prokurator Zdzisław Łukasiak z Morąga mówi jednak, że trzeba wykonać dodatkowe badania, żeby to potwierdzić. Śledztwo w sprawie śmierci aresztanta trwa. Niestety sekcja zwłok była nie na rękę więc prokurator żąda następnej, ile będzie żądał żeby umorzyć postępowanie. 

Jej dzieci mogły żyć 07.04.2011 Interwencje http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Jej_Dzieci_Mogly_Zyc,1266528/index.html Śledztwo w sprawie śmierci dzieci pani Sylwii prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostródzie. Opinie biegłych są jasne: lekarze źle się opiekowali rodzącą, nie wysłali pacjentki do szpitala specjalistycznego i nie podjęli decyzji o cięciu cesarskim, które mogło uratować chłopców. Co na to prokuratura? Umarza śledztwo. W googlach możemy znaleźć artykuł którego autor pisze w formie emocjonującej: W dniu 8 lutego 2011 r. odbyła się uroczystość, w której udział wzięli Andrzej Seremet - Prokurator Generalny oraz Marek Jamrogowicz - I Zastępca Prokuratora Generalnego. Uroczystość ta poświecona była wręczeniu przez Andrzeja Seremeta - Prokuratora Generalnego aktów powołania prokuratorów do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w jednostkach apelacji gdańskiej i zakończyła trzymiesięczną procedurę powołania na stanowiska wszystkich prokuratorów rejonowych w apelacji gdańskiej, związaną z wprowadzeniem systemu kadencyjnego pełnienia funkcji kierowniczych w prokuraturze. Na stanowiska prokuratorów rejonowych powołani zostali: PROKURATURY REJONOWE OKRĘGU ELBLĄSKIEGO Zdzisław Łukasiak Prokurator Rejonowy w Ostródzie. 

Ustawa o prokuraturze DZIENNIK USTAW Z 2009 R. NR 178 POZ. 1375 USTAWA w tej ustawie pocieszający jest fakt, "Art. 10a. 6. Prokurator Generalny, po zakończeniu kadencji, nie może być ponownie powołany na to stanowisko. Lecz mogę się mylić i Tusk za przykładem Putina w trakcie gry zmieni zasady. Art. 13b. 1. Prokuratora rejonowego powołuje Prokurator Generalny spośród prokuratorów Oczywiście ta sama ustawa pozwala odwołać prokuratora ze stanowiska. Lecz biorąc pod uwagę moje doświadczenia Polskie Państwo prawa jak cytuje Donald Tusk to PRLbis, tam także było tuszowanie przestępstw a prokuratorzy sędziowie byli nietykalni. logika jest jedna i niepodważalna, państwo Polskie w oczach świata ma wyglądać cacy. Jest demokracja w związku z tym przestępcy, zbrodniarze chodzą na wolności z statystyki aż kopia jak w Polsce maleje przestępczość. "Nie ma wolności bez wymiaru sprawiedliwości" Lecz społeczeństwo powinno sobie na tą wolność zasłużyć i nie chować głowy w piasek. mam dużo wolnego czasu więc wertuję google gdzie można przeczytać o bezprawnym działaniu anterrorystów na polecenie prokuratora. Swego czasu do Tuska napisałem, nie mam nic do stracenia czekam na pluton egzekucyjny. 

Szanowny panie Andrzeju Seremet - Prokuratorze Generalny o ile prokurator rejonowy Zdzisław Łukasiak przez pana powołany za wątpliwe sukcesy wpadnie na pomysł splądrowania mi mieszkania z nieodłącznym rzuceniem na glebę ( zwrot potoczny) to proponuję czas między poniedziałkiem popołudniu a piątkiem rano. Nasze dzieci nie tylko okradzione z powodu przestępczej działalności tych w "togach" już się dosyć wycierpiały, jako skazany przez bezprawie tzw. III RP mam prawo do ostatniego życzenia.

 Bogusław Maśliński

WIĘCEJ:

Hiszpański kozioł. Bogusław Maśliński
Sprzeciw przeciwko ustawie  o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów Bogusław Maślinski  
Dość kurtuazji dla ministra sprawiedliwości - Bogusław Maśliński .
Partyjniackie samorządy. Bogusław Maśliński
List otwarty do  Prokuratora Generalnego RP Andrzeja Seretem Bogusław Maśliński
Lichwiarstwo banków i bandycka windykacja. Bogusław Maśliński
Precz z cokołów - Bogusław Maśliński
Zakłamana niby demokratyczna Polska. Bogusław Maśliński
Maśliński - Co z emeryturami SB-ków? - temat zastępczy Jan Kobylański
Maśliński - Oszwabić Polonusa - Karta Polaka
MAŚLIŃSKI - Gdański kult Wafen SS W RODZINIE DONALDA TUSKA I WAŁĘSY
Maśliński - Rebelianci Marka Jurka - tylko (nie)poprawność polityczna?
Maśliński - Kijem i marchewką - polski obywatel to dureń, czy urzędnicy władzy to idioci?
Maśliński - Kijem i marchewką - co z tą Polską?
Maśliński Stowarzyszenie "VICTORIA" APEL DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO O INTERWENCJE I ZAPOBIEŻENIE PRZEJMOWANIU MAJĄTKU POLSKIEGO.
Maśliński - Gdzie jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro? - z cyklu kompetentni - niekompetentni - osądzamy rząd PiS.
Masliński - Bandyci na wolności, ofiara cierpi - kolejny dowód nietyki prokuratorów i sędziów tym razem z Ostródy.
Maśliński - Grzech zaniechania - list do Premiera J. Kaczyńskiego dot. ustawy antyubeckiej i lustracji - z cyklu polityka, pieniądz, władza...
Do Narodów Rzeczpospolitej - apel prezesa stowarzyszenia VICTORIA Bogusława Maslińskiego.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~sawicz18
18-09-2012 / 21:30
korupcja w prokuraturze ostruckiej
~vzpqiu
13-06-2012 / 01:04
~nhpjthsmmah
07-06-2012 / 16:51
~ojauqewe
07-06-2012 / 13:37
~Matshepo
06-06-2012 / 19:51
Nie chciałbym komentować p. Senyszyn. Zdążyła już boewim wielokrotnie sprzedawać brednie.Zwrf3cę twoją uwagę na kilka faktf3w: - L. Kaczyński nie był uznawany powszechnie za miernego polityka. Miał on duże i stale wzrastające szanse na ponowny wybf3r w nadchodzących wyborach. To, że obf3z promoskiewski szkalował jego osobę i jego politykę wcale nie dziwi. W końcu trudno spodziewać się po kimś, kto najchętniej wycierałby kurze na Kremlu, entuzjazmu do osoby żłdającej od tegoż Kremla respektowania praw innych państw do suwerenności.- Senyszyn oczywiście kłamie, jak w wielu innych wypowiedziach, że Lech Kaczyński był politykiem niesamodzielnym. Wręcz przeciwnie: nikt nie kazał mu podjęcia się zorganizowania i realizacji akcji ratowania honoru demokratycznej Europy wobec agresji Kremla na Gruzję. Wyglądałoby na to, że tę niesamodzielność należałoby raczej zarzucić innym głowom państw, ktf3re brały udział w wiecu w Tbilisi. Rf3wnież postawa Lecha Kaczyńskiego, ktf3ry jasno zakomunikował naciskającym na niego politykom (Merkel, Sarkozy i inni), że TL podpisze po przeprowadzeniu referendum w Irlandii też jest dowodem jego dużej samodzielności.- Senyszyn wydaje się mieć problemy z logicznym myśleniem, kiedy stwierdza, że LK był patriotą twierdząc jednocześnie, że kierował się przede wszystkim interesami partii swojego brata. W tak zwanym międzyczasie o patriotyzmie LK mf3wią już nawet jego najbardziej zatwardziali przeciwnicy i wrogowie. Sęk w tym, że nie da się być patriotą kierując się interesami jakiejś partii (choćby była ona partią kolejnego znienawidzonego przez postkomusze nasienia brata) chyba, że partia ta kieruje się patriotyzmem, tak jak w gruncie rzeczy jest w wypadku PiSu. Ze to p. Senyszyn nie mieści się w jej mało mądrej głowie wcale mnie mie dziwi. W końcu jest w SLD, a tam raczehj nikt się patriotyzmem nie kieruje. Raczej ukierunkowany internacjonalizm pozostaje w wysokiej cenie u towarzyszy.- Senyszyn kłamie mf3wiąc, że LK nie budził szacunku, ani sympatii. Pragnę życzyć, aby na jej pogrzebie było tak dużo ludzi nie odnoszących się do niej z szacunkiem i sympatią. Niech mf3wią o niej z taką odrazą, jak czynili to Polacy. To, że niektf3rzy z tych ludzi twierdzili, że prztarli oczy po skutkach medialnego zakłamania, o czym mf3wili sami przedstawiciele kłamiących na potęgę medif3w, to już nie wina Lecha Kaczyńskiego.Ostatniego akapitu komentować rzeczywiście nie będę, gdyż jest on wyrazem prymitywnej intelektualnie bezradności na zwycięstwo rozumu u wielu Polakf3w. Już nic innego druzjom nie pozostało poza nekrofilią, jazdą na trumnach, złośliwym milczeniem i.t.p. wykwitom ich intelektu. Nic to nie pomoże. Prawda jest jak oliwa. To zawsze jest tylko kwestią czasu.
~miki
05-05-2012 / 23:47
RODACY - "CHMARA ŚCIERWA" o której **jakel** jest pod państwową ochroną. Zachodzi pytanie - kogo właściciel Pensjonatu "ORZEŁ" Donald T U S K - czyli chłoptyś od kopania piłki wzywa do powrotu do POLSKI i po CO ?! Donald T U S K Gra w HUJA z 40 mln OBYWATELI. Na razie kombinuje ze swoją N A Z I S T O W S K Ą F E R A J N Ą OPANOWANĄ EPIDEMIĄ SYFILISU SCHIZOFRENII PARANOIDALNEJ jak zlikwidować świadków swojej NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI - proste. Emerytury dostaną E M E R Y C I jak zdechną. Dowód : zgon mężczyzny to wiek ok. 65 LAT. Być może kobiety dożyją. No cóż L A R W Y żywią się TYLKO p a d l i n ą !!! Ś C I E R W O znajduje schronienie np. w Koszalinie przy ulicy Piłsudskiego 62. TO Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej. Tam NIE tylko szkoli się Straż Graniczną. Tam szkoli się nawet agentów A B W od gen. Krzysztofa Bondaryka. Wszyscy wyszkoleni w COSzSG wpadają na łapówkach i I N N Y C H szwindlach ?! CURIOZUM ? Czy to przypadek ? Angole szkoląc swoich kandydatów ***odpowiedników COSzSG i ABW - do łbów pompują : "PIERWSZY RAZ TO PRZYPADEK : DRUGI raz - " to jest tylko - * być może* - Trzeciego razu u angoli już NIE MA. W Polsce po 14 LATACH MORD na gen. Marek Papała - eureka - to pospolita kradzież samochodu i przypadkowa śmierć. MORD Krzysztofa O L E W N I K A ma być zakończony zapłatą RTEKOMPENSATY za poniesione koszta przez Rodzinę. Do M E R I T U M . W Koszalinie, prokuratorskie Ś C I E R W O PPR Liliana C Z U C H R Y TA otrzymało posadkę wykładowcy w C O S z SG jej dewizą jest : „ łapówki Są po to żeby B R A Ć” … „ dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie” … to NIE kto INNY jak ŚCIERWO Czuchryta robiła interesy z „młotkarzami” na terenie NIEMIEC. To NIE kto inny jak ŚCIERWO Czuchryta była wspólnikiem Tajnej OPERACJI koszalińskiej policji kr. „Janosik” reżyser omc. gen. Jarosław MA R Z E C *** koleś ministra MSW prokuratora Janusz Karczmarek & Komediant Główny Policji prokurator KONDRATOWSKI i I N N I. To NIE kto I N N Y jak ŚCIERWO Czuchryta pomagała okradać z działki NR 48 w Dunowie Matkę Samotnie Wychowującą Dzieci - OFIARĘ PRZEMOCY w Rodzinie której sprawca ponad 30 LETNIEJ Przemocy w Rodzinie posiadał Rodzinę pracującą w Sądzie Rejonowym w Koszalinie. To ŚCIERWO CZUCHRYTA – pomagała zlikwidować Policealną Szkołę Detektywów i Pracowników Ochrony prowadzoną przez legendę koszalińskiej policji. To ŚCIERWO CZUCHRYTA przerabiała OFIARE napadu - sprawca pijany kryminalista i jego psychicznie chora konkubina Elżbieta Bartkowska koleżanka prokuratorów i sedziów wraz pijaną córką Agnieszka KOZIOROWSKA – na sprawcę napadu. Pomagała fałszować protokóły i zniszczyć dowód rzeczowy w sprawie : C O R P U S D E L I C T I. i I N N E Itp. Itd. na kilogramy wyczyny ŚCIERWA CZUCHRYTA i jej kolesi z PR K-lin pod kierunkiem PPR T. BODO, G. Klimowicz pod nadzorem : PPO J. Ożóg & J. Rychliński – patrz Wykaz NAZISTOWSKICH ZBRODNIARZY z IMMUNITETAMI dziczy magistrów prawa zarejestrowany w Council of Europe. Czego może uczyć i szkolić w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej prokuratorskie kurwiszcze ?! pozbawiony zasad etyczno-moralnych i logiki rozumowania degenerat. ZDEMORALIZOWANA L. CZUCHRYTA magistra prawa. Pospolita ludzka kanalia. P R A W D A, H O N O R, W O L N O Ś Ć
~borowy
22-10-2011 / 06:39
BORY OSTRÓDZKIE - grupa badawcza Badawcza grupa zadaniowa do celów spenetrowania "ekosystemu" sądowniczo-urzędniczo-policyjno-biznesowego Borów Ostródzkich www.facebook.com/groups/222235894472855/