Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-11-2010

Komendant Stołeczny Policji informuje o niedopełnieniu obowiązków przez prokuratorów w sprawie LEX NOSTRUM


Szanowni Państwo
Uprzejmie proszę o poparcie kolejnego wystąpienia do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, które dotyczy przekazania poza teren apelacji warszawskiej postępowań związanych z zagarnięciem ok. 1500 teczek z dokumentami procesowymi, objętymi tajemnicą adwokacką klientów LEX NOSTRUM.
Czynności organów ścigania można nazwać świadomym działaniem mającym na celu wyrządzenie szkody na rzecz obywateli państwa polskiego.
Zaznaczyć należy, iż wszystkie siedem, kolejno wydanych postanowień prokuratury zostały uchylone przez Sądy ( na korzyść LEX NOSTRUM ). 
Z wyrazami szacunku
Maciej Lisowski
Tekst wniosku do Prokuratora Generalnego:
Szanowny Panie Prokuratorze
Po raz kolejny wnoszę o podjęcie czynności mających na celu wykonanie prawomocnego orzeczenia Sądu Rejonowego Warszawa Wola z dnia 25.05.2010 r. ( sygn. akt III Kp 633/10 ), oraz przekazanie poza teren apelacji warszawskiej wszelkich postępowań związanych ze sprawą dotyczących działań policji i prokuratury przeciwko spółce LEX NOSTRUM, która reprezentuje interesy tysięcy osób pokrzywdzonych m. in. przez urzędników państwowych.
W marcu 2010 r. w dwóch kolejnych przeszukaniach funkcjonariusze policji ( bez nakazu sądu lub prokuratora ) wywieźli blisko półtora tysiąca teczek z dokumentami klientów LEX NOSTRUM Sp. z o.o.
W dniu 25 maja 2010 r. Sąd Rejonowy Warszawa Wola, prawomocnym orzeczeniem uznał działania policji za bezpodstawne. Z orzeczenia tego wprost wynika konieczność niezwłocznego zwrotu dokumentów podmiotowi, któremu je zabrano.
Od 25 maja 2010 r. organy ścigania robią wszystko, by dokumentów nie zwrócić. Przez kilka miesięcy praktycznie ignorowano wszelką naszą korespondencję.
We wrześniu 2010 r. organy ścigania próbowały zastraszyć Prezesa LEX NOSTRUM Sp. z o.o., groźbą postawienia zarzutu kradzieży z włamaniem ( do wynajmowanego przez Spółkę LEX NOSTRUM lokalu – sic ! ), co już było zupełną groteską.
Następnie Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów pismem z datą 20 sierpień 2010 r. ( wysłanym w dniu 30 września 2010 r. !!! ) stwierdziła, iż „poleciła wydanie policji dokumentów”- Kopia pisma w załączeniu.
Komenda Rejonowa Policji Warszawa Mokotów stwierdziła, że nic o poleceniu prokuratury nie wie.
Co więcej, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Adam Mularz stwierdził, że prawomocne orzeczenie Sądu „nigdy nie zostało przesłane policji celem wykonania” ( w załączeniu – kopia pisma z dnia 25 października 2010 r. ). Tym samym Komendant wprost, na piśmie, potwierdza fakt niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów.
Moje zawiadomienie sprawie przekroczenia uprawnień przez Z-cą Szefa Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów złożone do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostaje przekazane celem rozpoznania do … Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów - Kopia pisma w załączeniu.
Szanowny Panie Prokuratorze
Czy nie wydaje się Panu patologiczną sytuacją, gdy od pół roku podległa Panu prokuratura nie uznaje prawomocnego orzeczenia Sądu, ignoruje nasze pisma, a w odpowiedziach na nasze wnioski  – według treści pisma Komendanta Stołecznego Policji – podaje nieprawdę ?
Czy takie postępowanie nie jest  kpiną z orzeczeń Sądu, ignorowaniem wystąpień w naszej sprawie przez  Parlamentarzystów, a też i kpiną z Pana urzędu, również to, iż Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów ma „procesowo rozpoznać” czy Zastępca Prokuratora Rejonowego Warszawa Mokotów nie dopełniła obowiązków ? 
Panie Prokuratorze !
Proszę przerwać tą półroczną farsę, bo podlegli Panu urzędnicy czynią pośmiewisko z organów ścigania i stają się tym samym przedmiotem zainteresowania ogólnopolskich dziennikarzy.
Z wyrazami szacunku
Maciej Lisowski

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~alebi
11-03-2011 / 22:06
A może my wszyscy myślący zagłosujemy na redaktora naczelnego afer prawa za jego uczciwość i wręcz bohaterstwo w nierównej walce z bandami zasłaniającymi się immunitetami. Może naród w końcu dojrzeje do wybrania ludzi z poza wszelkiej maści partii. Wykreślajcie wszystkie nazwiska i wpisujcie redaktora Zdzisława Raczkowskiego a Polska zwowu Polską będzie a mośki do Izraela wyjadą i ich rządy polakami się skończą.
~renia
23-11-2010 / 19:09
nie zasnę dziś... uczciwy policjant??? To NIEMOŻLIWE. W pomorskiem sami szubrawcy i menele w mundurkach.
~TX
22-11-2010 / 19:37
~ Sofik - mistrzowski koment co do Temidy... Szkoda że przyszło nam żyć w takim śmierdzącym szlamie ... Szkoda, że nikt nie zwróci nam straconego czasu jaki włożyliśmy w pracę, łudząc się, że może zostało jeszcze choć odrobinę sprawiedliwości.
~Sofik
20-11-2010 / 11:33
W Polsce orzeczenia i wszelakie inne przejawy władzy sa bardziej wydawane na zasadzie uznania i nadrzednego interesu (oczywiscie nie obywatela) aniżeli obowiązujacej procedury w tym zakresie. Jeżeli nie ma instytucji nadrzędnej, która bezstronnie mogła by rozpoznac skargę obywatela na działanie sądu, prokuratury, tudzież innego urzedu- czy takowy nie działa na szkodę, to nie ma prawa, a tylko mówi się o prawie. Temida ma zasłoniete oczy, przeciez nikt nie lubi widzieć gówna i zgnilizny, gdyby to odemnie zalezało zatkał bym jej jeszcze nos bo po co ma wąchać.
~tk
18-11-2010 / 00:06
Pan Seremet został powołany na stanowisko Prokuratora Generalnego chyba po to zeby umocnić mafijne struktury w wymiarze sprawiedliwości. Pełnił przecież funkcję sędziego w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, gdzie prawie połowa sędziow tego sądu figuruje na czarnej liście Afer Prawa a krakowski wymiar sprawiedliwości to prywatna mafijna instytucja gdzie wyroki można sobie kupic Krakowska Prokuratura Okręgowa to sami przestępcy. Naczelnik Wydziału I Organizacyjnego Leszek Brzegowy Naczelnik Wydziału III Postępowania Przygotowawczego Małgorzata Bojanowska wyjątkowy oszust i złodziej pomagający okradac dzieci , zastępca Prokuratora Okręgowego Anna Jedynak to przestępcze trio ktore powinno być za kratami, podobnie jest w apelacyjnej. Ciekawi jesteśmy Panie Lisowski co Pan uzyska od tego Pana, bo my również występujemy z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstw przeciwko wyzej wymienionymi jak również przeciwko jego sądowym koleżkom. Prześlemy Panu nasze akta Panie Lisowski .
~Szef urzedasów
17-11-2010 / 19:52
sami widzicie, że gówno nam zrobicie. Sławomira Salomona 15 rok trzymamy w zamurowanym mieszkaniu we Wrocławiu skutecznie pomagał nam Schetyna, Matejuk, Zdrojewski, Dutkieicz, Piechota. Powiadomił o urzędniczym fałszrstwie 460 posłów i 100 senatorów ( 2x i to każdemu imiennie dostarczyła kanalia pisma z zaącznikami w któych urzędnicy przyznali się do zarzucanych czynów karalnych). Ale zapomniał, że to jest jedna nasza rodzina wzajemnej adoracji. Gdy my rządzimy macie skulić ogony.