Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA PROKURATORA TOMASZA TADLA Z PROKURATURY OKREGOWEJ W KATOWICACH

Jak prokurator Tomasz Tadla z Prokuratury Okręgowej w Katowicach bawił się z przywódcą mafii paliwowej

Przeciwko Henrykowi M. "baronowi" paliwowemu nr 1 w Polsce - toczy się od 2002 r. śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Rzecznikiem Prasowym tej prokuratury był prokurator Tomasz Tadla. Rok później w 2003 r. bawi się wspólnie z Henrykiem M. w jego klubie dla "wybrańców" (na
fotografii Tadla to ten w niebieskiej koszuli, zaś człowiek z długimi włosami w bordowych spodniach to Henryk M.). Prokurator zapewnia, że nie wie biedny, iż przeciwko "baronowi" toczy się poważna kilkusetmilionowa sprawa, w którą zamieszani są także funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej.

Tomasz Tadla twierdzi, że w dniu zatrzymania Henryka M. (w 2003 r.), gdy się zorientował, o kogo chodzi, złożył na ręce swojego przełożonego wyczerpujące oświadczenie tłumaczące, że nie wiedział, u kogo się bawi i
został zaproszony tam przez byłego dziennikarza, a nie przez mafiosa.

Na pytanie czy była to tylko jedna impreza prokurator odpowiedział, że uczestniczył w dwóch takich zabawach.

Nasuwa się pytanie czy na drugą imprezę Pana Tadlę również zaprosił były dziennikarz, a może jakaś inna osoba? Zapewne mógłby to być każdy tylko broń Boże nie sam baron…

Tłumaczenie prokuratora jest jeszcze mniej wiarygodne w świetle następujących faktów:

- prywatny, "zamknięty" klub Henryka M. znajdował się na terenie bazy paliwowej, która nie sąsiaduje bezpośrednio z innymi obiektami, mieści się na uboczu. Baza była ogrodzona i strzeżona (brama i szlaban). Na jej teren wpuszczano jedynie samochody ze specjalną naklejką umieszczoną na przedniej szybie -"baza"- aby mogły wjechać inne pojazdy, potrzebowały specjalnego pozwolenia.
To właśnie w tej bazie dochodziło wówczas do nielegalnej produkcji paliw na ogromną skalę.

- w imprezach organizowanych przez barona uczestniczyły wyłącznie osoby przez niego zaproszone

- prokurator T. Tadla wypowiadał się w mediach na temat złagodzenia kary obecnie głównemu oskarżonemu, kierującemu m.in. zorganizowaną grupą przestępczą - Henrykowi M.

Ponieważ Prokuratura Okręgowa w Katowicach w śledztwie (V Ds 65/02/S) przeciwko baronowi paliwowemu dopuściła się szeregu bezprawnych działań opisanych w artykułach:
Katowice - niekompetentnych prokuratorów z prokuratury Apelacyjnej i Okręgowej w Katowicach w śledztwie przeciwko tzw. śląskiej mafii paliwowej - skarga do Ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego
oraz W Katowicach zbliża się do końca śledztwo przeciw baronowi paliwowemu Henrykowi M. Dotyczy 495 mln zł utraconych przez państwo. (dot. m.in. tajemniczego "wyparowania" kasy i wycieku 800 stron z akt), wątpliwości co do obiektywności aktu oskarżenia, sporządzonego pod nadzorem naczelnika Wydziału Śledczego Tomasza Tadli, wydają się być jak najbardziej uzasadnione.

Ponieważ Prokuratura Okręgowa w Katowicach w śledztwie (V Ds 65/02/S) przeciwko baronowi paliwowemu dopuściła się szeregu bezprawnych działań opisanych przez na w artykule, dziś możemy zrozumieć motywy działania prokuratury w śledztwie przeciwko Henrykowi M., które opisaliśmy w skardze do ministra Ćwiąkalskiego na Prokuraturę Okręgową: liczne zaniechania, BEZPRAWNE odebranie poszkodowanym statusu osób pokrzywdzonych, ochranianie fałszerzy w Banku Śląskim, itd.

Wątpliwości co do obiektywności aktu oskarżenia, sporządzonego pod nadzorem naczelnika Wydziału Śledczego Tomasza Tadli, wydają się być jak najbardziej uzasadnione.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~sprawiedliwość
13-02-2012 / 12:24
Tak to jest w naszym kochanym kraju,ze tym co u władzy wolno więcej niż zwykłemu obywatelowi ktoś inny pewnie by już siedział w kryminale.
~agresorrr
13-02-2012 / 11:01
a mojego ojca za nic prokurator trzyma brawo!!! brawo prokuratorze ciezko znalesc jakies zarzuty na kogos to potrzymamy brawo
~chochlik
13-09-2011 / 18:19
Pod rządami ministra Z.Ziobry T.Tadla w nagrodę awansował bardzo szybko i wysoko.Brawo Z. Ziobro!