Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA MATACZENIA PROKURATORA MICHAŁA SZYMAŃSKIEGO Z GRUDZIĄDZA Grudziądz - czy funkcjonariusz prokuratury rejonowej Michał Szymański jest chory psychicznie, czy tylko niekompetetny?

Do redakcji wpłynęła kolejna sprawa z Grudziądza, dowodząca że w tamtejszej prokuraturze funkcjonariusze wyraźnie nie znają przepisów prawa, są niekompetentni, albo po prostu cierpią na choroby umysłowe. Dowodem jest pomówienie czworga starszych statecznych osób w naprawdę durnowatej sprawie - chodzi o słowa na k... wypowiedziane podobno z jednej strony ulicy, które usłyszała osoba po drugiej stronie.
Debilizm, paranoja, czy układ korupcyjny? - inaczej nie można potraktować reakcje paraniczne prokuratora Michała Szymańskiego i opisywanego już wcześniej w AP
niekompetentnego asesorka sądu rejonowego w Grudziądzu Marka Biczyka.

Prokurator Szymański pomimo braku świadków zdarzenia wszczyna sprawę karną z Art. 216 kk - czyli zniewagi, dodając Art. 233 kk - czyli fałszywe zeznanie, ponieważ świadkowie drugiej strony zeznali, że nic takiego nie mogło być ponieważ wszystkie osoby w tym czasie przebywali w innym miejscu. Jednak sąd im nie daje wiary - i co nie jest normalne, oskarża świadków w trybie karnym o fałszywe zeznania. Oczywiście, dla skorumpowanego prokuratorka żadne dowody nie mają znaczenia - ma być tak jak funkcjonariusz paranoik przyjął. Wynika to z faktu, że nie ponosi on odpowiedzialności za wypisywane brednie i popełnione błędy.

Nie będziemy tu i teraz rozpatrywać pomroczności intelektualnej funkcjonariusza M. Szymańskiego, tylko ogólnie ukarzemy czytelnikom jak działa skorumpowany układ prokurator - sędzia.
Sprawa zaczyna się od postawienia przez prokuratora zarzutów osobie podpadniętej z tej czy innej przyczyny wg. układów czy własnego uznania.
Po zaskarżeniu przez pomówionego sprawa trafia zwykle do jakiegoś niedouczonego i niedoświadczonego asesorka typu np. M. Biczyk.
Jeżeli osoba oskarżona nie ma kompetentnego adwokata (w tej branży to deficyt), nie ma układów, nie zakupiła sprawy, to sądowe rozpatrzenie polega zwykle na niezapoznawaniu się z aktami, odrzucaniu wszystkich wniosków poszkodowanego i zwykle nieprotokołowaniu tego co na sali jest mówione. Logiczne, że nie pozwala się nagrywać posiedzenia żeby nie było dowodów mataczenia prokuratorsko-sądowego.
Asesor "z układów" popiera prokuratora i przepisuje - teraz niby swoim uzasadnieniu jego zarzuty i wnioski.

I mamy bajer.
Przy apelacji ten sam prokurator kolejny raz wypisuje te same pierdoły (swoje), ale teraz opiera się już na wyroku sądowym, który powinien coś tam ustalić, ale tego oczywiście nie robi ponieważ wieśniaka przykładowo należy skazać.
Nie będziemy publikowali 3-krotnie kolejnych powtarzających się tych samych bubli, skupimy się na końcowej apelacji prok. Szymańskiego ponieważ naprawdę jest zabawna. Nie ma tu wcale o dowodach winy oskarżonych przez prokuratora - ponieważ takich nie ma - mamy tu typowe wypracowanie szkolne typu "lanie wody" - czyli dużo napisać o niczym - co przedstawiamy w ramkach na końcu.

Czytelnikom chcemy zwrócić uwagę na bajery typu "kadzenia sędziemu" np. "Okoliczność, że Sąd pomimo fałszywych zeznań świadków prawidłowo ocenił stan faktyczny, wynika z doświadczenia tegoż, a w konsekwencji prawidłowej oceny przez Sąd całokształtu zebranego materiału dowodowego w sprawie VI K... , ale w żadnym razie nie był wynikiem zachowania się oskarżonych którzy jak dotąd nie sprostowali fałszywych zeznań. Ponadto nie należy zapominać, że czyny popełnione przez oskarżonych godziły w tak istotne dobro, jakim jest dobro wymiaru sprawiedliwości". - dalej mamy podobne pierdoły, gdzie prokuratorek chce żeby osoby przyznały się do słów które dawno gdzieś tam uleciały i nikt nie jest w stanie tego zweryfikować, a zwłaszcza po roku kiedy to składane były zeznania w sądzie. Nawet sama "niby poszkodowana" wielokrotnie się myliła w swych zeznaniach, a funkcjonariusz Szymański chce żeby po roku powtórzyć mu coś ze zdarzenia którego w ogóle nie było? - to dowód że jest po prostu chory.

A poniżej mamy przykład kadzenia sobie: "Zdaniem skarżącego Sąd I instancji w oparciu o prawidłowe zgromadzone materiały dowodowe"... - a jedynym dowodem jest zgłoszenie skonfliktowanej kobiety - czyli prokurator Szymański zebrał tak naprawdę g..wniane dowody i żadne fakty. Czym więc się chwali i za co domaga się ukarania? - Za swój chory umysł? - proste, prokuratorze, trzeba zacząć leczyć się... :-)

grudz.apel.prok.s1.jpg (36122 bytes) grudz.apel.prok.s2.jpg (45810 bytes) grudz.apel.prok.s3.jpg (100544 bytes) grudz.apel.prok.s4.jpg (51419 bytes)
grudz.apel.prok.s5.jpg (44546 bytes) grudz.apel.prok.s6.jpg (48394 bytes) grudz.apel.prok.s7.jpg (47507 bytes)

Teraz sami czytelnicy mogą sobie przeanalizować jak wygląda 7 stron prokuratorskiej apelacji z której tylko woda płynie...

Sąd Okręgowy w Toruniu ma rozpoznać tą sprawę 14.02.2008 o godz. 9.50 w sali 202. Zapraszamy chętnych do oglądnięcia kolejnego spektaklu niekompetencji sądowej, czyli powielania 4 raz tych samych pierdoł. :-)
cdn.

Grudziądz - sądowy "numer na fałszywe zeznania" - niekompetentni SSR Tomasz Hausman, SSO Barbara Plewińska, Anna Hajło, Rafał Sadowski z Torunia.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.