Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BRZOZÓW OSZUSTWA W SĄDZIE I PROKURATURZE PREZES ANDRZEJ SIECZKOWSKA TYPOWY BEZMUZGOWY PROKURATOR RYSZARD SAWICKI

Brzozów - ukarany za kradzież prądu chociaż kradzieży nie było - kolejny dowód głupoty prokuratora Ryszarda Sawickiego z Brzozowa.

Akcja pracowników Zakładu Energetycznego ma typowy scenariusza kryminalnego.

Akt pierwszy:
Dwaj pracownicy nocną porą wchodzą na teren prywatnej posesji. Niezauważeni cichutko podkradają się na półpiętro do miejsca gdzie znajduje się licznik energetyczny... coś tam majstrują... gaśnie światło w całym domu - akurat w tym czasie znajduje się tam na piętrze matka z dziećmi - wpada w panikę.
Właściciel - (ponad siedemdziesięcioletni) jest chory, śpi w swoim pokoju niczego nie podejrzewając. Kobieta wychodzi na korytarz sprawdzić co się stało, zauważa dwie osoby świecące latarkami - o mało ataku serca nie dostała...

Pracownicy ZE jako "dowód zwycięstwa" trzymają w rękach odkręcony licznik pomiarowy na którym zawieszony jest magnes neodymowy. Kobieta nie ma zielonego pojęcia skąd ten magnes się wziął, na co, po co i co to takiego...
Dziadka nie ma jak się zapytać, leży chory od dłuższego czasu, ale naiwne jest przypuszczać żeby rolnik bez wykształcenia mógł coś wiedzieć na ten temat.
Kobieta zostaje przez pracowników szantażowana, że od teraz nie będzie miała dostawy prądu, jak nie podpisze protokołu, że jakiś magnes jest doczepiony do licznika... Zastraszana, z uwagi na płaczące dzieci podpisuje dokument. Pracownicy wstawiają nowy licznik a stary zabierają do zbadania.

Akt drugi.
Prokurator brzozowski Ryszard Sawicki, znany ze swojej bezmyślności, oskarża staruszka o kradzież prądu za pomocą magnesu neodymowego - co już jest paranoją. Akurat jego, ponieważ licznik energetyczny stoi na niego, chociaż "z góry" wiadomo że staruszek czegoś takiego fizycznie nie był w stanie dokonać.
Jednocześnie sąd otrzymuje opinie Obwodowego Urzędu Miar w Rzeszowie, że licznik działa prawidłowo, a ten magnes to jakiś falsyfikat... w każdym bądź razie nie miał żadnego wpływu na działanie licznika - czyli nie było kradzieży!!!
Licznik trafia do kolejnego biegłego i ten też stwierdza
nieskuteczność działaniem magnesu.
Pomimo tego prokurator R. Sawicki dalej oskarża o przestępstwo staruszka, chociaż nie ma żadnego dowodu na niego. W końcu ten "lewy" magnes sami pracownicy ZE mogli po cichu podrzucić, żeby dostać premie za swoją aktywność - to takie proste i już mamy nawet motyw :-)

Akt trzeci.
Logiczne, że bezmyślny prok. R. Sawicki nie szuka winnego, tylko dalej oskarża niewinnego schorowanego staruszka o kradzież której nie było, o czyn który on nie mógł zrobić. Sprawa trafia do Sądu Rejonowego w Brzozowie i przypatruje się też zabawie red. nacz. AP Z. Raczkowski. Prowadzi sam skobieciały prezes tego sądu Andrzej Sieczkowska. Ten skorumpowany sąd i jego sędziowie wielokrotnie byli już opisywani za mataczenia i łamanie prawa.
Wiadomo że w tej klice obowiązują mafijne zasady "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Prezes wije się jak może, domyślając się że sprawa zostanie nagłośniona. Jednocześnie musi jakoś ratować bezmyślnego prokuratorka R. Sawickiego.
Adwokat oskarżonego "z urzędu" P. Heliński daleko w d... ma zapoznanie się aktami, nawet podczas rozprawy jest "gdzieś indziej", miesza fakty, myli się ciągle, pyta się biegłego o to co biegły przed chwilą już wyjaśniał, o czym informował, na co odpowiedział... Wyraźnie nieprzygotowany (przecież sprawa odgórnie załatwiana, a jemu i tak zapłacą) nie wie co powinien wnieść.
Ratuje go prezes A. Sieczkowska - stwierdza - nie było kradzieży, ale było usiłowanie... i skazuje niewinnego staruszka, chociaż on z uwagi na swój wiek i zdrowie nawet już "usiłować" nie może...
A
dowodem niewinności staruszka jest opinii biegłych psychiatrów Jolanty Szczerby Per i Adama Drehera (k.55-57 oraz opinii psychologicznej wydanej przez Danutę Szuba-Filak (k.58), z których wynika że oskarżony cierpi na upośledzenie umysłowe i degradację intelektualną. Jest pewne, że skazany kompletnie nie może znać się na urządzeniach elektrycznych a co dopiero na działaniu magnesu neodymowego. Przypisanie osobie z zaburzeniami psychicznymi udolności czynu jest jednoznaczne z uznaniem skazanego za człowieka z dużą wiedzą techniczną i inteligencją, którą na pewno nie posiadają sędzia i prokurator.

Akt czwarty będzie...
Dalszym ciągiem tej sprawy w Sądzie Okręgowym w Krośnie w dniu 29.01.2008r s. 213 godz. 11.
Zapraszamy, my tam będziemy.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Sriie
23-12-2014 / 18:35
N'as tu pas remarque9, Adam, que soeunvt" rel="nofollow">gzaqfi.com">soeunvt le de9tail qui tue chez moi est rouge ? La photo au cine9 te9lescope par exemple que j'ai poste9e aujourd'hui... Elle est parfaitement centre9e sur un bidon rouge qui est e0 l'intersection des diagonales de l'image.. Un personnage veatu de rouge et c'est une vibration supple9mentaire.Toutefois pour avoir e9te9 en Allemagne soeunvt" rel="nofollow">gzaqfi.com">soeunvt, j'ai constate9 que le rouge ets plus re9pandu le0-bas. C'est une couleur qui y est aime9e. Les personnes s'habillent avec des couleurs tre8s vives, alors que tu as bien sfbr remarque9 qu'en France la "rue" (c'est e0 dire les parisiens) est noire...(Une couleur que tu pourrais illustrer aussi...)PS : le petit bout que tu as photographie9, en bas, me fait penser par son graphisme e0 une fresque de la rue Ramponneau...
~Jacek
18-04-2012 / 10:14
Ciekaw jestem zakończenia sprawy. Czy będzie możliwość dopisania kolejnych rozdziałów ?
~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
12-02-2011 / 10:22
" rel="nofollow">krzysztof.plebs.powiedzial.popatrz.pl/"> images1.memegenerator.net/ImageMacro/5623196/nie-dorastacie-mi-do-pi alt="Krzysztof Maciąg Zbyszyński Plebs" /> Krzysztof" rel="nofollow">krzysztof.plebs.powiedzial.popatrz.pl/">Krzysztof Maciąg Zbyszyński Powiedział!!!
~Krzysztof Maciąg Zbyszyński
12-02-2011 / 10:19