Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI

Bartoszewicz Artur z Gorlic? - to ja grający rolę prokuratora... chyba tak przez przypadek...

Hello, to już druga część opowieści o mnie  z cyklu:  Bartoszewicz- witam, to ja  prokurator z IQ poniżej przeciętnej z miernej jak każda inna Prokuratury Rejonowej w Gorlicach :-) 
- zaczynamy: 
Alo Alo francuski syrial dzindybry czy to pyrkurator Bartoszewicz.
- pewnie tak bo historia lubi się powtarzać ! 

Przed świętami zostało złożone na ręce czcigodnego prokuratora Artura Bartoszewicza z Prokuratury Rejonowej w Gorlicach pismo z dnia 13 grudnia 2006r., aby ten był łaskaw skromnemu człowiekowi o skromnej wiedzy prawniczej i niewielkim doświadczeniu w postępowaniu poinformować o:

  1. Tym kto lub co upoważniło jego do odmowy wszczęcia postępowania przeciw sędziom tam gdzie prokurator Bartoszewicz jest niewłaściwy miejscowo do podejmowania decyzji.
  2. O tym dlaczego pomimo posiadania nr. telefonu do mnie, nie domyślił się rzekomo o co chodzi mi zawiadamiającemu  o przestępstwie  w zawiadomieniu.

Tak więc dzwonie za kilka dni  do prokuratora Bartoszewicza, aby upewnić się czy pismo otrzymał. A i owszem otrzymał i oświadczył, że z tym pismem zapoznaje się osobiście nawiedzony jak i on jego przełożony (?) 

I znów nie wiem po co ta komplikacja, skoro nagłówek pisma brzmiał Prokurator Artur Bartoszewicz, chyba że tak potwierdza się moje przypuszczenie odnośnie niskiego IQ Bartoszewicza i jest to najprawdopodobniej oczywisty  fakt.
Na koniec rozmowy życzę Bartosiewiczowi ze szczerego serca wesołych świąt i zakreślam grzecznie termin  7 dni na odpowiedz.

Dnia 28. 12 .2006r. dzwonię do Prokuratury w Gorlicach i proszę prokuratora Bartoszewicza ,a następnie pytam go czy odpowiedział na moje pismo z dnia 13 grudnia 2006r. 
Prokurator Bartoszewicz wyraźnie zdenerwowany ( czytaj wkurwiony) mówi cyt.. 
 - Ja nie będę z panem rozmawiał i nie będę się panu tłumaczył - i rzuca słuchawką… Szkoda, ponieważ dzwonię zza granicy i miałem kilka innych pytań np.; jaka pogoda, jakie plany na sylwestra pana prokuratora, chciałem pożyczyć nie  szczęśliwego nowego roku i co ? nie dał mi szansy.

 A to w takim razie Bartoszewicz zapomniał o kilku ważnych obowiązkach jakie ciążą na nim  a mianowicie

  • Jego obowiązkiem jest tłumaczyć się z każdego przewinienia dyscyplinarnego i dopilnuje, aby się wytłumaczył.
  • Jego obowiązkiem jest udzielenie odpowiedzi na każde pismo, a podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości  z dnia  11 kwietnia 1992r Dz.u. z dnia 4 maja 1992r. mówi o tym §.27 pkt. 1 cyt.. ma to być niezwłocznie.
  • Jego obowiązkiem jest respektowanie ślubowania prokuratorskiego cyt.. a w postępowaniu kierował się będę zasadami godności i uczciwości- tymczasem godny i uczciwy Bartoszewicz w rozmowie rzuca słuchawką od telefonu.
  • Jego obowiązkiem jest przestrzeganie ustawy o prokuraturze  z dnia 20 czerwca 1985r. 

Art.44 pkt. 1 Prokurator jest obowiązany postępować zgodnie z ślubowaniem prokuratorskim oraz pkt.2 Prokurator powinien w służbie  i poza służbą  strzec powagi sprawowanego urzędu i unikać wszystkiego co mogło by przynieść ujmę godności  prokuratora.

Art. 66. pkt.1 Prokurator odpowiada dyscyplinarnie za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą  obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu prokuratorskiego  

·        Jego obowiązkiem jest grzecznie ze mną rozmawiać i z każdym innym petentem a nie rzucać słuchawką jak zwykły cham. Pan Bartoszewicz może rzucać słuchawką gdy rozmawia z żoną bądź z kochanką jeżeli któraś z tych pań mu na to pozwoli. 

Na nieetycznego Bartoszewicza skieruję skargę do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro za brak kultury osobistej ( co dyskwalifikuje go od razu z zajmowanego stanowiska) oraz przekroczenie uprawnień i uzurpowanie sobie prawa ,którego nigdy nie posiadał i posiadał nie będzie.

Dodać należy że  został około 3 miesiące temu odwołany w Nowym Sączu kierownik Prokuratury  Jan Gorski. ( Nowy Sącz jest nadrzędny nad Gorlicami). Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił odwołać go  z zajmowanego stanowiska  prokuratora rejonowego w Nowym Sączu. 

 Prok. Waldemar Kriger, jego zastępca, kierujący pod nieobecność Jana Gorskiego sądecką prokuratura rejonowa, potwierdził : 
- Nie znam  powodów decyzji. Przekazał mi ja zastępca prokuratora okręgowego w Nowym Sączu. 
Jan Gorski kierował prokuratura rejonowa w Nowym Sączu przez wiele lat i niestety przestał nią kierować co jednych smuci a innych cieszy.
Tłumaczyć to trzeba   tym, ze’’ nietykalni skamieniałe zło’’ zostają zgodnie z obietnicą Pana Ziobry usuwani. 
Obecnie Prokurator Waldemar Kriger ma podjąć decyzje o wszczęciu postępowania przeciw sędziom i prokuratorowi ( dokładnie to które Bartoszewicz chciał umarzać)   ale o tym innym razem  napiszę. 

 Kolejne strony dokumentujące nieodpowiedzialne zachowania funkcjonariuszy władzy:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - dowody debilizmu prawnego i prokuratorskiego funkcjonariuszy którzy jakimś cudem podobno ukończyli prawo...
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Policyjne afery - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków...

oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO

Dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla prywaty.

Pomówienia - stan prawny. Prześladowanie dziennikarza i redaktora Zdzisława Raczkowskiego przez skorumpowanych sędziów i prokuratorów podkarpackich.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
NYCZ-GATE  -  taka sobie afera w rzeszowskim sądzie, jedna z setek jakie tam robią, a potem dziwią się, że 90% społeczeństwa nie wierzy w sprawiedliwość... 

Biegli dawno już "odbiegli" od prawdy... AFERY 

UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH

Strona prawdy o polskim sądownictwie.

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.