Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
25 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

50 tysięcy i prokurator umarza śledztwo

Korupcja w warszawskiej prokuraturze. Za 50 tysięcy złotych łapówki umorzono śledztwo przeciwko słynnemu aferzyście Rudolfowi Skowrońskiemu, od lat poszukiwanemu listem gończym. Prokuratorowi Krzysztofowi W. pieniądze miał wręczyć słynny warszawski "załatwiacz", który potem pomagał Lwu Rywinowi.

50 tysięcy i prokurator umarza śledztwo

Tak uważa łódzka prokuratura apelacyjna.
Oskarżyciele chcą aresztowania Krzysztofa W., który w 2003 roku pracował w Prokuraturze Rejonowej Warszawa - Praga. Oskarżyciela skorumpował ten Konrad T. - ten sam warszawski "załatwiacz", który pomógł zdobyć Lwu Rywinowi fałszywe zaświadczenia lekarskie. Obecnie jest on świadkiem koronnym, który pogrąża kolejnych warszawskich adwokatów i lekarzy.

Prokuratorzy z Łodzi złożyli wniosek o uchylenie Krzysztofowi W. immunitetu. Jednak sąd dyscyplinarny się na to nie zgodził. Rozprawę odroczono do 12 kwietnia.

Krzysztof W. prowadził śledztwo w sprawie firmy Inter Commerce, której właścicielem był Skowroński. Spółka od początku lat 90. zajmowała się wykupem gruntów, projektowaniem i budową hipermarketów dla francuskiej sieci Carrefour. W 2002 r. firmy zerwały współpracę. Francuski koncern złożył zawiadomienie przeciwko Skowrońskiemu twierdząc, że biznesmen sfałszował weksel na 12 mln dolarów na szkodę Carrefoura. Krzysztof W. umorzył to śledztwo.

Jednak wydał go Konrad T. Opowiedział łodzkim prokuratorom, że wraz z adwokatem Andrzejem B. dali ówczesnemu prokuratorowi 50 tys. złotych łapówki za umorzenie sprawy Skowrońskiego.

Okazało się też, że zdaniem prokuratury Krzysztof W. był prokuratorem na usługach Konrada T. i adwokatów, z którymi współracował. Oskarżyciel dostarczał mu informacji, które później były przydatne w załatwianiu odpowiednich zaświadczeń lekarskich dla podejrzanych i oskarżonych, dla których pracował Konrad T. W zamian Krzysztof W. używał np. Volkswagena Beetle, który Konrad T. kupił od stołecznych bandytów.

Innym razem prokurator dostał 16 tys. zł za załatwienie Łukaszowi K., zatrzymanemu za spowodowanie wypadku drogowego, widzenia z rodziną. Faktycznie chodziło o to, by Łukasz K. został bez opieki policjantów. Wtedy jego najbliżsi podali mu atropinę i środki nasenne. Dzięki temu pirat drogowy mógł symulować objawy choroby. Konrad T. zaś kupował od skorumpowanych lekarzy fałszywe zaświadczenia o przewlekłej chorobie Łukasza K.

Afera, w której główną rolę odgrywali przekupni lekarze i adwokaci, zaczęła się w 2007 roku właśnie od prokuratora Krzysztofa W. Wtedy policja i CBA wspólnie przeprowadziły prowokację. Konrad T. wręczył prokuratorowi walizkę z pieniędzmi. Krzysztof W. został zatrzymany w trakcie liczenia pieniędzy. Ta akcja była początkiem współpracy Konrada T. z prokuraturą. Wkrótce wsypał adwokatów i ich klientów, którzy zamawiali fałszywe diagnozy i zaświadczenia od lekarzy. W ten sposób doszło do aresztowania Lwa Rywina i jego syna.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.