Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 20-05-2011

Talmudyczne PRAWO czy debilizm sędziowski ? - mordercy i aferzyści skutecznie unikają kary, za to emeryci i poszkodowani są prześladowani przez organa władzy.

Polska (nie)sprawiedliwość.

Przeglądając ostatni numer "Uważam Rze" trafiłem na artykuł Marka Kozu- bala o najgroźniejszych poszukiwanych polskich przestępcach.

Curriculum vitae poszczególnych opisywanych bandziorów zazwyczaj kończą się na informacji, że uciekli na chwilę przed złapaniem i skutecznie się ukrywają. Poza dwoma - przypadkiem nr 8 (Bogdan Cezak) oraz 9 (Andrzej Kuczyński). Pierwszy z nich, recydywista pełną gębą, zastrzelił podczas bandyckiego napadu ogłuszonego wcześniej przez siebie młodego mężczyznę, za co "surowy" jak zwykle Sąd Rzeczypospolitej skazał go na 25 lat odsiadki. Drugi z nich, najwyraźniej stuknięty sadysta, wraz z kumplem po bestialskich torturach zamordował dla 90 tys. zł i dwóch kilogramów złota mającą za miesiąc wyjść za mąż 19-latkę. On również został z całą "surowością" skazany przez "sprawiedliwy" Sąd III Rzeczpospolitej, oby żył wiecznie, na 25 lat więzienia.

Co ich łączy, poza wysokością wyroków? Obydwaj zakpili sobie szyderczo z polskiego systemu sprawiedliwości. Cezak, jak czytamy, przed sądem stawał z wolnej stopy, bo "sąd uchylił (sic!) mu areszt. Po wyroku nie zgłosił się do więzienia, aby odbyć karę.". Kuczyński z kolei w trakcie odbywania wyroku - za bestialskie zabójstwo, przypomnę - wyszedł na przepustkę i ślad po nim zaginął.

Te dwa przypadki pokazują, w jak dramatycznej, wręcz tragicznej kondycji jest nasz wymiar sprawiedliwości. Wypaczona, idiotyczna i nie poparta żadnymi empirycznymi dowodami wiara przeważającej części środowiska prawniczego w to, że nie liczy się surowość kary, lecz jej nieuchronność,  zestawiona z opisanymi w artykule przypadkami brutalnie zadaje kłam owym wydumanym teoriom.

Dzięki konstrukcji systemu, dającego faktyczną władzę nad sądownictwem oraz legislaturą prawną prawnikom, stopniowo - nie tylko w Polsce - łagodzony jest kodeks karny. Od wielu lat nie funkcjonuje kara śmierci, a wprowadzone w jej miejsce dożywocie jest bzdurnym tworem, w którym na orwellowski sposób wywrócono pierwotny sens słowa "dożywocie" i z góry założono możliwość wcześniejszego wyjścia zza krat - w niektórych krajach europejskich dożywocie oznacza 8-10-12 letnią odsiadkę (sic!). W Polsce to sąd orzeka o możliwości starania się o wcześniejsze wyjście z więzienia, zazwyczaj jest to bodaj 30 lat. Chyba tylko w dzikich krajach pokroju USA kazuistyka nie kpi z języka, i dożywocie oznacza starczą śmierć "pod celą". Podobnie z przepustkami - próbuję sobie wyobrazić minę gubernatora czy prokuratora stanowego w USA, gdyby na jego biurku pojawił się wniosek mordercy o wyjście na parę dni celem "odświeżenia umysłu"... i nie udaje mi się, bo tam nikomu tak idiotyczny pomysł do głowy by nie przyszedł. Tymczasem w Polsce, czy szerzej - Europie, to norma. Efektem są docierające co chwila dzięki mediom informacje o kradnących na potęgę, mordujących, gwałcących (również dzieci) lub znikających w sinej dali "przepustkowiczach". Nawet w szczególnie bulwersujących przypadkach, pokazujących czarno na białym winę sędziego czy zaangażowanych w udzielenie przepustki prawników za wypuszczenie zwyrodnialca, często recydywisty-pedofila czy gwałciciela, absolutnie nikt nie ponosi kary, nawet dyscyplinarnej. Jedyne na co może liczyć zrozpaczona rodzina "przepustkowej" ofiary, to lodowaty mur korporacyjnej solidarności i szyderstwo z elementarnej sprawiedliwości. Proste - sędzia Sądu Penitencjarnego, pozwalający na opuszczenie więzienia przez osadzonego za przestępstwo przeciwko zdrowiu i życiu powinien ponosić odpowiedzialność dyscyplinarną za ew. popełnienie przez niego przestępstwa. Wymagałoby to oczywiście rewolucyjnej zmiany systemu, równie prawdopodobnej jak wygranie przeze mnie "6" w Lotto sześć razy pod rząd. Mówiąc poważnie, zaskutkowałoby to, wynikającym z sędziowskiego asekuranctwa, radykalnym ograniczeniem możliwości opuszczania zakładów karnych przez, nie bójmy się tego słowa, najzwyklejszych bandytów.

Kolejnym problemem jest ogólnie pojmowane oderwanie procedur prawnych od zwyczajnej, ludzkiej sprawiedliwości. Niezależnie od językowych łamańców i logicznych wolt prawników, sprawiedliwość jest tylko jedna, i polega na skutecznym karaniu winnych. Dopuszczanie do sytuacji, gdy osądzony i skazany morderca ma samemu się zgłosić do więzienia celem odsiadki 25 lat (casus Cezaka), jest jakąś koszmarną aberracją i nieprawdopodobnym, niebezpiecznym wygłupem wszystkich zaangażowanych w sprawę ze strony wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy znamy z amerykańskich filmów sceny, gdy po wydaniu wyroku skazany, który wszedł na salę rozpraw jako wolny człowiek, wychodzi z niej skuty kajdankami. To nie fikcja, lecz poważne traktowanie pojęcia "justice". Przy wszystkich wadach tamtejszego systemu prawnego jednego Amerykanom nie można odmówić - powagi dla prawa i niesłychanego wręcz autorytetu zawodu sędziego jako ukoronowania kariery prawniczej. W Polsce - wiadomo.

Przyznam, że czytając artykuł Kozubala wzburzyłem się. Z bezsilności i świadomości, że tylko dzięki boskiej Opatrzności nie miałem jeszcze okazji na własnej skórze przekonać się, jak mielą młyny polskiej sprawiedliwości.

I obym nigdy nie musiał...

 

Więcej w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hanka
25-05-2011 / 22:36
Co pisała nasza Maria Dąbrowska o pejsach i ich talmudycznym prawie. ? Wypierdalać z naszego państwa dzieci diabla i kożlorogiego capa. Nienawidzę, brzydzę się . Scigajcie mnie.
~TheTomek4791
23-05-2011 / 17:43
Co tu dużo komentować.Świetny artykuł napisany rzeczowo i na temat.Póki co to my Polacy o sprawiedliwości prawdziwej i o odpowiedzialności sędziów i innych urzędników państwowych różnego szczebla,to możemy pomarzyć.Nie w tym ustroju.Tu ludzie biorą konkretną kase i wzasadzie powinni brać.No ale nie bez odpowiedzialności.Odpowiedzialność powinna być nieodzownym czynnikiem w funkcjonowaniu każdej jednostki.I powinna rosnąć wraz z ze stanowiskiem
~jan
21-05-2011 / 09:23
Pieronek ? To podobno agent bespieki. Nr. domu rodzicielskiego w Raciechowy to 666. Tam zbudowano stację drogi krzyżowej nazwanej dziełem diabła. Beskidzka Golgota . Kosztowała 1. ml. zł.
~agent
21-05-2011 / 00:50
Do Archikatedry na Wawelu po raz pierwszy w historii wprowadzono Sztandar adwokatury. 21.02. 2009 Błogosławił Dziwisz i Pieronek. Sprzedajni togowi oszusci na usługach innych togowych oszustów zostali poblłogosławieni i uhonorowani przez KK. Dziwisz wie komu wchodzic w d... Ciekawe że krakowska adwokatura prawie w calości żydowska potrzebuje takich honorow. A moze ci dwaj błogosławiący są też rasowo lepsi od nas ?
~Polak
20-05-2011 / 20:11
OK ~~CIOCIUBABCIU - Byle nie było to zbyt późno
~CIOCIABABCIA
20-05-2011 / 17:50
Polak - odpowiadam Ci tutaj, może zadzwonię. Organizujmy się, ale tak na poważnie z a p r a s z a m wis.org.pl/forum i upominek img703.imageshack.us/img703/3002/poczt009.jpg
~Polak
20-05-2011 / 15:57
Mafia ŻYDO-KOMUNY powinna w końcu za wszystkie ZBRODNIE zapłacić całemu Światu .Szubienica sprawiedliwości powinna już dawno na nich czekać ,a nawet powinna dawno już PRACOWAĆ dla dobra Świata i Ludzkości Jak długo będziemy we własnym Kraju tylko WYROBNIKAMI i "CIEMNĄ MASĄ" ??? Obudż się,obudż Narodzie mój , dopóki jeszcze masz siłę pójść w bój !!! Powstańmy by przestał już dręczyć nas WRÓG !!! Powstańmy by Ojciec ,Dziad ,i Pradziad w mogile w spokoju spoczywać mógł !!! Filmy które powinny dać każdemu do myślenia . Jeśli czujesz że masz jeszcze siły i hart ducha ,zadzwoń ,i organizujmy się , ale tak na poważnie , a nie ( a... to i tak nic z tego ) . Mój nr. tel. 514747273 . www.youtube.com/watch?v=4-P1zA0Ew4U&feature=BF&list=PL0BE70BDBB1199E >>www.youtube.com/watch?v=6vLUfu8KlzM&feature=relmfu >>www.youtube.com/watch?v=Dsok8aEoxxc >>www.youtube.com/watch?v=Ga4oE3xC9ak&feature=related