Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Społeczni sędziowie w polskich sądach? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym. Bogdan Goczyński.

30 lipca została złożona w moim imieniu skarga konstytucyjna zarzucająca obowiązującym przepisom brak udziału obywateli w sprawach karnych. Dokładnie zaś chodzi o niezgodność artykułów 28 i 30 kpk. z artykułem 182 Konstytucji, który stanowi właśnie o udziale obywateli w sprawowaniu sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą z 15 marca 2007 r. w sądach rejonowych sprawy są prowadzone i wyroki wydawane przez jednego sędziego. Stwarza to ogromnie pole do nadużyć. Z moich obserwacji, podstawą wielu spraw karnych są sfabrykowane oskarżenia lub sytuacje świadomie prowokowane przez sądy i prokuraturę. Moja sprawa jest typowym przykładem.

Pięć lat temu zostałem oskarżony o znęcanie się nad rodziną i pobicie żony oraz jej córki. Oskarżeniu konsekwentnie zaprzeczałem a w procesie pokazałem, że obdukcja była fałszywa. Pokazałem też, że dochodzenie w tej sprawie było celowo manipulowane aby mnie obciążyć. Istotne dokumenty były fałszowane lub nie załączane do akt. Dodatkowo, poddałem się badaniu wariografem, które to badanie całkowicie potwierdziło moją prawdomówność. Oskarżycielki i świadkowie oskarżenia odmówili poddania się takiemu badaniu.

Sędzia odmówił jednak dowodu z wykrywacza kłamstw. Odmówił też możliwości przesłuchania prokurator i policjanta prowadzących dochodzenie. Odrzucił również szereg innych wniosków dowodowych i wydał w stosunku do mnie wyrok skazujący. Wyrok ten został podtrzymany przez sąd drugiej instancji. Warto dodać, że sprawa ciągnęła się przez ponad cztery lata i była dwa razy w apelacji. W trakcie procesu sąd w Pruszkowie zastosował też znany numer na wariata, próbując zamknąć mnie w szpitalu psychiatrycznym.

W tej sytuacji zdecydowałem się złożyć skargę konstytucyjną. W skardze konstytucyjnej skarży się nie wyrok, ale ustawę, na podstawie której wyrok ten został wydany. Jednak, jeśli skarga jest uwzględniana, wyrok jest uchylany i sprawa rozpatrywana ponownie zgodnie z nowymi zasadami.

Udział obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości jest szeroko praktykowany na świecie. Ława przysięgłych funkcjonuje w krajach anglosaskich ale także w wielu krajach Europy kontynentalnej. Założeniem jest, że powinno to zapewnić rzetelność sądów a szczególnie uniemożliwiać preparowanie oskarżeń i ustawianie spraw, co jest normą w polskich sądach.

Wymiar sprawiedliwości nie jest Polsce instytucją służącą harmonii społecznej, lecz narzędziem władzy, represji i oszustw. Jednym z jego celów, widocznym na przykładzie sądów rodzinnych, jest niszczenie spójności społeczeństwa. Przy wykorzystaniu sądów i prokuratury rozbijane są polskie rodziny i niszczone dobrze funkcjonujące firmy. Atakowani są ludzie niezależni i wybijający się.

Przy wspomnianych wcześniej spreparowanych oskarżeniach zostałem odizolowany od dzieci a moje życie legło w gruzach. Od prawie pięciu lat jestem nękany procesami i egzekucjami komorniczymi. Pisma sądowe w sprawie kontaktu z dziećmi są odrzucane z uzasadnieniami na poziomie dziecka z zespołem Downa.

To należy zmienić! Wymiar sprawiedliwości powinniśmy brać w swoje ręce i odsunąć zdegenerowaną sitwę od władzy. Korzystając z okazji, chciałbym zachęcić osoby będące w podobnej sytuacji do skorzystania z tej drogi i żądania respektowania naszych konstytucyjnych praw.

Jak wiemy Afery Prawa były przez prawie tydzień zablokowane przez „życzliwych”, dlatego ten artykuł pojawia się z opóźnieniem. Warto jednak wspomnieć o charakterystycznym zachowaniu się mediów, które całkowicie zablokowały tę informację pomimo, że był rozesłany komunikat do wszystkich liczących się pism i stacji, a także niezależnych portali. Ostentacyjnie zignorowały to media uchodzące za opozycyjne w stosunku do obecnej władzy. Odnieść można wrażenie że wszystkie one podlegają tym samym mocodawcom, którzy zezwalają jedynie na krytykę szczegółów, bez jakichkolwiek uogólnień, nie wspominając już o zmianach systemowych. Z mniej znanych portali internetowych jedynie Blogmedia 24 zainteresowały się sprawą. A przecież jest to niesamowicie ważna rzecz. Uwzględnienie skargi może otworzyć drogę w Polsce nawet do ławy przysięgłych, instytucji znanej z rzetelnych sądów. Ukrócona zostałaby anarchia sądowa. Być może dlatego właśnie jest to wyciszane a przeciętny Polak poddawany propagandowemu bełkotowi o państwie prawa i niezawisłości sądów.

Bogdan Goczyński

Konstytucja RP.

Dlaczego w Polsce potrzebna jest ława przysięgłych?

Trybunał nie-konstytucyjny.

Rzeczywiste oblicze polityki prorodzinnej.

Artykuł na temat skargi w Blogmedia 24.

Numer "na wariata" w wykonaniu sądu Rejonowego w Pruszkowie.

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Lyndee
05-01-2015 / 07:26
Wham bam thank you, ma'am, my quenoitss are answered! kehzjtqldi.com [url=ggfoefbhept.com]ggfoefbhept[/url] [link=qdpqub.com]qdpqub[/link]
~Sonal
20-12-2014 / 19:20
omg. i am literally getitng chills ! i can't even imagine how you were feeling being there/how beautiful all of those lanterns must have looked in the sky. JEALOUS !ps, have you seen Tangled? hehepps, amandamantes.blogspot.com !
~rawel
11-05-2013 / 18:04
polski wymiar sprawiedliwosci to zorganizowana grupa przestepcza dzialajaca w Polsce legalnie , kosztem polskiego podatnika, i wbrew przepisom unijnym. obecnia zamieniono jedynie jednego szafa bandy Gowina na innego szafa bandy zwanej wymiarem sprawiedliwosci w Polsce
~ktwupg
15-11-2011 / 17:14
~vmejei
13-11-2011 / 19:56
~uaogmm
13-11-2011 / 15:32
~Suzyn
13-11-2011 / 03:26
AFAIC that's the best asnewr so far!
~george44
06-02-2011 / 14:49
Mam wiele dowodów; pism, nagrań telefon; dowodzą jedynie o tym,że ludzie w togach tz. nizawiśli są bezkarni a to stanowi zasadniczą różnicę. www.obywatelu.com
~Piter
20-08-2010 / 00:00
Przeżywałem to samo 10 lat;cyt"Przy wspomnianych wcześniej spreparowanych oskarżeniach zostałem odizolowany od dzieci a moje życie legło w gruzach. Od prawie pięciu lat jestem nękany procesami i egzekucjami komorniczymi. Pisma sądowe w sprawie kontaktu z dziećmi są odrzucane z uzasadnieniami na poziomie dziecka z zespołem Downa." W toku spraw nabrałem pewności że mam do czynienia z bydłem pozbawionym rozumu,ludzkiej wrażliwości i poczytalności ,nikt z nich nie posiada aktualnego świadectwa poczytalności-to zwykli psychopaci!.I całe to tałatajstwo należałoby zapakować do tutka i wysłać do smoleńska. Po 10 latach nic nie zwojowałem,syn dorósł=obcy, dałem sobie spoko i całą bezsilność,złość,energie skierowałem na budowę domu,studia..etc.Dzisiaj po pięciu lat traktuję to jakbym kiedyś dotykał gówno..z obrzydzeniem ,i czuję komfort z omijania tego gówna z daleka.Ludzie!!jak najdalej od gówna obecnie tzw.wymiaru???