Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-01-2014

Sędziowie muszą być osądzani przez obywateli...

Sędziowie są jedną z trzech władz i jak każda demokratyczna władza w ostatniej instancji muszą być rozliczani przez obywateli. By obywatele mogli sędziów osądzać potrzebują koniecznych ku temu informacji.  Byśmy posiedli te informacje należy:
 
1. Publikować w internecie orzeczenia wraz z uzasadnieniem dla wszystkich sędziów i sądów wszystkich instancji, i co ważne umożliwić przeszukiwanie bazy orzeczeń słowami kluczami.

Sędziowie, gdy będą wiedzieć, że dziś, jutro i za 10 lat każdy nadal będzie mógł przeczytać ich wyroki i uzasadnienia bardziej będą się przykładać do pracy i zastanowią się dwa razy zanim popełnią jakiegoś babola. To nie jest pusta teoria. Dwa lata temu ówczesny minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, pytał odpowiedzialnego za pilotażowe wdrożenie publikowania w internecie wyroków w apelacji wrocławskiej o to jak to działa w praktyce i usłyszał: „Najpierw narzekali, że będą potrzebowali więcej czasu na pisanie wyroków. Teraz po prostu bardziej się przykładają.”
 
Publicznie dostępna baza orzeczeń da nam realne narzędzie oceny każdego sędziego. Będziemy w stanie wziąć wszystkie orzeczenia każdego sędziego z całej jego kariery poznać i porównać do orzeczeń innych sędziów w podobnych sprawach. Wszystkich przerażonych pomysłem, że zwykły obywatel będzie oceniał sędziów odpowiadam: demokracja, demokracja na tym polega moi kochani, że obywatele oceniają władzę. Jeśli chcecie być dobrze ocenieni piszcie zrozumiałe i spójne z faktami uzasadnienia.

2. Sporządzić i udostępnić dane o ilości spraw prowadzonych, zamkniętych, trwaniu prowadzonych spraw, oraz o ilości wyroków uchylonych w wyższej instancji według sędziego i sądu.

Sama baza wyroków będzie narzędziem pożytecznym. Ale by ułatwić odnalezienie się w gąszczu tych informacji zwykłym obywatelom należy na jej podstawie automatycznie generować zestawienia liczbowe, które pozwolą na szybkie sumaryczne zapoznanie się z pracą sędziego i porównanie jej do pracy innych sędziów. Wystarczy raz dobrze zaprogramować komputer, by dane te automatycznie i bezkosztowo same się tworzyły i udostępniały przy okazji zapisywania kolejnych wyroków w bazie danych.

3. Upublicznić wszystkie informacje o sprawach prowadzonych przeciw sędziom.

Informacje o wszelkich postępowania dyscyplinarnych i sprawach sądowych powinny być dostępne obywatelom. Podnoszony czasem argument o tym, że będziemy krzywdzić sędziów, którzy na koniec postępowania okażą się  niewinni, czy też że będziemy podważać autorytet sędziów wywlekając ich nawet najdrobniejsze grzeszki na widok publiczny są nielogiczne. Jeśli sędzia okaże się niewinny to znaczy, że jest niewinny!  A samo upublicznianie grzechów i grzeszków sędziów będzie nie tylko edukować obywateli lecz również da nam pewność, że procesy samooczyszczania rzeczywiście funkcjonują. Inaczej, jak dotychczas będziemy skazani na plotkę i domysł, że sędzia, sędziemu oka nie wykole.

4. Dla każdego sędziego w internecie udostępnić szczegółowe informacje n/t awansu zawodowego.

Co do zasady to należy zlikwidować awans urzędniczy sędziów przez administracyjną funkcję do sądu wyższej instancji.  Przerabia on sędziów w urzędników, którzy nie chcą podpaść kolegom ze swojego sądu i sądów wyższych instancji oraz szukają uznania w ministerstwie. Ale póki jest ten awans to należy wszelkie informacje z nim związane udostępniać obywatelom. A gdy w końcu uczynimy  z  sędziego ukoronowanie kariery prawniczej to wtedy będziemy wymagać, by publicznie dostępna była informacje o całej karierze zawodowej sędziego.

5. Upublicznić wyniki kontroli sądów przez sądy wyższej instancji i Ministerstwo Sprawiedliwości.

Żywotność demokracji potrzebuje spektaklu rozliczania ludzi władzy. Puste zapewnienia, że ministerstwo, środowisko sędziowskie i kontrola instancyjna działają to zbyt mało. By uwierzyć, że sądy są uczciwe i wydajne potrzebujemy dostępu do informacji zaszytych w wynikach wszelakich kontroli. To my obywatele jesteśmy najwyższą władzą i to do nas należą wyniki wszystkich kontroli podlegających nam władz. Od faktu, że dowiemy się, że sędzia wizytator wytyka młodszemu koledze opieszałość w sporządzaniu uzasadnień wyroków nie zawali się poważanie dla wymiaru sprawiedliwości.  Wprost przeciwnie będziemy mieli informacje, które pozwolą by autorytet sędziów sprawiedliwych i sprawnych rósł, a pozostałych malał. Chyba o to chodzi? Bo nie o to,  by za tarczą tajności i rytualnych zaklęć o powadze sędziów, byli oni nadzy…

6. Realnie udostępnić materiały sprawy dla obywateli/dziennikarzy – skończyć z wymówką, że sędzia ma materiały i są niedostępne.

Gdy wszystkie akta były papierowe a udostępnianie akt komu popadnie groziło ich kompletności ograniczenia w dostępie do akt sprawy były niefortunne, ale zrozumiałe. Dziś gdy powoli, ale jednak coraz częściej dokumenty spraw mają postać elektroniczną, a napewno powinny i mogą mieć, nic nie stoi na przeszkodzie, by akta spraw były z pominięciem informacji wrażliwych dostępne wszystkim obywatelom w czasie rzeczywistym.

7. Upublicznić deklaracje majątkowe sędziów.


Tajne deklaracje majątkowe ludzi władzy są dziwotworem. W demokracji władzę nadzorują obywatele. Nie inni urzędnicy, ale właśnie obywatele. Powiązanie przejrzystości majątku ludzi władzy w tym sędziów z faktem, że ludzie władzy  nie są anonimowi w swych lokalnych społecznościach i nie są anonimowi dla mediów umożliwia kontrolę społeczną władzy.  Wrzucanie oświadczeń majątkowych do szaf pancernych z napisem tajne mija się z celem.  Zwierzchnicy i różne służby i tak mają narzędzia by gromadzić wiedzę dostępną w oświadczeniach majątkowych, ale nie mają zdolność weryfikowania wszystkich oświadczeń. Siłą upublicznionych oświadczeń jest zwielokrotnienie liczby kontrolujących władzę, bo każdy obywatel może porównać to co widzi w oświadczeniu z tym co widzi w rzeczywistości.  Argumenty o tym, że ujawnianie deklaracji grozi bezpieczeństwu sędziów należy włożyć między bajki, bo jakoś nie słychać o pladze włamań do domów posłów czy kradzieży ich samochodów, a przecież oświadczenia majątkowe posłów są publicznie dostępne od lat.
Inne wpisy z cyklu kronika wymiaru sprawiedliwości:
 
Polska jest biedna bo... -- 26 listopada 2013 --  ... w Polsce jak nie robisz nic złego to sędzia i tak wymierzy ci karę. Bo to jest Polska. Jak nie tym paragrafem to innym władza ci przypierdoli żebyś znał swoje miejsce. Za oferowanie do sprzedaży naszywki z orłem sędzia Krystyna Lewecka-Łaśińska wymierzyła grzywnę 500 zł oraz 50 zł kosztów sądowych gdyż jest to według sędzi „demonstracyjne lekceważenie narodu Polskiego”. Nie, nie żartuję,
 
Władza - rozliczalność = tyrania  -- 23 listopada 2013 --  Sędzia sądu rejonowego dla Krakowa (Nowa-Huta) Sośnicka-Gurbiel w ustnym uzasadnieniu wyroku twierdzi, że kupno spółki na kredyt jest przestępstwem.
 
Nasza władza lubi nas zamykać -- 24 marca 2013 -- Polacy  stanowią zaledwie 7% ludności UE. Ale Polska wystawia ponad 30% wszystkich Europejskich Nakazów Aresztowania. 
 
Prostytucja polityczna prokuratury - 21 stycznia 2010 - Dziwny przypadkiem w roku wyborczym po wielu latach dochodzeń i wielu sprawach przeciw Piskorskiemu, które wszystkie do tej zostały przegrane lub skończyły się bez skazania prokuratura nagle postanowiła postawić kolejne zarzuty Piskorskiemu. Poinformował nas o tym osobiście prokurator krajowy Edward Zalewski! Sprawa jest z przed 13 lat. Powinna się była przedawnić po 10 lat. Więc postępowanie w sprawie fałszerstwa musiało być wszczęte co najmniej 3 lata temu. Ciekawe co ze sprawą o fałszerstwo, gdzie podstawą zarzutów jest ekspertyza grafologiczna prokuratura robiła przez trzy lata. Trzymała na lepszą okazję?

Łowcy porywaczy kur - Polska prokuratura z byle powodu wystawia listy gończe, a elitarne brytyjskie jednostki policyjne, których celem jest ściganie poważnych przestępców ścigają naszych rodaków, którzy w Polsce ukradli kilka kur.

Państwo zbyt zmęczone, by bronić karze tych co się sami obroniliKażdy ma prawo do obrony. Chyba, że sprawiedliwość wymierza sędzia Brandetta Hryniewiecka. Wtedy nie masz prawa do skutecznej obrony. Według tej pani nawet jeżeli państwo nie potrafi nas zabezpieczyć przed zagrożeniem, bo policjanci na zgłoszenie o groźnym przestępcy odpowiadają, że czują się "zmęczeni" to nie możesz się skutecznie bronić.

Nasze drogie sądy -

Który sędzia, jaki wyrok? Wyroki w imieniu R.P. wydają konkretni sędziowie. Jednak w naszych gazetach czytamy, że "sąd wydał wyrok" lub "sąd postanowił". To źle. Pisz maile i listy do gazet, by wymieniały z nazwiska i imienia sędziów wydających wyrok.  

za: http://dobrowol.org/blog/2013/11/sdziowi_gdy_sdz_musz_by_osdzan.html#more 

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Michał Lorenc
02-02-2015 / 21:12
Tak, jak masz w firmie lub innej organizacji dane pracowników czy Klienta (mail, adres czy nawet telefon) to musisz wdrożyć dokumentacje przetwarzania danych a niektóre zbiory konsumentów musisz zarejestrować w GIODO. Od tego nie ma odstępstwa a kary, cytuje z ustawy sięgają: „Zgodnie z art. 121 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, wysokość grzywy wynosi: - dla osób prawnych do 50 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 200 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym - dla osób fizycznych do 10 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 50 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym art. 12 ustawy o ochronie danych osobowych” Dokumentacje możesz opracować sam, na podstawie rozporządzenia do art. 39a ustawy o ochronie danych – ale to karkołomne. Dlatego lepiej skorzystać z wyspecjalizowanej kancelarii. Ja wdrożyłem dokumentacje ochrony danych RBDO Tutaj mają ofertę: rbdo.pl/sklep/ Można też dowiedzieć się więcej o ochronie danych i o nowych przepisach obowiązujących od 1 stycznia 2015 roku w serwisie RBDO na rbdo.com.pl/category/informacje-prawne/ Zdaje się że po nowelizacji ustawy od 1 stycznia 2015 r. pojawi się obowiązek wyznaczenia i zgłoszenia tzw. Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) dla firm które nie chcą zgłaszać zbiorów do GIODO. Ponoć korzystniejsze jest po staremu zgłoszenie do GIODO zbioru – tutaj rekomendacje – rbdo.com.pl/promocja/
~Władysław Michalski
02-02-2015 / 21:12
Pytam odnośnie ochrony danych osobowych. Ostatnio to dość nośny temat. Kumpel mi mówił, że wystarczy mieć dane w firmie choć jednego klienta albo 1 pracownika, żeby trzeba było prowadzić specjalną dokumentację przetwarzania danych a od 1 stycznia 2015 r. trzeba zgłaszać ABI Administratora Bezpieczeństwa Danych do GIODO? … Ponoć spore kary dla firmy za brak dokumentacji? Jak można to wdrożyć?
~marek777
15-03-2014 / 03:37
*** Dzień 24 stycznia 2014r ... posiedzenie w sprawie V Kz. 613/13/RRz-G & AJ & MW SO K-lin sala Nr 16 ; godz.12; posiedzenie CUCHNIE ponad ośmioletnią starzyzną charakterystycznej woni perfumowania procesowego gówna .... rozmydlanego latami procesowym awanturnictwem upośledzonej umysłowo dziczy magistrów prawa z NIEZAWISŁOŚCI pod przykrywką wyświechtanych Immunitetów ... ekipa sędziowska tradycyjnie NIE przygotowana formalnie i merytorycznie do prowadzenia postępowania procesowego w trybie posiedzenia ... SUPER intelektualny geniusz SSO Renata Rzepecka vel Gawrysiak - przewodnicząca bełkocąc pod nosem stwierdza, że stawił sie oskarżony (faktycznie oskarżyciel prywatny) ... NIE zgadza sie by przebieg posiedzenia sprawy V Kz. 613/13 rejestrować na taśmie audio-wideo ... oddala również wniosek by asystent oskarżyciela rejestrował przebieg posiedzenia ... wnioski wniesione przez oskarżyciela są kolejno oddalane ... SSO R. Rzepecka-Gawrysiak sprowadza postępowanie w sprawie V Kz. 613/13 do poziomu prowokacji i wywołuje żałosne widowisko swoim bezpośrednim awanturnictwem przez "otworzenie" katalogu żałosnych gróźb pod adresem obecnych na sali publiczności ... włącznie z wylączeniem jawności posiedzenia ... padają groźby nałożenia kar grzywny o wysokości ... 10 000,00 PLN/ na osobę bez uzasadnienia powodu ... publiczność NIE jest czynna i aktywna .... w milczeniu przygląda się sędziowskiej HISTERII i poza procesowego bicia piany ... sporządzona treść przesłanego protokółu NIE odpowiada faktycznej treści przebiegu posiedzenia stanowiąc literacki wytwór KONFABULACJI insynuacji urojeń własnych SSO Renaty Rzepeckiej vel Gawrysiak przy biernej postawie SSO Andrzej JARACZ & SSO Marek WALENTYNOWICZ ... PORA nazwać po imieniu co stanowi treść protokółu .... ten protokół tylko w części formalnej ... data godzina i skład i miejsce posiedzenia jest wiarygodny ... dalszy ciąg treasci NIE nadaje sie nawet do podtarcia DUPY... będzie chyba z tym nawet kłopot ... bo fałsz potrafi stanowić niezły poślizg ... procesowy. D O W Ó D : jak z KONFABULACJI do protokółu insynuacją urojeń własnych uroiła dla własnych potrzeb R. Rzepecka vel Gawrysiak i jej kolesie ... to GÓWNO prawdą jest, że trzy osoby wniosły sprzęt do nagrywania ... natomiast swoje groźby o ukaraniu 10.000,00 PLN nie mają żadnego rejestru - zapisu w protokóle ... SSO R. Rzepecka vel Gawrysiak (spr.) i jej kolesie najprawdopodobniej sa osobnikami psychicznie chorymi skoro sprawując zawód o najwyższym standardzie uchybiają godności sądu .... stwierdzając w dokumencie procesowym NIEprawdę, czyli popełniają przestępstwo niczym pospolici przestępcy ... Z racji wykonywania zawodu o NAJWYZSZYM STANDARDZIE i STATUSIE udowadniają, że są NIE pospolitymi przestępcami lecz wyróżniając się swoją "NIE tuzinkową" działalnością kryminalną pod przykrywką IMMUNITETU z NIEZAWISŁOŚCI ze struktury ogólno-społecznej ujawniają się i identyfikują po stronie typowej dla HOŁOTY. SUPER CURIOZUM stanowi fakt, że ten egzotyczno-toksykologiczny skład personalny jest ubabrany w procesowym GÓWNIE koszalińskiego awanturnictwa procesowego solidarnością zawodowa sitwy po uszy ... NAZISTOWSKIEJ (Bezprawie + Siła) taktyki i strategii wg doktryny cit. " ... kurator, prokurator, sędzia może robić, mówić i pisać co chce ..." D O W Ó D : V Kz. 288/08/US-R & RRz-G & AJ & JO - Sąd Okręgowy w Koszalinie dzień 21 lipiec 2008r godz. 10 : 30 sala 211 ... wirtualne posiedzenie ... tylko w formie pisemnego wytworu literackiego ... czyli. Posiedzenie formalnie się NIE odbywa >> fizycznie/materialnie. Jest fikcją. W posiedzeniu NIE uczestniczy zaskarżający, brak jest obrońcy z urzędu : adw. Paweł JÓŹWIAK. SSO Urszula Sobotowicz vel Rostek jest faktycznie trupem, któremu rzekomo w posiedzeniu towarzyszy SSO Renata Rzepecka vel Gawrysiak & SSO Andrzej JARACZ & PPO Jerzy OŻÓG >> na dzień dzisiejszy HERSZT prokuratorskich bandytów w Koszalinie i Okręgu ... CURIOZUM kolejne ... do dnia dzisiejszego SSO Andrzej JARACZ >> od dnia 01-09-2018r ... sporządza dokument uzasadniający z jakiego powodu bez sądowego NAKAZU OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI prokuratorów i sędziów z Koszalina "leżakowała" w pierdlu bez dokumentu procesowego. INNY herszt ... płk SW Krzysztof OLKOWICZ zachowuje się podobnie ... w tej samej sprawie ... HOŁOTO NIC wam NIE będzie darowane ... miejsce dla bydła jest w oborze ...
~marek777
26-01-2014 / 01:26
*** Prokurator Generalny Andrzej SEREMET o "związanych rękach" otrzymał od OFIARY NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI TOGOWEJ HOŁOTY z Koszalina (prokuratorzy, sędziowie, radcy prawni, komornicy - zamordowana żona Jadwiga ŚWIATEK - 13-07-2011r) - Czesław ŚWIĄTEK mieszkaniec Sarbinowa - ZAWIADOMIŁ o KRADZIEŻY PRAWA do Pierwokupu dzierżawy przez PPO Andrzej SIUCHTA ... ten PG skierował do kolesia SIUCHTY >> urzędowy NAKAZ na przeprowadzenie czynności rewizyjnych na okoliczność dokonanych działań kryminalnych przez prokuratorów i sędziów z Koszalina. HERSZT prokuratorskich bandytów PPO Jerzy OŻÓG ( SZEF PO K-lin) zlecił SZEFOM prokuratur w Szczecinku i Drawsku Pomorskim aby przeprowadzili czynności procesowe mające wyjaśnić Kradzież PRAWA do Pierwokupu dzierżawy na szkodę Rodziny Świątek .. Solidarnością zawodową sitwy TOGOWA HOŁOTA z Koszalina aby rozmydlić ?! NAZISTOWSKA ZBRODNIĘ "wyprodukowała" ze ŚWIĄTKA ... oskarżonego ... ?!! zaś nałogowy alkoholik PPR SEJCHTA ze Szczecinka rozpoczął terroryzować w pijanym widzie OFIARĘ w toku przesłuchania – Ds.1185/12 pokój służbowy PPR Aniołowskiej (PR Szczecinek) ... Ofiara zawiadomiła A. SEREMETA o hitlerowskich zwyczajach PPR SEJC HTY .... rozpoczęło się perfumowanie gówna przez TOGOWĄ HOŁOTĘ ... które zakończyło się, tym że sędziowie II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego ze Szczecinka ... wytrzeźwieli ... do ich szarych komórek dotarło, że ZBRODNIA ma Historię ponad 17 LETNIEGO awanturnictwa procesowych SZWINDLI dokonanych solidarnością zawodowa sitwy i że kolesie upośledzeni umysłowo z Koszalina usiłują ich wrobić w koszaliński gnój procesowy ... w dniu 02 stycznia 2014 roku Postanowili wycofać od udziału w NAZISTOWSKIEJ koszalińskiej ZBRODNI ich kolesiów w TOGACH opanowanych EPIDEMIĄ syfilisu schizofrenii paranoidalnej TOGOWCÓW ... patrz : *www.aferyprawa.eu & **www.barwybezprawia.pl oraz*** **patrz : 5 kart Zawiadomienia z dnia 20-01-2014 z WNIOSKIEM do Prezydenta RP B. KOMOROWSKI o nadanie MEDALU "Za Ofiarność i Odwagę" tym sędziom (16 osób) ... ciąg dalszy nastąpi ...
~polak
26-01-2014 / 00:46
ten temat trzeba rozwijać, popieram, popieram, popieram. Trzeba udostępniać go na innych forach i portalach, tylko w większości możemy przeciwstawić się układowi rodzinnych i innych koneksji świętych krów !!!
~ix
08-01-2014 / 21:32
podpisywać, podpisywać ... forum-z.cba.pl/
~Antycenzura
07-01-2014 / 23:25
Najnowsza lista żydów i pedofilów pod poniższym adresem (po rozpakowaniu klikaj "index") rapidgator.net/file/c96accbacd8837c53fc0747d39536f50/Polonica.net_20