Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 30-07-2014

Polska przegrała w Strasburgu

Polska musi zapłacić 100 tys. euro Abd ar-Rahimowi an-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie – orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Obaj twierdzą, że byli przetrzymywani i torturowani w więzieniu CIA na terenie naszego kraju a sędziowie trybunału ich twierdzeniom dali wiarę. „Trybunał stwierdził, że Polska współpracowała z CIA w przygotowaniu i realizacji tajnych przesłuchań i przetrzymywania więźniów na swoim terytorium i powinna była posiadać wiedzę na ten temat, umożliwiając CIA przetrzymywanie skarżących na swoim terytorium” – możemy przeczytać w uzasadnieniu wyroku.

Czy powinna czy nie to kwestia do dyskusji, ja mam jednak inne pytanie – dlaczego to Polska ma płacić odszkodowania? Jeżeli pójdziemy w tę stronę z sądowymi rozstrzygnięciami o winie to za przestępstwo dokonane w mieszkaniu odpowiadać powinien właściciel a nie sprawca, bo przecież „powinien był posiadać wiedzę na ten temat”. Jednak gdyby ktoś zobaczył taki wyrok parsknąłby pustym śmiechem a i żaden z sędziów pewnie nie byłby skory do jego wydania. Dlaczego zatem coś, co dotyczy stosunków międzyludzkich nie działa w przypadku Państw? Polska była tylko właścicielem budynków, które wynajęła sojuszniczej agencji wywiadowczej, same więzienia należały do CIA, przesłuchań dokonywali agenci CIA, więźniów przetrzymywała CIA – czy to zatem nie sprawca powinien płacić odszkodowania za swoją działalność? 

Ano nie. Stany Zjednoczone jurysdykcji EPTS nie podlegają, trybunał nie miał żadnej możliwości zasądzenia odszkodowania od Waszyngtonu. A od kogoś trzeba było, lewicowe pięknoduchy rządzące Unią nie mogły przejść do porządku dziennego nad domniemaną krzywdą dwóch muzułmańskich terrorystów. Padło zatem na naszą umęczoną ojczyznę, której rząd ani piśnie i zapłaci co mu kazano. Zwłaszcza, że jednym z walczących o uznanie winy Polski był… Polak, co mnie osobiście bardzo brzydko pachnie. 

„To wyrok, w którym Polska została napiętnowana nie tylko za to, że śledztwo (w sprawie więzień CIA – przyp. mój) kierowane jest w sposób pozorny i nieefektywny. Trybunał wprost powiedział, że an-Nashiri przebywał w Polsce, był tutaj torturowany, bezprawnie przetrzymywany, porwany za granicę bez procesu ekstradycyjnego. Naruszono szereg jego praw i wolności” – powiedział na antenie radia Tok FM mec. Mikołaj Pietrzak, adwokat an-Nashiriego i przewodniczący Komisji Praw Człowieka w Naczelnej Radzie Adwokackiej. Jak rozumiem według pana mecenasa proces i skazanie Adolfa Eichmanna też odbyły się z naruszeniem jego praw i wolności. 

Że porównanie nietrafne? Eichmann był jednym z przywódców III Rzeszy, an-Nashiri podobną rolę pełnił w Al-Kaidzie, obydwie organizacje zostały uznane za zbrodnicze. Co zaś się tyczy pana Pietrzaka powiem wprost – występowanie przeciwko własnej Ojczyźnie przed obcym trybunałem, choćby nie wiem jak szczytnym się wydawało będzie w moich oczach zdradą. Zawsze i bez wyjątku, nawet wtenczas, jeżeli ktoś poczuje się przez tę Ojczyznę został lub poczuł się skrzywdzony. Pan Pietrzak nie został, jego zachowanie przypomina mi zachowanie Pawki Morozowa, który wystąpił przeciwko własnym rodzicom i doprowadził do ich śmierci. I mało mnie obchodzi zdanie pięknoduchów i innych obrońców praw bandytów – Ojczyzna jest jak Matka, każde wystąpienie przeciwko niej jest dla mnie obrzydliwe. Absolutnie każde.

Za: http://3obieg.pl/polska-przegrala-w-strasburgu

Więcej:
STRASBURG skarga Grażyny Niegowskiej Rada Europy (Council of Europe) Europejski Trybunał Praw Człowieka (European Court of Human Rights) 67075 Strasbourg
Trybunał w Strasburgu odrzucił skargi byłych funkcjonariuszy SB odbierające im wysokie emerytury
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu kolejny raz skazał Polskę za bezprawny areszt oraz umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym - tylko arogancja sędziów z Pruszkowa ?
Stracił wszystko w Łodzi-kieruje sprawę z Anglii do Strasburga
Trybunał w Strasburgu wszczął postępowanie przeciwko Polsce za skazanie Grzegorza Brauna ws. nazwania prof. Miodka agentem SB
Strasburg o odpowiedzialności karnej dziennikarzy
Wyrok ETPC (Strasburg) dot. przewlekłości postępowania - sąd powinien dyscyplinować strony...
STRASBURG Europejski Trybunał Praw Człowieka upomina Polskę za "olewanie" wyroków ETPC
Strasburg: ten sam sędzia nie może orzekać na różnych etapach postępowania
Strasburg potwierdza bezprawny areszt jednak przedsiębiorca Marian Wegera siedzi dalej !!! - lubelskie przekręty organów władzy.
Tajne wybory polskich sędziów do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Kandydatów na sędziów, którzy będą sądzić nasze sprawy przeciwko rządowi wybiera... rząd
Wolność dziennikarskiego słowa – Strasburg kontra Polska  Mirosław Naleziński, Gdynia
Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu: Polska narusza prawo do swobody wypowiedzi
PROTEST W STRASBOURGU – walczymy o praworządność w polskich prokuraturach i sądach. 
PRZEŚLADOWANIA POLSKIEJ OPOZYCJI - demonstracja w Strasburgu przed Parlamentem Europejskim i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu w dniach 27 - 28 września 2011 r
PROTEST PRZECIWKO BEZPRAWIU SĄDOWEMU W STRASBOURGU – zapraszamy na wyjazd w dniach 10-15 maja !
List otwarty do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka informujący o zorganizowanej przestępczości działającej nie tylko w polskich sądach - ale sięgającej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
SKARGA DO EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU STOWARZYSZENIA INICJATYW DEMOKRATYCZNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH
Bezprawie urzędników Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Strasburg - wyroki Trybunału Praw Człowieka - ukarana Polska za wydane wyroki naruszające PRAWO i wolności demokratyczne - dowodzące nieetyki i nieznajomości prawa przez polskich sędziów.
Strasburg - tylko dla swoich? - nieprofesjonalność, nierzetelność i nieuczciwość - czy na tym polega działanie sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka?
Strasburg - co daje złożenie skargi i otrzymanie wyroku z Europejskiego Trybunału?... nieraz wielkie g...
Trybunał w Strasburgu - wyciszanie wyroku - cenzura mediów.
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.
Bezprawie urzędników Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
SKARGA DO STRASBOURGA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hello
23-09-2015 / 02:05
~hnttwlk
21-09-2015 / 18:15
cotkvy
~Bubber
21-04-2015 / 06:33
college education myonlinecollege.top more choices offer distanceeducation.xyz chunks resources onlinedegreeprogramshelp.net education intimidating myonlinecollegecourses.net postpone until particular myonlineclasses.xyz mexico north need findonlineschool.top college graduate
~Michał Lorenc
02-02-2015 / 20:32
Tak, jak masz w firmie lub innej organizacji dane pracowników czy Klienta (mail, adres czy nawet telefon) to musisz wdrożyć dokumentacje przetwarzania danych a niektóre zbiory konsumentów musisz zarejestrować w GIODO. Od tego nie ma odstępstwa a kary, cytuje z ustawy sięgają: „Zgodnie z art. 121 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, wysokość grzywy wynosi: - dla osób prawnych do 50 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 200 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym - dla osób fizycznych do 10 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 50 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym art. 12 ustawy o ochronie danych osobowych” Dokumentacje możesz opracować sam, na podstawie rozporządzenia do art. 39a ustawy o ochronie danych – ale to karkołomne. Dlatego lepiej skorzystać z wyspecjalizowanej kancelarii. Ja wdrożyłem dokumentacje ochrony danych RBDO Tutaj mają ofertę: rbdo.pl/sklep/ Można też dowiedzieć się więcej o ochronie danych i o nowych przepisach obowiązujących od 1 stycznia 2015 roku w serwisie RBDO na rbdo.com.pl/category/informacje-prawne/ Zdaje się że po nowelizacji ustawy od 1 stycznia 2015 r. pojawi się obowiązek wyznaczenia i zgłoszenia tzw. Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) dla firm które nie chcą zgłaszać zbiorów do GIODO. Ponoć korzystniejsze jest po staremu zgłoszenie do GIODO zbioru – tutaj rekomendacje – rbdo.com.pl/promocja/
~Władysław Michalski
02-02-2015 / 20:32
Zdałem sobie sprawę niedawno, że w sumie moja firma na sporo baz z danymi klientów – korespondencja, bazy konkursowe, newsletter...Jak się to ma do ochrony danych osobowych? Trzeba to gdzieś zgłosić?
~Quiana
04-01-2015 / 15:11
I feel safestiid after reading that one. dxxrsacvqpi.com [url=yjylpcnkm.com]yjylpcnkm[/url] [link=uvlxwhi.com]uvlxwhi[/link]
~Samuel
20-12-2014 / 17:05
Gorgeous....and those red shoes and the old lace is very Dustjacket Attic !! I also love that it's not all Armani suits and designer wenddig dress but her Grandmothers. Just wonderful and so refreshing. XXXX
~Sveta
20-12-2014 / 01:38
Hi Katina, Sorry you have given up PT but understand your time issue. I have also given up MAWTT this week too :( I am just so washy and tired that I need to relax some! and craft if and when the urge takes me....lol Love the card, your tebaag folding is brilliant, must be 4yrs at least since I had a go :0Loving the pretty colours too. Hugs Mau xxEnjoy the girls...plenty of black coffeee for you I think...lol
~Sheu
19-12-2014 / 20:47
We can attest to their hard work. We have seen them play and they are fun to watch. Nice going and crtaogtulanions on your outstanding season Bri and Bella!Joanne ( and Eric)
~Putin
03-08-2014 / 21:23
wiecie co.. Ten P0rtal AP jest super. Wywiad całego świat go śledzi po to by mieć haki na urzędników. P0tem taki urzędnik i jego rodzina w trwodze przed ujawnieniem ich jest super P0słusznym kundlem dla mocarstw. Natomiast niezalezna.pl/ tez www.onet.pl/ też www.gazeta.pl/0,0.html też www.interia.pl/ blokują niewygodne wpisy. Na układ Wrocławski w Warszawie, Wrocławiu, Vaticano, Brukseli, Strasburgu dał nam tyle haków , że hej.