Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-10-2013

Petycja dot. sprzeciwu wobec stalinizacji nowego kodeksu postępowania karnego

Uwaga: w czerwcu sejm RP zamierza uchwalić nowy kpk - druk 870. Od 1.01.2015 będzie obowiązywał !!! Zbliżają się czasy procesów stalinowskich. To zwykłe oszustwo.

Ostrzegamy wszystkich przed wprowadzeniem nowego kodeksu postępowania karnego, bowiem znacząco utrudnione zostanie prawo oskarżonego  odwoływania się do sądu wyższej instancji. W konsekwencji po uchwaleniu nowych procedur będzie jeszcze gorzej.

Tymczasem Gazeta Wyborcza z 1.06. 2013 r.  z triumfem informuje nas o sukcesie polskiego prawa karnego, bo oto zbliżają się do Polski " Sądy po amerykańsku" w których redaktor  Bogdan Wróblewski prowadzi wywiad rzekę z przyszłym v-ce ministrem sprawiedliwości  Jerzym Kozdroniem, zachwycając się wielką rewolucją zmiany modelu dotychczasowej procedury karnej. Nowa procedura karna ma wejść w życie 0d 1 stycznia 2015 r.

Rzeczywistość jest jednak bardzo ponura. Od powstania pomysłu bijemy na alarm, że nowa profesorska reforma prawa karnego zawarta w druku sejmowym 870 to bubel prawny,  a proces karny zmierza do procesu stalinowskiego.

W przyszłej nowelizacji:

1. brak nagrywania postępowań

2. nie ma udziału organizacji społecznych

3. ogranicza się jawność posiedzeń sądowych do których wraca się wbrew uchwale SN, że posiedzenia sądu są jawne

4. nie zmieniono zakresu możliwości składania subsydiarnych aktów oskarżenia, wtedy kiedy prokuratura ukrywa przestępstwa

5. nie ma nadal możliwości składania zażalenia na bezprawne kierowanie obywateli na badania psychiatryczne

6. znacząco utrudnia się składanie apelacji od wyroków I instancji (utrudnienia podobne do kasacji)

7. apelacje rozpoznawać będą sądy w składzie ławniczym - czyli sędzia i 2 ławników - to już chyba żart z obywateli. Co wie ławnik o sprawie w odwołaniu, który nie ma pojęcia co jest w aktach.

8. kasacja i to wielokrotna będzie w praktyce wyłącznie uprawnieniem prokuratora
 

Niestety pomimo wielu naszych publikacji my wszyscy  nadal  siedzimy  po cichu i czekajmy aż obudzimy się z rękami i nogami w nocniku.

W przyszłej nowelizacji kolejny raz Państwo polskie i posłowie fundują nam bubel prawny ! Jest co prawda kilka propozycji interesujących, ale większość zmian spowoduje dalszą bezkarność polskiej prokuratury i polskich sądów.

Przeczytaj nasze stanowisko z grudnia 2011 r. - Projekt KPK to bubel prawny -kliknij.

Skróceniu  postępowania sądowego ma służyć m.in. to, iż sąd nie będzie już mógł w trakcie procesu odesłać sprawy prokuraturze do uzupełnienia - lecz będzie musiał ją osądzić taką, jaką prokuratura przygotowała - co zachęci jeszcze bardziej prokuraturę do tworzenia bubli prawnych zwanych aktami oskarżenia.

Ponadto sąd II instancji także nie będzie mógł uchylić sprawy do ponownego rozpoznania w I instancji, a jedynie - w razie takiej potrzeby - będzie "zmieniał merytorycznie wyrok", mogąc prowadzić postępowanie dowodowe w szerszym zakresie niż obecnie. Spraw karnych po nowelizacji miałoby być mniej, bo do sądu nie trafiałyby błahe sprawy o nieznacznej szkodliwości społecznej.

O sprawie nowego kpk pisał również "TRYBUNAŁ OBYWARELSKI " - polecamy przeczytać. Sprawa jest bardzo poważna.

Szczegóły o sprawie: www.aferyibezprawie.org

Podpisz się pod petycja: http://www.petycjeonline.com/sprzeciw_przeciwko_stalinizacji_nowego_kodeksu_postpowania_karne

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Michał Lorenc
02-02-2015 / 22:12
Tak, jak masz w firmie lub innej organizacji dane pracowników czy Klienta (mail, adres czy nawet telefon) to musisz wdrożyć dokumentacje przetwarzania danych a niektóre zbiory konsumentów musisz zarejestrować w GIODO. Od tego nie ma odstępstwa a kary, cytuje z ustawy sięgają: „Zgodnie z art. 121 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, wysokość grzywy wynosi: - dla osób prawnych do 50 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 200 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym - dla osób fizycznych do 10 000 zł za każde uchybienie, ale nie więcej niż 50 000 zł w jednym postępowaniu egzekucyjnym art. 12 ustawy o ochronie danych osobowych” Dokumentacje możesz opracować sam, na podstawie rozporządzenia do art. 39a ustawy o ochronie danych – ale to karkołomne. Dlatego lepiej skorzystać z wyspecjalizowanej kancelarii. Ja wdrożyłem dokumentacje ochrony danych RBDO Tutaj mają ofertę: rbdo.pl/sklep/ Można też dowiedzieć się więcej o ochronie danych i o nowych przepisach obowiązujących od 1 stycznia 2015 roku w serwisie RBDO na rbdo.com.pl/category/informacje-prawne/ Zdaje się że po nowelizacji ustawy od 1 stycznia 2015 r. pojawi się obowiązek wyznaczenia i zgłoszenia tzw. Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) dla firm które nie chcą zgłaszać zbiorów do GIODO. Ponoć korzystniejsze jest po staremu zgłoszenie do GIODO zbioru – tutaj rekomendacje – rbdo.com.pl/promocja/
~Władysław Michalski
02-02-2015 / 22:11
Czy ktoś wie coś więcej w temacie że dd 1 stycznia wchodzą w życie nowe przepisy ochrony danych? Czy jak mam dane osobowe Klientów to muszę wyznaczyć Administratora Bezpieczeństwa Informacji?
~Polak
17-10-2013 / 12:34
Stalinizacja sądów i prokuratur ma się w Polsce świetnie.Mogą coś na ten temat powiedzieć ofiary przestępstw mieszane z błotem i pomyjami podczas przesłuchań ,szykanowane,zastraszane,nękane przez funkcjonariuszy "Prokuratury" Rejonowej w Pleszewie.Szczególnie przez prokuratora,który płynnie potrafi wypowiedzieć tylko trzy słowa "panie,panie,panie".Aby ułożyć dłuższe zdanie musi chodzić po słowa "za róg ulicy".
~OBIEKTYW
16-10-2013 / 06:54
To aparat skazywania z poprzedniego okresu. Trzeba brać pod uwagę że w poprzednim okresie nie zależało tzw. władzy na osądzie lecz na skazaniu. Dzisiaj nadal funkcjonuje to samo - nie osąd lecz skazanie jest celem pseudo sądu. Tak jak wielokrotnie pisałem sądy nie działają jako sądy, zwłaszcza w sprawach karnych to po prostu układ skazywania.Sąd nie rozpatruje lecz stronniczo skazuje.Za nic obecne pseudo sądy maja prawo i jego interpretacje. Ludzie którzy tam pracują nie odpowiadają za bzdurne oskarżenia i wyroki. Prokuratorzy i sędziowie śmieją się z Narodu który ich utrzymuje, ubiera i karmi. Krótko mówiąc Naród płaci podatki na czynione mu represje w stylu wodza Stalina. Podobnie marnowane podatki są na utrzymywanie policjantów przez wystraszoną obecną władzę. Marnują czas na polowanie na obywatela zamiast mu służyć. Ich cel nakreślony przez obecną władzę to wpływy do budżetu który jest nadwyrężonym przez wysokie płace dla niekompetentnych ludzi na tzw. stanowiskach. Tutaj nie potrzeba nic innego jak po prostu zupełnej zmiany w sądach, prokuraturach i wybieraniu przedstawicieli do rządu. To kiełkujące prawo do demokracji które powinno zostać zmienione przez wolny demokratyczny Naród. Dzisiaj jesteśmy krajem niedemokratycznym i nie zachowującym praw człowieka. Ba nawet własna konstytucję maja za nic. Wprowadzić im odpowiedzialność za to co czynią. Przedstawiciele Narodu i ci którzy mu służyć mają jak sędziowie i prokuratorzy- muszą odpowiadać za swoje bezprawie.Jednak przywilej immunitetów jest już bezprawiem i nierównością wobec prawa. Państwo posiada zalegalizowane formy bezprawia z poprzedniego okresu. Człowieka w tym kraju można okraść nazywając to prawem. Można też oskarżyć -bez brania odpowiedzialności za niesłuszne oskarżenie. To system jak w byłej NRD. Jednak koniec tego systemu będzie taki sam jak w byłej NRD. Obecne sądy i prokuratury musza zostać zastąpione nowymi ludźmi spoza obecnych. Ławy przysięgłych w pierwszej instancji to minimum początku zmian.
~Antycenzura
08-10-2013 / 19:24
Najnowsza lista żydów i pedofilów znajduje się pod poniższym adresem (ściągnij, rozpakuj, klikaj "index" Ściągnij zanim "gestapo" usunie ją z sieci! Uświadom siebie i swoją rodzinę, podziel się wiedzą ze znajomymi. 4 adresy internetowe: www.4shared.com/get/qYDjQ8Np/Polonicanet_20130927a.html u18832411.vip-file.com/download/98906.90d8d2732700d70eddcf205197f3/P rapidgator.net/file/ee74a8d27d410af492cfc9f584f14968/Polonica.net_20 bitshare.com/files/xnih7ig0/Polonica.net-2013.09.27.zip.html