Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Orzeczenie dotyczące granic krytyki - sąd wrocławski orzekł: Wulgarne lżenie internauty dozwolone :-)

W końcu wiadomo, na jak mocną krytykę można pozwolić sobie w sieci. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu Sygn. akt I ACa 949/09 orzekł, że wulgarny atak nie jest przestępstwem. Sformułowania, które można by uznać za obraźliwe w powszechnej komunikacji, niekoniecznie naruszają dobra osobiste, jeżeli są użyte na forum internetowym.

Aktywny uczestnik forów internetowych, będąc osobą znaną i rozpoznawalną w tej społeczności, jest w tym znaczeniu i dla tego środowiska osobą publiczną. Tak orzekł Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Internauta, jako osoba publiczna, uczestnicząc w dyskusji i wygłaszając swoje poglądy, wyraża zgodę na ich ocenę i musi się liczyć z tym, że zostaną one poddane krytyce innych użytkowników oraz wykazać większy stopień tolerancji i odporności wobec niepochlebnych opinii, a nawet brutalnych ataków.

Używanie wulgaryzmów w sieci, które służą podkreśleniu ekspresji wypowiedzi, jest powszechnie akceptowane. Sformułowania, które można by uznać za obraźliwe w powszechnej komunikacji, niekoniecznie naruszają dobra osobiste, jeżeli są użyte na forum internetowym.

ŻRÓDŁO:Wulgaryzmy w sieci nie obrażają internautów

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Sewana
05-01-2015 / 00:44
An answer from an expert! Thanks for cotrtibuning. dcjlzn.com [url=xepepqgxq.com]xepepqgxq[/url] [link=fiecijz.com]fiecijz[/link]
~Kaja
24-12-2014 / 04:47
actually i made this corset from" rel="nofollow">qdfwvpl.com"> antoher one based on my measurements. I just tried" rel="nofollow">qdfwvpl.com"> antoher shape at the top, my ribs are well supported but this shape is maybe too open. unfortunately you can't notice this until the corset is done, and so until you wear it.. I will probably fulfill it with something later. but it's a corset for men, not women.
~Gift
20-12-2014 / 11:45
jak Tusk obiecywał za pzyewsirm razem to możliwe że sam w to wierzył co obiecuje, ale teraz to wyraźnie sobie kpi! wybierzcie mnie na premiera to wam obiecam jeszcze więcej .
~anonim
02-02-2010 / 00:00
Jestem za tym aby ten jedyny i tak wrażliwy na wszechobecną niesprawiedliwość i krzywdę wszystkich Polaków ZDZISŁAW RACZKOWSKI Z SANOKA został * PREZYDENTEM RP* Kto jest za ? undefined