Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
24 stycznia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA LEPPER W ODSTAWKĘ? - PIS ZAKAZ KANDYDOWANIA DO PARLAMENTU I SAMORZĄDU OSÓB Z WYROKAMI

Lepper do wykasowania? - Zakaz kandydowania do parlamentu i samorządu dla osób z wyrokami - to nowa propozycja PiS.

W tym pomyśle wyjątkowo PiS może liczyć na poparcie nawet Platformy. Logicznie, że Samoobronie ten pomysł się nie podoba, ponieważ wprowadzenie takiego projektu oznacza, że do Sejmu w następnych wyborach nie mógłby kandydować skazany wielokrotnie szef Samoobrony Andrzej Lepper. Ma trzy prawomocne wyroki za ścigane z oskarżenia publicznego pomówienie. Ostatni to rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 20 tys. zł grzywny - za pomówienie polityków PO i SLD.
- Przepisy mają objąć wszystkich obywateli RP. Nasze intencje nie odnoszą się do nikogo, w tym do premiera Leppera - zastrzegał na wczorajszej konferencji prasowej szef klubu PiS Marek Kuchciński.
PiS chce, by bierne prawo wyborcze (prawo do bycia wybieranym) nie przysługiwało skazanym prawomocnym wyrokiem za ścigane z oskarżenia publicznego przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, jeśli za jego popełnienie grozi kara więzienia. Kandydat na posła, senatora, europosła, radnego, wójta, burmistrza lub prezydenta miasta składałby oświadczenie, że takiego przestępstwa nie popełnił. Mandat osoby skazanej w czasie kadencji by wygasał. - Chcemy, by parlament był odbierany jako organ, który uchwalając prawo, sam go przestrzega - mówiła posłanka PiS Małgorzata Sadurska.
To uzupełnienie złożonego w zeszłym tygodniu projektu PiS ograniczającego immunitet parlamentarny. Zmiana miałaby obowiązywać od następnej kadencji parlamentu.

Podobny do PiS-owskiego projekt zmiany konstytucji złożyła w grudniu 2006 r. Platforma. Marszałek Sejmu Marek Jurek nie wyjął go z szuflady. Dlaczego projekt PiS pojawia się, gdy są głosy o przedterminowych wyborach? Marek Kuchciński: - To nie przygotowanie do wyborów, tylko realizacja programu naprawy państwa. Nasza propozycja jest kompleksowa, bardziej szczegółowa, lepiej dopracowana niż pomysł PO.
- Jarosław Kaczyński wie, że wejście w kampanię wyborczą z obecnymi koalicjantami to prawie samobójstwo - ocenia szef klubu PO Bogdan Zdrojewski. - A koalicjanci też wiedzą, że czas się odłączyć. Jak w filmie "W samo południe" stoją naprzeciw siebie i czekają, kto pierwszy strzeli. Stąd powrót do zapowiedzi z kampanii: LPR przypomina sobie o zakazie eutanazji, a PiS o immunitetach i zakazie kandydowania skazanych.

Kuchciński podkreślał, że projekt został przesłany koalicjantom:
- Mamy wstępnie odpowiedź pozytywną.
- PiS nie przepchnie tego projektu tak szybko, jak by chciał - komentuje propozycje PiS prominentny polityk Samoobrony. A wiceszef partii Janusz Maksymiuk wyjaśnia:
- Będziemy za tym, żeby zapisać, że zmiana nie dotyczy osób ukaranych w związku z wypełnianiem obowiązków wynikających z mandatu posła, senatora lub mandatu związku zawodowego.
Czyli to, że Andrzej Lepper pomówił posłów z SLD i PO, nie liczyłoby się, bo robił to jako poseł. Podobnie jak to, że w 2002 r. wysypywał zboże (ten proces jeszcze się nie zaczął) - bo działał jako lider związku zawodowego.
PiS może liczyć Platformę: - Ten projekt to swoista forma poparcia pomysłu, który złożyliśmy w zeszłym roku. Dobrze, że zbliżamy się do dawnych wspólnych sposobów myślenia - mówi Zdrojewski.

Za Gazetą Wyborczą

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.