Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 września 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-10-2013

Sędzia i prokurator może odpowiadać za naruszenie dóbr osobistych podsądnego.

Sędzia ma przeprosić Stokłosę, bo ujawnił na rozprawie jego chorobę

Foto: TVN24 Sędzia ma przeprosić Stokłosę za ujawnienie jego choroby

Sąd Apelacyjny w Poznaniu nakazał sędziemu Sądu Rejonowego w Chodzieży przeprosić podsądnego, Henryka Stokłosę za to, że w czasie rozprawy ujawnił szczegóły jego choroby - stwierdzono w sentencji orzeczenia, którą w piątek otrzymała PAP.

Sędzia ma przeprosić Stokłosę listownie za "bezprawne upublicznienie informacji o dotykającej go chorobie, czym naruszył jego prawo do prywatności i godność osobistą" - stwierdzono w czwartkowym wyroku sądu apelacyjnego. Jest on prawomocny.

- Sędzia nie jest pozbawiony legitymacji biernej w sprawie o ochronę dóbr osobistych, nie ma immunitetu ani materialnego ani formalnego w sprawach cywilnych. (...) Doszło do elementarnego naruszenia prawa - prawo do prywatności jest prawem chronionym konstytucyjnie podobnie jak prawo do zachowania godności.(...). Podanie, na jaką chorobę cierpi oskarżony było niepotrzebne - mówiła podczas rozprawy sędzia sprawozdawca Małgorzata Gulczyńska.
Według mec. Adama Zwierzyńskiego, prawnika poszkodowanego, sprawa jest precedensowa. 
- Po raz pierwszy przesądzono, że sędzia może ponosić odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych podsądnego. Orzeczenie z pewnością podwyższa obowiązujące standardy ochrony praw człowieka w Polsce - powiedział Zwierzyński.

Chciał tylko słowa "przepraszam"

Do ujawnienia informacji doszło 29 grudnia 2011 roku podczas rozprawy w procesie karnym przeciwko byłemu senatorowi Henrykowi Stokłosie. Sędzia publicznie ujawnił chorobę, na jaką zapadł podsądny.

- Sędzia ujawnił szczegóły choroby Henryka Stokłosy na sali sądowej wypełnionej publicznością i w obecności mediów. Naraził go w ten sposób na szereg przykrości. Pomimo to Henryk Stokłosa nie domagał się żadnych represji w stosunku do sędziego - nie żądał publikacji przeprosin. Chciał tylko usłyszeć zwykłe słowo "przepraszam". 
Szkoda, że sędzia nie zechciał uczynić tego w trakcie procesu i że musiało dojść do sytuacji, w której został do tego przymuszony prawomocnym wyrokiem - powiedział PAP rzecznik prasowy Stokłosy Marek Barabasz.

Za: www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/sedzia-ma-przeprosic-stoklose-bo-ujawnil-na-rozprawie-jego-chorobe,318138.html 

Zobacz więcej:

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Lola
05-01-2015 / 06:39
You mean I don't have to pay for expert advice like this anoymre?! uolmchvzymr.com [url=ykohpfpmint.com]ykohpfpmint[/url] [link=etsgzs.com]etsgzs[/link]
~Sohail
25-12-2014 / 08:48
Your's is the inleiltgent" rel="nofollow">xlmhegv.com">inleiltgent approach to this issue.
~Joie
20-12-2014 / 21:28
Way to go on this essya, helped a ton.
~Sokrates
18-10-2013 / 07:55
Od roku 2005 walczę z bandytyzmem skorumpowanych sędziów rejonowych tj. Tomaszem Ślaskim oraz Mariuszem Tchórzewskim. Za opisywanie prawdy opartej na materiale dowodowym ponoszę niepowetowane straty moralne straciłem zdrowie zmarnowano mi życie na siłę zrobiono kryminalistą , moja siostrzenica jest niepełnosprawna a siostra ma uszkodzone serce. Żaden adwokat z terenu lubelskiego nie może mnie bronić i mimo to bandyta Tomasz Ślaski łamiąc moje prawa Konstytucyjne wypisywał kolejne porcje wyroków mnożył sprawy fikcyjne by mnie skazać na kary więzienia. Bandyta jest bezkarny bowiem ma strego złodzieja ojca w sądzie apelacyjnym w Lublinie ten bandyta ma znajomości w Ministerstwie stąd skazanie czy jakiekolwiek założenie sprawy bandycie jest niemożliwe. Prawdziwi bandyci chodza na wolności a ja mam zmarnowane życie i moja rodzina. To samo Tchórzewski Mariusz Skorumpowany Sędzia SR w Lublinie okrada w drodze paserstwa z majątku tj. komornik bezprawnie zajął nieruchomość i sprzedał nam dom grozi się nam pozbawieniem życia o czym dowiedziałem się wczoraj od adwokata . Bandyci maja na celu wyniszczenie dokumentne naszej rodziny za ukazywanie prawdy o aferach bezprawia jakie maja miejsce w sądach lubelskich. Do tego szantażu dołączyła policja lubelska ponieważ z udziałem 4 bandytów policyjnych doszło do wielu innych afer i łamania prawa co miało wpływ i ma nadal na nasz los. Materiał dowodowy miał być wielokrotnie wykradany z domu i spalony. Organizowano celowe napady na dom wywarzano drzwi byliśmy bici poniewierani przez bydło policyjne z Niemiec i Lublina. Żaden z bandytów od roku 2005 nie stanął przed sądem pozwy są wyrzucane mimo ,że zostały złożone na biurze podawczym nie dochodzi do rozpraw , fałszuje się dokumenty by tylko pogrążyć nas w zarzuty i wywieść do więzień dziecko do domu dziecka a dom ma zając bandyta policyjny Wyrwich. Prokuratura lubelska celowo nie prowadzi żadnych postepowań od roku 2005 do nadal mimo składanych zawiadomień o przestępstwach z udziałem prokuratorów Czuba, Kaszczyszyn -Janicka , Gorzelewska i wielu innych co udowodnić możemy dokumentami. Moja informacja nie jest komentarzem do artykułu ale jest wołaniem o pomoc jestem osoba niepełnosprawna z winy bandytów lubelskich i nie mam do kogo zwrócić się o pomoc moja rodzina niszczeje za walkę o prawdę z bandytami togowcami komornikiem prokuratorami i policja lubelską. Postanowiłem położyć kres bandytyzmowi ,który skierowany jest na nas jako niewinnych ludzi pomawianych szantażowanych przez psychopatów mających władzę. Zatem proszę o pomoc natychmiast i interwencję. Dziecko nie chodzi do szkoły ja nie mogę normalnie żyć boje się wyjść na ulice by ktoś nasłany mnie nie zabił albo nie uszkodził ciała. Kontakt sokrates2012@wp.pl
~Antycenzura
08-10-2013 / 19:23
Najnowsza lista żydów i pedofilów znajduje się pod poniższym adresem (ściągnij, rozpakuj, klikaj "index" Ściągnij zanim "gestapo" usunie ją z sieci! Uświadom siebie i swoją rodzinę, podziel się wiedzą ze znajomymi. 4 adresy internetowe: www.4shared.com/get/qYDjQ8Np/Polonicanet_20130927a.html u18832411.vip-file.com/download/98906.90d8d2732700d70eddcf205197f3/P rapidgator.net/file/ee74a8d27d410af492cfc9f584f14968/Polonica.net_20 bitshare.com/files/xnih7ig0/Polonica.net-2013.09.27.zip.html