Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA BIEGŁYCH Z RODK MANIPULACJE W RODZINNYM OSRODKU DORADCZO KONSULTACYJNYM BOGDAM GOCZYŃSKI

RODK - Rodzinny Ośrodek Doradczo Konsultacyjny - przykład manipulacji biegłych.

Matka w porozumieniu z sądami, najpierw przez ponad dwa lata uniemożliwia ojcu spotkanie z dziećmi i nastawia je przeciwko niemu, a później biegli twierdzą, że nie ma już potrzeby spotkań, bo związek uczuciowy wygasł a dzieci nie są zainteresowane kontaktem.

Odnoszę wrażenie, że niżej opisane „badanie” było fikcją a jego wynik był dla biegłych z góry oczywisty. Z trudem przychodzi im zrozumieć, że ojciec dąży do powierzenia mu dzieci. Ma on tylko płacić alimenty a od dzieci wara. Mimo manipulacji, okazało się jednak, że ośmioletnie dzieci dobrze mnie pamiętały i tęskniły za domem.

Biegłych z nazwiska i miejsca pracy, nie wymieniam, gdyż wydaje się, że zreflektowały się i ostatecznie doprowadziły do spotkania.

dnia 12 listopada 2007r.

Sąd Okręgowy w Warszawie
Wydział IV Cywilny

W przedmiocie badania w RODK w dniu 30 października 2007r.

Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę na nieprawidłowości mające miejsce podczas badania, a które mogły znacząco wpłynąć na jego wynik.

1. Biegłe nie zapoznały się z aktami sprawy a w szczególności nie znały pism sądowych i rozwoju sprawy z ostatnich dwóch miesięcy. Nie wiedziały nic o fakcie nieposyłania dzieci do szkoły i odmowie podporządkowania się matki postanowieniu Sądu z 12 października br. o wydaniu mi dzieci na tydzień przed badaniem.

2. Biegłe traciły czas prosząc mnie o powtórzenie informacji, które są już w kilku miejscach w aktach sprawy. Czas ten można było bardziej efektywnie wykorzystać na badanie dzieci i rodziców.

3. Biegłe nie zdawały sobie sprawy ze związku matki dzieci z sektą Sai Baby ani nic nie wiedziały na temat sekty, podczas gdy informacje te są obszernie przedstawione a aktach sprawy.

4. Biegłe były stronnicze i próbowały niedopuścić do mojego spotkania z dziećmi argumentując to tym, że dzieci nie chcą się ze mną widzieć. Prawda zaś była taka, że dzieci były trzymane na kolanach przez matkę i jej starszą córkę, aby uniemożliwić im rozmowę ze mną. Gdy zacząłem rozmawiać z Olą, została ona szybko wyprowadzona z poczekalni. Do mojego spotkania i rozmowy z córkami doszło dopiero po moim nacisku, groźbie wycofania się z badania i skargi w Sądzie.

5. Biegłe ingerowały w moją rozmowę z córkami napominając mnie, gdy powiedziałem córkom, że wielokrotnie próbowałem się z nimi spotkać.

6. Dzieci były w RODK w towarzystwie „obstawy”, partnera żony i jej córki. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, gdyż obecność osób trzecich wpływała na reakcje dzieci i utrudniała im kontakt ze mną. Personel RODK nie zareagował na to a powinien poprosić osoby niepodlegające badaniu o opuszczenie ośrodka.

7. Badanie było pozbawione wartości, gdyż zgodnie z postanowieniem Sądu, na tydzień przed badaniem, dzieci miały przyjechać do domu w Ruścu dla odtworzenia mojego kontaktu z nimi. Matka odmówiła ich wydania na taki przyjazd. Do chwili badania z dziećmi nie widziałem się przez ponad dwa lata, a w tym czasie były one manipulowane i nastawiane przeciwko mnie. Widać to było podczas rozmowy, gdy miały zakazane mówić o tym, co robiły w szkole przez ostatnie dwa lata. Przyczyna takiego zachowania się jest oczywista. Do szkoły nie chodziły a matka starała się to ukryć.

Ze swej strony, mimo świadomości nieprawidłowości, zdecydowałem się wziąć udział w badaniu, ze względu na możliwość spotkania z córkami.

Opisana sytuacja jest dalszym ciągiem nadużyć wymiaru sprawiedliwości opisanych w moich zawiadomieniach o przestępstwie z dnia 29 czerwca 2006, 29 maja 2007, 5 czerwca 2007 oraz 10 września 2007r. Najwyższy czas przeciąć pasmo manipulacji i działań w złej wierze, pozwolić dzieciom wrócić do domu i zacząć normalne życie.

Bogdan Goczyński

Do wiadomości:

1. Polskie Towarzystwo Psychologiczne, ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa.

2. Pismo internetowe Afery Prawa, www.aferyprawa.com

Linki do artykułów.

Apel do Ministra Ziobry o pomoc w kontakcie z dziećmi. /index2.php?p=teksty/show&dzial=zycie&id=1673

Pismo do ministra sprawiedliwości: Zawiadomienie o zorganizowanej korupcji wymiaru sprawiedliwości: /index2.php?p=teksty/show&dzial=sady&id=1700

Goczyński - ojciec bez szans w polskich sądach - haracz dla wymiaru (nie)sprawiedliwości - z cyklu patologie polskiego sądownictwa. /index2.php?p=teksty/show&dzial=zycie&id=1304

Zawiadomienie Zbigniewa Kękusia o popełnieniu przestępstw obejmujące 15 sędziów krakowskich, byłego rzecznika A. Zoll i jego żonę Wisławę Zoll - z cyklu patologie polskiego sądownictwa.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~L2017dcomments
07-09-2016 / 05:09
~Bobbie
14-07-2012 / 03:13
~sfteymsfouz
16-11-2011 / 12:07
~buaokjkx
14-11-2011 / 11:37
~jnfarwnvru
12-11-2011 / 16:34
~ysmnqqc
12-11-2011 / 11:22
~Davion
11-11-2011 / 23:45
Your asnewr was just what I needed. It's made my day!
~Maciej
07-05-2010 / 00:00
Mój kontakt z RODK w S..dotyczył opini czy mogę zostać opiekunem prawnym dla chłopca który był unieszczony w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w L. Na badania z chłopcem pojechały pracownice tego ośrodka i przekazały kłamliwe informacje na mój temat. Sporządzona opina przez RODK przesłana do Sądu była negatywna. Wystąpiłem do Sądu o przekazanie moich badań do analizy i weryfikacji do oceny w Ośrodku Akademickim. NIe uczyniono tego uzasadniając że nie ma takiej potrzeby.Mam usasadnienie podejrzenie że badania zostały sfałszowane. Dlaczego nie można sprawdzić czy taki ważny dokument został prawidłowo sporządzony? Tym bardziej że ta opinia zaważyła na następnych badaniach w OAO w Rz. Tam wobec chłopca zastosowano"kierowaną zabawę z misiami" w której jak można się domyśleć zawarł motywy seksualne. A dalej scenariusz możecie się domyśleć..