Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
5 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA HELSIŃSKA FUNDACJA PRAW CZŁOWIEKA NIC NIE MOŻE NIC NIE POTRAFI ORÓCZ KANTOWANIA OBYWATELI I PAŃSTWA

Helsińska Fundacja Praw Człowieka i kolejny "pic" - czyli jak się pierze "autorytety" i kasę polskich podatników... i nie tylko...

Dla zdobycia "kasy" i oczywiście premii dla swoich pracowników HFPC wymyśliła sobie kolejny przekręt pod wspaniałą nazwą: Monitoring Sądów Gospodarczych - "Courtwatch" - to nowy projekt Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, realizowany we współpracy z kancelarią DLA Piper.

Na wstępie mamy wspaniały bajer:
Celem projektu jest dokonanie rzetelnego i kompleksowego monitoringu funkcjonowania sądów gospodarczych w Polsce, a w konsekwencji zaproponowanie Ministerstwu Sprawiedliwości zmian, które mogą być uwzględnione w reformie wymiaru sprawiedliwości.
- Zgadza się, założenie jest poprawne, tylko czy wykonawstwo właściwe? - wszak wszyscy wiemy, że nawet najlepsze projekty są w stanie zepsuć partacze...

I dalej możemy sobie poczytać:
Podczas całodniowych obserwacji w sądach gospodarczych będziemy przyglądać się problemom technicznym funkcjonowania sądów jak również zwrócimy uwagę na kwestie proceduralne utrudniające sprawne postępowanie przed sądami. Rezultatem obserwacji będzie raport z monitoringu. Raport zostanie przekazany Ministerstwu Sprawiedliwości, w celu wykorzystania w dokonywanej reformie wymiaru sprawiedliwości. Celem programu jest także edukacja studentów, a przede wszystkim uwrażliwienie przyszłych prawników na znaczenie prawa do sądu i jego wagi dla gospodarki.
....Celem programu Courtwatch - Obserwator Sądu jest obserwowanie sposobu funkcjonowania sądów w Polsce. Obserwatorzy programu przez cały dzień są obecni jako publiczność w jednej sali rozpraw. Przyglądają się zachowaniom sędziów w salach sądowych, jak również sposobowi, w jaki podchodzą do klientów urzędnicy sądowi w sekretariatach.

Tak bardzo ładnie to brzmi, tak pod publiczkę, tylko że:
Przed dokonaniem obserwacji, w ramach niniejszego projektu, studenci odbędą jednodniowe szkolenie, które przeprowadzą przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz kancelarii DLA Piper. Podczas szkolenia studenci otrzymają szczegółowe instrukcje dotyczące metodologii obserwacji. Ponadto, zaprezentowane zostaną codzienne problemy sądów gospodarczych z punktu widzenia praktyków z kancelarii DLA Piper, a także podstawowe zagadnienia dotyczące realizacji prawa do sądu. Gośćmi szkolenia będą wybitni prawnicy - prof. Zbigniew Hołda i prof. Andrzej Rzepliński. Seminarium odbędzie się na początku kwietnia 2008.
Studenci będą zobowiązani do przeprowadzenia całodziennej obserwacji w czterech różnych sądach gospodarczych. Z każdej obserwacji będą zobowiązani do sporządzenia relacji. Dodatkowo, zadaniem obserwatorów będzie przeprowadzenie wywiadu z jednym przedsiębiorcą i jego pełnomocnikiem. Łącznie przeprowadzonych zostanie 100 obserwacji w różnych sądach gospodarczych w całej Polsce, dlatego zależy nam na współpracy ze studentami z całej Polski.
Za przeprowadzone obserwacje studenci dostaną niewielkie wynagrodzenie.

Z tego oświadczenia widać, że pracę sędziów będą oceniali studenci prawa?!? - czyli "przyszli niedośli" sędziowie :-))) haaa, i jakaś "wyróżniona" kancelaria adwokacka (radzę zbadać) - jakoś to już na wstępie śmierdzi...
Już nie wnikając w sam fakt - jak niedoświadczony student prawa, jeszcze nie bardzo znający procedurę sądową ma osądzić postępowanie sędziego?
- to ta osoba na pewno nie będzie narażać swojej przyszłej kariery wydając negatywną opinię sędziemu, który bez trudności ma, lub dowie się o danych personalnych osoby.

Zastrzeżenia budzą też stwierdzenia: Obserwatorzy programu przez cały dzień są obecni jako publiczność w jednej sali rozpraw. - czyli na tapecie będzie jeden sędzia - jakiś podpadnięty?
I kolejne:
Dodatkowo, zadaniem obserwatorów będzie przeprowadzenie wywiadu z jednym przedsiębiorcą i jego pełnomocnikiem. - czyli w jaki sposób będzie wylosowany wśród tysięcy poszkodowanych?
Tu proponuję poszkodowanemu przez urzędników przedsiębiorcy napisać wniosek do Fundacji Helsińskiej o przysłanie obserwatora na jego sprawę.
Po pierwsze, dziennikarz, czy osoba ze stowarzyszenia na sali naprawdę robi "wrażenie" na sędziach. Efektem czego już sama jego obecność na sali zmusza sędziego do zachowania procedury sądowej i zapoznania się z aktami sprawy (przez te fakty ten cały monitoring
HFPC jest g... warty).
A po drugie, taka "olana" osoba może ten fakt zlekceważenia jej wniosku przez fundację podać AP - a wtedy my zrobimy monitoring jak działa
HFPC.

A jak faktycznie "pracują" sędziowie w sądach - jest na to jedyny sposób - to nagranie rozprawy bez ich wiedzy - i tu dopiero prawda wyjdzie na wierzch :-)))
Zapewniam że będzie to tańsza metoda i wiarygodniejsza. Oczywiście dla fachowców, których niestety ale nie ma w fundacji.


Redaktor AP Z. Raczkowski miał możliwości przyjrzenia się zarówno w działaniu obserwatorów fundacji jak też i jej pracownikom.
Prawda jest taka, że "obserwator?" po ok. godzinnym pobycie na sali, znudził się i wyszedł. Efektu jego działania nie było żadnego, ponieważ ta oraz każda inna fundacja czy stowarzyszenie nie ma żadnych możliwości decyzyjnych. Tylko sąd może zmienić wyrok sądu - to informacja dla tych którym marzy się sprawiedliwość np. przez organizacje.
Podobnie traktowane są sprawy obywateli przez pracowników Helsińskiej Fundacji.
Z. Raczkowski jeszcze 2003r wysłał pismo z plikiem załączników dokumentujących fakty oszukania i okradzenia go z dorobku życia, jak też takie istotne przestępstwa jak:
- bezprawnego, bez wyroku, kilkakrotnego zatrzymywania go przez policję dla zastraszenia - jest osobą niekaralną. Te sprawy nigdy nie przekazano do sądu jak też do dnia dzisiejszego nie otrzymał odpowiedzi na skargi złożone do prokuratury w 2002r.
- prześladowania jego działalności dziennikarskiej i skierowanie "siłą" na obserwacje psychiatryczne - niby za pomówienie sędziów i prokuratorów, przy czym żaden "z pomówionych" urzędników nie potrafił nawet sprecyzować co go pomówiło i stawić się na sprawę do sądu pomimo wielokrotnego wzywania. Oczywiście żaden urzędnik nie usprawiedliwił swej nieobecności i nie został za to ukarany.
- naruszania procedury sądowej i przez funkcjonariuszy prokuratury (wielokrotnie jest to dokumentowane w AP).
DO DNIA DZISIEJSZEGO (mija 5 lat) NIE OTRZYMAŁ ŻADNEJ ODPOWIEDZI pomimo dwukrotnych osobistych wyjazdów do Warszawy i rozmów z pseudo-specjalistami fundacji, a nawet prof. Zbigniewem Hołdą - zresztą chyba jedyną kompetentną osobą w tej instytucji.

Cóż, kończymy informacją:
Studentów wydziałów prawa z całej Polski zainteresowanych udziałem w programie Monitoring Sądów Gospodarczych - Courtwatch prosimy o nadsyłanie zgłoszeń wraz CV na adres mailowy courtwatch@hfhr.org.pl do dnia 23 marca 2008 roku.
Wszelkich informacji udzielają: Maria Ejchart - koordynator Projektu, m.ejchart@prawaczlowieka.pl oraz Ewa Dukaczewska e.dukaczewska@prawaczlowieka.pl

.... to nazwisko koordynatora HFPC jakoś tak dziwnie, nie z polska pisze się i czyta...., jak i całą tą "fundację" ( patrz komitet ) - ktoś zapomniał zmienić sobie nazwisko?
Zapamiętajmy: Maria Ejchart z Kliniki Niewinność przy fundacji... bajer...

Zdzisław Raczkowski w walce z bezprawiem...

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych.
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2008.

Adwokaci - czyli mecenasi chałtury prawniczej, a tak naprawdę to jedyni usługodawcy którzy nie ponoszą odpowiedzialności za odstawiane fuszerki typowi pasożyci społeczeństwa
Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WŁADZA PIENIĄDZ
Policyjne afery 2008 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Media manipulują, osądzają i są sądzone - wpadki sądowe, wyroki skazujące na dziennikarzy za nierzetelność, pomówienie, wprowadzenie w błąd społeczeństwa.
Poseł to ma klawe życie :-)
Dziennikarz - to zawód podwyższonego ryzyka.

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Emilia Cenacewicz, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu niejawnych sympatyków AP

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Agro
10-08-2013 / 14:58
Polska to taki w którym nasze prawa istnieją wyłącznie na papierze!.
~przemo
25-04-2011 / 20:10
Helsińska Fundacja Praw Człowieka to nie porozumienie.Oni ci nie pomogą podobnie jak RPO.Jest to typowa sanacyjna szmira...
~Nara
29-01-2011 / 22:36
Niech sobie nikt nie zawraca glowy fundacjami bo One nawet na emeile nie odpowiadaja.Jakie prawa ma czlowiek