Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA JEGER - EMERYTURA

EMERYTURA? Cóż to takiego? Coraz więcej i głośniej mówi się w mediach o starzeniu się polskiego społeczeństwa.

Jeśli przyjrzymy się statystykom, to okaże się ,że są one rzeczywiście porażające. W 2000r. do emerytury było uprawnionych 5 mln700tys. osób - tzn. na 100 osób, uprawnionych do emerytury było 17 osób. W 2020r. uprawnionych do emerytury będzie 8 mln 200 tys. osób tzn, że na 100 osób, uprawnionych do emerytury będzie 55 osób. Zaś w 2050r. na 100 Polaków, uprawnionych do emerytury będzie 70 osób.

Jednocześnie wzrośnie średnia długość życia .Dane statystyczne przewidują, iż w 2030r. mężczyźni będą średnio dożywać do 74,7 lat, zaś kobiety do 81,4 lat. Przeciętny Polak „pożyje na emeryturze 9,7 lat (mężczyzna) i 16,4 lat (kobieta), przy założeniu wieku przejścia na emeryturę 65 lat.

Rodzą się pytania: – Z czego będą żyć? Czy fakt, że średnio będziemy żyli dłużej, będzie oznaczało, nie będziemy potrzebowali na czynsz, leki i inne niezbędne rzeczy? Czy jedyną rozrywką polskiego emeryta będzie nadal działka i TV , a nie zwiedzanie świata i radość, że nareszcie możemy, uwolnieni od codziennych zobowiązać, brać przykład z zachodnich emerytów?

I nie pomoże tutaj częste sceptyczne stwierdzenie, z którym się spotykamy w rozmowach ze znajomymi: „Przecież ja i tak nie dożyję do emerytury!” Hm! A co będzie jak Pan/Pani dożyje? I koło się zamyka.

Jeśli ktoś liczy na budżet państwa, czyli ulubiony przez wszystkich ZUS, albo pomyślne dla przyszłych emerytów zmiany ustawodawcze, to może mocno się przeliczyć.
Stopa zastąpienia ( czyli zastąpienie zarobków emeryturą) w wieku 65 lat, z I i II filaru, będzie wynosić od 30% do 55%. Czyli, jeśli ktoś zarabia dzisiaj 1.000,00zł - otrzyma emerytury 300,00zł-550,00zł. Ta sytuacja jest szczególnie groźna dla osób prowadzących działalność gospodarczą, gdyż ich emerytura będzie naliczana według najniższych stawek. Natomiast osoby zatrudnione na wysokich stanowiskach ,zarabiające w tysiącach, niech pamiętają, że ich emerytura będzie naliczana maksymalnie od 2,5 średniej krajowej emerytury, a nie od faktycznych zarobków.
Każdemu, kto chce obliczyć swoją szacunkową emeryturę odsyłam do strony: http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/ofe/

Na co mogą liczyć przyszli emeryci? Otóż zgodnie z Ustawą z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a raczej później wprowadzonymi zmianami, a także w oparciu o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 7 lutego 2006r.,mogą liczyć na:
- podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet do 65 lat;
- możliwości kontynuowania pracy po 65 roku życia, co zwiększy emeryturę, gdy na nią w końcu pójdziemy;
- niemożności dodatkowej pracy na emeryturze (albo emerytura albo praca).

Cóż zatem można? Otóż jest pewna alternatywa:

„OSZCZĘDZANIE , ALBO EMERYTALNE BIEDOWANIE”

Jedynym skutecznym sposobem jest po prostu oszczędzanie. Nie każdy z nas ma do dyspozycji duży kapitał, który można by zainwestować i „zapomnieć” na wiele lat.

Najczęściej mamy do czynienia z sytuacją, gdy dysponujemy niewielkimi kwotami i dlatego często odwlekamy rozpoczęcie budowy kapitału z różnych powodów (kupno mieszkania, urodzenie dziecka, budowa domu, nowe auto , spłata kredytu itd.). A wystarczyłoby nauczyć się jednego prostego wzoru matematycznego:

Pieniądz x Czas = Więcej Pieniędzy

Na rynku polskim mnoży się od ofert dla osób, które mają świadomość potrzeby zrobienia tego pierwszego kroku. Najpopularniejszą formą są Fundusze Inwestycyjne, które dzięki stabilnemu rozwojowi naszej gospodarki okazują się najatrakcyjniejszą formą oszczędzania.

1 EURO dziennie inwestowane przez lata ,może się okazać najlepszym co zrobiliśmy dla siebie na przestrzeni lat ,przed pójściem na zasłużoną emeryturę.

Doskonałą metodą jest skorzystanie z oferty Gerling Polska TUnŻ S.A., gdzie nie będąc związanym żadną sumą ubezpieczenia, możemy odkładać sobie na starość w 33 wiodących Funduszach Inwestycyjnych, mając jednocześnie dostęp do zgromadzonych środków, mogąc śledzić wyniki na swoim koncie w internecie, zmieniać Fundusze w dowolnym momencie, korzystać z doradztwa profesjonalnych Agentów.
Dla osób, które chcą i mogą zainwestować większe kwoty pieniędzy jest specjalny program zwolniony z opłaty manipulacyjnej.
Największym plusem tych propozycji jest to, iż mając w swojej nazwie „Ubezpieczenie”, w razie śmierci właściciela Funduszu, nie pobierany jest „podatek Belki” oraz nie podlegają te środki opodatkowaniu z tytułu podatku spadkowego.


Urszula Jeger
Agent Ubezpieczeniowy

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Emilia Cenacewicz, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Tamber
04-01-2015 / 20:40
Thanks for being on point and on tartge! psyvdsfmf.com [url=fgpqdr.com]fgpqdr[/url] [link=btxmze.com]btxmze[/link]
~Ghaith
23-12-2014 / 21:20
Oi, achei teu blog pelo google te1 bem" rel="nofollow">ytjkfuard.com"> ienernssatte gostei desse post. Quando der de1 uma passada pelo meu blog, e9 sobre , mostra passo a passo como criar uma bem maneira. Ate9 mais.
~Yashaa
20-12-2014 / 02:19
Danke ffcr das Nachfragen bei der ZKB, lieber Netscout.Die Antwort auf unerse Frage verschickte die ZKB am 18.Oktober, mehr als eineinhalb Monate nach dem angeblichen Verkauf der Textron Aktien.Ist diese Antwort der ZKB also einfach nur ein unglaublich peinliches Versehen? Hoffen wir es.Unabhe4ngig davon, wann die ZKB ihre Textronaktien verkauft hat, bleibt die ganze Sache eine extrem besche4mende Angelegenheit ffcr die ZKB. Bereits seit 2002 wirbt die ZKB mit dem Label der Nachhaltigkeit . 2009 unterzeichnete die ZKB die Principles for Responsible Investment (PRI) der Vereinten Nationen. Die Aktien des Streubombenproduzenten blieben also noch mindestens zwei Jahre le4nger im Portfolio der nachhaltigen Bank zwei Jahre zu lang ffcr meinen Geschmack.
~Mavic
16-07-2013 / 13:00
Emerytury w naszym kraju to temat rzeka. Najlepsze jest to, że ZUS jakby z założenia odrzuca większość wniosków o wcześniejszą emeryturą osobom, które pracowały w trudnych warunkach. Urzędnicy przecież wiedzą lepiej, kto w jakich warunkach, gdzie i jak długo pracował. Dobrze, że przynajmniej Sąd Najwyższy jest w stanie zmieniać te chore zasady jaki rządzą się jajogłowi. Polecam artykuł z biurka prawnika: www.paragraf-kancelaria.pl/porady_prawne/emerytura_renta_zus/warunki_szc