Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
26 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

ZAMIAST ZBIORNIKÓW RETENCYJNYCH I PRZECIWPOWODZIOWYCH MAMY TUSKA "ORLIKI"... zresztą też podtopione a niektóre zatopione ...

W mediach słyszymy cały czas o kolejnych przerwanych wałach, miastach i wsiach zalewanych, konieczności ewakuacji, zniszczonego dobytku i 14 ofiarach śmiertelnych w wyniku powodzi. W obliczu katastrofy pierwszą reakcją jest współczucie i chęć pomocy poszkodowanym. Wykazują je zwykli obywatele i politycy różnych opcji. Słychać także w sytuacji katastrof i klęsk potrzebę jedności. Tak było po katastrofie smoleńskiej tak jest i teraz. Wspólnota w obliczu tragedii to rzecz cenna, ale nie może ona przesłonić win i odpowiedzialności za zaniechania władzy.

Zaniedbania w zakresie działań przeciwpowodziowych dotyczą wszystkich rządów. Jednak w 2007 roku rząd PIS przygotował projekty inwestycji przeciwpowodziowych, wystarczyło je zrealizować. W 2008 roku 44 projekty dot. systemów retencyjnych, przygotowanych za czasów rządów PIS, zostało jednak skreślonych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W województwie opolskim nie ostał się ani jeden projekt, choć było zaplanowanych 18 inwestycji za 2,2 mld zł. Podkarpackie też należy do najbardziej poszkodowanych województw, bo na liście nie został żaden z jego projektów (było ich 21 o wartości 2,9 mld zł). Rząd Platformy Obywatelskiej zrezygnował z inwestycji przeciwpowodziowych, ale znalazł je na program orlików, czyli boisk sportowych. Przeznaczono zatem pieniądze na zabawę, a nie na bezpieczeństwo.

Dziś premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Bronisław Komorowski pojawiają się na terenach powodziowych, oczywiście w towarzystwie kamer, obiecują pomoc i nowe ustawy przeciwpowodziowe. Jednak Rząd zwleka z ogłoszeniem stanu klęski żywiołowej. Jeśli to nie jest klęska żywiołowa, to co nią jest?! Połowa kraju jest pod wodą, zniszczone zostały duże miasta i małe wsie, zginęli ludzie, straty będą liczone w miliardach euro, a pan premier nie kwapi się z wprowadzeniem stanu klęski żywiołowej. Co jeszcze musiałoby się stać, by do świadomości Donalda Tuska dotarła konieczność podjęcia tej decyzji? Ile jeszcze miast ma być zalanych, ile gospodarstw rolnych ma zostać zniszczonych, ile wałów przerwanych? – pyta na swoim blogu Marek Migalski. Także kandydaci na prezydenta Kornel Morawiecki czy Marek Jurek wzywają do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.

Wiadomo, że zarządzenie stanu klęski żywiołowej ułatwiłaby powodzianom możliwość uzyskania odszkodowań i stworzyłaby lepszą podstawę prawną do uzyskania stosownych ulg np. podatkowych. Rząd odmawia, gdyż oznaczałoby to przesunięcie wyborów prezydenckich o ponad 3 miesiące, a marszałek sejmu w świetle prawa nie mógłby jednak dalej pełnić rolę prezydenta po 60 dniach od przejęcia władzy. A zatem znów interes partii przeważył nad interesem kraju i zwykłych obywateli.

SERWIS2125/05/2010

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~hello
13-05-2015 / 11:48
~Ryszard
30-05-2010 / 00:00
Tak. To są fakty.Nic nie zrobiono dla zabezpieczenia Polaków przed powodzią.Niestety jest to część scenariusza wyniszczania Polaków. Również masowa budowa tzw orlików, boisk piłkarskich pokrywanych szkodliwą dla korzystających z nich młodych ludzi chemią.
~zenek
29-05-2010 / 00:00
Pamietajcie o tym ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej Polakow suwerennosci w obce rece bez naszej Polakow zgody. O tym trzeba mowic i przypominac gdyz antypolskie media milcza, licza na to ze ludzie zapomna o tej chaniebnej zdradzie na narodzie Polskim. Na dzien dzisiejszy najlepszym i najodpowiedniejszym kandydatem na stanowisko prezydenta jest Andrzej Lepper. Czlowiek i partia Samoobrona ktore nie siedziala przy okraglym stole i nie brala udzialu w rozkradaniu naszego majatku narodowego, dlatego ten czlowiek i ta partia jest opluwana i osmieszana w oczach spoleczenstwa aby nie dopuscic Samoobrony do wladzy. Boja sie Leppera jak ognia, a antypolskie media juz wytypowaly nam swoich kandydatow na ktorych mamy zaglosowac. Jak sie nie obudzicie i nie zaglosujecie na Leppera to bedziecie jeszcze dlugo plakac i narzekac. Miejcie oczy i uszy otwarte i nie dajcie sie oszukiwac i manipulowac, po prosu myslcie i jeszcze raz myslcie. Nie bojcie sie Samoobrony.
~zenek
28-05-2010 / 00:00
Przypominam ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszj Polakow zgody. Partie te powinny byc zdelegalizowane. Rowniez byly prezydent sp.Lech Kaczynski podpisal traktat lizbonski bez naszej Polakow zgody. Nie liczcie na to ze te antypolskie partie i ci ludzie dzis beda was , nas Polakow bronili i chronili. Jedynym kandydatem na obecna sytuacje jest tylko Andrzej Lepper, on zawsze byl najblizej zwyklych ludzi czyli nas wszystkich, przemyslcie to.