Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA PRZEKRĘT KORUPCYJNY W MINISTERSTWIE OCHRONY ŚRODOWISKA ZA RZĄDÓW TUSKA PODAJE MARIAN ZAGÓRNY ZAGÓRNY UJAWNIA, ŻE PITERA JEST PEŁNOMOCNIKIEM RZĄDU D/S UKRYWANIA, ZATAJANIA I SKRĘCANIA SPRAW KORUPCJI I PRZEKRĘTÓW ZWIĄZANYCH Z PLATFORMĄ OBYWATELSKĄ.

ZWIĄZEK ZAWODOWY

ROLNIKÓW RZECZPOSPOLITEJ

KRS 0000230416

z/s 58-500 JELENIA GÓRA ul. Wojska Polskiego 18/ 305 tel. (075)76 94 564, kom.0880 5522 52
tel / fax (075) 71 31 428, e-mail zzrr2@o2.pl

Jelenia Góra 29.05.2008 r.
L.dz. ZZRR 44/08

Pan Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów RP
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej ,,SOLIDARNI’’ zwracał się pismem z 14.05.2008 r. do Pana Premiera, a także wszystkich Instytucji w tym Służb i Agencji przewidzianych do nadzoru porządku prawnego w Polsce o wyjaśnienie rażącego łamania prawa na ogromną skalę przez Pana Ministra Ochrony Środowiska, który wydał Rozporządzenie z dnia 02.11.2007 r. opublikowane w Dz.U. Nr 20 w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na przedsięwzięcia będące inwestycjami służącymi ochronie wód przed zanieczyszczeniami.

To Rozporządzenie dotyczyło szczegółowych zasad udzielania pomocy finansowej, pożyczek, dotacji, preferencyjnych dopłat do oprocentowania pożyczek i kredytów, oraz częściowe umorzenień preferencyjnych pożyczek i kredytów do wysokości 25 mln EURO na poszczególne inwestycje takie jak budowy, rozbudowy i przebudowy; oczyszczalni lub podoczyszczalni ścieków , systemów kanalizacji, instalacji poprawiających standardy odprowadzanych ścieków.

Niestety z tego dobrodziejstwa mogli skorzystać bardzo nieliczni ,,dobrze poinformowani’’, ponieważ Rozporządzenie było wprowadzone pod koniec 2007 roku na bardzo krótki okres od opublikowania praktycznie około miesiąca, gdzie w zapisie przedmiotowego Rozporządzenia z 13.11.2007 r. zostało również napisane, iż obowiązuje ono tylko do 31.12.2007 r.

Stwierdziliśmy jednoznacznie, że działanie Ministra Ochrony Środowiska mające na celu opublikowanie i wdrożenie przedmiotowego Rozporządzenia miało charakter czysto korupcyjny i to na ogromną skalę.

Na nasze w/w pismo skierowane do Pana zareagowała Minister ds. Korupcji w Pana Rządzie Pani Julia Pitera pismem z 21.05.2008 r. (w załączeniu), które wręcz nas zamurowało, ponieważ Pani Minister zamiast sama jako do tego powołana przeprowadzić stosowną kontrolę za pomocą służb będących w jej zasięgu jak CBA, ABW, CBŚ to zwróciła się do Ministra Ochrony Środowiska, (który jest podejrzany o ten przekręt oceniany przez naszych doradców na kwotę około 1 mld zł) o zbadanie sprawy czyli o przeprowadznie samokontroli w sprawie TOTALNEJ KORUPCJI I NADUZYĆ w swoim resorcie dotyczącym dotacji środków z Unii Europejskiej oraz z budżetu RP.

Przecież to istny KABARET I KPINA z praworządności, kiedy wykryliśmy wprost w Pana Rządzie ogromną korupcję to osoba SUPER ŚLEDCZEGO czyli Pani Julii Pitery tak kompromituje ideę walki z korupcją.

Wszystkie media oraz politycy PO dzisiaj zrobiły aferę ze współpracy CBA z FBI, którzy przyłapali na gorącym uczynku Panią Sawicką, zamiast za takie super skuteczne działania CBA pochwalić.

W tym samym czasie przekręt pod sztandarem Ministra Środowiska sam Minister swoimi służbami, które przekręt przygotowały ma wyjaśnić, zamiast powołanego w tym celu Centralnego Biura Śledczego oraz Najwyższej Izby Kontroli.

Bardzo długa nazwa fukcji którą pełni Pani Minister Julia Pitera czyli ,,Pełnomocnik Rządu do Spraw Opracowania Programu Zapobiegania Nieprawidłowościom w Instytucjach Publicznych’’ powinna zostać zmieniona na ,, Pełnomocnik Rządu d/s ukrywania, zatajania i skręcania spraw korupcji oraz przekrętów związanych z Platformą Obywatelską.’’

Ponownie wzywamy Pana Premiera do zlecenia zbadania wykrytej i ujawnionej przez nas afery dla CBA oraz NIK czyli Instytucji w których Platforma Obywatelska ma mniejsze wpływy w celu transparentnego jawnego wyjaśnienia tego ,,Super Przekrętu 2007 powstałego na samym początku Pańskiego rządzenia co bez pełnego ujawnienia prawdy tylko Pana skompromituje w oczach rzeszy Polaków, którzy Pana poparli w wyborach.

Zwracamy się niezależnie do prasy, radia i telewizji, aby poprzez swoich dziennikarzy śledczych ujawnili kuchnię tego przekrętu, a jest to tylko wierzchołek góry lodowej i dotyczy wielu resortów w tym rolnictwa i gospodarki, gdzie od kilku lat, a szczególnie obecnie przygotowuje się podobne ustawione Ustawy i Rozporządzenia w celach korupcyjnych dla określonej grupy beneficjantów w zamian za łapówki.

Mamy już na oku następne przekręty co świadczy o poczuciu ogromnej bezkarności urzędników pod parasolem Rządu PO/PSL.

Marian Zagórny

Przewodniczący ZZRR , "SOLIDARNI"

TOTALNY PRZEKRĘT KORUPCYJNY W RZĄDZIE TUSKA POD NOSEM PITERY WYTROPIŁ MARIAN ZAGÓRNY - PRZEWODNICZĄCY ZZRR ,,SOLIDARNI’’

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Nyvaeh
07-02-2015 / 03:35
discounts negotiated cuthealthcarecosts.net protect yourself men who searchedtabsonline.com him feel state savingoncarinsur.com quote plus same latiprix.net sex able edphysician.net assured actually bestemedicijnprijzen.com mood-altering drug
~Kalie
05-01-2015 / 07:35
None can doubt the veaircty of this article. tyevsqwvhe.com [url=xkmfwjfysxs.com]xkmfwjfysxs[/url] [link=ojxacng.com]ojxacng[/link]
~Kacy
25-12-2014 / 10:01
How neat! Is it really this sipeml?" rel="nofollow">avhmcmik.com">sipeml? You make it look easy.