Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-01-2014

Wywiad z profesorem Andrzejem Zybertowiczem dotyczący korupcji przeżerającej Rzeczpospolitą.

Czy polskie państwo jest przeżarte korupcją?

materiał wideo

SLD: wystąpienie Donalda Tuska bez konkretów i wizji

- Są obszary administracji i na przykład edukacji, gdzie korupcja jest marginalna. Ale kluczowe ogniwa, gdzie występują znaczne przepływy finansowe, są już korupcji poddane.
- Są obszary administracji i na przykład edukacji, gdzie korupcja jest marginalna. Ale kluczowe ogniwa, gdzie występują znaczne przepływy finansowe, są już korupcji poddane.

A możliwe jest, że wysoko postawieni urzędnicy, przy takiej aferze jak informatyczna, działają bez wiedzy swoich szefów?

- To jest nieprawdopodobne. Z mojej wiedzy o funkcjonowaniu zamówień publicznych w administracji samorządowej wynika, że z konkretnych praktyk korupcyjnych korzysta niekiedy kilka, kilkanaście osób, ale często większość pracowników danego urzędu jest świadoma nieprawidłowości i zarazem przekonana, że nie ma do kogo się zwrócić po sprawiedliwość. Próba stanięcia po stronie uczciwości jest obciążona zbyt dużym ryzykiem, jest zbyt kosztowna zawodowo i środowiskowo. To zjawisko szersze niż tylko korupcja. W najnowszej książce „III RP. Kulisy systemu” użyłem określenia, które obejmuje całość zjawiska: wielopiętrowy klientelizm. Korupcja jest tylko jednym z wymiarów tej układanki.

Sugeruje pan, że szefowie tych urzędników też są skorumpowani?

- Nie, występuje przyzwolenie wśród osób, które same nie są skorumpowane. A dochodzi do tego jeszcze to, że w wielu kluczowych instytucjach służby mają swoich informatorów. Pracują tam również funkcjonariusze na etatach niejawnych. Jeśli korupcja ma tam miejsce to albo ludzie służb biorą pieniądze za darmo albo są współbeneficjentami i za przymykanie oczu uzyskują korzyści. Proszę pamiętać, że w Polsce około 10 instytucji ma uprawnienia do prowadzenia pracy operacyjnej a tylko założone za rządów PiS CBA wykazało się pewną determinacją w rozpoznawaniu korupcji. Chcąc zrozumieć całość zobaczymy, że wielopiętrowy klientelizm sięga najwyższego piętra.

Ministrów? Premiera?

- Premiera Donalda Tuska. Nie chodzi o to, że on sam jest skorumpowany. Ale jest patronem układu władzy, który na korupcję przyzwala. Żeby ten klientelizm w ostatnich 6 latach mógł się rozwinąć, premier bez uzyskania opinii prezydenta, czyli omijając barierę w postaci Lecha Kaczyńskiego, powołał na szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, który był w rażącym konflikcie interesów. Szefem największej tajnej służby uczynił osobę wcześniej związaną z firmami, które były rozpracowywane przez tę tajną służbę. Wówczas większość mediów głównego nurtu, mimo że była tego świadoma, premiera za to nie piętnowała. Drugi raz Tusk barierę antykorupcyjną osłabił, kiedy odwoływał Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA, w momencie, gdy ten odkrywał aferę hazardową. Tą drogą premier wysłał sygnał do wszystkich szczebli władzy, od góry do dołu: teraz już można, nie będziemy przyglądali się, w jaki sposób korzystacie z owoców władzy.

I naprawdę według Pana to Donald Tusk jest za to wszystko personalnie odpowiedzialny?

- A dlaczego mianuje szefem tajnej służby człowieka, który wcześniej pracował dla podmiotów rozpracowywanych przez ABW? Dlaczego wpuszcza lisa do kurnika? Jak Pani sądzi, dlaczego Donald Tusk to robi? Trudno uciec od myśli, iż sam jest w coś uwikłany. Ale spójrzmy na problem korupcji jeszcze z innej strony. W „Superwizjerze” był wywiad z wiceprezesem firmy informatycznej Netline, zaangażowanym w te korupcyjne sprawy. O Andrzeju M., dyrektorze Centrum Projektów Informatycznych MSWiA mówi: „On tak naprawdę ze wszystkich się śmiał. (...) w każdej instytucji miał kolegę bardzo wysoko postawionego. Nie bał się służb. Ja na tym rynku pracuję kilkanaście lat i proszę mi wierzyć, pierwszy raz od tych kilkunastu lat spotkałem się z tak bezczelną korupcją”. Nie chodzi o to, czy faktycznie Andrzej M. był częścią patologicznego układu ludzi ze służb. Kluczowe jest to, że wielu biznesmenów sądzi, że takie układy działają. Bo gdy premier mianuje szefem tajnej służby osobę w rażącym konflikcie interesów, to takie wrażenie, że mamy we wszystkich służbach ludzi z naszego układu, wydaje się przekonujące. Premier mianując Bondaryka szefem ABW i zdejmując Kamińskiego z szefostwa CBA, chcąc nie chcąc wysłał sygnał, że pasożytnicze sieci powiązań mogą wszędzie działać, bo jedna służba jest poddana jakimś uwikłaniom, a druga została sparaliżowana. Już tylko te dwie decyzje kadrowe premiera czynią go jednoznacznie odpowiedzialnym. Nawet jeśli Bondaryk nie był zaangażowany w żadne działania korupcyjne i nawet jeśli szef CBA Paweł Wojtunik okazał się mniej uległy niż to mogło się wydawać, przez kilka lat ta aura przyzwolenia parowała. Dziś poznajemy jej owoce.

To znaczy, że możemy spodziewać się, że więcej takich afer wkrótce wyjdzie na jaw?

- Gdyby PiS objęło władzę to zobaczylibyśmy ich znacznie więcej. Kryterium wielkości afery jest wysokość przepływów finansowych. Przy budowie stadionów, autostrad czy obwodnic, środki były większe niż przy informatycznych przetargach. Ujawniono niektóre aferowe transakcje przy kontraktach autostradowych. 
Ale należy zakładać, że został odsłonięty jedynie rąbek.

Więcej:
Interpelacja Poseł Marii Nowak - OSZUSTWA BANKU i KORUPCJA NA SZCZYTACH WŁADZY na przykładzie Getin parabanku Jan Jączek
Korupcja w wymiarze sprawiedliwości wręcz śladowa ? ! ? - z cyklu fakty i hity III RP 
KORUPCJA W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI ISTNIEJE I TO SZEROKO ROZPOWSZECHNIONA CZEGO DOWODEM JEST NIE TYLKO SPRAWA AMBER GOLD.
Była posłanka PO Beata Sawicka jest winna płatnej protekcji, żądania i przyjęcia łapówki - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie pod naciskiem PiS i mediów wałczących z korupcją.
Korupcja w Sądzie Najwyższym, wrocławskiej prokuraturze, itd. - słowem szambo sądowo-prokuratorski coraz bardziej śmierdzi...
Korupcja w Polsce za rządów PO (platformy) wręcz rozkwita. Jest gorzej niż Botswanie... tylko ruscy są lepsi, ale oni więcej od Tuska piją :-)
ŚWIDNICA - niekompetencja wrocławskiego biegłego Mieczysława Steiningera czy korupcja SSR Elżbiety Frączak i prokuratora Daniela Czarnego
Korupcja - Polska bliżej Afryki niż Europy. Wszyscy płacimy łapówki. Piotr Krysa
KORUPCJA OSÓB PUBLICZNYCH - aspekt kryminalistyczny
Czy walkę z korupcją należy zacząć od czystki w CBA i SN? Sensacyjne wyznanie Kamińskiego - "7 śledztw ws. ludzi z najwyższej władzy"
KONFERENCJA PRASOWA ORGANIZOWANA PRZEZ OGÓLNOPOLSKI RUCH OCHRONY PRAW OBYWATELSKICH I WALKI Z KORUPCJA W POZNANIU W DNIU 29.10.2009r
KORUPCJA URZĘDNICZA DOT. DOLNOŚLĄSKIEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH BĘDZIE MIAŁA FINAŁ - PUBLIKUJEMY AKT OSKARŻENIA W TEJ OLBRZYMIEJ WROCŁAWSKIEJ AFERZE.
Tańczący z korupcją
Jak Ministerstwo Sprawiedliwości walczy z korupcją we własnych szeregach?

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
26-03-2014 / 01:02
*** WYMIAR (nie)SPRAWIEDLIWOŚCI*** ^^^ *** Czesław ŚWIĄTEK z Sarbinowa >> OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI prokuratorów i sędziów z Koszalina i ... jego zamordowana żona Jadwiga >> na zlecenie PPO Andrzej SIUCHTA & SSO Janusz SKIBICKI -Prezes Sądu Okręgowego w Koszalinie od ponad 17 LAT *** stanowią za sprawą TOGOWYCH złodziei : SSO Tadeusz SZKUDLAREK & Czesław PODGÓRNY & Marian WAWRZYNKOWSKI oraz PASERÓW rpr Władysław MUTKOWSKI & rpr Jerzy SCHWARZ & Osoś & Jagoszewski i INNI ... że Rodzina ŚWIĄTEK staje się "dojną krowę" by spowodować procesowym awanturnictwem TOGOWEJ HOŁOTY procesową "darowiznę" pociotkom PPO A. SIUCHTA (Sobejko & ŻAK) przygotowaną z kombinacji OPERACYJNEJ w trybie : Kradzież PRAWA do PIERWOKUPU dzierżawy legalnie posiadanej od roku 1975 roku. Dzierżawa spodobała się HOŁOCIE z prokuratorskiej Rodziny (PPO A. SIUCHTA) po roku 1989 (po PRO "SOLIDARNOŚCIOWEJ" REWOLUCJI ) tj. po 20 LATACH tzw. zasiedzenie w dobrej wierze, zrekultywowana na koszt dzierżawcy i z jego środków finansowych ... z wysypiska śmieci i wylewiska szamba, opłacana w ciągłości podatkiem do dnia dzisiejszego. Psychicznym znęcaniem ,wsadzany do pierdla, wielokrotnie badany psychiatrycznie Czesław ŚWIĄTEK NIE zrezygnował z dzierżawy ... mimo że komornicy G.MROWIŃSKI & S. SZCZEPANIAK z pomocą czterech bandytów w policyjnych mundurach dokonali MORDU na żonie OFIARY ... Jadwidze podczas najścia w dniu 13-07-2011r na posesję przy ul. Bursztynowej 5. Wobec Czesława ŚWIĄTEK TOGOWA HOŁOTA dokonała wielokrotnych prowokacji, w bezczelny sposób procesowym awanturnictwem fałszowane były protokóły sądowe, całość przewodów sądowych odbywała się trybem gry w Durnia z OFIARĄ wg Doktryny SSR Małgorzaty WIŚNIEWSKIEJ - aktualny Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie cit. "... kurator, prokurator, sędzia może robić, mówić i pisać co chce ..." Porozumieniem solidarności zawodowej sitwy TOGOWA HOŁOTA z Koszalina przekazała sprawę NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI do Szczecinka wobec stanu wywołania REWIZJI ponad 17 LETNIEJ ZBRODNI u Prokuratora GENERALNEGO Andrzej SEREMET ... w odpowiedzi 16 sędziów SR w Szczecinku odmówiło udziału w EGZEKUCJI nad OFIARĄ przez Sprawę o sygnaturze : II K. 731/13/KC-K ... w Uznaniu "szlachetności" i odwagi dla sędziowskiego wyczynu OFIARA NAZISTOWSKIEJ ZBRODNI Czesław ŚWIĄTEK wystąpił z Wnioskiem do PREZYDENTA RP Bronisław KOMOROWSKI o nadanie MEDALU "Za Ofiarność i Odwagę " 16-stu sędziom > patrz: załączniki . PATRZ ...też na Odpowiedź Prezydenta ... w autoryzacji : Małgorzata NAUMAN - Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP Biuro Kadr i Odznaczeń z dnia 18 marzec 2014r ^^ * BKO 417-58-2014r *SUPER CURIOZUM*!!! SSR Klaudia Cichacka vel Klamka/ SR Szczecinek >> postanowiła odmówić rejestracji audio-video przebiegu przewodu sądowego oraz *UTAJNIĆ* przewód sądowy ... wyprosiła dziennikarzy. *** Odpowiedź Bronisława KOMOROWSKIEGO z dnia 18 marzec 2014r ^^ * BKO 417-58-2014r na WNIOSEK o NADANIU MEDALI 16-tu sędziom SR ze Szczecinka >>"Za OFIARNOŚĆ i Odwagę" w uznaniu wyłamania się TOGOWCÓW ze Szczecinka z SZYKU solidarności zawodowej sitwy togowej przestępczości zorganizowanej z Koszalina ...
~marek777
23-02-2014 / 21:20
PRZEDRUK ** KRAJOWY RUCH POLAKÓW K O M U N I K A T Nr 2 APEL do RODAKÓW ! Mając na uwadze ostatnie dramatyczne wydarzenia zaistniałe u sąsiadów zza wschodniej granicy, ich OSTRY PROTEST ogłoszony jako PROTEST społeczeństwa wobec NIEPOSPOLITYCH przestępców egzystujących w strukturach Instytucji państwowych i samorządowych a przede wszystkim ZBRODNICZE użycie broni palnej celem zabójstwa osób cywilnych. Ogłaszamy, że ponad wszelką wątpliwość złamane zostały wszelkie PRAWA charakteryzujące ludy cywilizowane. Sam fakt, że struktury władzy państwowej na Ukrainie NIE doprowadziły do ustania NIEGODZIWOŚCI i prześladowania Obywateli własnego kraju JEST Stanem na ogłoszenie ALERTU do Obywateli Rzeczpospolitej Polski. Na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej po REWOLUCJI PRO "SOLIDARNOŚCIOWEJ" 1989 roku w miejsce bankrutującego systemu państwowości charakteryzującej się budową "polskiej drogi" do socjalizmu, która TAK faktycznie stała się formą grabieży ludu pracującego pod przykrywką budowy rzekomego KOMUNIZMU hegemonią kacyków z pod szyldu PZPR. Zjednoczonej Partii Robotniczej w fuzji z SD i PSL, której SZYLD posłużył zdemoralizowanym członkom tych partii szczebla kierowniczego do sprawowania "władzy" celem przywłaszczania dóbr materialnych z pominięciem zbiorowego społecznego koszyka DÓBR przeznaczonych RACJĄ STANU Postanowień Konstytucji rzeczpospolitej Polski do KONSUMPCJI dla Narodu Polskiego. Zamiast spełniania kierowniczej roli CELEM budowy DOBROBYTU społecznego odbywała się przez NAMASZCZONYCH KONSUMPCJA SYSTEMEM patologii błędów i wypaczeń na przesłankach kryminalnych przywłaszczania dóbr materialnych do indywidualnej konsumpcji w sprzeczności z założeniami ideologicznymi (konsumpcja ogólno społeczna). Spójnych NEPOTYZMEM i porównywalnych do funkcjonowania prywatnego folwarku oraz osiągania osobistych korzyści na rzecz prywatnej kabzy bez ogólnospołecznego podziału dóbr materialnych W okresie od roku 1945 - 1989r terytorium Rzeczpospolitej Polski wielokrotnie stało się areną OSTRYCH PROTESTÓW społecznych których podłożem KONFLIKTÓW stała się utrata AUTORYTETU kierowniczej roli partii spowodowanych FAKTEM, nadużycia ZAUFANIA przez przedstawicieli władzy, którzy SZASTAJĄC SLOGANAMI i FRAZESAMI OBIETNIC rozliczenia winnych wypaczeń NIGDY NIE doprowadzili do powrotu NORMALNOŚCI i POPRAWNOŚCI funkcjonowania SYSTEMU struktur Instytucji PAŃSTWA (pustosłowie). LATA 80-te (PRL) ujawniły istnienie i funkcjonowanie ANARCHII i samowoli urzędniczej w trybie korupcyjnego art. 231§ 1 i 2 kk. POWSTANIE "SOLIDARNOŚCI" obudziło w POLAKACH apetyt na polskość, normalność i godne warunki bytu. Historia etosu "SOLIDARNOŚCI" po ponad 20-tu latach ujawniła istnienie antagonizmów, sprzeczności, fikcji oraz istnienie ANARCHII podpartej KORUPCJĄ panującej SAMOWOLĄ urzędniczej zgrai, funkcjonariuszy publicznych i przedstawicieli centralnej władzy podpartych NAZISTOWSKĄ doktryną złożoną wektorami >> Bezprawia + Siły, które to elementy doprowadziły do powstania kryminalnego charakteru funkcjonowania struktur państwowości. Wybuch NIEZADOWOLENIA społecznego na Ukrainie i trupy spowodowały , że w dniu 19 lutego 2014r ZDEMORALIZOWANI partyjni i polityczni bankruci od ponad 20 lat obiecujący II Japonię, zieloną wyspę i INNE CUDA na kiju ... nagle zaczęli bełkotać w języku zrozumiałym i do jednej "TRĄBY" . Bracia POLACY ! POWSTAŁA NIE tuzinkowa sytuacja społeczna. PORA na CUD ... czyli przeprowadzenie konsekwentnego REMANENTU. Rzetelne wybory. Wiarygodni kandydaci. STOP zdegenerowanym cwaniakom i etatowym ślizgaczom. Ich kolesiostwu podpartych solidarnością zawodowej sitwy. S T O P dla B E Z P R A W I A. KORUPCJI. ANARCHI i SAMOWOLI. POLSKA JEST JEDNA . PRAWO JEST JEDNO. CZYNY i PRAWDA MATERIALNA. HONOR i GODNOŚĆ. BEZPIECZEŃSTWO RODZINY i JEJ DOBRO. z up. KRP (-) Marek Krasnopolski Przewodniczący
~rick
23-02-2014 / 13:13
~OFFczarek >>> posiadanie broni NIE rozwiązuje PROBLEMU Korupcji, upośledzenia umysłowego jakie panuje w Polsce ... jest bajzel w Polsce ... a pchają się robić "porządki" na Ukrainę ... "BOLEK" vel Walesa & Donald-a TUSK-a robią gnój .... trwa likwidacja biologiczna polaków ... a bracia polacy ... świergolą o dupie marynie ... ślepcy to ? czy głupcy ? ... a może i jedno i drugie ... jak w pi8osence ... latawce, dmuchawce, wiatr ... bedziemy bogaci ... za dwadzieścia parę lat ... TUSK-a NIE dopowiedziała ... KTO dożyje ... "BOLEK" rozdawała po 100 minlionów ... kiedy założono mu sprawę ... minstra OLECHOWSKA ... wyjaśniła ...."TAK dostanie ... ale NIE KAŻDY" jakie to POLSKIE !! tam na dachu są twoje GOŁĄBKI ... BIERZ JE !
~OFFczarek myśliwiec
06-02-2014 / 23:41
czerwoni M0rdowali patriotów a teraz ścigają ich mundorowymi za mówienie prawdy. Jak zalegalizuje się P0siadanie broni bez P0zwolenia - nastanie czystka.
~D0NEK
27-01-2014 / 02:12
Dziadzio Stasiek parkuje starego rozgruchotanego maluszka pod sejmem. Wyskakuje ochroniarz: - Panie, zjeżdżaj pan stąd! To jest sejm, tu się kręcą posłowie i senatorowie! Dziadek na to: - Ja się nie boję, mam alarm!
~Anna
22-01-2014 / 20:51
*** ~ PO jak POlityk >> EPIDEMIA syfilisu schizofrenii paranoidalnej pokrytłąn Rzeczpospolitą NIE ma gdzie spieprzać ... spieprzone jest wszystko ... może załapiesz się na MARSA ... spiesz się ... będzie tłok ... zieloni, czerwoni, niebieskie i INNE jeszcze gady dostaną KOPA w DUPĘ ... A wszystko co dyktuje dialektyka przyrody ma wymiar obiektywny, czy to jest PO czy PiS, czy razem wszystko wzięte = POPIS .... zasyfiałe IMMUNITETY, zasyfiała NIEzawisłość , zasyfiała policja (NIE potrafiła nawet ochronić swojego komendanta) bandyci w policyjnych mundurach też zasyfiali ... zapierdolili OKUP Olewnikom "całe szczęście, że mamy " ... co mamy EPIDEMIĘ syfilisu mamy .... POlityk ty DALTONISTA ?! Ka idziesz ? .... do kina ? ... co tam grają ? ... Quo vadis ? ... wiesz chociaż co to je ? POlityk razem będziemy sie w PoPisowskim gnoju bełtać ... Na reazie bełkoces Ty twój kumpel cwaniak z komina elekytrociepłowni vel Donald TUSK-a i jego kumpel specjalista metodą latania na drzwiach od stodoły vel Bronisława KOMOROWSKA ... to je POPiS ... do Nagrody NOBLA ... reugeniusie ... "wspólnicy "BOLKA" vel Walesa ...
~P0lityk
21-01-2014 / 15:08
całe szczęście, że mamy immunitety, wierną pP0liję, prokuraturę, sądy, sejm, senat, "spieprzać dziady" z naszych interesów bo P0szczujemy psami polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html
~PIS da albo za nie da
20-01-2014 / 20:00
wierzyłem w PiS do czas polska.newsweek.pl/tato-go-zmiksowal,91007,1,1.html oraz Jarochów, Ostrowskich, krauze, Dolaty, Czerneckiego, Kępowej, Prezes to chyba słup aby PiS dymał legalnie dziadów....
~marek777
20-01-2014 / 08:17
*** RODACY ! czas zweryfikować mianownik ... ostatni komuch to Grzegorz Korczyński ... wysłany po grudniu 1970 na placówkę dyplomatyczną do AFRYKI gdzie ... wykorkował. Czas zweryfikować nazewnictwo dotyczące KOMUNIZMU ... TO TERMIN jaki dla SWOICH POTRZEB POLITYCZNYCH i GOSPODARCZYCH stworzyli AMERYKANIE ... oni WYKREOWALI "STRACHA NA WRÓBLE >> PT. "komun izm" ... oni GO podkolorowali... posłuchajcie jak BEŁKOCE na DZIEń DZISIEJSZY profesor BRZEZINSKI ... O zwycięstwie w "zIMNEJ wOJNIE" !? o jakim ZWYCIĘSTWIE ? TAK DŁUGO jak ISTNIAŁ SYSTEM POLITYCZNO-EKONOMICZNY ...WSCHÓD - ZACHÓD ... tak DŁUGO WŁAŚCICIELE DWÓCH FOLWARKÓW (WSCHÓD & ZACHÓD) musieli dbać o SOCJAL swoich OBYWATELI ... a po REWOLUCJI 1989 ("BOLEK" vel Walesa obalił mur berliński i dostał za ten wyczyn Nagrodę NOBLA) wydzierają co sie da ... i ile sie da z "talerza" OBYWATELA ... REWOLUCJA 1989 roku pod PRZYKRYWKĄ "Solidarności" miała za CEL >> przywrócić książęcą władzę i to się stało ... tak więc cywilizacja (w POZIOMIE) wróciła do punktu zwrotnego "0" … w PIONIE poszła do góry bo mamy XXI wiek ... problemy wróciły (do poziomu początków naszej ERY) jak za narodzenia Jezusa Chrystusa ... i w ciągłości te same ... przeciętnym Obywatelom ... na wschodzie i na zachodzie ... wyrosły schody .... wiatr w oczy ... młodzi i gniewni opętani "lizakami" przez partyjno - politycznych oszustów (zielonych, czerwonych , niebieskich i INNYCH) miotają się napędzani adrenaliną (młodość) ... SKUTEK >>> da się zobrazować wizerunkiem psa biegającego za końcówką własnego ogona .... TAK wygląda stan ekonomiczno – gospodarczo - społeczny w POLSCE po roku 1989r ... była II Japonia, była "zielona wyspa" .... a teraz mamy gruszki !! na wierzbie ... bo za 20 LAT będziemy bogaci ?! ... Prawda , że NIE prawda ... Polska jest wolna, niepodległa i demokratyczna ... orzeł ma koronę (królewską) ale posiada gołą inną ... część ciała ... NIEPRAWDAŻ, że PRAWDA ?
~Joseph
17-01-2014 / 14:21