Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-01-2015

Wbrew woli NARODU POLSKIEGO Komorowski obiecała Żydom sprzedaż  LASÓW PAŃSTWOWYCH na wypłate dla nich odszkodowań

komorowski_stalin.znajdz.roznice.jpg

Nie ma już społecznej inicjatywy, którą Platforma potraktowałaby poważnie. Nie ma też zakamarka gospodarki, którego nie chciałaby ograbić. Na Lasy Państwowe ma wyjątkową chęć i wszystko wskazuje na to, że 2,5 miliona podpisów w ich obronie, zmieli w sejmowej niszczarce dziś w nocy.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2014, kiedy mocą nowelizacji ustawy, przeforsowanej przez rząd Donalda Tuska, zobowiązano Lasy Państwowe do przekazania budżetowi państwa w tym i kolejnym roku po 800 mln zł. Zdecydowano też, że od 2016 r. Lasy będą rocznie przekazywać do państwowej kasy 2 proc. wartości sprzedanego drewna. Ze skasowanej Lasom kwoty 1,3 mld ma trafić na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych a pozostałe 300 mln zł na zmniejszenie deficytu budżetu państwa.

Donald Tusk, zagarniając 1,6 mld z kasy Lasów, stwierdził beztrosko, że decyzja rządu „w perspektywie wielu lat stabilizuje sytuację Lasów Państwowych” i pozwoli im „funkcjonować co najmniej tak samo dobrze, jak do tej pory”. Uznał, że dotychczas funkcjonowały one w „przesadnie komfortowym kontekście finansowym”, co groziło nieracjonalnym wydawaniem tych środków. Zagadnienie racjonalności wydatków nigdy nie należało do mocnych stron obecnego „Króla Europy” i jego partii, więc Polacy nie dali się nabrać. Świadomi, że żaden dotychczasowy rząd nie zaszkodził polskim lasom tak dalece, jak koalicja PO-PSL, podjęli protest. Były minister środowiska, prof. Jana Szyszko podkreślał, że pozbawienie Lasów Państwowych ich czteroletnich przychodów - zdestabilizuje ich działanie i „uniemożliwi normalną gospodarkę”.

Polacy stanęli murem w obronie Lasów, ale i polskiej ziemi która od 2016 roku zagrożona jest masowym wykupem jej przez obcokrajowców. 1 maja 2016 kończy się dwunastoletni okres ochronny ziemi. Patrząc na kondycję polskiej gospodarki, puste kieszenie obywateli i ceny ziemi, łatwo przewidzieć, że dla wielu Polaków sprzedaż ojcowizny dzie sposobem na przetrwanie, a „obcokrajowcy” już teraz są żywo zainteresowani jej wykupem. W ostatnich latach robią to za pośrednictwem podstawionych „słupów”. Za półtora roku będzie już wolna amerykanka - jeśli uda się „im” przeforsować tę ustawę.

Obie te sprawy zjednoczyły Polaków w obywatelskim proteście. Pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum ws. Lasów Państwowych oraz renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w kwestii sprzedaży ziemi obcokrajowcom podpisało się 2,5 mln osób. Wnioskowano w nim, by obcokrajowcy mogli kupować ziemię w Polsce dopiero od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych krajów UE. Jak na razie zarabiamy ponad pięciokrotnie mniej.

Wszystko wskazuje na to że ogólnonarodowa sprawa walki Polaków o polską ziemię, ma zostać zmielona w niszczarce, jak wszystkie inne obywatelskie inicjatywy. 2,5 mln podpisów które zebrano w zaledwie 3 miesiące, zostają przez rząd potraktowane jak kupa śmieci. Nie znaleziono nawet dogodnej pory na poważne przyjrzenie się prośbie obywateli. Z podobnym lekceważeniem potraktowano dziś przedstawicieli Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, którzy przywieźli do Sejmu blisko 300 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zapewniającej rodzicom prawa do decyzji o kierunku edukacyjnym ich dzieci. To tylko dwa przykłady z ogromu działań Platformy, które boleśnie pokazują, że Platforma jest obywatelska jedynie z nazwy. Najwyraźniej rację mają ci którzy przypominają, że „milicja też była obywatelska”.

Autor: Marzena Nykiel z pośrednictwem na NEON24.pl: Krystyny Trzcińskiej

Z ostatniej chwili:

1. Informacja z komentarza, potwierdzająca że okupant żydowski zmierza do zagrabienia 45% POLSKI, o czym świadczy fakt, iż również w tym tygodniu chce dostosować Konstytucję RP: http://trzcinska.neon24.pl/post/116712,pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski#comment_1081976

2. Potwierdzenie żydowskiej przewałki w żydowskim Sejmie na Terytorium Polski z komentarza do tego posta: http://trzcinska.neon24.pl/post/116712,pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski#comment_1082026!

Za: http://trzcinska.neon24.pl/post/116712,pilne-okupant-zydowski-zagrabia-45-terytorium-polski#comment_1082026

# # #

Tylko 5 głosów uratowało polskie lasy przed prywatyzacją [12/18/2014]

Koalicja PO-PSL proponowała zapis, zgodnie z którym lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegałyby przekształceniom asnościowym z wyjątkiem uzasadnionego celu publicznego.

Były minister środowiska i poseł Jan Szyszko stwierdził, że bez dodatkowych modyfikacji proponowana zmiana to “rozmiękczanie” konstytucji.

- W tej chwili, żeby zmienić i dobrać się do lasów, po-trzeba 2/3 głosów w Sejmie. Tą zmianą w konstytucji do-prowadzamy do tego, iż jednym głosem można określić co to jest cel publiczny. Cel ten jest wymieniony m.in. w ekspertyzach. Jest to zamach na Polskie Lasy Państwowe. Jest to niszczenie Polskich Lasów Państwowych. W związku z tym mam pytanie: dlaczego to robicie? Dlaczego - po raz kolejny dobieracie się do tego, co jest świętą własnością całego narodu? Nie możemy pozwolić na to, żeby w ten sposób niszczyć konstytucję. Będziemy głosowali przeciw - podkreślił poseł Jan Szyszko z PiS.

W odbytym podczas ostatniej nocy głosowaniu za niebezpieczną zmianą dot. Lasów Państwowych, opowiedziało się 291 posłów, 150 było przeciw; do większości konstytucyjnej zabrakło pięciu głosów.

[A więc narazie zamach się nie udał, ale znając „ich” metody ... nie odpuszczą, będą „ryli” nadal aż do skutku, z tym, że jeśli Polacy będą tak aktywni, i będą bronić to ten skutek może być nie osiągalny dla „nich”! - admin].

Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/poslowie-przeciw-zmianom-dot-panstwowych-lasow/ - 2014.12.18

Za: http://www.polishclub.org/2014/12/18/tylko-5-glosow-uratowalo-polskie-lasy-przed-prywatyzacja/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek
17-02-2015 / 17:10
Ameryka do dnia dzisiejszego jest czołowym światowym czynikiem sponsorowanego terroryzmu państwowego zarówno w kraju jak i za granicą. W procederze wiodą prym agenci CIA, FBI i Homeland Security, a ich działalność ma niewiele wspólnego z poszanowaniem prawa czy też wartości takich jak wolności demokratyczne, prawa człowieka, wolność osobista i równość wobec prawa. Ta niekorzystna działalność może zostac powstrzymana tylko przez świadomą zagrożenia opinię publiczną.”
~Wacław
17-02-2015 / 17:08
ajne armie NATo działały i być może nadal działają w takich krajach jak Dania, Finlandia, Norwegia, Luxemburg, Szwajcaria, Austria i Holandia – tam miały za zadanie obronę kapitalizmu przed komunizmem i lewicą. Natomiast w takich krajach jak Turcja, Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Szwecja i Grecja, brały aktywną rolę w zamachach terrorystycznych, kóre miały na celu zastraszenie społeczeństwa. Do spektakularnych zamachów które były dziełem tych „tajnych armii” można zaliczyć np. masakrę 38 uczestników obchodów 1-Majowych w istambule w 1977 roku, udział w puczu w Grecji w 1967 roku, podczas którego aresztowano 10,000 ludzi, spośród których wielu torturowano i zabito, liczne zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej itd.
~marek
15-02-2015 / 13:43
Po okresie niewoli-wielki wódz Marszałek Piłsudski wkracza na wojenna sciezke.Pragnie z Polski zrobić mocarstwo.Wojna -Polsko-Bolszewicka wywołana przez niego.Tysiące zabitych.obozy jenieckie 45 tys jeńców rosyjskich umiera w naszych Polskich Obozach.Zajęcie Kijowa,Wilna.Do dzisiaj Ukraina i Litwa ma pretensje .1938 rozebranie wraz z Niemcami Czechosłowacji
~marek
15-02-2015 / 13:42
Po okresie niewoli-wielki wódz Marszałek Piłsudski wkracza na wojenna sciezke.Pragnie z Polski zrobić mocarstwo.Wojna -Polsko-Bolszewicka wywołana przez niego.Tysiące zabitych.obozy jenieckie 45 tys jeńców rosyjskich umiera w naszych Polskich Obozach.Zajęcie Kijowa,Wilna.Do dzisiaj Ukraina i Litwa ma pretensje .1938 rozebranie wraz z Niemcami Czechosłowacji
~Toronto
28-01-2015 / 18:34
ZYDOM NIE NALEZA SIE ODSZKODOWANIA OD POLSKI ! Artyku 1 - Utajniony rabunek Polski i Polakow. forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=446&start=70 Artykul 2 - Afery PO: żydowskie bezprawie za przyzwoleniem „polskich” władz. parezja.pl/afery-po-zydowskie-bezprawie-za-przyzwoleniem-polskich-wl Artykul 3 - Polska wypłaci Żydom odszkodowania za Holocaust... poniewaz polskojezyczne zydostwo u wladzy w Polsce znowelizowalo ustawe i pozwala na okradanie Polski i Polakow przez miedzynarodowych zydow. www.narodowalodz.pl/publicystyka/polska-wyplaci-zydom-odszkodowania-
~obserwator
23-01-2015 / 10:54
Jan Pietrzak o prezydencie Komorowskim - już ponad 70 tysięcy wyświetleń: https://www.youtube.com/watch?v=S-JJdYWimBY